Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Е вие го изкарахте, че тия гуми не държат грам на сняг :D Аз забелязах, че зимните с които съм имат брутално сцепление. Като й подам газ на моята кола при излизане от завой суче задницата заради куатрото. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 minutes ago, netrootbg said:

В Нидерландия даже няма изискване за зимни гуми. Просто няма сняг там. Дори и да падне, до часове се е разтопил. Ще го преживея някак си.

За Nokian съм чувал само хубави неща. Все пак са правени от скандинавци.

То може да няма.... ама докато стигнеш до Нидерландия може бая зор да видиш зимата...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Veno said:

Забравих.... но за Европа още повече ти трябват зимни...

Аз тая зима ще карам със Nokian WR Snowproof...


Абе, Вено, ти си в Банкя. Тия бастуни понятие си нямат какво се случва зиме при нас в Банкя. :rofl:
 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, netrootbg said:

Сняг вали само в Банкя?


Поредна глупост - естествено, че не. Но в Банкя има едни интересни допълнителни условия. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ARPAnet said:

Дизел с предно и нови гуми с прилични резултатите при тестовете, няма какво да го мислиш:))


Докато не почнеш да се пробваш да катериш банкянските баири при фростбайт :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Предна лява

https://drive.google.com/file/d/1rXmg7esM8scMjn3rd3I9NGczzx-GwImP/view?usp=sharing

 

Дясна

https://drive.google.com/file/d/1HYP0o7VMNauD0MOSRsp-N-8rFZbixJ0E/view?usp=sharing

 

 

 

 

Отивам днес да купя и сменя летни гуми от една известна гумаджийница намираща се на бул. Санкт Петербург. Нямаха налични от моя размер и поръчахме да докарат от другия им магазин за 30мин бяха ги докарали и монтирали и отпраших с 300. Спирам след 15-20км градско и загледах гумата ...ми нещо не ми изглеждаше нова. Все едно някой е изминал 50-200км с нея и я е върнал и сега ми я продадоха за нова. Кофтито е че днеска не мога да се върна, а понеделник е късно. На една гума почти изчезнала лентата.

 

https://drive.google.com/file/d/1ijMJVN85t87SUAbrQ6ko3YpwdnNtVnZB/view?usp=share_link

 

https://drive.google.com/file/d/1IQQTmqzdEnpe6kl296JkZRAgBPgLN4uc/view?usp=sharing

 

 Най- вероятно се филмирам. Тази лента мисля че пада до 500км някъде, а на едната гумя никаква я няма вече.

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Имате ли идея на кои марки коли оборудването не е просто "3 нива и няма мърдане", а една идея по-гъвкаво като опции? Има ли изобщо такива?

Ще ми се да имам памет на шоф. седалка и огледалата, без джанти 20ки и lane assist. :lol:

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, earache said:

Имате ли идея на кои марки коли оборудването не е просто "3 нива и няма мърдане", а една идея по-гъвкаво като опции? Има ли изобщо такива?

Ще ми се да имам памет на шоф. седалка и огледалата, без джанти 20ки и lane assist. :lol:


При всеки - или поне при всеки не-кретен - може да си "сглобиш" кола с каквито си поискаш ти екстри. При някои може дори онлайн да тестваш. Има един друг момент - колко точно ще чакаш за сглобената по твоя лична поръчка кола. 

Link to comment
Share on other sites

Немските повечето имат памет на седалките. Японските само топ нивото им е с памет на седалките. Лейн асиста май можеше да се изключва. 

Link to comment
Share on other sites

Е добре, имаш ли бюджет ? Нова кола ли е или не ? Моята няма лейн асист, има памет на седалките и е с 18ки джанти :D 

Link to comment
Share on other sites

Абе kotore, защо пиеш от обяд?
Много ясно, че нова кола. Иначе защо да пита за пакетите? :D Ако беше втора ръка нямаше да му пука, че ще има лейн асист, който може да изключи и джанти 20", които може да смени.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, earache said:

Да, то и джантите мога да си ги сменя с по-малки, ама...


Преди около седмица на майтап направих запитване за Вито. Днес ми се обади момчето, в просъница му обясних, че съм още твърде изморен след пътуването снощи по чудесните пътища на тиквата в дъжд и мъгла, но категорично установихме, че ще трява да се видим, тъй като "опциите са твърде много" - цитат. Дадох му само общи ориентири, всичко останало ще уточняваме, изрично казах, че не искам ненужни и излишни неща. Не забелязах да ми се набутват такива с "пакети". Всичко мога да избирам, дори конфигурацията на седалките. Дотук поръчах 4х4, 190 коня, дълга база, завиващи лед фарове като сегашните ми, адаптивен круз, ИЗРИЧНО натъртих, че глупости в колата не искам. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Абе kotore, защо пиеш от обяд?
Много ясно, че нова кола. Иначе защо да пита за пакетите? :D Ако беше втора ръка нямаше да му пука, че ще има лейн асист, който може да изключи и джанти 20", които може да смени.

Не пия от обяд :) Почти всички коли след 2018та година имат 3-4 нива на оборудване. 

 

Ейй Видене, Витото е може би най-добрия бус, там наистина опциите са хиляди. Като почнеш от двигателите, та стигнеш до какви седалки да са вътре, дали да има всякакви глезотии. Ние се чудим как ще ходим на ски догодина и ако имахме едно Вито щеше да е екстра. 

Link to comment
Share on other sites

Те и преди 2018-та имат 3-4 основни нива на оборудване. Моята се произвежда от 2004-та и има 3.

Това в каква връзка го коментираме?

Link to comment
Share on other sites

Впечатлението ми е, че обикновено е комбинация от двете. Някои екстри може да не са достъпни в определени нива на оборудване, принуждавайки те да скочиш на следващото. Но като цяло винаги има много опции

Link to comment
Share on other sites

Виден добре го е обяснил. Може да си поръчаш каквото искаш, въпросът е колко ти се чака. Да не се пропуска момента, че искайки някои екстри за сметка на други, няма да излезне по-евтино. 

Link to comment
Share on other sites

Аз доколкото разбирам, той има проблем с това, че при определени марки, за да добавиш опция X при предварително избран пакет 1, трябва да добавиш по-горния пакет с всички включени в него неща, без значение дали ги искаш или не.

 

В случая при БМВ, опциите за седалките могат да се добавят индивидуално на най-ниския пакет.

 

image.png

 

Но ако искаш да добавиш M кожен волан, трябва да го добавиш с друга скоростна кутия и перата зад волана. Не може да добавиш само волана.

 

image.png

 

В задачата се питаше: При коя марка подобни ненужни ъпгрейди са сведени до минимум?

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, w00x said:

Аз доколкото разбирам, той има проблем с това, че при определени марки, за да добавиш опция X при предварително избран пакет 1, трябва да добавиш по-горния пакет с всички включени в него неща, без значение дали ги искаш или не.

 

В случая при БМВ, опциите за седалките могат да се добавят индивидуално на най-ниския пакет.

 

 

Но ако искаш да добавиш M кожен волан, трябва да го добавиш с друга скоростна кутия и перата зад волана. Не може да добавиш само волана.

 

Да де. Казваш искам само М кожен волан, но не искам перата и другата скоростна кутия, пак си плащаш за гяволука, няма да е много по-евтино ако ти ги добавят и тях.

Link to comment
Share on other sites

Може би при VW. Имат доста широки възможности. При най-нисък пакет Style, може да нахакаш идиотски много екстри… въпроса е в чакането…

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...