Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

43 minutes ago, mIRCata said:

Бах


Баща ми на втория или третия месец някакъв бастун в София го засякъл - фарът счупен, калник леко сгънат (сменя се - тия не изчукват) и предна броня. После ми каза, че тоя удар е бил над 8000 лева като щета, от които 6000 фара... Ми то са ксенон, завиват фаровете.... Абе като го карам тоя кораб съм нон стоп на тръни. 

Link to comment
Share on other sites

Такова е, аз веднъж информативно питах за на кодиака фаровете, не си спомням колко точно ми казаха, 2200 ли беше, 3200 ли беше... стана ми весело :grin:

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, __smirnoff__ said:

Такова е, аз веднъж информативно питах за на кодиака фаровете, не си спомням колко точно ми казаха, 2200 ли беше, 3200 ли беше... стана ми весело :grin:


Баща ми като ми разказа за оная щета и направо ми се сгънаха краката... Ама е пиниз да ти завиват фаровете де.... Къде обаче набутаха толко пари в тях - умът ми не го побира....

Link to comment
Share on other sites

ЛЕД матричните на тея цена се търгуват. Ако по някаква причина спре да свети се сменя цял фар...

Link to comment
Share on other sites

А някой има ли пример за такъв, който просто е спрял да свети? Както на нормалните им горят крушките. Щото...... 30 000лв кола и 4-6000лв фар ако изгори "крушката", не е далавера.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, RaptoR said:


Баща ми като ми разказа за оная щета и направо ми се сгънаха краката... Ама е пиниз да ти завиват фаровете де.... Къде обаче набутаха толко пари в тях - умът ми не го побира....

Завиването е стара технология. Не е толкова фактор за въпросната цена. Jozo ти каза защо са толкова скъпи. И не са ксенонови... Това също е стара технология.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, netrootbg said:

Завиването е стара технология. Не е толкова фактор за въпросната цена. Jozo ти каза защо са толкова скъпи. И не са ксенонови... Това също е стара технология.


Неговите конкретно може да са ксенонови. На по-ниските модификации на някои коли има такива вместо LED.

Link to comment
Share on other sites

Нямам понятие какви са, твърде отскоро са при мен. Не ме и интересува, но при такива пари аз спокойно не мога да се чувствам с тая кола сред морето от малоумни дебили, дошли откъде ли не в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

А някой има ли пример за такъв, който просто е спрял да свети? Както на нормалните им горят крушките. Щото...... 30 000лв кола и 4-6000лв фар ако изгори "крушката", не е далавера.

На кола за 30 000 не са по 4-6000 фаровете, там е що-годе нормално положението. Ама то е малко като оная приказка - който си има брада, си носи гребенче :)

 

Относно примера - Yaris 2021 година, фаровете са си нормални с халогенни крушки. Да, обаче изгоря дневната светлина. Която също е халогенна крушка. И драма няма :)

Edited by __smirnoff__
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

А някой има ли пример за такъв, който просто е спрял да свети? Както на нормалните им горят крушките. Щото...... 30 000лв кола и 4-6000лв фар ако изгори "крушката", не е далавера.

Коя кола е 30000? Старите коли не са с такива фарове. Почват от 2013-4 да ги слагат на някои модели на ауди, след това се видят екстра. 

Виж цените на шкода октавия или кодиак с такива фарове. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kotora said:

Виж цените на шкода октавия или кодиак с такива фарове. 


Понеже ги имаме и Сюпърба, и Кодиака - едното 70, другото 81. За 30 може да се снима някой до тях, но пък не съм изненадан. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kotora said:

Коя кола е 30000? Старите коли не са с такива фарове. Почват от 2013-4 да ги слагат на някои модели на ауди, след това се видят екстра. 

Виж цените на шкода октавия или кодиак с такива фарове. 

 

Никоя конкретна не визирах. Не говоря за Шкоди. Неопределена кола с такива фарове.

И за 30 000лв няма кола след 2014-та ли? Айде успокой ги малко тея цени...

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че има секънд хенд коли около 30К с матрични лед фарове. А според производителя някои подлежат и на оправяне. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ARPAnet said:

Разбира се, че има секънд хенд коли около 30К с матрични лед фарове. А според производителя някои подлежат и на оправяне. 

 

 

В тоя форум понякога фактите нямат значение. Важното е да ми се върви на контра. Щом аз кажа нещо, то по подразбиране е неверно в очите на някои потребители.

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11648146251934106&slink=nxuke6

 

image.png

 

image.png

 

Тук таме ги има на промоция. Все пак моделът е на 11 години.

 

И нека не забравяме, че в момента цените на автомобилите втора ръка са силно завишени.

Кола (марка, модел, ГОДИНА, двигател, екстри), която преди 2 години е била 30 000лв, в момента е 36 000лв, нищо, че е 2 години по-стара. След нормализирането на пазара на автомобилите втора употреба, ще се видим в ситуация, в която масово имаме кола за 20 000лв с фар за 4-5. А след още 5 години, когато тези коли станат по 8-10? Фаровете надали ще поевтиният.

 

Link to comment
Share on other sites

Е който иска да се вози в кола струвала 200К +.. :D

Но предполагам че и тези подлежат на "ремонт" чрез смяна на отделни модулчета. Поне на БМВ са така. В случай на нещо изгоряло де. Счупи ли се.. дано има каско :D

Link to comment
Share on other sites

Цените на колите втора ръка са без коментар. Тя тая от 30000 ако 36000 е супер. Тея дето на 9-10 години са били на 6 бона, ся им искат 10-12..... 

 

Тея фарове не съм много сигурен, че са матрични. Това, че има няква лед лентичка дето свети вътре не ги прави матрични.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

@w00x Добре прав си, извинявам се :) 

 

@jozoМатрични са

 

 

Аз преди малко си сложих летните гуми и ми е много странно. Факт, че цяла седмица карам на сестра ми Хондата, но аудито сега е по-високо като,че ли. А и возията е друга. 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря. Няма проблем. :) 

 

Гумите само или на други джанти ги сложи?

Като размер гумите 1:1 ли са?

За тоя Бриджстон видях, че е по-шумен уж.

Link to comment
Share on other sites

Джанти са 19ки от А6-ца, но са пребоядисани в по-тъмен цвят, за това и ги взех, че моята е едно по-тъмно сиво. Иначе гумите са фабричния размер за 19ки. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Значи летните са качени на нови джанти?

И летните и зимните са ти един размер, така ли?

 

По книжка за моята кола размера на гуми за 17 джанти е един и колата беше с такива първоначално, но в последствие сложих по-високи гуми на същите джанти и започна да вози малко по-меко.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...