Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Причината да ти спомена за американските коли е защото една не малка част идват с големи двигатели. Такива които са доста прости за обслужване, ремонт и нямат проблеми на газ. Няма турбини, няма директно впръскване и всякакви други изгъзици. Има хора които преглеждат колите на място и ти пращат такива репорти каквито в Бг не си виждал никога. Въпрос е обаче на малко(или повече) чакане. Изпратих ти едни доста надеждни такива във фейса. Можеш да им напишеш какво търсиш и да видиш какво ще ти предложат и какво са докарвали в този бюджет.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

48 minutes ago, netrootbg said:

 

На тема хАмериканци - много голям фен съм на техните спортни автомобили, но там големия проблем са хората, които могат да ги правят и най-вече частите.
Иначе на тоя етап основния ми размисъл е чисто концептуален - не съм избрал все още марката и модела. Надали ще взема до края на годината.

П.П. Нищо не е дошло.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Antares said:

На тема хАмериканци - много голям фен съм на техните спортни автомобили, но там големия проблем са хората, които могат да ги правят и най-вече частите.

Ти може би знаеш, но да спомена: от 2-3 години вече Мото-пфое внасят официално и Мустнаг, наред с европейските модели на Форд. Та след като са официален дистрибутор и съответно сервиз, би трябвало да могат да ги правят.  

 

едит: и нещо друго се сетих. Понеже не изключваш напълно Фолксваген, може да разгледаш моделите на Passat CC 2012-2014г., или ако ти го позволява бюджета- заменилият го след 2015 Artheon. По принцип отговаря на изискванията ти: имат спортен режим и визия (поне за моя вкус изглежда много яко), имат бензинови агрегати с по над 200 коня, има ги и във вариант 4motion. Освен това е сравнително голяма кола, побира багаж и 4 човека спокойно, достатъчно място за детско столче и те така...

В Пасат-групата във фейсбук съм мяркал доста натокани екземпляри от америките. Скоро даже имаше обява, мога да пробвам да я намеря. 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

А как си решавате проблема с частите за по-американските модели които по принцип не са достъпни в Европа?
Винаги поръчвате от щатите предварително и след това се отива на сервиз? Или все пак се намират и тук части?
Че съм се заглеждал в някакви модели за конкретно американският пазар, но винаги ме е спирал проблема с частите и обслужването. 

Link to comment
Share on other sites

В повечето случаи си имат алтернативни модели под други имена за Европа. А и говорим за в повечето случай за екстериорни части, който на първо четене не стават, за други части стават от 15 модела коли.... 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vinyl_master said:

Имам две Инфинита Qx50 (2015) от Канада, 3.7 бензин, 325 кончета, AWD.

Мисля, че ще влезнеш в бюджета. (На кантар :) )

Мисля, че точно на това Infiniti гледах в нета ревю, бричката или bgcu беше и май точно там беше рекламата на фирмата за внос на такива автомобили :)
А т'ва май е повече луксозна лимозина, тип E-класа, нали?

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, vinyl_master said:

Имам две Инфинита Qx50 (2015) от Канада, 3.7 бензин, 325 кончета, AWD.

Мисля, че ще влезнеш в бюджета. (На кантар :) )

Тия вадят много приятен звук, за разлика от моята 3.0 бензин :lol:

 

Пешо, стига да се намери читава кола от Америка, това е по-добрия вариант. Лека щета някаква тип ожулен калник, чукната врата. 
 

В Пловдив има една автокъща, която внася. Usacars или нещо такова, като излизаш от Пловдив по пещерско шосе, след Прослав вдясно.

 

Номера е да си избереш марка и модел. Аз преди  2 години нямах и бегла представа какво искам. Мислех си за Акура ама частите тука са малко кът. 2ка Бензин на ваг е доста читав мотор. Еле по-новите 2015-16 са вече 252 коня. 

Link to comment
Share on other sites

Все пак нали обикаля по планините, а знаем как всяка година АПИ е подготвено ама съвсем случайно някъде ни изненадва снега...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Принципно 4х4 не ми е сто процентов приоритет, но ми е доста високо заради стабилността.

На почти всички съвременни автомобили 4х4 не работи по начина по който си мислиш. Обикновенно цялата мощност отива към предните колела и при нужда ако компютъра реши се задействат задните. Да уточня, че не във всички случаи и не всички модели, но масовото 4х4 е така. Недей да очакваш че на всяко колело имаш по 25% през цялото време. Изобщо не е така. Трябва да видиш конкретно каква система има в автомобила който си харесал. При някои автомобили губиш част от маневременноста ако са 4х4...

Link to comment
Share on other sites

Те в Пловдив са няколко дето внасят коли от САЩ, има една Леонтранс ли нещо такова на Карловско. Аз обаче не бих взел кола от там, малко е котка в чувал. Както казах има няколко колеги, които купуват от там с цел препродажба. Еми като дойде има толкова неща за оправяне, че не е истина. На единия колега му докараха БМВ 435 2017-та година, 4-ти месец седи на служебния паркинг, все нещо е развалено,а да не казвам под нея какво е..... Тече всичко - масло, антифриз и всякаква течност, която има вътре..... А колата е с документи, че е на 110000 мили.....

 

 

Иначе ако не е толкова важно, 4х4 и марката не е от значение, бих гледал Лагуна 3 2.0 Турбо. 205 коня безпроблемен мотор, с обикновен ГИ работи без грешка, а и няма да гориш бензин като на директното впръскване и уредбата е доста по-евтина. Има я вариант и Хечбек, Комби и Купе. Ся рядки са ама понякога изскачат и моментално изчезват от пазара....

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, netrootbg said:

На почти всички съвременни автомобили 4х4 не работи по начина по който си мислиш.

Абсолютно. То затова и този вид не се нарича 4х4, а AWD или всякакви други измислени вариации на това. :)

 

ПП. Истинско 4х4 е това, само менахични диференциали, като минимум поне междинния в трансферната кутия задължително трябва да може да се блокира (най-добре и трите индивидуално).

image.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Пешо, сега се сетих, я виж Nissan Rogue около 2014-2019. Според мен това е най-добрия вариант. 2.5 чист бензин, носи на газ, има доста екстри. Блокаж на задния диф. 

 

@jozo Като с всички коли и тези от Канада/Сащ са 50/50 Взима се вин и се гледа. Повечето идват леко ударени. Един познат си беше докарал 5ца бмв не помня с кой мотор, уж лек удар ама кутията е спукана, а същите ги няма в европа :) Та някакви побългарявания с лепене и заваряване бяха правили. На моята й видях какъв удара и реших, че ще я взема. Не беше нищо фрапиращо. Предна решетка, 1 фар и леко капака беше огънат. Отзад зад решетката всичко си беше здраво. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kotora said:

Пешо, сега се сетих, я виж Nissan Rogue около 2014-2019. Според мен това е най-добрия вариант. 2.5 чист бензин, носи на газ, има доста екстри. Блокаж на задния диф.


Ако ще взимам джип - бих взел Santa Fe, Forester или CRV. Но предпочитам седан или хеч.

Link to comment
Share on other sites

Може да хвърлиш едно око и на Хюндай Ту(к)сон 2016-та. Аз съм с такава от 3 години и съм много доволен. Идеална за градско и извънградско. Моята не е 4х4, така че за офроуд по-скоро няма да се справя много добре. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sothbiss said:

Може да хвърлиш едно око и на Хюндай Ту(к)сон 2016-та. Аз съм с такава от 3 години и съм много доволен. Идеална за градско и извънградско. Моята не е 4х4, така че за офроуд по-скоро няма да се справя много добре. 

Може ли да споделиш повече от за впечатлението ти? Какъв е двигателя, проблеми и/или детски болести, части като цени и наличности, адекватен сервиз, общо мнение?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, UzITo said:

Може ли да споделиш повече от за впечатлението ти? Какъв е двигателя, проблеми и/или детски болести, части като цени и наличности, адекватен сервиз, общо мнение?

Това ми е втората дизелова кола и сравнено с първата (Сузуки SX4 2008) е направо друго измерение. Нито трака, нито вибрира, вози много комфортно. Тази година бях до Белград с нея и ходенето до там дори не се усети. Карам я почти изцяло градско и разхода ми е 6.7/10. Като части не мога да кажа, защото нищо не съм сменял (след първото по-голямо обслужване, което ми излезна към 600 лева по спомени). Аз си я карам при мой познат майстор, който всяка година ми казва, че ако всички клиенти са като мен, ще остане без пари :)

 

Иначе моята е 1.7, 115 коня и въпреки че не изглежда много, турбото "удря" на ниски обороти и си е бая пъргава.

Link to comment
Share on other sites

@Antares Виж ТОВА . Току-що го пуснаха в Пасат-групата, в която членувам, където принципно се качват читави коли. Ясно е, че на пръв поглед изглежда като скучно семейно комби и не отговаря на критериите ти за седан или хеч, но този конкретно е 300 коня и върви МНОГО. 4motion е, има доста екстри и този двигател се води като един  от най-здравите от тази генерация. Самата кола е доста широка вътре и удобна. 

Не правя реклама и не го познавам човека, просто реших, че може да ти е интересно, защото такива пасати с този мотор като цяло рядко излизат на пазара. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/20/2023 at 3:08 AM, Antares said:

Определено съм се замислял, даже бях гледал някаква фирма, не помня бричката или bgcu имаха реклами за такава, но основното ми притеснение е какво ще дойде. Тук имам читави майстори в Пловдив и София и в тези райони гледам обявите. За Щатите трябва на 100% да се доверя на човек, който не познавам.

Принципно не ми се иска да прескачам 30.

И пак - тук основната чуденка е какво да е :)

От щатите ще имаш два плюса. Почти сигурно е, че милите няма да са връщани особено на БМВ и Мерцедес оти е сериозно престъпление и... Ако е карана в южни щати - сол няма да я видяла. Аз бмв не бих взел. Всеки един мой познат е ревал с тия бензинови помпи или други гнусни, но скъпи ремонти, а и откровено не ми харесват... Дори да имах парите. А тия дето ми харесват определено не са ми по джоба. 

 

Которе, не всичко е черно и бяло. Връщал съм кола (Х5) на търг под името рън енд драйв, която буквално включва първа и се движи с 2 км в час, а беше за нова скоростна кутия. 

 

Жоро, каква е тая кола 2017та на 110 ХИЛЯДИ мили. Никога не бих я погледнал за лична особено от премиум марките. 

 

Аз сега се чудя между Волво, Дженезис, Алфа Стелво, Ауди Q3 и всеки път забравям кое беше малката джиБка на Мерцедес, че те имат хиляди букви. 

Волвото вътре обаче е бах тва дърво. 

 

Моята Ц класа ми гори 10л на 100 км. За първи път ми светна чека за клапа за подкартерни газове.. 900 долара ремонт, НО.. Мерцедес имат рикол и в събота дилъра ще я прави без пари (майсторите ми го казаха това, а не ми взеха парите.... Не мога да повярвам) 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

За беемвето и аз почвам да губя сериозно ентусиазъм. E90-ките са добри, но както един приятел се изрази - започнала е процедурата в превръщането им в "циганско БМВ". А вече трупат годинки, проблеми, ръжди... F30 - колкото повече чета за тях - толкова по-малко ми харесват. Много харесвах атмосферните шестаци, F30ките чета, че са само турбинирани, имат шестаци, ама са най-големите коне и май също са турбинирани. Отделно проблемите с поддръжката - хем ще е скъпа, поради сравнително новите модели, хем не са от най-издържливите. За газ също май не стават.
Та почвам все повече и повече да клоня към японските беемвете - Субару. Оглеждам, ослушвам и обмислям WRX-ите...

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, DON_CHEFO said:

Жоро, каква е тая кола 2017та на 110 ХИЛЯДИ мили. Никога не бих я погледнал за лична особено от премиум марките. 

 

 BMW 435i gran coupe. Както казах, колата я купи с цел препродажба ама все още не може да я накарат да върви. Освен това отдолу лее и масло и антифриз, знам ли може и спирачна течност. Всичко де може да тече, тече...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...