Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Този вариант също ми го предложи момчето с фаровете, но каза, че не го препоръчва, защото при шофиране извънградско, от камъчетата, лакът се начуква и става на дупки.
Иначе можеше да ми ги лакира.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

20 hours ago, w00x said:

Този вариант също ми го предложи момчето с фаровете, но каза, че не го препоръчва, защото при шофиране извънградско, от камъчетата, лакът се начуква и става на дупки.
Иначе можеше да ми ги лакира.

Това предполагам е когато се използва евтин лак, защото на три мои комплекта фарове съм го правил - най-старите преди 7 години и 120 000 - няма дупки. От моя гледна точка - някой някого къпе :)

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Ебаси майката, хотел и смяна на гуми 157лв... 

 

 

Взех си джантите и поръчах гумите от друго място, където няма да ги чакам 10 дена. 

Сега остава само да дойдат и да ги сложа :) 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kotora said:

Ебаси майката, хотел и смяна на гуми 157лв... 


Като има балъци да ги дават винаги ще се намерят добри хора да ги вземат... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, dubo said:

Това предполагам е когато се използва евтин лак, защото на три мои комплекта фарове съм го правил - най-старите преди 7 години и 120 000 - няма дупки. От моя гледна точка - някой някого къпе :)

 

Ами, на капака на колата и бронята ми се появяват такива дупчици. По предното стъкло също. Един път ще заседнеш близко зад някой камион с по-голяма скорост и ще те начука. Може да е до автомобил, до начин на шофиране. А наистина може и да е до качеството на използвания лак.

 

Не вярвам да ме къпе, защото:

1. Лакът е по-скъп от фолирането.

2. За фолирането ме прати при някой друг, защото той не го извършва.

 

Той сподели собствения си опит просто и ми каза сам да си взема решението.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, w00x said:

 

Ами, на капака на колата и бронята ми се появяват такива дупчици. По предното стъкло също. Един път ще заседнеш близко зад някой камион с по-голяма скорост и ще те начука. Може да е до автомобил, до начин на шофиране. А наистина може и да е до качеството на използвания лак.

 

Не вярвам да ме къпе, защото:

1. Лакът е по-скъп от фолирането.

2. За фолирането ме прати при някой друг, защото той не го извършва.

 

Той сподели собствения си опит просто и ми каза сам да си взема решението.

И Стоян (Бухала) и този на Асеновградско използват лак. 
Поне като питах Стоян за хубав вариант, който ще кара дълго каза лак и изпичане. Цена 100лв комплект като ги иска само фаровете, вече не се занимава с демонтаж и монтаж. Фаровете са Астра Г и Корса С без лупи.
На Асеновградско човека предпочита само фаровете има бояджийска камера, ако закараш и колата пак става. Същото лак и изпичане за 60-70лв на комплект.
Те това е актуално от днес. За фолио и други не съм питал.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, UzITo said:

И Стоян (Бухала) и този на Асеновградско използват лак. 
Поне като питах Стоян за хубав вариант, който ще кара дълго каза лак и изпичане. Цена 100лв комплект като ги иска само фаровете, вече не се занимава с демонтаж и монтаж. Фаровете са Астра Г и Корса С без лупи.
На Асеновградско човека предпочита само фаровете има бояджийска камера, ако закараш и колата пак става. Същото лак и изпичане за 60-70лв на комплект.
Те това е актуално от днес. За фолио и други не съм питал.

 

Ясно. Явно вече им слага лак. Аз като бях при него последно ми каза, че не е добра идея. Може да е били специфично за моите фарове или кола, тъй като фаровете са по-ниско и поемат повече камъни и хвърчащи неща.
Ама защо не ги и сваля вече... Той малко по малко е намалил драстично каталога от услуги...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, w00x said:

Ама защо не ги и сваля вече... Той малко по малко е намалил драстично каталога от услуги...

Стана криптоп копач преди години. По едно време мислеше да спира тотално. Не знам дали работи в момента.

Link to comment
Share on other sites

Не знам колко струва услугата, но иначе много добре звучи тоя хотел за гуми. В неделя като купувах гуми, дойде човека свалиха старите, измериха грайфер и прочие, направиха някакви протоколи, изкараха другите гуми, сложиха му ги и изчезна. Пак казвам, не знам колко струва....

 

Аз си купих в неделя 4 Кумо-та от Диана. Купувам само от там, понеже ползвам специални условия. До сега никъде не са ми давали по-добри цени, но пак казвам аз ползвам там преференции. Иначе т.н. "базова цена" е убийствена и сложена само за заблуда на клиента, че му правят отстъпки и той да е доволен.

Link to comment
Share on other sites

Тия хотели пък са най-смешната "услуга", която може да се предлага. Виждал съм в разни гумаджийници и Вианор включително, дето уж са много специални, как гумите, оставени на хотел, седят навън просто под един навес или дори и без навес и са изложени на слънце, дъжд и външните температури. 

Link to comment
Share on other sites

Държат ги в някакъв склад отзад. В Медина Мед ги сменях, най-интересното е, че с динамометричен ключ ги затягат накрая. 

 

Аз мисля да си оставя джантите със зимните гуми на хотел. Просто не ми се разправя да ги мъкна до Калофер и да ги оставям в бараката там :D 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам хотел, но ми е безплатен. От друга страна плащам бая пари за баланс и смяна. Ако не беше включен в цената щях да си ги прибирам. Лошото е, че няма да влезнат в колата на един курс и ще трябва да правя 2 за да си ги прибера. Спестяват ми няколко разкарвания в годината.

 

1 minute ago, kotora said:

...най-интересното е, че с динамометричен ключ ги затягат накрая.

Е то така се прави.

Link to comment
Share on other sites

Аз си имам мазе, под къщата, там си имам и стойка за гуми, та даже и покривало. Обаче хамалогията едните да ги вадя, после тея дето ги махам, първо ги измивам, подсушавам и обратно на поставката е голяма и ме домързява вече. Ако има кой да свърши цялата работа и да е на изгодна цена, що да не....

 

Джанти задължително имам поне 2 комплекта, даже съм имал и по 3. Та аз гуми не свалям от джанти всяка година 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, jozo said:

Джанти задължително имам поне 2 комплекта, даже съм имал и по 3. Та аз гуми не свалям от джанти всяка година 

И аз бяха така преди, но сега съм с 19" и не мога да намеря такива които хем да са хубави, хем да не струват колкото кола втора ръка.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kotora said:

Аз мисля да си оставя джантите със зимните гуми на хотел. Просто не ми се разправя да ги мъкна до Калофер и да ги оставям в бараката там :D 

 

Защо? Не си ли ходиш често в Калофер? Поне ще знаеш как се съхраняват.
Аз моите ги държа в на един приятел гаража. Товаря ги, качват ми ги на колата и разтоварвам старите. Занимавка е ама... 1 час. Не е голям проблем 2 пъти годишно.

 

42 minutes ago, UzITo said:

Ама вие купувате гуми ? :blink:

 

Аз не. Намирам разни около пътя и карам с тях.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

И аз бяха така преди, но сега съм с 19" и не мога да намеря такива които хем да са хубави, хем да не струват колкото кола втора ръка.

 

Еми толкова. Аз ся си харесах едни 19", ама 1200 лв. не ми се дават, като не ми е и зор, понеже имам други и не искам пак да ставам гумаджийница в къщи...

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, w00x said:

Аз не. Намирам разни около пътя и карам с тях.

На нашия паркинг на блока има 2бр оставени от месец ако искаш мога да ги снимам. Какъв размер са твоите? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Добре идея. Ще трябва и една гумаджийница само отпред, че иначе няма да ти излезе сметката с постоянното разкарване на гумите.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, UzITo said:

Ама вие купувате гуми ? :blink:

Да бе, даже се оказа, че са и с пресен дот 0622 ;) 

 

@w00x Ами ще ходя след 2 седмици, та трудно да си ги карам в багажника до тогава. 

 

@jozo Аз оня ден си купих джанти 19ки и току що взех гумите. Като ги покарам ще дам впечатления. Bridgestone Potenza sport. Излезнаха 1200лв. За 1 ден дойдоха. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Много е индивидуално за фаровете, дали полиране, дали лакиране. И двата варианта не са лоши, но много зависи какви материали се използват. Моят личен опит е твърдо против лака, имал съм 2 коли с лакирани фарове, и на второто-третото лято започват да се люпят, и става една грозна, грозна картинка. На предната ми каляска бяха така, още първата година, след като я купих, дойде лятото,, и юли месец се бяха налюпили като таван на 25 годишен голф. Яко търкане, после полиране, и за финал хубаво, качествено фолио, и не са мръднали. Минали са 8 години от тогава, фаровете са като нови. Вътре започнаха да се разпадат от старост, тя и на цялата кола вече боята е изгоряла и налюпена, но фаровете са като нови.

 

Купуването на нови, поне според мен, не мисля, че е вариант. Първо - цената. Нерентабилно ми се струва, цените на фаровете на модерните коли не са никак за пренебрегане. А ако колата е 20 годишна, новият фар или ще е от най-бясната китайска провинция, или ще е седял кой знае колко години по складове, и от старост вече пластмасата ще е пред разпадане, и ефекта ще е никакъв.

На сегашната ми кола фаровете струват по 650 лв. бройката. Другият вариант е 650 лв. за китайци комплект, може и тунинг-мунинг извращения. Преди три лета (2019-та година, март месец) са само полирани, без нанасяне на какъвто и да е защитен слой отгоре. Това лято очаквам да пожълтеят, за сега са си много добре. Когато това се случи, последното, което бих направил, е да си купя нови. Едно бързо полиране, после при Жоро Вейдъра да ми сложи от хубавото фолио, и ще забравя, че съм имал такъв проблем. Но лак, особено на кола, която по цял ден седи на слънце, не бих сложил :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ще ги разтъркалям по подбалканския другата седмица :) Там по завоите е много приятно за каране. Преди 2 седмици като ходих на еБанско след симитли превключих на Dynamic mode и си поджитка доволно по завоите. 

 

@netrootbgТва е новата Potenza, от миналата година е модела. Продавача от магазина вика: много добър избор, скоро сложихме на един клиент същите и е много доволен. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Аз си платих 350 лева за всичко с труда и имам чисто нови фарове. Малко преди това пък на яко промо си взех и мигачи Хела за няма и 100 лева двата. Колата в момента е като изкарана от магазина. Иначе на новата ми кола фарът е 6000 лева. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...