Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Като каза дифове. Коста, попаднахме със съквартиранта в бмв форума. Беше ни скучно и искахме да се посмеем. Какво значи голямо и малко прасе? Ставаше дума за дифове от е30 и е34. Разпилях се да се смея.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

само Господ знае защо им казват "прасе" иначе има голям и малък диференциал - зависи дали е от дизел, бензин и от каква мощност ... всеки общо взето търси "голямо прасе" защото държи на повече коне и нютони ;) 

 

иначе в БМВ форум освен мъка и яко измами с части друго интересно не съм видял

Link to comment
Share on other sites

Обледява, докато вътре се затопли и темперира стъклото. Не замръзва самата течност, защото не е наред, а външната температура е по 0 градуса и се получава обледяването.

Или си написал нещо, дето противоречи само на себе си, или хапчетата ми за логика вече не ми действат както преди.... :unhappy:

 

Това се получва като тръгна изчистил съм стъклото и пръсна. Целия прозорец замръзна. при -15 става тва. 

Калпава течност е това... Ако не ти се дават стотинки за някаква по-истинска, купуваш си пет литрова тубичка метилов спирт и си доливаш по 200-300 грама на казанче.

Link to comment
Share on other sites

И аз странно съм го обяснил, но ме е разбрал де. Тя ако е калпава течността, както казваш, няма ли да замръзва и по маркучите? Тя замръзва само като се напръска на прозореца. Става като леден филм. С патокито е същото, но поне е без пари и наистина мие идеално!

Link to comment
Share on other sites

И аз странно съм го обяснил, но ме е разбрал де. Тя ако е калпава течността, както казваш, няма ли да замръзва и по маркучите? Тя замръзва само като се напръска на прозореца. Става като леден филм. С патокито е същото, но поне е без пари и наистина мие идеално!

Трябва да е хептен калпава, че да ти замръзне в казанчето или маркучите (ако ти се случи, не купувай повече такава). А ако ти пръска, но замръзва на тънък филм върху стъклото, добавяш метанол или сменяш течността с по-качествена ;)

Link to comment
Share on other sites

Споко! Къде дваесе години го дишам и нищо ми няма... и нищо ми няма.... и нищо ми няма...  Така, де..., казах ли, че нищо ми няма?

Link to comment
Share on other sites

Споко! Къде дваесе години го дишам и нищо ми няма... и нищо ми няма.... и нищо ми няма...  Така, де..., казах ли, че нищо ми няма?

 

Не, забрáви го! Поздрав от мене на 34-та секунда...

 

https://www.youtube.com/watch?v=FELB4b914F8&feature=youtu.be&t=33s

Link to comment
Share on other sites

Споко! Къде дваесе години го дишам и нищо ми няма... и нищо ми няма.... и нищо ми няма...  Така, де..., казах ли, че нищо ми няма?

 

Нищо ти няма, да. И седалката я няма, и волана го няма и акъла ти го няма  :grin:

 

Добре де за чий му е метанол, дето не знам де ще намери, като в аптеката кило 95% чист етилов е около 8 лева? Туй стига за 4 заряда на казанче 5 литра - леко ухае на градус и нищо повече. Ни замръзва, ни маже, ни дявол...

Link to comment
Share on other sites

Датите са прекалени според мен. То вън е 18 градуса, за какъв чеп са ми тия зимни гуми да ги търкам по асфалта? И до 1ви април? Че то тая година Март беше 24... Трябва да е от 15 Ноември-1 Декември до 1-15 Март.

Link to comment
Share on other sites

В повечето държави има такъв закон и сроковете са точно от 1-ви ноември до 31-ви март. Друг е въпросът, че са по - на север от нас и имат много по - сурова зима. Тези срокове наистина не са много добре измислени. Няма обаче как да се фиксира по друг начин. Просто трябва да ги измислят по - добре.

Link to comment
Share on other sites

Няма обаче как да се фиксира по друг начин.

E как да няма. По температура. Или температурата е под 5*С и трябва да си със зимни гуми или не. Елементарно е

Link to comment
Share on other sites

E как да няма. По температура. Или температурата е под 5*С и трябва да си със зимни гуми или не. Елементарно е

Ъъъъ, чакай малко сега, ама на мен ми се стува, че изобщо не е елементарно, дори напротив. Тя температурата варира в доста широки граници всеки божи ден. През нощта например ако е 0, през деня може да скочи и до 12. Как предлагаш тогава да се мери и изобщо чии измервания ще се считат за меродавни? Остави времевата зависимост, ами също така си има и осезаема пространствена зависимост. Например в Пловдив е 10 градуса, демек няма нужда от зимни гуми и решаваш да тръгнеш към Пампорово, където обаче температурата е паднала под нулата, какво правим в този случай? Това е все едно да заложиш в някакъв закон изискване за вкус. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Добре де за чий му е метанол, дето не знам де ще намери...

В Плод и Зеленчук-а, Видене... Примерно.

Има го във всеки магазин за лабораторна стъклария и химикали, а килото му идва към два кинта (с пет литровата опаковка), ако се не лъжа.

Link to comment
Share on other sites

За температурите... Преди 2 дни на магистралата 0, в Пловдив 3 вечерта, а през деня 16 градуса.

 

Аз предпочитам да си сложа по-рано зимните гуми и да ги съсипя 2 пъти по-бързо вместо на 0 градуса да се наложи да спра с летните на магистралата - а то се наложи до пълен покой да спра 2 пъти.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Това е все едно да заложиш в някакъв закон изискване за вкус. :lol:

 

Има и нещо по-интересно, което никой не спомена - може примерно 3-4 пъти в седмицата да се наложи да сменяш гуми...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Дреме ми, аз вече ги смених...хем избягвам лудницата по гумаджийниците, хем да идва зимата когато си ще...., а и да изхабя по-бързо гумите голяма работа...и без това повече от три сезона не могат изкарат, дори да имат достатъчно грайфер, стават само за летни...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъ, чакай малко сега, ама на мен ми се стува, че изобщо не е елементарно, дори напротив. Тя температурата варира в доста широки граници всеки божи ден. През нощта например ако е 0, през деня може да скочи и до 12. Как предлагаш тогава да се мери и изобщо чии измервания ще се считат за меродавни? Остави времевата зависимост, ами също така си има и осезаема пространствена зависимост. Например в Пловдив е 10 градуса, демек няма нужда от зимни гуми и решаваш да тръгнеш към Пампорово, където обаче температурата е паднала под нулата, какво правим в този случай? Това е все едно да заложиш в някакъв закон изискване за вкус. :lol:

 

Нали знаеш мнението ми относно законите - само необходимия "санитарен" минимум. Колкото по-малко толкова по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш мнението ми относно законите - само необходимия "санитарен" минимум. Колкото по-малко толкова по-добре.

 

=> пълна деградация и колапс... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...