Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мнение за Dodge Caliber? 

 

Части колкото щеш, но като цяло - не е добра кола това. Подобни ашладисвания между американски и европейски коли никога не са довели до нищо хубаво. Примери - дал Господ.

Като фен и притежател на американски коли те съветвам да я прескочиш. 

Само да допълня към горното, че едно от много малкото изключения от правилото е Шевролет Каптива, понеже виждам търсиш такъв тип кола, може да и хвърлиш едно око, май е в бюджета. 

Link to comment
Share on other sites

Ми като за кола технологично на ниво 1995г... Макс 1998...ако преглътнем че е грозна, вътре интериора е сравнително евтино изработен, двигателите са слаби, на предно е, а не е 4х4... Бива.

Chevrolet_Captiva_20090504_front.jpg640px-Chevrolet_Captiva_interior.jpg

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option!

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ми като за кола технологично на ниво 1995г... Макс 1998...ако преглътнем че е грозна, вътре интериора е сравнително евтино изработен, двигателите са слаби, на предно е, а не е 4х4... Бива. 

 

С една дума - ДАРАК. Тотален при това... Мисля си, че са на кантар с Дачия...

 

Разкарай го тоя тъпоток анонс де....

Link to comment
Share on other sites

Тия Каптиви не се ли развалят много ? Помня преди около 2 години сигурно беше, когато беше бума на тия коли, един съсед си взе такава. Кара я най-много година, след това стоя половин година паркирана вън, защото й имаше нещо и накрая и сложи бележка продава се . 

Link to comment
Share on other sites

Аз имам лични наблюдения върху колата, за 2 години нищо не се е разваляло, има изключително добро поведение на пътя и отлична динамика, невероятен разход за джип, сравним с този на лека кола. 

За технологично ниво от 95 - честно не знам за какво говориш. 

Link to comment
Share on other sites

Я ни обясни какво е добра динамика и разход? И тая кола какво точно я прави джип освен 2та тона тегло.

 

За технологиите какво да се чудим трябва да има 2-зонова клима, сензор за дъжд, подгряване на предни седалки, огледала, криуз контрол, абс, контрол на стабилността, странични еърбегове, ксенон (или фабрични лупи), мултифункционален волан, подготовка за телефон и сд чейнджър поне... За да я класираме над 2000г.

 

Та...дай ако искаш конкретно. И за специфичната ръжда може да споменеш на тоя модел... не че нещо ама е видна по всяка срещната такава кола по улицата.

Link to comment
Share on other sites

 криуз контрол

 

Приус контрол???  :laughing:

 

Интересна логика - чисто нов автомобил 2 години нищо не му се развалило... Че то на ЗАЗ не му се разваля нищо първите 2 години... В 21 век ако една кола даде фири преди петата година ( без собственикът да се е постарал да ги предизвика), то е ТОТАЛЕН ДАРАК. Говорим за личен/семеен автомобил, не служебен...

Link to comment
Share on other sites

Приус контрол???  :laughing:

 

Интересна логика - чисто нов автомобил 2 години нищо не му се развалило... Че то на ЗАЗ не му се разваля нищо първите 2 години... В 21 век ако една кола даде фири преди петата година ( без собственикът да се е постарал да ги предизвика), то е ТОТАЛЕН ДАРАК. Говорим за личен/семеен автомобил, не служебен...

Аз имам рикол за компа на скоростите + самите скорости. Фокуса от 2012 е тотален ШИТ. Ако трябваше да броя около 30 бона за тоя модел....сигурно сега бих се гръмнал някъде. Казвам 30 щото моята се случи да е с абсолютно всичко дето се предлага от Форд...и пак е тотална АНТИкола. За типични дебели американци. Ама М6ците са бая скъпи демба :) :)

Link to comment
Share on other sites

Тука колкото и пъти да вляза, все си представям - 5 баби на селска седянка :) 

Значи - повечето от тези екстри са налични, останалите - ако си ги поръчаш от завода с тях. 

Колата, върху която имам преки набюдения и съм карал многократно е 2008г и далеч не е в гаранция. 

За динамика - може някой друг да обясни, защото аз сравнявам с v8 250к.с. Може би тук сте с по-мощни и Каптивата да ви се види бавничка. 

За разход - гори 8/100 бензин извънградско и 13 в града.

Ръжда не съм видял досега. 

 

Нямам никакво, ама никакво намерение да убеждавам когото и да била хубава ли е, лоша ли е, това си е въпрос на личен избор.

Взех отношение в темата само и единствено, понеже ставаше дума за търсещ американска кола, която според мен е кофти и предложих аналогична, върху коята имам ЛИЧНИ впечатления. 

Link to comment
Share on other sites

Някви идеи кви зимни гуми да вземем за джаз-а ? 175/65/14 Колебаем се за  Мишелин Алпин А4. Аз съм с такива на моята от миналата зима и бяха доста добре като ходихме в най-големия сняг до Боровец. 

Link to comment
Share on other sites

И аз това щях да му кажа - каквото и да вземе от реномираните марки (с изключение на Пирели :evil ) - няма да сбърка ; No name & Made in PRC - в никакъв случай, колкото и да са евтини. Лично аз когато стане време да хвърлям сегашните ми зимни - бих се насочил към Nokian WR D4, предвид на това, че в България през зимата основно е мокро и чат-пат има сняг, а тая гума както спира на мокро...не е истина...никоя друга гума не може да я стигне поне на тоя етап.

Link to comment
Share on other sites

Континентал, Мишлен, Гиславед, Гудиър ... няма да сбъркаш...

 

_________________

 

90% от каптивите са им носачите в брутални ръжди ... отзад като погледнеш ... 13 градско ... 2015 ... в кола под 250кс .... не мерси ... в8 250кс кво общо има ?! все едно аз да се обяснявам моя коптор какъв ... 0 смисъл да го препоръчам някой да си го купи 2015 - освен ако не е останал хептен без пари

 

Да, това ми е било чудно на Каптивите - как не го коригираха? Може ли да вземеш нова кола и след 6 месеца да изглежда все едно е пред разпад... Разхода не ми е толкова проблем, макар, че 13 градско си е множко, предвид, че на газ ще е 15, а аз бензин нема да карам, ако не падне под 1.50лв. Като цяло, за мен, парите дадени за гориво и данък МПС са все едно ги мятам през прозореца. За друго обичам да си угаждам, ама да храня ламя - мерси. Дали ще ми гори 25лв. или 10лв. - върши ми една и съща работа. То в това идиотско движение в Пловдив, взе да ми писва да шофирам...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...