Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

След това безумно вдигане какво ли ще да е падането.... Като магазинна промоция на Главната, от +300%, минаваме на пълна разпродажба -80%....  :grin:

Link to comment
Share on other sites

И на майка ти пенсията колкото гръцката ли е?

Откога ценоразписа има нещо общо с нечия заплата или пенсия? Притежаването на личен автомобил не е в хартата с правата на човека, нито се води рожденно право та да очакваш цените да са каквито и да било.

 

От заплатите зависи производствената цена, но не и тази на материалите например.

 

Дай по твоята логика при преминаването по магистралата да искаме данъчна декларация на хората и да им смятаме таксата според печалбата, която са платили предходната година тогава.

Link to comment
Share on other sites

Ще кажа нещо, което явно не е познато на форОмните професори - Държавен протекционизъм се нарича. Всъщност то е логично, след като отдавна изчезнав България като явление и затова цъфтим и връзваме... ВСЯКА държава в ЕС го практикува под една или друга форма без да нарушава ничии права (на книга). Оттам нататък се образовайте. 

 

За по лесно - не възприемайте таксата като двойна за чужденците, а като наполовина за българите... Така по-добре ли изглежда? 

Link to comment
Share on other sites

Дай по твоята логика при преминаването по магистралата да искаме данъчна декларация на хората и да им смятаме таксата според печалбата, която са платили предходната година тогава.

 

Не е лошо като идея, ама ще стават големи задръствания... :laughing:

 

 

А ако на някой от съфорумците с печките ( :P ), нещо не му върви колата напоследък, да знае, че е по причина скорошното зареждане от тая бензиностанция.

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос: баща ми е превишил с 20-тина километра ограничението докато е минавал пред стационарна камера, която го е щракнала. Да ама колата му все още се води на мене, въпреки че още преди години съм му написал пълномощно и поради тази причина до мен дойде известие да отида да си взема фиша. Аз глобата ще му я платя, но в случая дали се отнемат някакви контролни точки и ако да - как трябва да процедирам и къде да отида, за да обясня, че колата не я ползвам аз?

Link to comment
Share on other sites

Един въпрос: баща ми е превишил с 20-тина километра ограничението докато е минавал пред стационарна камера, която го е щракнала. Да ама колата му все още се води на мене, въпреки че още преди години съм му написал пълномощно и поради тази причина до мен дойде известие да отида да си взема фиша. Аз глобата ще му я платя, но в случая дали се отнемат някакви контролни точки и ако да - как трябва да процедирам и къде да отида, за да обясня, че колата не я ползвам аз?

И за над 20км не са отнемали точки. Виж 100 кинта ми взеха и понеже загубих бележката, където ги бях платил сега НАП ми ги търсят за втори път... та не си губи бележката от банката идните 4-5 години, че не се знае.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

И за над 20км не са отнемали точки. Виж 100 кинта ми взеха и понеже загубих бележката, където ги бях платил сега НАП ми ги търсят за втори път... та не си губи бележката от банката идните 4-5 години, че не се знае.

Същото ми се случи и на мен, но за много по-малка сума. Що за пародия е това след като съм платил да ходя пак да им доказвам, че съм дал парите. Заради тяхната глупава система.

Link to comment
Share on other sites

Системата им се занулява буквално през няколко дни.... На гише 1 монитора е все още черно бял бре, хора... Няма такава трагедия. Събрайте си като през 80-те в кутийка всички квитанции за палтени фишове и глоби, иначе спокойно може да ги платите отново....

 

Пламене, възможно е да опереш пешкира цялостно. 

Link to comment
Share on other sites

Събирам си всичко от няколко години насам.... и слава богу.....щото в един слънчев ден в НАП се оказа че дължа някви глоби които съм платил преди няколко години.....ма понеже сме бананова република свързването м/у КАТ-НАП се осъществява на хартиени носители....заеВи 

 

 

пс : за 20км над ограничението мисля че не взимаха точки. 

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Аз така се оказа,че бях прекъснал от ТУ,защото просто бях отишъл да си платя таксата и не бях отишъл до канцеларията. Е записах преди Великден :lol:

 

Ако имаше електрона система ще тряа съкратят половината администрация... А ако им я хакнат тая система какъв кеф ще е :) 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам, от тази година премахнаха взимането на точки за превишаване със скорости под 50 км/ч - само глоби са.

 

Едит:

 

В кои случаи се отнемат контролни точки, реда за тяхното възстановяване, най-често срещаните нарушения и глобите за тях

  • За управление на МПС след употреба на алкохол 10 контролни точки
  • За отказ на водач да му бъде извършена проверка с техническо средство за установяване употребата на алкохол 12 контролни точки
  • За превишаване на разрешената максимална скорост с над 50 km/h в населено място 12 контролни точки
  • За неспиране на пътен знак „Стоп”, неправилно изпреварване или неспазване предимството 8 контролни точки
  • За използване на мобилен телефон по време на управление 6 контролни точки
  • За незползване на предпазен колан или за неносене на предпазна каска 6 контролни точки
  • За неправилно престояване или паркиране в зоната на пешеходна пътека, спирка за обществен превоз на пътници или кръстовище 6 контролни точки
  • За преминаване при червен сигнал на светофара
    8 контролни точки
  • За неосигуряване на предимство при преминаване през пешеходна пътека 8 контролни точки

 

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Ясно. Извинявам се. Информацията ми е отпреди 4 години, когато ме спряха за 21(!!!)км/ч над ограничението и ме таксуваха 100лв и някакви точки. За 20 беше към 30лв акта.

Link to comment
Share on other sites

Егати кълнежа, Астра да си купи човек... Господе пази.

 

________________________

 

Трябва ми добър майстор на гърнета са ми направи такова нещо

d3925639f9bc42cdace28c16143099d6.jpg

 

Предложения?

 

На Васил Априлов преди районното (идвайки от 6ти септември) не работи сервиза за гърнета, на Карлово шосе всички имат супер много работа. Евентуално на Коматевско мисля да видя.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

За гърнета бягай при Тъндъра, намира се в същия двор, в който са Маднес. ;)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Един въпрос: баща ми е превишил с 20-тина километра ограничението докато е минавал пред стационарна камера, която го е щракнала. Да ама колата му все още се води на мене, въпреки че още преди години съм му написал пълномощно и поради тази причина до мен дойде известие да отида да си взема фиша. Аз глобата ще му я платя, но в случая дали се отнемат някакви контролни точки и ако да - как трябва да процедирам и къде да отида, за да обясня, че колата не я ползвам аз?

 

При заснемане с камера, не отнемат контролни точки, има само глоба според превишените километри.

Но ако те спре т.нар. КАТ, тогава отнасяш акта ;)

Link to comment
Share on other sites

При заснемане с камера, не отнемат контролни точки, има само глоба според превишените километри.

Но ако те спре т.нар. КАТ, тогава отнасяш акта ;)

 

Да, мерси - разбрах го междувременно.

Link to comment
Share on other sites

ADAC - класация на зимни гуми за сезон 2015/2016

 

За съжаление в статията не са написали подробности за всяка една марка гуми, но поне може да се види реда на класираните.

 

П.П. Казвал ли съм го някъде, че с изключение на някои ограничени варианти на P-Zero, Пирели не могат да правят гуми? :P ...ама и да съм го казвал, ще го повторя, щото ми харесва... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...