Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе кой говори за лятна гума и кой изобщо сравнява зимна с лятна? Говорехме единствено за новия модел на Нокиан и предимствата му на мокро спрямо други зимни гуми и не знам на кой му хрумна да сравнява зимна с лятна! Все едно да си говорите за летни гуми и някой да се обади с гениалното умозаключение "Зимната гума е винаги по-добра от лятната на сняг при всякаква скорост".

Link to comment
Share on other sites

Мен честно казано идеално ме урежда това глобално затопляне предвид временцето, което в момента е навън....предполагам, че и Ники е на моето мнение. :grin:

 

И понеже сме в автомобилния раздел, за да не офтопиквам, ще споделя, че не е кой знае какъв проблем в тия жеги да караш със зимни гуми, с изключение на факта, че просто си ги хабиш малко повече.

Link to comment
Share on other sites

Това ще рече ли, че зимата караш с гуми, които вече не стават за това, за което са предназначени? :P

 

Всъщност при правилно съхранение извън сезона и зимен пробег като на вокса, зимната гума може да изкара повече от тия 3 години, за които споменаваш. В сайта си Мишелин пишат, че при подходящите условия каучукът им запазва качествата си до 10 години, което за мен е малко изсилено, така че май по-подходящия срок е най-много 5-6 години, а и колкото и малко да караш, за тия години грайферът намалява подобаващо.

Link to comment
Share on other sites

Бахахахаха...

 

Да се търкат, не ми дреме, като остареят, ще си купя нови, ако се налага де (за зимни гуми говоря), че като гледам какво става с времето...Макар че тепърва идват януари, февруари и март...особено 8-ми март...

Link to comment
Share on other sites

 

Добре ся според тва клипче с тестове. Зимната гума на мокро спора по-добре от лятната. Говорим за мокро при 2-3 градуса. 

 

Моите зимни са на 1 сезон. За това и си стоят в мазето :D 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Абе каква е тая мания за поставяне на огромни мигащи и светещи електронни билборди на най-натоварените кръстовища? На колелото на панаира са сложили един огроооомен екран, който мига, свети, сменя надписи и видео през секунда и в час пик човек вместо да се съсредоточи да мине безопасно през колелото, ще не ще погледът му се откланя към тоя мигащ огромен екран! Още по-зле е положението като идваш от моста по "Руски" и стигнеш кръстовището с бул. "България" до хотел "Санкт Петербург" - пред погледа ти се открива един огромен и дълъг поне 10-15 метра екран, разположен по протежението на целия блок срещу кръстовището, който мига и върти надписи още по-агресивно и от екрана до панаира! Ебаси...то бива реклама, ама пък точно на най-конфликтните точки да ги сложат...сега чакам нещо подобно на Сточна гара, на кръстовището на ВСИ, на кръстовището на "6-ти септември" с "Васил Априлов" и изобщо на всички най-оживени кръстовища в града. :thumbsdown:

Link to comment
Share on other sites

Мен честно казано идеално ме урежда това глобално затопляне предвид временцето, което в момента е навън....предполагам, че и Ники е на моето мнение. :grin:

 

И понеже сме в автомобилния раздел, за да не офтопиквам, ще споделя, че не е кой знае какъв проблем в тия жеги да караш със зимни гуми, с изключение на факта, че просто си ги хабиш малко повече.

 

Всъщност е абсолютно противопоказно на 20+ градуса да се кара със зимни гуми, най-малкото щото се изпичат. 

Link to comment
Share on other sites

Всъщност е абсолютно противопоказно на 20+ градуса да се кара със зимни гуми, най-малкото щото се изпичат.

Да се търкат, не ми дреме, като остареят, ще си купя нови,

 

 

Много силно казано - "изпичат". Виж за летните, седящи постоянно на силно слънце мога да споделя същото от личен опит - един такъв чифт хвърлих точно поради тази причина.

Link to comment
Share on other sites

И лесно прегряват при "вдъхновено" каране, късат им се и ламелите... В много топло време

 

Ти мани, ами да си призная прегрешението оная година по времето когато Чефо все още не беше заминал, a Психара все още не се беше разсърдил. :grin:

Та бях тръгнал да откриваме F1 сезона към селото на Виден дето все не мога да го запомня Крушево ли беше, Градина ли, ама пък си имах GPS да ме води... :lol: ... и тогава бях все още със зимните (със скоростен индекс "T"), ама тогава съвсем бях изключил с к'ви гуми съм и к'ъв им е индекса и на един празен от коли участък на магистралата реших да натисна за кратко време да видя докъде ще я докарам - като минах 230 ми щукна, че ей сега ако ми се спука гума и съм директен пътник...мани ами и формулата няма да мога да гледам, а тогава все още бяха с 8-цилиндровите двигатели. :)) Та тогава изобщо не ми мина през акъла, че зимните ми гуми всъщност са до 190 км/ч и яко съм ги насилил, ама човек прави глупости от време на време... :notify:

А що се отнася до ламелите - надали е от конкретното ходене до Виден, ама на следващата година точно едната от тия гуми направи балон...

Link to comment
Share on other sites

Нищо ново, аз чакам някой да се сети да заснеме алеята къмто Католическата църква... Иначе е ФАКТ, че маса уродливи малоумници газеха през кварцовия пясък, въпреки загражденията. Нашенското говедо иска бодлива тел и шипове по асфалта... 

Link to comment
Share on other sites

.............

 

В интерес на истината, доста е удобно да се седи на такова. Преди години на една от пресечките зад Военна болница една леля не спря на стоп и ме отнесе като куцо пиле домат, та се наложи да бракувам колата, а след това купих пак същия модел, а от бракуваната останаха някои части, вкл. и седалките, които бяха още по-удобни от тая на снимката. Складирах всички части на тавана на баща ми, че само там имаше място и един ден отивам у тях - гледам...той приватизирал едната от седалките, пригодил я подобно на тая горе и си я сложил в кабинета си. :grin:  ...и наистина е доста релаксиращо да седиш и работиш на автомобилна седалка. :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...