Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Е те това е истината, което показа host.

 

Чефо, аз не искам нищо космическо от тоя телефон - междуградски път не могат да определят тъпаците кой е правилния. В случая не става дума за нещо по-така, нито има някаква причина да работят по този начин - все пак обратния път го намират правилно, но от тук до Габрово тръгват по магистралата неясно защо. Ако на връщане ме прекарваха от там пак щях да си помисля, че си имат причина да е така, но явно не.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тъй като не ми се играе да включвам GPS-а, ето какво ми даде BG maps - предполагам, че и с GPS ще е нещо такова, в зависимост от това дали съм му дал 'най-бърз', 'най-кратък', 'най-икономичен' или някакво друго "най"...

 

 

 

66d7d14efd493087.jpg

Link to comment
Share on other sites

А защо ползвате тия на телефоните. Аз като не знаех две улици как се пресичат си купих том том външна. Шу пари ми изкара, живота ми спаси направо и не се притеснявам за нет и за батерия. Само в даунтаун не бачка, но то това е ясно.

Аз ги ползвам щото сменям често колите,телефона винаги ми е в джоба ;-)По-бърз е от кой да е gps на пазара за същите пари,екрана е без конкуренция като качество,имам три навигации в едно устройство които се допълват.Том том в Бг ако го ползваш на втория ден ще го удариш в земята;)Обаче за Англия примерно е номер едно.За Бг Гармин с офроуд картата е без конкуренция,самият софт е дървен но картата е безценна особено офроуд дяла.Иначе за мен най-добрата навигация за път е iGO primo по ред причини,работи с карти на различни доставчици,някои версии имат мап чейнджър,може да сменяш карти в движение менажирането на лични пои е много удобно за мен и тн.Ползвам я с HERE картите най-често.Приятели дето карат камиони из Европа също я ползват основно нея.Сиджик също не е лоша,тествах я в Турция като имах онова подобие на телефон с гризната ябълка :rolleyes: върши работа добре рутира...но ми е фаворит iGO.От както излезе Here за андроид я тествам но е постна още от към възможности.За момента комбинацията Гармин+Айго+Гугъл мапс при наличие на нет намирам за оптимална.

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Е те това е истината, което показа host.

 

Чефо, аз не искам нищо космическо от тоя телефон - междуградски път не могат да определят тъпаците кой е правилния. В случая не става дума за нещо по-така, нито има някаква причина да работят по този начин - все пак обратния път го намират правилно, но от тук до Габрово тръгват по магистралата неясно защо. Ако на връщане ме прекарваха от там пак щях да си помисля, че си имат причина да е така, но явно не.

 

И на мен том тома ми е направен винаги да ме прекарва през магистрали, но все пак ме пита дали искам или искам алтернативен маршрут. Може да я изключа тази опция и никога да не се кача на магистрала. Вече не го пускам де, освен ако излизам далече от Чикаго или се замотам мъжката в даунтатун и не знам пътя до магистралата. Нищо, че пътната мрежа е направена като за олигофрени и е буквално компас ама бъркам се яко, докато кука или човек расъл тука - не.

 

Аз ги ползвам щото сменям често колите,телефона винаги ми е в джоба ;-)По-бърз е от кой да е gps на пазара за същите пари,екрана е без конкуренция като качество,имам три навигации в едно устройство които се допълват.Том том в Бг ако го ползваш на втория ден ще го удариш в земята ;)Обаче за Англия примерно е номер едно.За Бг Гармин с офроуд картата е без конкуренция,самият софт е дървен но картата е безценна особено офроуд дяла.Иначе за мен най-добрата навигация за път е iGO primo по ред причини,работи с карти на различни доставчици,някои версии имат мап чейнджър,може да сменяш карти в движение менажирането на лични пои е много удобно за мен и тн.Ползвам я с HERE картите най-често.Приятели дето карат камиони из Европа също я ползват основно нея.Сиджик също не е лоша,тествах я в Турция като имах онова подобие на телефон с гризната ябълка :rolleyes: върши работа добре рутира...но ми е фаворит iGO.От както излезе Here за андроид я тествам но е постна още от към възможности.За момента комбинацията Гармин+Айго+Гугъл мапс при наличие на нет намирам за оптимална.

 

Нямам идея как ще се държи в БГ, сигурно е така както казваш. Казаха ми да си сваля тази HERE, но интернета на телефона не ми е бърз, а и при все, че имам външна - не ми трябва.

 

Разликата между Гармин и Том Том не съм намерил(Гармина е може би с мноого малко по-добре), но не е болка за умиране. Виж ако тръгна да кръстосвам щатите с камион - тогава вече ще ми трябва нещо дето буквално не греши.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Вие не сте хора ве... По 15 пъти да повтарям и да се обяснявам, че не стопляте.

Nokia Here предлага и пълен режим на офлайн навигация.

Екрана дето съм го постнал си е както е туко що инсталирана, даваш и къде ще ходиш... тва е маршрут 1.

 

Кво толкоз се обяснявате....

Link to comment
Share on other sites

Тъй като не ми се играе да включвам GPS-а, ето какво ми даде BG maps - предполагам, че и с GPS ще е нещо такова, в зависимост от това дали съм му дал 'най-бърз', 'най-кратък', 'най-икономичен' или някакво друго "най"...

 

....

 

Да, това е правилния път от Пловдив до Габрово, но от 5 тествани програми - 3 избраха да минат по магистралата до стара загора и после през Казанлък (едната дори единия път ме заби през центъра та се видях в чудо докато излезна)

Вие не сте хора ве... По 15 пъти да повтарям и да се обяснявам, че не стопляте. Nokia Here предлага и пълен режим на офлайн навигация. Екрана дето съм го постнал си е както е туко що инсталирана, даваш и къде ще ходиш... тва е маршрут 1. Кво толкоз се обяснявате....

 

Аз я инсталирах и съм впечатлен. Избра правилния път. Като функционалност ми хареса. Усети се че е вечер и мина в нощен режим (sygic нощния режим е пълна скръб)

Link to comment
Share on other sites

Ще взема и аз да я пробвам тази Нокия, заинтригуван съм... А Сиджика е тотална дъска, но ние нали нищо не разбираме и сме с грешни телефони... :grin:  

 

В Гъгул излиза като лого HERE в син квадрат - нали е това? Верно само милион даулоуда? 

Link to comment
Share on other sites

На всичкото отгоре, HERE е още бета версия... Тепърва добавят функции. Аз с нея отидох до Румъния, въртях се там, сменях маршрути и се и върнах.

 

Виден, това е. До скоро дори не беше в маркета, а трябваше да се сваля от сайта.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Онази автомивка зад мебелна къща още ли я бива?

Коста пробвах по-стара версия на тая RoadAR и разпознаваше знаците.

 

Пробвах и другата,но нещо фокуса не е добър :(

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Онази автомивка зад мебелна къща още ли я бива?

Коста пробвах по-стара версия на тая RoadAR и разпознаваше знаците.

 

Пробвах и другата,но нещо фокуса не е добър :(

Ми аз там ходя да се мия.

Link to comment
Share on other sites

Ми аз там ходя да се мия.

Имаше опашка и отидох на околовръстното на една до новата църква в Тракия.10лв вътре и вънка.Доволен съм :)

 

Колата беше станала вътре кенеф :D Сега свети :) Трябва след 2-3 месеца да сменя предния капак,че адски много ме дразнят тия дупки от градушка.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Тествах Nokia Here покрай вашите постове, но все още изглежда доста дървена. Стрелкичката не се движи плавно поне при мен, а на някакви скокчета, гласовата навигация звучи кофти и ме дразни, сега си свалих някакъв Hi-Fi войс, дано се окаже по-добър. Прави някакви опити да чете имената на улиците което също дразни .. :)) За офлайн карти поне за сега сайджика ми харесва повече, но след като ми бъгна два пъти на ноута и почти ме остави без навигация, ще му търся алтернативата.

Но за онлайн поне според мен най-доброто си остава гугъл мапса. Като минус мога да посоча, че когато влезеш в тунел и загуби гпс сигнала, започва да показва разни глупости, докато сайджика се усеща и продължава да те движи по картата, което е полезно ако имаш маневра непосредствено след тунела. 

Link to comment
Share on other sites

Google Maps също го има това, лично тествано от мен. 

Nokia Here лично аз я намирам за доста функционална, HD фласовете са добри, аз позлвам us english female - бива. И като сметнем, че бачка офлайн... и си има ъпдейти.

 

______________________

Нов тест на онова приложение, вече се разбра с моя ГПС... следват още тестове

 

умишлено съм снимал 720х480 да не ми заема място, звук не поддържа програмата

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Не съм я тествал още в движение, но моментално си свалих 250 мб наша карта. "На сухо" изглежда добре, ще пиша като имам наблюдения на пътя. Лично аз съм неограничен нет и нямам грижи в тая сфера, освен кудупщините на доставчика. Ще видим. 

Link to comment
Share on other sites

Никви ядове няма с мрежата поне при мен - и преди на Мтел и на Виваком (говоря за гугъл мапс). Включително съм пробвал и над 3ч каране из Странджа, оправя се без проблем, не бъркаше пътищата, картата се зареждаше идеално.

Nokia Here винаги нарочно само офлайн съм я пусал, че реално ме интересува ако се окажа без нет да знам, че работи. Проблеми не е имало.

Link to comment
Share on other sites

умишлено съм снимал 720х480 да не ми заема място, звук не поддържа програмата

 

На тази резолюция изглежда доста читаво (като изключим fps-те, които са 15 и прескачат кадри). Що не снимаш на fullHD да се види както трябва...дори и да е кратичко клипче?

Link to comment
Share on other sites

Еми направя експерименти ся с резолюциите. Утре ще пробвам и другите.

 

VideoReg за андроид също ще пробвам, изглежда интересна.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Това с тази дето нямала continuous focus ли е ? 

 

Аа сега се сетих,защо я махнах :D Нямам settings бутон отдолу и няма как да вляза в менюто с настройките :D

 

Аз тествам тази в момента.Само,че на по-новите версии нещо не иска да разпознава знаците.Та сложих по-стара ;)

 

 

едит:Сега свалих VideoReg от 4pda.ru и ще го пробвам.Пише ми,че е демо версия...

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Мейл и парола.... Или фейс бук... Няма без рег. Ама ти помни кои карти ти трябват като я инсталираш пак.

 

CarDVR е клипа горе, няма автофокус и бачка без крашове на 5.0

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

За да изтеглиш карта иска регистрация, не ми се занимава..има ли чалъм да прескочим този момент или да?За HERE говоря..

 

Регистрацията е един клик дето се вика, аз я пуснах през ФБ. Какъв е проблема??? 

Link to comment
Share on other sites

Мейл и парола.... Или фейс бук... Няма без рег. Ама ти помни кои карти ти трябват като я инсталираш пак. CarDVR е клипа горе, няма автофокус и бачка без крашове на 5.0

То хубаво,но в settings се влиза единствено през хардуерния бутон,което е малко тъпо :D На Daily Voyager си има настройки,но автофокуса го няма.На VideoReg Има фокус ;) Та него ще ползвам за сега.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...