Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Като за теб все още не е произведена не навигация, а изобщо продукт, който да не изкритикуваш...  :laughing:

 

И между другото - ти даваш пари за навигация?

Доста софтуер съм си платил. Включително всичкия в офиса. Последно платих 200 euro за araxis merge примерно.

 

Кое те учудва?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Моят е евтинийка...и пак снима задоволително - само трябва да го пробвам на 60fps как ще записва.

 

П.П. И преди Виден да си оформи раздел в тубата, смятам да съм първият, дето ще ги лепне едновременно да снимат за коректно сравнение.

 

Не е честно да ми пипаш стоката!  :laughing:

 

Доста софтуер съм си платил. Включително всичкия в офиса. Последно платих 200 euro за araxis merge примерно.

 

Кое те учудва?

 

Че даваш пари за такива работи. Софта в офиса ти е едно, но навигацията на телефона... Разбирам да си международен шофьор... Всъщност при теб нищо не може да ме изненада :grin:  

Link to comment
Share on other sites

ИмАл си бол пари - платил си. Аз повече от 2-3 лева за някоя игричка за детето не съм дал (на таблета). 

 

Навигацията не се ли плаща всяка година? За iGO май така беше... И новите радари са така... 

Link to comment
Share on other sites

Коста тва на какво качество е.Аз сега  пробвах тва със знаците,но от тъмницата или от качеството не реагира на никви знаци.Само един ограничение 30 усети и толкоз.

Иначе стойка взех няква нонейм за 15лв от технополис.

Link to comment
Share on other sites

Не. Еднократно им ги дадах на Sygic.

 

Далече не е най-скъпия софтуер, който съм плащал.

 

Ти като платиш 5 броя Visual Studio Pro с MSDN за по $1200 и още толкова за компютри някак по-различно почваш да гледаш на нещата :)

 

Отделно разните допълнителни истории са поне 10тина отделни по $250 на година всяка: разни плъгини за студиото, разни tool-ове за това и онова. Най-много болеше първия път като ги купуваш, защото тогава цената е 3на или 4на, сега само за поддръжка плащам.

 

Най-якия tool e ей този: http://www.coverity.com/- $15,000 на година (минимума), а разходите за заплати по-хубаво да не ти ги казвам, че последния на който му обясних ме питаше като им даваме по толкова дали поне ги чукаме колежките :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ми щото ти почна да ми говориш как 20 евро за софтуер са много... та аз тръгнах да ти обяснявам как $5,000 на година на потребител не ми се виждат чак толкова космическа сума...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Коста тва на какво качество е...

 

HD 720p ;) на тъмно НИКОЕ приложение няма да изкара видео като DVR-че за 50$

___________________

 

@Midex - Проуб-а с кой мотор точно е? Че не ги знам тия маздовите.

 

 

__________________

 

видЕх постовете от 2010... 2.5 160кс?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

 

 

Най-якия tool e ей този: http://www.coverity.com/- $15,000 на година (минимума), а разходите за заплати по-хубаво да не ти ги казвам, че последния на който му обясних ме питаше като им даваме по толкова дали поне ги чукаме колежките :)

И... Чукате ли ги тия колежки

 

Link to comment
Share on other sites

Не пари, телефона си звъни, даже говорих на високоговорител. Сиджик, така и не я пробвах. Бива ли я?

 

Не. Изобщо не е хубава. На всичкото отгоре, като спреш екрана, оная девойка спира да говори, което е нелепо.

 

Стария Sygic не беше лош, но последната версия ми лази по нервите и съм на път да я сменя. Пробвах с iGo (намерих някаква апокрифна версия), но и то не ме кефи особенно.

 

Пробвах още MapFactor Navigator, Waze - за нито една не мога да кажа че ме кефи и е перфектна.

 

Дотука май само MapQuest и Navigon не съм пробвал като за последната може и да съм, но не мога да си спомня дали наистина съм я гледал или съм се канил да я гледам и съм се отказал.

 

А специално за BlackBox-a на Sygic не ми се дават 10 евро, още повече, че стойката ми в колата е такава, че телефона не вижда нищо, а гледа към таблото и една от онези истории от която излиза студения въздух лятото (както и да се казва това)

Виж долния цитат.

 

Nokia HERE ... 

Точно щях да ти я препоръчвам. Чудесна е. Много съм доволен. Картата на БГ е 270МБ. На иГо беше към 40-50.

Link to comment
Share on other sites

Не. Изобщо не е хубава. На всичкото отгоре, като спреш екрана, оная девойка спира да говори, което е нелепо.

 

Абе ти си аматьор и нищо не разбираш....

 

Да май от тези дето имам iGO е най-кадърната и за съжаление не се продава в маркета иначе бих си я взел. Чудя се ТомТом-ската дали става...

 

Определено iGO ми допада и на мен най-много. Между другото имаше я за продан май... 

Link to comment
Share on other sites

Не. Изобщо не е хубава. На всичкото отгоре, като спреш екрана, оная девойка спира да говори, което е нелепо.

Спира да говори, при тази нелепост наричана телефони от голяма част от потребителите. При останалите които използват истински телефони си работи дори и при спрян екран.

Link to comment
Share on other sites

Спира да говори, при тази нелепост наричана телефони от голяма част от потребителите. При останалите които използват истински телефони си работи дори и при спрян екран.

Това не е проблем на телефона, а на разработчика на навигацията - на програмата. Nokia HERE и Google Maps си говорят и на изключен екран, че дори и друго приложение ако избера, а навигацията върви на заден фон. Второто не знам дали е възможно при Телефонът.

Link to comment
Share on other sites

Божеееееее с 1 ден по-късно зацепих, че Nokia HERE е име на програма. Вчера чета и си мисля, че host обяснява как има Nokia и че вградената навигация е супер...

 

Няма такъв facepalm просто...

 

 

Между другото мога ли да помоля всички, които имат навигации и се намират в Пловдив да пуснат и да ми дадат снимка на маршрута, който програмата предлага като се зададе крайна точка Габрово.

 

До момента само google maps избраха правилния маршрут, всички останали предлагат да се мине през магистралата на отиване. Смешното е, че на връщане безпогрешно избират правилния, но на отиване ме пращат през магистралата, което е с около 30-40 минути повече.

 

Втори въпрос (само за хора, ползващи sygic) - как мога да си запаметя маршрут или определени адреси като любими с последната версия? Откак махнаха менютата я гледам тази програма като голям камък да ги таковам в таковата

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Аз това го мога с краденото iGO.... Ти като задаваш маршрут, как си настроил да го съставя съответната навигация? Защото знаеш това е от основно значение.

Link to comment
Share on other sites

Аз това го мога с краденото iGO.... Ти като задаваш маршрут, как си настроил да го съставя съответната навигация? Защото знаеш това е от основно значение.

iGo-то по подразбиране те прекарва по магистралата. Това НЕ Е ОПТИМАЛНИЯ маршрут, нито е най-бързия нито най-икономичния. Аз маршрут знам как да го "донагласям", въпроса е, че искам по подразбиране да ме прекара откъдето трябва, без да променям нищо. Google maps го правят. Други въпроси?

 

ПС: И не, не е и най-късия - най-късия е през някакъв черен път през планината, който само хората от местните 5-6 села го знаят и оттам се минава за предпочитане с БТР или верижна машина.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

djadomraz, on 21 Feb 2015 - 20:42, said:djadomraz, on 21 Feb 2015 - 20:42, said:

iGo-то по подразбиране те прекарва по магистралата. Това НЕ Е ОПТИМАЛНИЯ маршрут, нито е най-бързия нито най-икономичния. Аз маршрут знам как да го "донагласям", въпроса е, че искам по подразбиране да ме прекара откъдето трябва, без да променям нищо. Google maps го правят. Други въпроси?

 

ПС: И не, не е и най-късия - най-късия е през някакъв черен път през планината, който само хората от местните 5-6 села го знаят и оттам се минава за предпочитане с БТР или верижна машина.

Дедо, виж сега.

Навигация ти трябва, когато не знаеш къде отиваш. Щом знаеш, нави не ти трябва.

Освен това, идеалния вариант е да си имаш и хартиена карта, че електронните се дънят :laughing: .

П.П. И "черния" път е през Брезово-Павел Баня. Най-къс и най-бавен, изпробвал съм го отдавна.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

А защо ползвате тия на телефоните. Аз като не знаех две улици как се пресичат си купих том том външна. Шу пари ми изкара, живота ми спаси направо и не се притеснявам за нет и за батерия. Само в даунтаун не бачка, но то това е ясно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...