Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Да се върнем на моето - "всички коли са еднакви"! Само маркетинга и окомплектовката е различна.

 

+1111

 

Отдавна минаха времената, дето производителите правиха коли, да карат колкото може. Всекидневните автомобили са като китайската стока, трябва да се върти оборот и да се сменят, често.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не е така, а за авди си мълчи... Не си виждал какво става из сервизите...

 

Няма какво да си мълча, а из сервизите баш ма шнура бОли какво има. Това е все едно на мен след 11 години със Шкода някой да вземе да ми говори каво имало из сервизите... Да не говорим пък за масовите БМВ-та... 

 

Аз гледам ползвателите, които познавам и техните Аудита. Досега не съм чул някой да се оплаче, освен, че частите са скъпи, което пък е нормално. Особено на по-новите и мощни машини. Но пък досега от близките никой не се е оплакал от някакви сериозни повреди. А единият трето Ауди сменя (не зарад проблеми, а като събере пари за по-ново) и за друга кола не иска и да чуе.

Link to comment
Share on other sites

Купи си ве, ...щом си казал, че са здрави.... Кат инфини дизел... Мани, мани.

 

После ще ти кажа къде ги оставят по 3м да отлежават като родят.

 

Ти щом не си чувал, такова нещо няма. Кво те боли, че из сервизите е фул с VAG-чета след гаранция.

 

Масовите коли повечето проектирани с около и след 2000г са вече изключително добре сметнати кога и как да раждат, и да не са много ремонтоизгодни.

 

Тва дето не те интересувало по сервизите кво става... Дано е така още дълго време. Че положението е плашещо с всички марки... и все пак с някои по-често. Доста.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Аз лично нямам нито един близък или познат, чиято кола да е "родила", а групата не е малка. Да не говорим за по-нова кола. Лично аз не знам какъв идиот трябва да си, че да докараш мотор от последните 10 и повече години дотам... Изисква се сериозна дебилщина... 

 

Обаче хич не ти се учудвам на приказките, защото като те знам какви хора познаваш и какви работи цитираш понякога - нищо изненадващо. Подобни урунгели и чукундури могат да съсипят и най-здравата машина. На тях и колело не трябва да им се дава. 

 

Иначе аз съм виждал и Шкода на 6000 км за основен ремонт на мотора. Причина - ТОТАЛЕН малоумник, естествено. 

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че причината е неправилна експлоатация, липса на поддръжка, но и заложени интервали за край на живота на основни компоненти.

 

И други хора от форума могат да споделят, тва не са обществени тайни.

 

Аз на тебе не бих ти поверил също никва техника... ама кой го интересува?

Link to comment
Share on other sites

Tва не може да е вярно ве ... как ше се чупят... нИ мое да е така... 

 

аВди оЛ роуд да има разпиляно цялото 4х4 по пода на сервиза .... 3-4 пъти различни такива ... мани мани .... 2.5тди (антики) да не говорим ... иначе тва са хубави, здрави коли... преди да сменят 3-4-5-7 собственика и да дойдат в БГ... като нови никой не говори колко са здрави, просто хората си залгат един период след който да не я караш таз кола и тва е

Link to comment
Share on other sites

Като са нови - всички са хубави. Като станат дараци на по 5-6години тогава започва мъката... Та уточнете се за какви говорите - дали за нови или за незнайно-колко-стари. А за 2.5TDI на аЛди - не знам някой, дето да е доволен от тоя двигател...

Link to comment
Share on other sites

Мииии тия дето им се плаща да ги ремонтират да ти кажа са доволни... "видимо доволни".

 

________________

Да не ти казвам, като дойде някой младеж на около 18-20 с БМВ за смяна на масло... засичат 3-4 месец и идва вече размазан за ремонт. 

 

Или 25г 7ма серия, купена от кисел гъзар да спира по кафетата ... как се прави 20 пъти.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

А ти колко А6-ци и А8-ци си карал, че така категорично твърдиш?

А ти колко си карал ? 

 

Съквартиранта ми искаше да си взима ауди а8 и питах един колега,който има А6 да каже чупят ли се или не.Той каза,че частите са скъпи и се чупят често.

Link to comment
Share on other sites

Това ми напомня как един бакшиш, докато чаках на червено ме пита през прозореца "Доволен ли си от колата? Скъпи ли са частите?".

Link to comment
Share on other sites

Трябваше да му кажеш, че ,мноо метан харчи ... да се почуства велик с таксито ;)

 

___________________________

А и че не можеш да си намериш "метални" стелки ... ей тва бакшиша го влудява ако няма колата такива... 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

:lol: Идеше реч за собствениците... За вас сервизджиите е ясно - най-доволни сте от нови коли :D

Link to comment
Share on other sites

Винаги ще бъде интресен факта, че повечето момци тук хем не са имали никога нова кола, хем на са имали/карали повече от една кола, понякога гонеща тяхната възраст, хем стажа им е при всички случаи по-малък от възрастта на колата, но са абсолютни гурута на тема автомобилостроене, сервизна поддръжка, ефективност, издържливост в СВЕТОВЕН мащаб, на ВСИЧКИ марки автомобили...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Чичо Видене... Се тая, ПРАВ СИ. вЕрно е така както казаш.

 

И да допринесем с нещо полезно ;)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ego.car.dvrСупер приложенийце, само няма добър автофокус-безкраен фокус... но да се надяваме, че ако повече хора пишем в ревютата, че искаме да добави тая опция, ще я сложи човека. ЕДИНСТВЕНОТО приложение в маркета набиващо във видеофайла датата + скоростта. От утре почвам да тествам.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

.....гурута на тема автомобилостроене.......на ВСИЧКИ марки автомобили...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

....и на жените дядо попе, и на жените - и русите, и черните. :D

 

.....чичо Видене...

 

Наистина ме кефиш - продължавай в същия дух! :thumbsup:

 

 

П.П. Като зачекна пак темата за DVR-те, държа да отбележа, че съм доста доволен от тоя последния дето взех - вече сложих в тубата 'сайд бай сайд' сравнение с оня предишния, дето взех от Ибей - разликата е от земята до небето...а тоя на чичо ти Виден, дето го чакаме да дойде от Амстердам, ще е поне 2 пъти по-добър от моя, като дойде - ще направя ново сравнение - неговия vs моя...

Link to comment
Share on other sites

Мой приятел кара пътна помощ в Лондон за една голяма компания,според него най-често го викат да прибира френски кашони най-вече рено и сутиен...след тях веднага форд.Плътно следвани от Ваг групата начело с ауди.Питах конкретно защото си търся нова кола и инфо от извора е добре дошло...От цялата Ваг-ина група най-безпроблемни били....Шкода.Най-малко повиквания има за Субару цялата гама без Трибека(бензинови) и Мазда 6(бензин,дизелите са проблемни).

 

Принципно като един ауди фен нЕма как да не кажа и моите 5 стинки по темата.

Аудитата след 03" както и всяка друга от Немското трио мине ли едни определени километри ремонтите са неизбежни и скъпи..... 

 

 

Ама че като цяло са чупливи айде айде....... приказки тоя чул от на третият брачед му. 

Като изключим изключително кофти двигателя 2.5тди и скорости мултитроник като цяло ако аудито не е нов внос от Италия на преклонни километри са си доста здрави коли, да не кажа че има и неразрушими двигатели като 4.2.

 

Просто в 90% от случаите тези които идват от някъде си са СМАЧКАНИ от каране, тука се продават казани а не коли, всяка техника си има живот, след като влезе в БГ почва голямото и скъпо прераждане. Имаме семеен приятел купувал преди като нова а4-ка 2.5тди тая кола в момента е на 350К километра и преди няколко месеца и смени нафтовата помпа - това е най-сериозният му ремонт.

 

Иначе не виждам Шкода как точно са по-здрави от ауди при положение че двигателите са им почти идентични. 

 

 

@host-e незнам за аудитата колко ги виждаш, ама дай да не отваряме тема за бЪмЪвъ че и такова карах известно време и не е като да са най-здравите коли на света, като почнем от кашкавалените рейки от е39 през е60 та чак до Ф10, минем през лайняни колектори, пеперудки, управление на турбините и т.н...... :) 

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Някой да е казал, че БМВ са здрави? 

 

Лафа тръгна от там колко били здрави вагаджийските творения едва ли не, а тва просто не е вярно. Има ги много и тва също е фактор да са масовка по сервизите. 

Няколко пъти писах, че всички по-съвременни колици са си така. Никоя не избягва тая тенденция.

 

_______________________

И още нещо... нз що всички си мислите, че аз съм някав фен на бНв или нещо такова... просто нямам пари за друга по-добра кола от тва което карам (за моите разбирания). Кола като кола, стара, евтина, лесна за поддръжка. 

 

Цялата тая приказка тръгна щото някои хора разправяха как Ауди не се трошали... трошат се, като всички просот щото е нарочно направено.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Като си взема стойка ще го пробвам тва приложение :) Дано 9 гб да ми стигнат,а записва ли отгоре върху началото на файла като истински двр ? 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

само за тест го пуснах да видя дали работи, ся телефона не е около мене. Би трябвало да поддържа тва ;) дори и 3гб ти стигат, просто защото при инцидент ти трябва последния или предпоследния файл ;)

 

Иначе daily roads voyager е много, много добро , но не слага данните върху видеофайла

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...