Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

На 8-мак газ е като на гол тумбак - чифте пищови. Не върви.

 

Глупости на търкалета. Един съвременен ГИ сложен на 8-мак няма да разбереш дали си на чесън ойл или на бензин. Както каза Злобила, вече освен гаражни майстори, има други такива които натрупаха доста опит. Системите се развиха, настройките също и ако човека разбира от работата си става екстра.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Доста исках да пиша по темата, но zlobil ме е изпреварил. zlobil-е на 100% ни съвпадат мненията. И аз съм се насочил към 8-мак и мисля да е точно на газ. Също така въртя доста километри на година. Не виждам причина да плащам двойно повече пари за едно и също изминато разстояние. При кадърно направена инсталация няма разлика във вървенето. Просто колкото и да го мисля не намирам логика. През оная работа ми е кой какво ще си мисли като спра на бензиностанцията.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, ако намерите бензиностанция, където бензина е 5лв вместо масовото 2 и нещо, от там ли ще зареждате, за да не изглеждате "скъсаняци"?! Аз и на ферари на газ не виждам нищо лошо - пак си остава ферари. Аз лично нямам газ, главно заради главоболията и "прецакването" на багажника, но с удоволствие бих си взел кола с фабрична газова.

 

ПП Обаче за десния волан.....

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Пичове, селски келешлък е да потрошиш 50к леФчета за М5-ца, при положение, че живееш с жена ти, при мама и тати, в 50квадрата апартамент! Няма никакво значение дали ще я караш на газ, метан, бензин, дърва и въглища, сол, оцет, олио, краставици и домати и т.н. Това е селския келешлък, това е тъпанара Българан, който не може да сметне 2 и 2. Той за това кара на твърдо гориво и то само в неделя, като ходи да пие кафе на центъра. Още не мога да разбера как изписахте 3 страници на тая тема...

 

Всеки сам си решава за колата си. АКО мнавам по 40к на година, като Злобата, и аз ще си сложа пръдня и ще си джиткам с V8-ка, най-малкото защото каквито и ремонти да трябва да и направя, аз ще съм си ги избил с разликата в цените на горивата, отделно, че може и самата кола да си избия от тая разлика. 2+2=4 - Хем си карам кола, която ми харесва, хем и поддръжка и гориво ми илиза дооооста по-евтино, от колкото да се правя на гъзар и да карам на бензин 10-15 годишния си КОШНИК... Пък после ми разправяйте колко съм бил зле, щото карам на лайна с ягоди. И да, кошник е, защото отдавна не е колата, която е излязла от завода...но все пак на мен си ми харесва и ще си я гледам и поддържам с много лИбоф!

 

В крайна сметка - дори и на гаС пак нямам пари да я карам, та гроздето е мноООООго кисело... :lol:

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Пичове, селски келешлък е да потрошиш 50к леФчета за М5-ца, при положение, че живееш с жена ти, при мама и тати, в 50квадрата апартамент! Няма никакво значение дали ще я караш на газ, метан, бензин, дърва и въглища, сол, оцет, олио, краставици и домати и т.н. 

Best.Post.Evah.

Link to comment
Share on other sites

Best.Post.Evah.

 

А ако не живея с нашите и в по голям апартамент мога ли вече да си купя м5?

 

Гледам тука сравнявате безин и дизел, но никои не споменава скъпите ремонти дето ги има при дизелака, ама като ти дойде сметката от сервиза за ремонт на дюзи, турбо, шайби и маховици после икономията отива на кино. Само ще кажа, че при малко км на година дизела не излиза рентабилен, освен ако не е гаранционен или купен на реални км < 100к. Но като гледам какви тънки сметки се правят на дали някой би дал 5-10 бона отгоре да вземе проверена кола след като джамбазите на труд ги дават "ефтино".

 

Бтв каква е тая машинка дето гори 5/100 градко някоя консервена кутийка на колела?

Link to comment
Share on other sites

От снощи толкова празни приказки са се изписали, за едно говорим, някои за друго пишат....ама нищо ново де...

 

@JDFU, самото ти мислене е тотално погрешно...едно, че изобщо не си схванал идеята на разговора и второ - да, ферарито може пак да си прилича на ферари, макар и с газова (това гледай само да не го кажеш на Чефо, че ще получи сърдечен удар  :lol: ), но за да си вземеш ферари трябва да си фен, трябва да си богат, а някои дори си взимат тази марка само с цел колекционерство и инвестиция и газовата уредба е последното нещо, което може да мине през ума на този род хора....за разлика от другите, за които започна цялата дискусия и на които това им е първото нещо, което ще направят. Как и не схванахте, че говорим не за колите, а за хората - в единия случай имаме нормален богат човек в нормално ферари ; в другия - селянин-парвеню в газифицирано ферари. Простичко е - като имаш стандартни доходи, няма как да караш ферари, а да живееш в гарсониера....обаче обратни примери - колкото щеш.

Link to comment
Share on other sites

Бтв каква е тая машинка дето гори 5/100 градко някоя консервена кутийка на колела?

 

Моята гори 7/100 градско и то като я настъпвам.

1.9, 150к.с.

Не е най-мощната кола на света, но не бих я нарекъл консервна кутия.

Link to comment
Share on other sites

А ако не живея с нашите и в по голям апартамент мога ли вече да си купя м5?

 

 

В смисъл? Отъждествяваш се с тъпанарите и комплексарите, за които е по-важно да карат скъпа кола, от колкото да има къде да живеят? Щото не го виждам много логично да тръгнеш да създаваш семейство и да живеете в кибритена кутийка 3 поколения хора...но пък колата, която си си купил, да е по-скъпа от всичко в жилището ти, барабар с него, взети заедно?

Link to comment
Share on other sites

Доста исках да пиша по темата, но zlobil ме е изпреварил. zlobil-е на 100% ни съвпадат мненията. И аз съм се насочил към 8-мак и мисля да е точно на газ. Също така въртя доста километри на година. Не виждам причина да плащам двойно повече пари за едно и също изминато разстояние. При кадърно направена инсталация няма разлика във вървенето. Просто колкото и да го мисля не намирам логика. През оная работа ми е кой какво ще си мисли като спра на бензиностанцията.

Разликата е, че доколкото те познавам ти няма да се хвърлиш на БМВ М3 или 15 годишно Ауди РС4 нито на друг автомобил с 300+ коня двигател.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Глупости на търкалета. Един съвременен ГИ сложен на 8-мак няма да разбереш дали си на чесън ойл или на бензин. Както каза Злобила, вече освен гаражни майстори, има други такива които натрупаха доста опит. Системите се развиха, настройките също и ако човека разбира от работата си става екстра.

 

Мне...кара се на гаС щото са ни тесни джобовете. Не е срамно да се признае. Или айде да не засегна някой - моя е тесен и за тва след 4 години подкарах "Малкото Ламбо" на гаС. Само, че аз карах кола за 1000 лв, а не за 100 000 лв. Като имаш 100 бона за кола - ще имаш и за гориво. А не да се чудиш коя по-течна фаза да й монтираш. Стига глупости са се приказвали.

Link to comment
Share on other sites

В смисъл? Отъждествяваш се с тъпанарите и комплексарите, за които е по-важно да карат скъпа кола, от колкото да има къде да живеят? Щото не го виждам много логично да тръгнеш да създаваш семейство и да живеете в кибритена кутийка 3 поколения хора...но пък колата, която си си купил, да е по-скъпа от всичко в жилището ти, барабар с него, взети заедно?

 

Не, просто не виждам проблем след като вече като имаш жилище и добър доход какъв е проблема да си купиш и една сносна кола с голям мотор? Тия истории с продадените ниви и купени коли на лизинг сме ги чували ама аз лично не съм ги виждал на живо :)

 

Моята гори 7/100 градско и то като я настъпвам.

1.9, 150к.с.

Не е най-мощната кола на света, но не бих я нарекъл консервна кутия.

 

Аз не питах твоята колко гори, а коя е тая дето гори 5, забележи 5, а не 7.

Link to comment
Share on other sites

Аз не питах твоята колко гори, а коя е тая дето гори 5, забележи 5, а не 7.

Новата Тойота Корола - около 4.4/100 даже дават да харчи. Консервна кутия ли е според теб?

 

И не е само тя - има и доста други с подобен разход, които не са SMART или друга подобна колица тип - "събира мацка и дамската й чанта"

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Новата Тойота Корола - около 4.4/100 даже дават да харчи. Консервна кутия ли е според теб?

 

И не е само тя - има и доста други с подобен разход, които не са SMART или друга подобна колица тип - "събира мацка и дамската й чанта"

 

Тоя разход е смесен.

 

Аз обаче не видях някой да спомена, че колата му харчи 5/100 градско.

Link to comment
Share on other sites

 Като имаш 100 бона за кола - ще имаш и за гориво. А не да се чудиш коя по-течна фаза да й монтираш. Стига глупости са се приказвали.

 

А за "бегачките" за по 20к на старо, дето са от преди 10-15 години, все още не виждам къв е проблемът да си сложиш най-течната фаза ;) И да, като си взимам нова кола за 200 бона, с която да показвам финансово положение, едва ли ще е на газ, съгласен съм. 

 

Не, просто не виждам проблем след като вече като имаш жилище и добър доход какъв е проблема да си купиш и една сносна кола с голям мотор? Тия истории с продадените ниви и купени коли на лизинг сме ги чували ама аз лично не съм ги виждал на живо :)

 

 

Къде прочете имане на жилище? Или като си на 30 и още живееш с вашите и жена ти в апартамент с 2 стаи и обща баня и тоалетна, на това му викаш имане на жилище? Ми викни и сватята и те да дойдат, таман да е по-весело. Вечерно време като се наредите на масата (ама ще трябва да си имате номерца, та да се знае кой кога трябва да седне да яде, щото няма място за всички навеждъж), таман ще можеш да им се похвалиш как М5-цата ти дала разход 16/100 газ, щото днеска си я карал по нанадолнище, докато в това време си мислиш за утре, като трябва да идеш да я вземеш от центъра и се чудиш кой да викнеш да ти я помогне да я дотикате до газстанцийката...

Link to comment
Share on other sites

Ей голям зор се оказа търсенето на спирачна помпа за фиатчето( 126р)....мисля да приспособявам от жигула или лада...приличат си  :notify:

Link to comment
Share on other sites

...Ми викни и сватята и те да дойдат, таман да е по-весело. Вечерно време като се наредите на масата (ама ще трябва да си имате номерца, та да се знае кой кога трябва да седне да яде, щото няма място за всички навеждъж), таман ще можеш да им се похвалиш как М5-цата ти дала разход 16/100 газ, щото днеска си я карал по нанадолнище, докато в това време си мислиш за утре, като трябва да идеш да я вземеш от центъра и се чудиш кой да викнеш да ти я помогне да я дотикате до газстанцийката...

 

:laughing: :laughing: :laughing:

 

Midex, кажи за различните гуми?Какво те интересува по-точно?Аз карах към 2 години така..225 задни, 205 предни..

 

Еййй, някой все пак е забелязал сбутаното ми изречение от предишната страница. :thumbsup:

 

Заводско съм с 225х50х16" и с тях карам лятото, а за зимата слагам по-тесни джанти, със зимни 195х65х15". Забелязвам, че когато съм със зимните, колата определено е по-пъргава и смятам това лято да опитам отзад да са същите, но на задвижващия мост отпред да сложа 205х55х16 (скоростомерът няма да даде отклонение). Щом и ти си бил в същото положение 2 години, значи явно не си имал някакви проблеми?

Link to comment
Share on other sites

 

Заводско съм с 225х50х16 и с тях карам лятото, а за зимата слагам по-тесни джанти, със зимни 195х65х15". Забелязвам, че когато съм със зимните, колата определено е по-пъргава и смятам това лято да опитам отзад да са същите, но на задвижващия мост отпред да сложа 205х55х16 (скоростомерът няма да даде отклонение). Щом и ти си бил в същото положение 2 години, значи явно не си имал някакви проблеми?

 

 

Не би трябвало да имаш каквито и да е проблеми. Едно аверче кара с 7j отпред и 8.5j отзад и няма никакви проблеми. Стига на една ос да са ти еднакви гумите, би трябвало всичко да е наред. TED също кара с различни на мустанга, до колкото знам. Може би ще се отрази на возията, ама мисля, че не ти е чак такъв проблем :lol:

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Не би трябвало да имаш каквито и да е проблеми. Едно аверче кара с 7j отпред и 8.5j отзад и няма никакви проблеми.

 

Заводските джанти и 4-те са ми 7j (като че ли) и с тия 225х50х16, с които я пускат оригинално, са максимално широките, които могат да се поберат на тези джанти. По-нормален размер за тях е 215 или 205 и аз съм се спрял на вторите. Возията не вярвам да се промени кой знае колко (сравнявайки със зимното каране и другите гуми) - единствено може да не залепва по същия начин по завоите както в момента, но ще го преживея...

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали тук или в "Кратки въпроси", но да попитам де...някой знае ли от къде мога да намеря лети джанти 12-ки за фиат 126р.

 

п.п. вариант ,ако не намеря е да слагам фланци и да търся лети 13-ки с гуми...

Link to comment
Share on other sites

Новата Тойота Корола - около 4.4/100 даже дават да харчи. Консервна кутия ли е според теб?

 

И не е само тя - има и доста други с подобен разход, които не са SMART или друга подобна колица тип - "събира мацка и дамската й чанта"

 

Наблегни на думата "новата". Дизел 2013-4 с 90 коня на 1300кг купе сигурно успява да се вмести във 5/100 градско( моля те виж първо как се измерва заводски разход ), но нито ускорява добре нито цената е според джоба на средно статистическия потребител на форума. 

 

С 2 думи 5/100 градско дизел трудно постижимо :)

 

Къде прочете имане на жилище? 

 

Ти го каза, но не директно аз просто обобщих думите ти. Ако живеш при вашите ти на това собствено жилище ли му викаш? Собствено жилище е когато на нотариалния акт пише твоето име :)

 

Аз така и не разбрах какъв е проблема да си купиш м5 ако ще да е на газ ако имаш добър доход и жилище?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...