Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

 

Хаха как ще караш кола за 18 бона и ще слагаш газ, да не живеш с вашите :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Хаха как ще караш кола за 18 бона и ще слагаш газ, да не живеш с вашите :D

 

Tи харабия четеш през ред...ма няма значение. Мнения всякакви - седи си у вас, те децата скоро ще те поемат, няма страшно. 

 

 

 

Мхм, съгласен. И аз не виждам къде е проблемът, като те са по-стари от сегашния ми коптор - фИкус 1.6...

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Ами защо не взе едно такова тогава? :). Газчицата и спи града. Сигурен съм, че и жълтото триъгълниче ще бъде на джама...малко над надписа М5. Бутилката ще е кръгла, за да не се вижда и по възможност зареждането да става от към пишката за бензина. Познах ли? :)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ами защо не взе едно такова тогава? :). Газчицата и спи града. Сигурен съм, че и жълтото триъгълниче ще бъде на джама...малко над надписа М5. Бутилката ще е кръгла, за да не се вижда и по възможност зареждането да става от към пишката за бензина. Познах ли? :)

 

да, все пак няк'си ще трябва да скрия че живея с майка ми в 40м2 панелка и съм теглил 4 кредита и 2 овърдрафта на кредитните карти за да си взема кола.....  :thumbs-up:

Link to comment
Share on other sites

Това с апартаментите тръгна от чистачите, че някой избират кола пред покрив над главите си. На някой пък не им е нужно да си купуват жилища, просто ги взимат по наследство, та им е по-лесно да си купят М-ка. Други пък искат при мама и тате, има кой да им готви, чисти, да ги глади, що трябва да се морЯт. С жената живеем на квартира от 2 години и половина и аз бих избрал жилище пред кола и се надявам в близко бъдеще да имам такова, пък и кола ще взимам, че семейната лимузина след брака ще му е нужна. Е няма да е М-ка най-вероятно пак Рено, което първия ден ще го обслужа на втория ден ще сложа бутилката на мястото на резервната гума и патерицата в багажника. :D Хич няма да ме е срам семейна кола на над 10 година да я карам на алтернативно гориво.

 

Жълтия триъгълник не е задължителен вече, тъй че няма да go има. :D При мен зареждачката е също при тая за бензина, просто щото мразя дупчени брони. Пука ми, че някой ще ме види на газ колонката с Меган по-евтин от Галакси С5 :D

 

П.П. Дизел на над 10 години на днешно време - не мерси. То демпфери, турбо, ЕГР-и, дюзи, помпи все неща комбинирани с пробег 300к+ км. става неучаквано добра комбинация.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

От къде тръгна цялата тая патардия със живеенето с родителите.

 

Тръгна от лафа за това какво е селски келешлък, ама тука взеха да го приемат лично някои хора, та за това се разми положението. Единственото, което исках да кажа е, че просто някои хора живеят с идеята да се показват на центъра с "премиум" колата, вместо да помислят за това след 5 години как ще живеят. Казано с цел да върнем дискусията към първоначалния и замисъл на Пламен. :) 

Link to comment
Share on other sites

Тръгна от лафа за това какво е селски келешлък, ама тука взеха да го приемат лично някои хора, та за това се разми положението. Единственото, което исках да кажа е, че просто някои хора живеят с идеята да се показват на центъра с "премиум" колата, вместо да помислят за това след 5 години как ще живеят. Казано с цел да върнем дискусията към първоначалния и замисъл на Пламен. :)

 

Недей, няма смисъл - половината пак няма да те разберат и ще почнат отново да вадят водата от деветте кладенеца...аз и затова се отказах да пиша повече по тая тема, щото незнайно защо сумати народ се отъждествява с хората, за които става дума и започват да вадят доводи защо да не бил си газифицирал неговата си кола, при положение, че нито се вписва в оная категория хора, нито има кола като онези, за които говорим. Ама карай...лаф да става...и накрая пак нищо да не излиза точно по тази причина... :notify:

Link to comment
Share on other sites

Директно плюете в лицето на германеца с тия АГУта на такива готни коли :) Дайте един пример на осмак със заводска газ, дайте пример за осмак в европата с газ в последствие? И тва понятие "Модерен двигател, с модерна газ" го има само на балканите...

Link to comment
Share on other sites

Бате Пламене, до сега в нито един форум не съм видял да излиза нещо. Всеки си знае неговото и не приема чуждо мнение, ние сме с такива народност. :D

 

Преди малко карах зад едно такова Субару Аутбек Би-фуел. Не знаех, че имало такова нещо.

 

subaru__outback_2_5_16v_jtg_fy_bi_fuel_a

 

П.П. Румба,  в голяма грешка си. И в Холандия и в Италия или може да са се преместили на балканите ама аз да не знам.  :shy:

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Някой веднага да почерпи Румбата една бира - КАМЕНИЦА. :)

 

Чистача, че аз в БГ с моята заплата не можех да си позволя да живея на място различно от апартамента на нашите. Освен ако не исках да съм клошар. То и за това сега съм роб от грешната страна на океана...ама пък надеждата умирала последна....така съм чувал.

 

едит: Жоре, от де тая любов към топлофикация бре майна. Знаеш ли къв кеф е дори да застанеш до масъл кар на светофара. Казвам ти честно - всичко се тресе. Ебем ти и газ и маз ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Bi-Fuel мноого отдавна имат и Волво ;)

 

Ся, да заебем тия несъществени дискусии... имам(е) проблем! Някав малък зеленикав паяк ми се е наврял в колата и ми беше направил цялото табло на супер дребни паяжинки. Мярнах го вчера гнусното животно на кората на вратата и уж го бутнах навън ама явно не е паднал и пак се е наврял. Има ли някав препарат нещо - не вярвам да е добра идея да напръскам с райд в колата?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

:popcorn-and-drink-smiley-emotic :popcorn-and-drink-smiley-emotic :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

За паяка - имах подобен случай преди доста години и го реших с минаване на прахосмукачка.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Бардал или Кастрол ;) вече беше разисквано. Но няма да е лошо да споделиш какво точно очакваш от нея, да не се окажеш набутан само с 20на лв.

 

__________________________
 

http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=index&cPath=347_350 кастрол

 

http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=index&cPath=347_349 бардал

Линка за кастрола е само за дизелова ама шишето е със същата форма и за бензин. На всяка бензиностанция имат.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Най-добре 100 октанов Шел. Иначе няма лошо и някаква добавка ама ти си знаеш. Мисля, че и Мидекс ще ме подкрепи. Виж си нивото на маслото преди да тръгнеш и след като пристигнеш ... чисто информативно, ако ще настъпвате.

 

_________________________________

От тази фирма съм много доволен > http://www.avto.bim.bg/Dobavka-za-benzin-Castrol-TBE-250ml_pr25210.html

 

До техен магазин е безплатна доставката и е удобно поне за мен.  До сега не са ме прецаквали нещо. Иначе друго проверено място на Пещерско точно преди кръстовището с Васил Априлов като идваш от линиите, има от дясно едни магазинчета за авточасти. Магазинчето на което пише части за рено.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

 

 

Чистача, че аз в БГ с моята заплата не можех да си позволя да живея на място различно от апартамента на нашите. Освен ако не исках да съм клошар. То и за това сега съм роб от грешната страна на океана...ама пък надеждата умирала последна....така съм чувал.

 

 

Да де, ама не съм те видял да теглиш заем - 50к леФчета за осмак, нали? Пак забегваш от смисъла на това, дето съм казал...

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали тук или в "Кратки въпроси", но да попитам де...някой знае ли от къде мога да намеря лети джанти 12-ки за фиат 126р.

 

п.п. вариант ,ако не намеря мога ли сложа фланци и да търся лети 13-ки с гуми...

Никой ли няма информация по въпроса  :unhappy:

Link to comment
Share on other sites

Да де, ама не съм те видял да теглиш заем - 50к леФчета за осмак, нали? Пак забегваш от смисъла на това, дето съм казал...

 

Мислех да не пиша по темата повече, ама ти познаваш ли някой дето е телглил 50 бона и си е купил кола с тях и в същотото време живее в панелката при родителите си? Наясно ли си, че осмак за 50 бона освен покупката трябва една доста солидна сума на година за да му покриваш разходите( застраховки, данъци, гуми, гориво(газ)) без да слагам ремонтите в сметките. А като сложим месечните вноски към банката какво става? Още повече банката да даде на някои 50 бона без да заложи имот?? Нали човек за да вземе такава кола трябва да има стабилен доход, хайде кажи сега твоите наблюдения на каква база са, приказки пред блока или реални хора?

 

Знам, че има всякакви хора, тия сценарии който развиваш са меко казани смешни и невъзможни. Ненапразно аз и още няколк човека пускаме иронични коментари по темата, вместо да ти се връзваме...

Edited by bioz
Link to comment
Share on other sites

Ммм, да. Грешката е, че те си купуват v8 "нов внос" за под 10 хилки ... после 2 бона боя и накрая няма пари за бензин. Е тва вече е реалистичния сценарий на "лъскачката" в БГ която е над 10-15г. 

Link to comment
Share on other sites

Най-добре 100 октанов Шел. Иначе няма лошо и някаква добавка ама ти си знаеш. Мисля, че и Мидекс ще ме подкрепи.

 

Що пък точно Мидекс, все едно съм някакъв капацитет... ;)  А и не разбрах за кое точно....иначе редовно си зареждам от Шел основно V-Power и рядко рейсинг версията, не че усещам някаква разлика, ами най-вече в неделя, когато дават двойни точки. :P  ...а добавки досега не съм слагал (поне на тая кола).

Link to comment
Share on other sites

Не, че качественото гориво ще е досатъчно и без добавките ;)

 

____________________________

А по-въпроса за фиатските джантоци... или Алфа форум - там колегите са доста отзивчиви по мои наблюдения - или по македония като отивъш към Лидл, от дясно ти е Газпром, а в ляво има някакъв гуми център. Имат мнооого джанти. 

 

Но според мен е по-добре да питаш в Алфа форум, поне цената ще по-народна.

 

 

____________________________

http://olx.bg/aluminievi-dzhanti-i38466161

http://olx.bg/dzhanti-i42617567

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...