Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

 

Знам, че има всякакви хора, тия сценарии който развиваш са меко казани смешни и невъзможни. Ненапразно аз и още няколк човека пускаме иронични коментари по темата, вместо да ти се връзваме...

 

Ех, ама си страшен буквоед... Другия път освен да водя фискални сметки, та да ме разбереш? Освен теб, друг не виждам, дето се мъчи да тролва. 

 

И да - познавам такива хора, при това братовчед ми е точно такъв. Само че при него сценария е с по-малка цифра - 15 хилки за нов внос. А и не виждам цифрата какво значение има в такъв сценарий...ама щом си живееш в един по-добър свят - радвам се за теб. 

 

 

Никой ли няма информация по въпроса  :unhappy:

 

Това ще е ебаси трудното търсене. Клубни форОми на всякакви марки коли, иначе от другаде не се сещам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Най-добре 100 октанов Шел. Иначе няма лошо и някаква добавка ама ти си знаеш. Мисля, че и Мидекс ще ме подкрепи. Виж си нивото на маслото преди да тръгнеш и след като пристигнеш ... чисто информативно, ако ще настъпвате.

 

_________________________________

 

От тази фирма съм много доволен > http://www.avto.bim.bg/Dobavka-za-benzin-Castrol-TBE-250ml_pr25210.html

 

До техен магазин е безплатна доставката и е удобно поне за мен.  До сега не са ме прецаквали нещо. Иначе друго проверено място на Пещерско точно преди кръстовището с Васил Априлов като идваш от линиите, има от дясно едни магазинчета за авточасти. Магазинчето на което пише части за рено.

 

Тук продават Bardahl добавки.

 

http://autopro.bg/

 

На Коматевския възел е магазина.

Link to comment
Share on other sites

Ех, ама си страшен буквоед... Другия път освен да водя фискални сметки, та да ме разбереш? Освен теб, друг не виждам, дето се мъчи да тролва. 

 

И да - познавам такива хора, при това братовчед ми е точно такъв. Само че при него сценария е с по-малка цифра - 15 хилки за нов внос. А и не виждам цифрата какво значение има в такъв сценарий...ама щом си живееш в един по-добър свят - радвам се за теб. 

 

 

Мисля, че те разбрах много добре, но може да уточниш някой детайли. Това, че преувеличаваш да звучиш по убедително в тезата си е твой проблем, аз чета това което си написал. 15 бона за малолитражка не са нищо, с тях дори гараж не можеш да си купиш да не говоря за първоначална вноска за жилище. Виж за 50 бона колкото струва средно статстическа панелка нещата придобиват съвсем друг смисъл.

 

Всички знаем, че хората взимат кредити за щяло и за нещяло нищо ново под слънцето, ама историите дето ги описа няколко страници назад са си типично "рибарски".

Link to comment
Share on other sites

Не. Извадени са от твоята автобиография, а рибарски е начинът, по който се опитваш да се защитиш.

 

Ъъъъъъ от какво трябваше да се защитя?

Link to comment
Share on other sites

 

 

....

 

Нямам желание да си правя самоанализ на мненията и да обяснявам какво значат неща като ирония, сарказъм, хипербола и други подобни. Няма нужда да мацаме по темата повече. Жив и здрав да си в света, в който 15 хилки за малолитражка са нищо, че даже и за първоначална вноска за апартамент не стават. Със здраве!  :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Тук влизаме в хипотезата на "лейката". Хем куха, хем празна...

Имам приятел, който тегли бърз заем 900лв. за гуми за неговото 320i, които гуми започна да пили веднага на тръгване от гумаджийницата. На втория ден, понеже е голям шофер, обърна колата на една страна, а след ремонта и още малко каране - още едно обръщане. Накрая се оказа, че имал още кредитчета по колата, та я продаде, плати си данъците /щото хитър - 3 години не плащал данъци/, погаси си половината кредити и си купи кола, с която да ходи до работа. Като теглил чертата, ми каза, че спокойно е можел да си ремонтира апартамента, че и да му останат, но не смятам, че темата е за това, а дали е резонно на кола с голям мотор, каквато и да е тя, да се сложи газ. Аз не виждам проблем, стига да не е изхвърляне с Хамър, примерно. С кеф бих си взел шестак или осмак на 3-4 години, на които ще сложа газ и ще си карам пак по 20-30к годишно на газ. Нищо ненормално и срамно не виждам. Не съм го направил, щото не ми се плащат такива данъци, не защото не мога да си ги позволя, а защото не виждам смисъл в данък МПС, тоест не виждам нищо да се прави с парите, които плащаме, а не обичам да давам пари на вятъра. Да плащам данък и да карам на зиг-заг до София - не става... После сервизи, ходови части и т.н. Не ме кефи...

Link to comment
Share on other sites

Тук влизаме в хипотезата на "лейката". Хем куха, хем празна...

Имам приятел, който тегли бърз заем 900лв. за гуми за неговото 320i, които гуми започна да пили веднага на тръгване от гумаджийницата. На втория ден, понеже е голям шофер, обърна колата на една страна, а след ремонта и още малко каране - още едно обръщане. Накрая се оказа, че имал още кредитчета по колата, та я продаде, плати си данъците /щото хитър - 3 години не плащал данъци/, погаси си половината кредити и си купи кола, с която да ходи до работа. Като теглил чертата, ми каза, че спокойно е можел да си ремонтира апартамента, че и да му останат, но не смятам, че темата е за това, а дали е резонно на кола с голям мотор, каквато и да е тя, да се сложи газ.

 

Напротив, точно за това беше (кухите лейки), но повечето тука я обърнахте на това, дето ви се иска. ;)

Link to comment
Share on other sites

@Midex, @chistach - вадещите от 9 реки вода сте вие, не виждам някой в темата да се е засегнал/отъждествил или разпознал в "примерите" за тъпаци каращи скъпи 8-ци на ГИ, все пак може да си имаме мнение което да е различно нали така ? В случая аз няма как да се съглася че има проблем да караш 5-10-15 годишен 8-мак на ГИ щото някой ще те мисли за стотинкаджия и изтискан клошар.... всъщност вашият основен довод е че би трябвало да се срамувам ако карам такава кола а това няк'си не виждам как ще се случи. 

 

Директно плюете в лицето на германеца с тия АГУта на такива готни коли :) Дайте един пример на осмак със заводска газ, дайте пример за осмак в европата с газ в последствие? И тва понятие "Модерен двигател, с модерна газ" го има само на балканите...

 

m5 e60 на ГИ става ли ? 

http://www.bmwblog.com/2011/01/12/g-power-lpg-powered-m5-hurricane-gs-hits-200-mph333-kmh/

 

По чуждите БМВ форуми има доста теми за е60,е39, е46 и т.н. "премиуми" конвертирани на ГИ.

А по Европата вЕрвай ми има дооооста хора които карат и чисто нови S500/600 на ГИ без да ги еВе кво си мислим тука ние, по простата причина че като му навърти 150-200К за 3-4 години и колата е на 70% избита само от разхода.

 

S4 LPG

http://suchen.mobile.de/auto/audi-s4.html?isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&lang=en&scopeId=C&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=20&export=ALSO_EXPORT&fuels=LPG&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED

 

S500 LPG

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mercedes-benz-s-500-7g-tronic-mega-voll-lpg-20-zoll-warendorf/192273243.html?lang=en&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=17200&makeModelVariant1.modelId=90&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=LPG&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

 

S500 LPG

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mercedes-benz-s-500-7g-tronic-voll-alcantara-lpg-gasanlage-stuttgart-ditzinge/193747931.html?lang=en&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=17200&makeModelVariant1.modelId=90&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=LPG&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

 

S500 LPG

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mercedes-benz-s-500-4matic-7g-tronic-voll-gasanlage-neu-duisburg/177851884.html?lang=en&pageNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=17200&makeModelVariant1.modelId=90&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=LPG&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT

 

 

Да не говорим че в Турция има специализиран ГИ сервиз в който си закарваш новичкият Мерцедес и с/у няква скромна сума получаваш ГИ без да му пада гаранцията.... та щом го има тоя сервиз явно има и "скъсаняци" каращи нови Мерцедеси които струват 2-3 панелки на ГИ.

 

 

 

ПС : Всъщност темата започна от там че Мидекс-а обяви че човек каращ е39 които ги има и за по 5-6К лв е изхвърлил се..... аз обясних че това не е бизнес лимузината която е била 98-ма година когато е излязва и от там почна цялата работа..... 

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

@Midex, @chistach - вадещите от 9 реки вода сте вие, не виждам някой в темата да се е засегнал/отъждествил или разпознал в "примерите" за тъпаци каращи скъпи 8-ци на ГИ, все пак може да си имаме мнение което да е различно нали така ? В случая аз няма как да се съглася че има проблем да караш 5-10-15 годишен 8-мак на ГИ щото някой ще те мисли за стотинкаджия и изтискан клошар.... всъщност вашият основен довод е че би трябвало да се срамувам ако карам такава кола а това няк'си не виждам как ще се случи. 

 

 

 

Никога не съм ти вадил вода от 9 реки, за да ти обяснявам някакви неща. Просто казах, че идиотщината е, че хората го правят, защото трябва да се покажат, че са чок гъзари,  а реално са много скъсани . Това ме дразни мен. Не ми дреме на какво карат, защото карането на каквото и да е гориво е все тая - има си плюсове и минуси. Въпреки че не виждам много плюсове в карането на бензин, освен, че НЕ носиш още един резервоар с теб...

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

 

ПС : Всъщност темата започна от там че Мидекс-а обяви че човек каращ е39 които ги има и за по 5-6К лв е изхвърлил се..... аз обясних че това не е бизнес лимузината която е била 98-ма година когато е излязва и от там почна цялата работа..... 

 

е39 почват призводство далечната 95-та и в момента повече би им подхождало названието работно добиче отколкото бизнес лимузина :). Е правят изключение някой индивуали с фул екстри от последните години но те са рядкост.

Edited by bioz
Link to comment
Share on other sites

@Midex, @chistach - вадещите от 9 реки вода сте вие, ...

 

Никога не съм се опитвал да вадя вода ни от реки, ни от кладенци - просто се опитах да обясня, че говорим за конкретна категория хора, които може и да нямат 2 с'тинки в джоба, живеят нейде в някоя кутийка и са се омотали до гуша в заеми, обаче всяка вечер спират скъпото лъскаво возило пред заведенията. Изобщо не ми дреме ти на кое ауди ще му слагаш газова, дали Иван ще си купи газов пикап или пък дали Тодор си е газифицирал мустанга, защото и тримата ви познавам и горе-долу ви знам бизнеса, доходите и това какво представлявате като хора и мислене, така че сте мнооооого далече от тия, за които почнах темата и ако забелязваш на оная излъскана петица с "всичките екстри" (дето междувременно сто пъти съжалих, че изобщо я сложих, понеже точно ти извади калема и започна да правиш бакалските сметки кое колко струвало и к'ва евтина барака била)...та за тази петица ако се върнеш 232435 страници в темата ще забележиш, че писах как точно тя може би не е най-точния пример за оная категория хора и ако беше с газова хич нямаше и да я поместя, но ми стана смешно за излъсканата петица със супер летите джанти и метановата бутилка в багажника. Така че е хубаво като не четеш между редовете, поне да се вслушаш после като хората се опитват да ти обяснят какво са имали предвид, а не да се хващаш като удавник за сламка в стойността на конкретната петица. Надявам се, че не ми се обиждаш или нещо такова, понеже с теб се познаваме достатъчно добре, пък и те бия дет' те сваря я на картинг, я на айс-хокей или к'вото там беше... :D

Link to comment
Share on other sites

Ъъъъъ... 900лв(на заем) за 10+ годишна кола за гуми ... трябва да дам на приятелката ми да изчете темата, да се посмее и да види, че аз действително "само си поддържам" колата ... а не съм някав тъпак дето налива милиони в кошник... 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Напротив, точно за това беше (кухите лейки), но повечето тука я обърнахте на това, дето ви се иска. ;)

 

А сега де... Накъде точно съм целял да я обърна? Темата тръгна от някаква Е39, след което всички се изредихте да пишете как е срамно, едва ли не, скъпа кола да се кара на газ...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

@Midex, естествено че не се обиждам.Просто водим спор в който явно не ви кефи моята гледна точка. Тесногръдието си е ваш проблем. И пак продължавам да твърдя че с въпросната петица не говорим за каквото и да е изхвърляне шото тва е 20 годишен кош за 5-6 хиляди лева , метана му струва 50% от цената на колата. Не виждам нищо престижно да я караш на Бенз тая барака.

Иначе за картинга съм съгласен че паднах (всъщност и ти падна щото онова лапе но опука всичките) но на еър хокея нямам спомен някой да ме е бил  :lol:


 

 

Ъъъъъ... 900лв(на заем) за 10+ годишна кола за гуми ... трябва да дам на приятелката ми да изчете темата, да се посмее и да види, че аз действително "само си поддържам" колата ... а не съм някав тъпак дето налива милиони в кошник... 

 

Нема ти повярва.... пробвал съм.

 

А сега де... Накъде точно съм целял да я обърна? Темата тръгна от някаква Е39, след което всички се изредихте да пишете как е срамно, едва ли не, скъпа кола да се кара на газ...

 

ФАКТ! :thumbs-up:

Link to comment
Share on other sites

Ми....номрално е да го прередиш... той сигурно пълни 60л бутилка газ догоре, а ти вероятно 20-30-50лв нафта... общо взето почти винаги тия за газта чакат повече и се облужват за тия за бензина. Аз обикновено като за реждам за 50лв минавам по-бързо от тия на газ колонката просто защото те зареждат повече и по-бавно.

Link to comment
Share on other sites

Ето поредното тъпо изказване. Аз пълня нафта до горе. Понеже съм шеф и съм виждал 100 лева на цяло. Също и 200.

http://kadebg.com/wp-content/uploads/2011/02/200.jpg ? :))

 

Да ти покажа и 2000 http://img28.prodavalnik.com/images_prodavalnikcom/7702607_1_585x461.jpg ;) :D

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Аха а тоя със 7цата му трябват 20тина минути да изброи стотинките по 1,2,5 от керамичното прасенце което е разбил по случай събота и неделя.....  :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Напоследък като видя някой сам да си кара S-ката или A8-цата и му чукам на джама да го питам, дали ще е удобно да ме хвърли до някъде, защото станал шофер на лимузина, пък никой не вози, маа му стара. А ако трябва после му давам 3,5 евро на цяло, за да сипи газчицата.

Link to comment
Share on other sites

Не бе Иван... що скачаш тъй? За пълненето до горе, ок ама винаги от празен ли допълваш. Щото не, че нещо,но при мен е рядкост да допълвам повече от 20 литра?! Макс 30... всяка седмица.

 

_________________________

За 7лв бая трябва да те повози, газта е почти 1.10лв :D

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

За 7лв бая трябва да те повози, газта е почти 1.10лв :D

 

Халал да са му бе. 3 пъти като го качи и ще събере да затъмни единия заден джам с фолио.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...