Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да ясно ми е :) Малко променихме размера на гумите от 195/70 R15 на 195/65 Возията се промени корено :)

едит:Обаче термостата не ми работи като хората и не искаше да обръща на газ та малко я побългарихме :lol: В събота ще се сменя.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли наблюдения върху Mitsubishi Space Star 1.3 82h.p. ? 

20 000 км ако са достатъчни, за да имам наблюдения значи имам. Питай какво по-точно те интересува за колицата.

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

Ами ще изчакам до януари хем няма да плащам за тая година данък :lol:

 

Данъка ще си го платиш....Отчитат го от момента на придобиването (датата в договора/фактурата за покупка), а не от момента на регистрирането в данъчното...

Link to comment
Share on other sites

Ами значи ще ида да си я регистрирам така или иначе прегледа ми е до ноември догодина ;) Така че ще има време да се плати данъка за догодина.

Link to comment
Share on other sites

Данъка за 2014-та, ще ти излезе чак към април месец...

Иди я регистрирай, декларацията я има в интернет.Попълваш я и отиваш в данъчното.Винаги така съм правил, отнема точно 5 минути на гишето...Няма смисъл да се моткаш...че и да плащаш глоби след това...

Link to comment
Share on other sites

Чудя  се каква е идеята ако двигателят ти е до 2000 кубика, цената на застраховка ГО да е една, а когато е дори и 1 кубик отгоре, сумата да скача значимо...

Да е данък, разбирам, ама за ГО защо - тия с с по-големите двигатели повече катастрофи ли правят? :wtf:

Link to comment
Share on other sites

ами няма статистика. ама пък са все баровци и трбява да бъдат наказани.

както и всички смотаняци дето си купуват нови коли, коио спазват разни еконорми-меконорми. под ножааааааа!

Link to comment
Share on other sites

кви еконорми бе майна.... на мен никой не може да ми даде конкретно обяснение защо с бившата ми кола евро5 плащам 10 пъти повече данък от опел кадет с евро минус 5 който оставя диря на километър след себе си..... ква е логиката ?

 

на данъчното на гишето лелката те пита катализатор имаш ли и всички си пишат на отметката да , а реално 70% от колите са с изтърбушени катализатори още по пътя към България , в едно интервю една лелка даже обясни как стриктно следяли за наличието на катализатори.

Link to comment
Share on other sites

...защо с бившата ми кола евро5 плащам 10 пъти повече данък от опел кадет с евро минус 5 който оставя диря на километър след себе си..... ква е логиката ?

 

Това с данъците е друго огромно недоразумение, но в случая става дума за "Гражданска отговорност" и границата от 2000 кубика, което също не мога да си го обясня.

Link to comment
Share on other sites

Васе, много просто! Щом имаш пари за кола с Евро 5 - ще плащаш. Иначе си купуваш Жигула за 200 лева и плащаш около 8 лева. Твоя си работа.

Link to comment
Share on other sites

Ева тая логика. За два всякви изпаткали дизелчета ме тровят на всеки светофар, разни газифицирани талиги димят в синьо, рейсовете от градския бълват лайна... Супер е.

 

Няма технически прегледи, няма еко норми... Нищо... ама данъци си имаме.

Link to comment
Share on other sites

Това с данъците е друго огромно недоразумение, но в случая става дума за "Гражданска отговорност" и границата от 2000 кубика, което също не мога да си го обясня.

 

ето мидексе. дори и раптора е схванал блестящата логика:

Васе, много просто! Щом имаш пари за кола с Евро 5 - ще плащаш. Иначе си купуваш Жигула за 200 лева и плащаш около 8 лева. Твоя си работа.

 

щом си купуваш автомобил с такъв гигантски двигател, значи си богат и получаваш правото да плащаш без да питаш.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото съм сравнявал в един сайт за онлайн застраховане, ГО не е толкова зор за по-големи и мощни автомобили, но виж данъка скача значително при много коне.

 

Иначе идеята за по високо евро по-нисък данък е добре приложим, но за Германия да кажем. Тук на дядото от Меричлери дето едвам крета жигулката да му искаш 500 лв. данък е необосновано. Просто сме бедни и няма как да си купуваме нови коли от магазина. Въпреки това смениха закона и тея с по-висок евро стандарт догодина ще ползват данъчни облекчения.

 

То ако трябва да е като по-европата тея с газ и метан не трябва да плащат акциз за горивото на колонката, понеже е Еко ама тук е България и трябва да те доят от всичко. Процедурите са ясни, но доходите са проблема...

Link to comment
Share on other sites

Доколкото съм сравнявал в един сайт за онлайн застраховане, ГО не е толкова зор за по-големи и мощни автомобили, но виж данъка скача значително при много коне.

 

 

Не говорим за зор и не зор - става дума за граничната линия 2000 кубика. SDI сравняват ГО на всички застрахователи в България. При едни и същи данни с промяна само на кубиците, ако си с 1600-1700 кубика, усреднено за всички застрахователи е към 150-160 лв. ; ако си с 1800-1900 кубика - средно към 160-170 лв. ; ако обаче си 2001 кубика, сумата вече скача на 230-240 лв., а при някои чак до 260-280 лв. ; интересното е, че после отново имаме застой, без значение че се вдигат кубиците. Така че чуденето ми е какво става на 2000 кубика, че ГО трябва да скочи рязко и изобщо трябва ли ГО да зависи от кубиците, след като в случая не става дума за замърсявания на въздуха, ползването на пътищата и т.н...

Link to comment
Share on other sites

Не говорим за зор и не зор - става дума за граничната линия 2000 кубика. SDI сравняват ГО на всички застрахователи в България. При едни и същи данни с промяна само на кубиците, ако си с 1600-1700 кубика, усреднено за всички застрахователи е към 150-160 лв. ; ако си с 1800-1900 кубика - средно към 160-170 лв. ; ако обаче си 2001 кубика, сумата вече скача на 230-240 лв., а при някои чак до 260-280 лв. ; интересното е, че после отново имаме застой, без значение че се вдигат кубиците. Така че чуденето ми е какво става на 2000 кубика, че ГО трябва да скочи рязко и изобщо трябва ли ГО да зависи от кубиците, след като в случая не става дума за замърсявания на въздуха, ползването на пътищата и т.н...

Минаваш в по-рискова категория да направиш беля :))

Двулитров двигател + 22 годишен момък зад волана - на някои места ми искаха по 500 лв преди няколко години :))

Link to comment
Share on other sites

За мен най-голямата измама в схемата е това, че застраховката е на кола, а се интересуват от твоите данни. Не знам дали сте забелязали, но поне аз миналата година като попълвах, имаше поле "други шофьори", което аз естествено не попълних, но със сигурност щеше да качи цената. От друга страна, предполагам, че ако дам колата на някой, и не дай си боже стане нещо, ще обявят застраховката за невалидна "в случая". Съответно, ако имаме 3 семейни коли, и въпреки че 99% от времето се карат от "най-порядъчните" шофьори (съответно риска е нисък), то за да сме абсолютно по "правилата", трябва да се платят най-скъпите застраховки.

 

=> Трябва застраховките да са лични и да нямат общо с колата. Като правиш нарушения и катастрофи да се вдигат и така. Останалото е лъжа и измама.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Досега бях гледал само "карбоново" нанасяне по този метод. Сега обаче като видях, че може да се нанася практически всичко - от всякакви фигурки до 100-доларови банкноти, в мен изникна въпроса дали някъде в BG използват този метод и колко ли струва например покритието на 4 броя джанти... :confused...предполагам, че на тоя етап ще е поне колкото голф двойка на старо... :wacko:

 

http://www.youtube.com/watch?v=KqNC9ekKwlo

 

 

 

Едит: Еййй...много съм добър с гугъла, в Хасково вече ги правят...сега остава да разбера и цената...

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...