Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Споделете като разберете че така на кв. дец. някак не мога да се ориентирам аз

 

накратко - 1500лв на квадратен метър :) Или голф 2-ка за 2 джанти :lol:

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Една джанта горе-долу квадратен метър ли е?

15"=15 Х 0.0254 = 0.381m  /*диаметър

0,381 / 2 = 0,1905m /* радиус

площ на кръг:

S=Pi X r^2 = 3.1416 Х 0,1905 Х 0,1905 = 0.114m2

 

но всъщност не се боядисва двуизмерна площ с формата на кръг, а триизмерна структура, така че сметките са само за ориентация.

най-вероятно се пресмята по площта на печата върху водната повръхност, а тя пък неясно как се предвижда от бояджията, но едва ли е квадратен метър на джанта.

Link to comment
Share on other sites

на какъв принцип се нанася "боята" във водата и после как се задържа на джантата ? става ли здраво , принципно не бих го ползвал като услуга просто ми е интересно. 

Link to comment
Share on other sites

На химичен принцип се нанася "боята". Пръска се препарат на повърността на водата, пръска се препарат на повърхността на елемента и после се сливат...

За издръжливостта не мога да ти отговоря.

Link to comment
Share on other sites

Днес в селото на Виден, 20 годишно момче изгоряло в колата си - тя била газифицирана, ама нещо не щяла да запали, оня не се отказал да пробва, а в това време газта си излизала и по някое време се чуло силен взрив, последвал пожар и от колата останал само металния скелет. :unhappy:

 

П.П. Ей това е и една от многото причини досега да не слагам газова на нито една от колите си.

Link to comment
Share on other sites

Дядо Пламене, това е СЪСЕДНОТО село, научи моето кое е най-после. Знам, че е трудно на тая възраст, но опитай  :laughing:

 

Жалко за момчето, аз също по никакъв начин не желая бомба в колата си..

Link to comment
Share on other sites

Дядо Пламене, това е СЪСЕДНОТО село, научи моето кое е най-после. Знам, че е трудно на тая възраст, но опитай  :laughing:

 

Не е от възрастта - идвал съм отдавна само веднъж и явно просто трябва да идвам по-честичко на F1 сбирките, та да го науча. :bgrin: ....а и май го бърках с Крушево като че ли? :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

Преди малко се върнах от данъчното и най-накрая си регистрирах колата :) Данъка за миналата година ми беше 23лв и някви стотинки.

Тъй като имам само централно без аларма и дистанционно ,и трябва да си отключвам с ключа.Чудя се къде да отида да ми сложат един модул за централно с дистанционно? Някакви идеи ? Или да не се занимавам с глупости в момента.За каското предполагам,че ще ми трябва аларма задължително ? 

Link to comment
Share on other sites

Сложи си направо аларма, така или иначе ще ти трябва скоро, та няма смисъл да правиш такива разправии два пъти.

 

Колкото до джантите - мисля, че се смята така - една джанта 15" е с диаметър грубо 40см. За да се случи печата, ти трябва квадрат с размери 40х40см. Иначе казано - 16кв. дец. За 4 джанти - 64кв.дец. или 960лв :)

Link to comment
Share on other sites

Преди малко се върнах от данъчното и най-накрая си регистрирах колата :) Данъка за миналата година ми беше 23лв и някви стотинки.

Тъй като имам само централно без аларма и дистанционно ,и трябва да си отключвам с ключа.Чудя се къде да отида да ми сложат един модул за централно с дистанционно? Някакви идеи ? Или да не се занимавам с глупости в момента.За каското предполагам,че ще ми трябва аларма задължително ? 

За каското трябва аларма и/или имобилайзер.

Link to comment
Share on other sites

При цялото ми уважение ... 160лв аларма ... тва са си 160лв за централно с дистанционно. Има тука един в Кючука до НАП близо ги слага по 60-100лв бг-тата... не виждам смисъл от по-скъпа. Толкова хора вече знам с отмъкнати коли (всякакви).

Link to comment
Share on other sites

Ее аз централно си имам.Само ми трябва аларма.Мисля,че ще е под 100лв.Имам имобилайзър,но ГО ми изтича март мисля та тогава ще правя каквото и да е.

Link to comment
Share on other sites

Ъм, тъп въпрос. Върху покрива на Ланята си имам едни надлъжни... балиго как се казват, релси? Искам да сложа напречни. (дано ме разбрахте). Имате ли идея от къде мога да си взема напречни релси, дали мога да си ги монтирам сам, или ако не къде може да ида и да не ми смъкнат кожата. Искам да си монтирам багажник за колелета за покрива.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Не, аз за багажника съм го измислил и от къде да го взема имам. Въпроса са напречните греди, върху които да се сложи. Тях от къде да ги взема и дали ще мога сам да ги монтирам е въпроса?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...