Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Ами идея си нямам какви са им цените. За туй питам. Че ще взема такива - това е 95% сигурно, предпочитам колелото да не ми е вътре в колата. Не знам дали ще взема Thule или някоя подобна (тая марка май беше от скъпите), но и идея си нямам дори как се казват въпросните греди, че да ги търся в нета.

Ред: Май се водят баш "напречни греди", и цените на Thule-тата ме накараха да се опуля... 

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

мдааа. има да се пулиш....

в практикера има китайчета до 100 лв. за 1-2 колела ще ти свършат работа.

същите ги има и в разните автотунинг-магазини.

 

ивтек байкракс?

Link to comment
Share on other sites

Аз бях останал с впечатление, че стойките, които се слагат отзад са за предпочитане. Поне не се катериш и няма опасност да издраскаш и врати и таван с колелото

 

 

http://www.superautobg.com/bg/catalog/15/0.html

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ами идея си нямам какви са им цените. За туй питам. Че ще взема такива - това е 95% сигурно, предпочитам колелото да не ми е вътре в колата. Не знам дали ще взема Thule или някоя подобна (тая марка май беше от скъпите), но и идея си нямам дори как се казват въпросните греди, че да ги търся в нета.

 

Ред: Май се водят баш "напречни греди", и цените на Thule-тата ме накараха да се опуля... 

Наричат се напречни греди и цените варират от 80 до .....много.Има ги в сайта, който посочих, също и в другите подобни сайтове.

Link to comment
Share on other sites

Багажник за колелото си взех ей този за 90 лв от Богдан (бул. Македония в Кичука)  преди 2-3 години 

 

Не го слагам точно както е на снимката малко обратно го слагах аз, бързо се слага и сваля.


9e82746c22cfa7250758d8605a59065e36f6895e

 

 

Наскоро ползвах услугите на една автомивка (автомивка Север) и като за 7 лв съм много доволен от момчетата и въпреки че имаше много коли се справиха по-добре от мен като си я мия сам. Взех ги от ТУК 
Не ползвам мивки сам си я мия принципно и за първи път отидох на автомивка :D

Edited by PiTT BuLL
Link to comment
Share on other sites

Днес реших да подкарам годината и за нула време видях няколко безумни изпълнения. Първото бе сътворено от една нагла пача малко преди кръстовището на Чифте Баня, на идване от тунела, От лентата за левия завой, явно с намерение да "прескочи" всички, така зверски засече човек в средната лента, че направо присвих очи, очаквайки удара... Нагло, без да гледа и естествено без да мисли! РЕгистрационен номер.... РА. Второто бе сътворено от наглец, който не стига, че паркирал нопъки срещу движението, тръгва срещу другите коли, без изобщо да погледне назад в платното, в което влиза и респективно се опитва да се качи върху мен... Никакви светлини, мигачи и т.н. Регистрационен номер..... РА. Третата ситуация бе абсолютна класика и ми докара усмивка на лицето посред трафика на прибиране от работа... Малко преди да стигнем кръстовището с България, идвайки с опашката откъм КАТ по Голямоконарско, наглец с Ес класа Блутек, явно решил че всичко на тоя път е негово, в опит да прескочи колоната в средно платно отляво, нагло се навира пред чакащ автомобил. С каква смелост не знам, тъй като толкова нагло влезе, че можеше да бъде спокойно ударен. Нито даде възможност да му се отстъпи място, нито нищо. Той просто ВЛИЗА, щото е с Ес класа. Точно го псувам аз мислено и в следващия момент отляво виждам как връхлита една барака, шарейки между платната. И го гледам застава в лява лента и се изравнява с първия наглец. Тъкмо си мислех дали няма да му се случи същия номер и тоя селтак така го засече зверски, че почти го прасна, изхвърляйки го към крайна дясна лента. Направо се разхилих как му сипа с неговата кофа...

 

Между другото преди празниците срещнах един, който бе подминал и мобо в наглостта си. Чудя се аз катастрофа ли има на ул. Родопи, та едвам се точим двете платна през едно и се задръсти движението, а то един урод си спрял посред платното и си говори по телефона... Има една приказка "То бива, то може, ама"...    

Link to comment
Share on other sites

не че нещо, но: 3 лентов булевард. празен. пуснати аварийни светлини. можеше просто да не се строяваш зад мен за да изпреварваш колоната в средата.

Link to comment
Share on other sites

ПРАЗЕН!?!!?!?!? О, боже!!!

 

post-12-1236940868.gif

 

Аз се строявам за десен завой в дясна лента към Луксора, ама изпреварвам колоната в средата. Няма да коментирам какво е празно... 

Link to comment
Share on other sites

Между другото преди празниците срещнах един, който бе подминал и мобо в наглостта си. ...... а то един урод си спрял посред платното и си говори по телефона...

 

Чудя се...това води ли до извода, че мобо е малко уродче, а оня си е бил просто нормален урод.... :notify:

Link to comment
Share on other sites

По отношение на тая постъпка по-надолу е по скалата при всички положения... 

 

Ама и тоя беше пуснал аварийни! Един вид можеше и да му духат вътре - в правото си е!

Link to comment
Share on other sites

ами не знам. аз бях там от 5 минути и 30 други коли ме подминаха без проблем. няколко дори завиха съвсем спокойно надясно.

раптора не успя, но пък се разтутурутка като за световно и дори 5 години след това продължава да обижда, с което успява да докаже единствено интелектуалното си безсилие.

дори му се извиних, но и това не го спря да се прави на глупак.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Ти може да си стоял и 530 минути и нямаше да е учудващо предвид продължаващата ти наглост. През тези минути нещата на улицата се менят, което естествено на плямпащия по телефона не му прави особено впечатление (защо ли?). Като например всички ленти да са фул на червен светофар и ти блокираш дясната по най-безогледен начин, така щото НЯМА как да се мине за десен завой, без да те прескочи някой или да те смели хубаво. Снимките отново няма да показвам. Ясна е работата. 

 

Никога не си се извинявал, което твърдение вече е свръхнагло. Ако беше така, щях да съм забелязал ми се струва. Аз не съм нито търсил, нито очаквал извинение. Такива като тебе не са един и двама по пътищата, свикнали сме. 

 

Не знам кой се прави на глупак, но кой е нагъл е очевадно. 

 

ЕДИТ: А, да - ако не бях с ревяща баба с пълно с кръв, подуто, възпалено око и не бързах към Луксор, щях да те напсувам спокойно и тихо, без да ти обръщам съществено внимание...

Link to comment
Share on other sites

Аа като карат и говорят и ми се тътрят.И на светофара ми се влачи като свинско черво.Е такива просто ме изкарват от нерви някой ден ще изляза и не знам какво ще сторя :) За това гледам да си слушам музика и да не ми пука особено :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе нещо всички тука много изнервени ми се виждате...я го карайте по-лежерно, ще вземете да си докарате високо кръвно преждевременно. :popcorn: ...и аз днес бях из града, сигурно и на мен някой ми е препречил пътя или забавил на светофара, а да не говорим на "Преслав" (която са я разкопали цялата и запречили с тежки машини) колко народ трябваше да чакам, тия пред мен се мотаеха и правеха опашки, а ония отсреща се точеха като партизанска колона и нито един не реши да се направи джентълмен, че да пусне колите от нашето платно....ама когато си спокоен вътрешно, нито ще клаксонираш, нито ще светиш, нито ще псуваш (даже и да не слушам музика в колата като kotora). ;)

Link to comment
Share on other sites

Съвсем не - днес не съм се нервил, защото абсолютно за никъде не съм бързал, даже нетипично се потопих във вечерния трафик. Тотално страничен наблюдател ...

 

Как може да не слушаш музика в колата баш ти?!?!?!    :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Репликата ми не беше само към теб, макар че и тебе включих. Защо не слушам музика точно аз ли - ами съвсем логично е поне по 2 причини...първо, когато ти се налага постоянно да слушаш музика професионално (почти винаги не такава, каквато ти се иска) и това продължава часове всеки ден, най-малкото ти се иска да останеш когато можеш на тихо (а и всяка музика ме разсейва, защото искам-не искам минава на преден план пред всичко останало)...и второ, колата ми издава достатъчно добра музика от 3к оборота и нагоре, така че предпочитам да слушам нея. :))

Link to comment
Share on other sites

Ти може да си стоял и 530 минути и нямаше да е учудващо предвид продължаващата ти наглост. През тези минути нещата на улицата се менят, което естествено на плямпащия по телефона не му прави особено впечатление (защо ли?). Като например всички ленти да са фул на червен светофар и ти блокираш дясната по най-безогледен начин, така щото НЯМА как да се мине за десен завой, без да те прескочи някой или да те смели хубаво. Снимките отново няма да показвам. Ясна е работата. 

 

Никога не си се извинявал, което твърдение вече е свръхнагло. Ако беше така, щях да съм забелязал ми се струва. Аз не съм нито търсил, нито очаквал извинение. Такива като тебе не са един и двама по пътищата, свикнали сме. 

 

Не знам кой се прави на глупак, но кой е нагъл е очевадно. 

 

ЕДИТ: А, да - ако не бях с ревяща баба с пълно с кръв, подуто, възпалено око и не бързах към Луксор, щях да те напсувам спокойно и тихо, без да ти обръщам съществено внимание...

и продължаваш.

имаше ли други спрели коли зад мен, които все пак ти се наложи да обиколиш, за да се лепнеш за моята броня? имаше.

Направих ли ти място за да си извършиш все пак маневрата по престрояването? направих.

Ти остана ли лепнат за мен?

Ок, фрустриран си бил имал си и други грижи. Затова си пропуснал и извинението. В края на първото обсъждане на тази тема е - някъде след като най-сетне каза че си имал болен човек.

 

П.П.Аз обаче определено не съм ползвал същото количество обидни квалификации като теб, нито смятам да го правя /сигурно, защото съм нагъл аморален агресивен урод/. Току виж, дори и по случайност, може след някой от стотиците пъти да усетиш колко глупава излагация е това.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Впчера на излизане от тунела към 6ти една мадама с пежо 407 сиво (вероятно служебно) такивав тъпотии прави... засече ме в средата на завоя (ляв по 6ти септември) и мина в най-лява лента, после засече още 3 коли за да мине в дясна лента, после пак в лява ... въобще ... без думи.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

1. Не, други коли освен теб нямаше!!! Ако е имало как стигнах зад теб? На прескочи кобила ли, при положение, че средна лента е напълно блокирана още 20 коли зад тебе? 

2. Не, не се и помръдна!!! То няма и къде. 

 

Ти или изобщо нямаш представа какво се случи в онзи момент или просто лъжеш безогледно. Няма да правя повече рисунки и да вадя снимките. Явно нищо не си разбрал и се опитваш да нагласяш нещата както ти е удобно. Изглежда говорейки си сладко по телефона, нищо не си видял от ставащото около теб. Така или иначе има само един единствен, категорично неоспорим факт - в нарушение си. 

Link to comment
Share on other sites

не, не бях в нарушение. забранителен знак така и не намери да снимаш, нали?

и не, не лъжа безогледно. няма нужда, защото си бях прав.

 

имаше други коли в тази лента зад мен. 3 броя. две от тях тръгнаха, престроиха се в средна лента, заобиколиха ме и си продължиха по живо по здраво. така разстоянието между мен и другата паркирала кола се оказа достатъчно голямо, за да решиш че можеш да се навираш там.

да, преместих се и се опитах да ти направя място като видях, че  в средната лента се е натъпкало и не те пускат, а си плътно залепен за мен. затова и доближих великия храст, близо до светофара. махнах ти съвсем дружелюбно, но вместо да заобиколиш, ти остана да ме пресираш в същата лента, пък се и разтутурутка. затова и спрях да съдействам и те оставих да се оправяш както можеш.

това са факти, а не избледнелите ти спомени.

 

п.п. независимо кой е прав или крив, дори вече не ми е забавно да го обсъждам. карай нататък. намери друга тема.

Link to comment
Share on other sites

Някакви мерки трябва да се предриемат срещу всички каращи и говорещи по телефона.200лв глоба половината точки и ще станат най-хрисимите :) 

Link to comment
Share on other sites

Мерки и глоби и сега си има, но нали трябва и някой да съблюдава за говоренето.

 

 

П.П. А mobo е говорел, докато е бил спрял....той ако само си говореше и караше, Раптора нямаше да да пуска дракона да го яде. :evil

 

Link to comment
Share on other sites

Тва с говоренето и карането ... толкова го мразя. Най-често затварям докато не стигна и не спра. Или ако има някъде място да спра и да се обадя аз. Мнооого мразя да ми звънят. Преди 2 години ми се досвидяха 50лв за плеър с блутут ... ей , толкова тъпо нещо като тва не бях правил... 1000 пъти съжалих, че не ги дадох тези 50лв.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...