Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Има RANDOM брой магазини и RANDOM брой места, където може да се намери багажник за колата ти. Но със сигурост ако напишеш модела + багажник в Гугъл, ще ти излезнат максимум RANDOM резултати на RANDOM места за покупката на RANDOM такива багажници...  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами не баш така както ти си мислиш.В повечето случаи като напиша в гугъл,си мисли,че става въпрос за CRV.В повечето случаи ми излизат резултати за кола със спойлер и релси...

Та така.Туле за сега само намерих.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Спора е епичен , пропуснал съм момента от 2009-та със снимките , още не мога да повярвам   :JC_golly:

И двамата цепите мрака  :bowdown:

Снимки? Къде са снимките? Аз съм го изпуснал това?

Ами не баш така както ти си мислиш.В повечето случаи като напиша в гугъл,си мисли,че става въпрос за CRV.В повечето случаи ми излизат резултати за кола със спойлер и релси...

Та така.Туле за сега само намерих.

Какъв багажник търсиш? За ски, за колело? Или тип "турски гастарбайтер"?

Link to comment
Share on other sites

На предишната страница има един осторумен пост от старец с гиф с плескащи се старци. Над него има пост на мобо с линкове към Началото.

Link to comment
Share on other sites

Прегледах първите 2 страници - не видях снимки :) А ме мързи да чета от 2009-та досега наред всичко...

 

А сърдитите старчета ги видях и се сетих, че филма беше добър, но вие се стараете да го претворите наяве :lol:

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ама ти си верно уникален случай. Да дойда ли да ти ги отворя снимките у вас?  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

уффф.

почнах с това. нататък чети и ще стигнеш до този уж-изчерпателен отговор на раптора с някакви негови схеми и тълкувания.

специално за един иначе много внимателен и добронамерен шофьор, но пък някак си все пропускащ неудобни части от текст,  добавям цитат с извинението:

 

Link to comment
Share on other sites

Какъв багажник търсиш? За ски, за колело? Или тип "турски гастарбайтер"?

Най-евтиният,който намерих е 180 лева.Ще се ползва за местене на гардероб,матрак и 1-2 дивана ,и едно легло :lol:

Link to comment
Share on other sites

Много се смях с една обява сега 

http://www.cars.bg/c550877
 

6 монитора, вътре пише казакстан до лоста :D

 

Поне е 90 коня (малък данък) Дизел.

e0c831ecb9c17af5.jpg

Edited by PiTT BuLL
Link to comment
Share on other sites

Понеже мнооого ме мързи да търся в темата ... какво тряваше да гледам като си поръчвам LED крушки? Бяхте писали, че за да светят силно се гледаше там някакво означени какъв им е типа на диодите или нещо такова!?

Трябват ми за светлините за заден ход, че ми писна да се пуля като бухал в тъмното като давам назад.

Link to comment
Share on other sites

Понеже мнооого ме мързи да търся в темата ... какво тряваше да гледам като си поръчвам LED крушки? Бяхте писали, че за да светят силно се гледаше там някакво означени какъв им е типа на диодите или нещо такова!?

 

Трябват ми за светлините за заден ход, че ми писна да се пуля като бухал в тъмното като давам назад.

 

Търси CREE (R2, Q3, Q5 или T6)....аз съм с Q5 на задните, разликата с обичайните крушки е осезаема (със затъмнено задно стъкло съм).

Link to comment
Share on other sites

Търси CREE (R2, Q3, Q5 или T6)....аз съм с Q5 на задните, разликата с обичайните крушки е осезаема (със затъмнено задно стъкло съм).

 

Тея как ти изглеждат:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/2x-7W-CREE-Chip-R5-LED-Car-Reverse-Back-Up-Light-Bulbs-Lamp-1156-Ba15s-White-12V-/271286574858?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f29f09f0a

 

http://www.ebay.co.uk/itm/1156-BA15S-10W-CREE-R5-12-5050-SMD-LED-Turn-Signal-Bulb-Reverse-Backup-Light-/200968322628?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2ecaa53e44

 

Щото моята е изгоряла и трябва да я сменям, че нищо се не види отзад, освен ако не натисна спирачките. Много е гадно.

 

Даже мисля да сложа и една на стопа за мъгла, защото при мен е само една ламБата за заден ход, и като карам назад да пускам и него. Нищо, че е червено, поне ще е осветено.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

R5 също става, но при CREE вариантите обаче има една особеност - както си забелязал на онази от първия линк диодът е само един и свети насочено, което означава, че ако тялото на осветлението ти за заден ход не е хомогенно, а е няк'во подобно както е на моята, може и да не ти хареса. Имам предвид, че при мен са оставили по 3 ленти и ако сложиш единичен CREE...ще свети основно през средната лента (намерих тука една стара снимка, още когато бях купил колата, за да се ориентираш за какви "ленти" говоря):

e95f8db3a35ac59e.jpg

 

Ако е нещо подобно, трябва ти някаква като тази от втория линк - само провери преди това размерите, защото може да не се побере заради дължината. И не бързай да взимаш за стопа, тъй като са достатъчно силни и реално може да нямаш необходимост да пускаш каквото и да е друго.

Link to comment
Share on other sites

Това е снимка от балканското скривалище на Пламен! Веднага да се направи анализ и да го спипаме най-после къде се крие цяло лято!  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

R5 също става, но при CREE вариантите обаче има една особеност - както си забелязал на онази от първия линк диодът е само един и свети насочено, което означава, че ако тялото на осветлението ти за заден ход не е хомогенно, а е няк'во подобно както е на моята, може и да не ти хареса. Имам предвид, че при мен са оставили по 3 ленти и ако сложиш единичен CREE...ще свети основно през средната лента (намерих тука една стара снимка, още когато бях купил колата, за да се ориентираш за какви "ленти" говоря):

 

 

PFord-Focus-ST170-2001-.jpg

 

При мен е само това. Все си мисля, че дори и насочена, ще има разсейки достатъчно, за да освети назад. А ако сложа и на стопа такова, би трябвало да се получи добро осветяване. Довечера, ако ми остане време, ще премеря с какво разстояние разполагам.

Link to comment
Share on other sites

Аз нз как са го измислили това при е36 ... 

2615244115_3e80a95883_m.jpg

беличките от към номера и двете светят като включиш задна ама вижте колко са високо... нз... моите крушки са нови, бая силно светят ама пак нулев ефект. Ясно, че тва не е фар с регфлектор ама мисля, че има какво да се желае. Тия дни като оправя калник, мигача и фара ще се занимая с тия ледчета - ако ги има на нормални цени у БГ, инак след 40 дена от китайско.

 

______________________

Чистач, свали го това тяло щом е само и му изчисти рефлектора вътре. С препарат за стъкла и съвсем внимателно. Може до към 30% по силно да почне да свети. Аз като си изчистих късите и дългите е ефекта уникално светене с осрам най-брейкър. 

 

opened.jpg

 

точно както е снимал този пич. Чисто изглежда като го гледаш, отразява ... минаваш с клечка за уши или домакинска хартия ... и о чудо ... излиза идеално черна мръсотия. Гледаш после чистия рефлектор... ебати изглежда съвсем малко по-добре от преди ... качваш на колата ... и "батееее как светииии"

 

Аз ползвам само Clin на Хенкел... уникален е за стъкла, дисплеи и явно за фарове :D

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

...ако ги има на нормални цени у БГ, инак след 40 дена от китайско.

 

Подозирам, че накрая пак ще опреш до китайците, понеже повечето от наш'те нямат насищане - то бива надценка, ама да купуваш на едро от китайците крушки за по 5- лева парчето и после да го препродаваш за 40+ лева, на това не знам какво му се вика. :thumbsdown: ...и забележи, че в случая даже става дума за най-слабите 5-ватови крушки...

Link to comment
Share on other sites

Аз трябва да ида и на реглаж на фаровете,че на 0(най-горната) позиция светя в очите на хората,но пък иначе дългите на тази позиция осветяват много :) 

През повечето време карам на 3та позиция,но пък тогава като мина на дълги и са ми забити в земята та общо взето няма оправия :( 

Link to comment
Share on other sites

Фаровете трябва по принцип да са тия ок на най-горна. За да може като качиш хора и задницата легне и ги вдигне още да може с следващите понижаващи позиции да ги вкараш в ред. Аз поне така процедирам и никога, никой не ми светка.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...