Jump to content
BulForum.com

PayPal


po_taka

Recommended Posts

Скоро сменях карта заради exp date-а и нямах проблеми (ПИБ - Visa Electron). Няколко месеца преди това, същата процедура правих и на УниКредит (VPAY), отново без никакви проблеми.

Както вече @Midix каза, пиши на съпорта.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Ако правилно съм разбрал от написаното, картата ти вече е добавена, след като ти иска потвърждение. Махни я първо и тогава я добави на ново.

Сигурен ли си, че гледаш правилното място за кода за потвърждаване?

Link to comment
Share on other sites

Искам да си прехвърля едни пари от PayPal в банката,но на картата не ми позволява,а при опит да добавя банкова сметка ми излиза възможност единствено за U.S bank account.Някой да ме светне как стават нещата ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

По принцип, когато продам нещо в Ибей, почти винаги чакам 21 дена Пейпал да освободи сумата и това е единствено по причина, че Ибей не поддържа BG Post в списъка си на официалните превозвачи (Ибей винаги ме уведомява със съобщение). Инцидентно съм получавал на мига парите от продажбата, но това е било изключително рядко и не съм намерил обяснение защо в повечето пъти Пейпал ги задържа, а макар и рядко понякога ги пуска. Напоследък обаче все по-често парите ми идват веднага (последните 4 продажби) и отново нямам обяснение защо се получава така, въпреки че изобщо не се оплаквам от тази нова ситуация. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Днес видях, че кретените от Пайпал са въвели метод за зареждане на акунт от България чрез опцията Trustly.

Пише, че парите се прехвърлят от банкова сметка /има 4-5 одобрени бг банки/ към съответния акаунт на потребителя.

Интересно ми е някой дали е ползвал тази услуга за зареждане ?

И точно какъв тип банкова сметка е позволена - разплащателна, кредитна, депозитна ?

Мисля, че процедурата не е изпипана, понеже започваш от сайта на Пайпал, после те прехвърля към сайта на банката, което означава че май трябва да имаш и онлайн банкиране....

Link to comment
Share on other sites

А аз преди няколко седмици видях нещо друго. Вече не ти дават възможност да плащаш чрез дебитна/кредитна карта ако имаш ПейПал баланс.

Тъпаци. С тоя обменен курс, всичко което не е в долари ми е мега резачка в цената.

Link to comment
Share on other sites

А аз преди няколко седмици видях нещо друго. Вече не ти дават възможност да плащаш чрез дебитна/кредитна карта ако имаш ПейПал баланс.

Тъпаци. С тоя обменен курс, всичко което не е в долари ми е мега резачка в цената.

 

"Вече"? Че това не е ли от много време и отдавна си го има в хелпа на Пейпал - ако имаш наличност и в двете, първо изпразва акаунта и чак след това продължава с наличността от карата...

Link to comment
Share on other sites

"Вече"? Че това не е ли от много време и отдавна си го има в хелпа на Пейпал - ако имаш наличност и в двете, първо изпразва акаунта и чак след това продължава с наличността от карата...

 

Ами не, не мисля, че е чак от толкова отдавна. Преди година можеби си беше наред.

 

След като са успели да направят така, че те да са печелившата страна, защо ги наричаш "Тъпаци"?

:grin:

 

Защото е в ущърб на клиента.

Link to comment
Share on other sites

Ти си много интересен човек. Винаги ли си мълчиш, защото "никой няма да се трогне"?

 

А твоя непукизъм и цъкане с език какъв ефект имат?

Link to comment
Share on other sites

....какъв ефект имат?

 

Вероятно - никакъв, но и твоят подход с "тъпаците" не води до никъде, защото Пейпал и хабер си нямат, че Вокса от Булфорум ги е нарекъл тъпаци, пък и да разберат случайно...едва ли ще се трогнат много. ;)

Link to comment
Share on other sites

Спрях да им използвам услугата. Ако и други ме последват - ще се трогнат. Все пак тия пари те ги въртят. Ясно е, че е в техен интерес да има пари в акаунта ти, но айде няма нужда с това надцакване с обменния курс. Ще си изтегля сега всичко, за да нямам баланс и ще си ползвам картата.

Кой печели от това ми действие според теб?
Защото аз мога да ти кажа кой губи.

Link to comment
Share on other sites

И какво ще постигнеш като си изтеглиш баланса? Примерно балансът ти е в USD, картата ти е в лева, пак ще минеш през дървения курс USDBGN на PayPal. Значи сега ще превалутираш като си теглиш сумата от баланса веднъж и после за тази сума като плащаш ще превалутираш още веднъж по курса на банката, това ли е целта? :) По-изгодно е да си държиш баланса, така си спестяваш едно превалутиране.

Link to comment
Share on other sites

И какво ще постигнеш като си изтеглиш баланса? Примерно балансът ти е в USD, картата ти е в лева, пак ще минеш през дървения курс USDBGN на PayPal. Значи сега ще превалутираш като си теглиш сумата от баланса веднъж и после за тази сума като плащаш ще превалутираш още веднъж по курса на банката, това ли е целта? :) По-изгодно е да си държиш баланса, така си спестяваш едно превалутиране.

 

Как ще мина през курса на PayPal като конверсията при изтеглянето на сумата се прави по курса на банката ми? Дори и да не е така, по-лесно ми е да си вържа карта към доларовата сметка и да си ги изтегля по нея. Не съм сигурен обаче колко е възможно да се тегли в долари в БГ.

Не разбирам защо говориш за 2 превалутиранета. Целта е да се използва обменния курс на банката, а не този на ПейПал.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...