Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

edit: kopche, страхотен пост!

страхотен, но безполезен. не мога да разбера как очаквате честност от хора които ги вълнува само финансовия им, ЛИЧЕН, интерес. Никой не може да накара хората да си хвърлят хартийките от бонбонките в кошчетата, вие се надявате за още по-велики победи над глупостта. Как да стане? :)

 

Чакате демокрация и гласът ви да има значение, но няма нито глас, нито демокрация, докато съществува алчността. Медиите така или иначе обръщат всичко в шоу. Първо ви продават секс под формата на поп-фолк и шоуто на Азис, а после правят репортажи за това как децата ни са курви и педали. Доста лицемерно нали :)

 

Забавно е докато не ти се случи на тебе. Весела Коледа. :D (ама не рожденият ден на Господ :laughing: еволюирайте най-сетне моля :))

Edited by d9thc
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не е истина каква е мизерията, ама тя си е напълно обяснима - тези 20000 души са нафъчкани по трима в кутийка в едни осеметажни и четирикрилни панелни чудовища. И така - всяка година. Бездомни кучета, по пет-шест преливащи контейнера с боклуци на всеки ъгъл, кал, лайна...

 

Всичко опира до пари нали се сещаш? Тези общежития не се ремонтират от самосебе си, от друга страна тези които ги ползват толкова ги и пазят но това е друга тема. Който не му харесва живее на квартира.

 

 

И сега умната ни власт, която явно никога не е влизала в българско общежитие, щяла да сложи външни камери по дискотечниците.

 

И да е влизала кво и пука, нали не живеят те на един етаж с обща баня и тоалетна с още 50 човека? Пак до кинтите ще стигнем и до приоритетите, а приоритет е популизма - стана беля, сега щели да слагат камери пред дискотеките, да вземат и на ъглите на всички улици в радиус от 1км от тях да сложат защото подобни неща няма само пред дискотеките да стават а и около тях. Само че сега ще се бият в гърдите че са направили нещо ужким за да предотвратят други подобни.

 

 

Вместо всяка година да стягат блоковете - ако трябва, ще събират кинти и от студентите. Които са си основната причина за разрухата,

 

Предполагам си горе-долу наясно с цените на ремонта. Кажи ми кой студент ще даде толкова пари колкото ще му струва да излезе на квартира при това доста по-близо до университета? При това да ги даде накуп а не малко по малко всеки месец? Една врата струва към 300лв при това по-обикновена, бояджиите взимат на квадрат. Ще кажеш - ами защо не си ги боядисат сами студентите, нали? Държиш ли да ти отговоря подробно или ще се сетиш сама? Само да намекна че за такива неща се пуска търг и държавна поръчка и ще се отпускат маса кинти я от бюджета я от общината - сети се за останалото...

 

но пак повтарям - няма начин трима души да се тъпчат в една 3х4 стая цяла година и да не се освинят. И няма начин наемът да ти е 20 лева на месец и тоя блок да не рухне след три години.

 

О начин има, виждал съм 2 момичета на квартира, живеещи в стая голяма колкото 2 легла и един гардероб с мъничко място между тях, даже бюро нямаше а учеха по леглата си, а килимчето между (и частично под) леглата беше снежно бял.

 

 

Всяка стена - афиш за турбо чалга.

 

Очевидно има публика...

 

 

 

Но то няма нищо общо с цялата шитня, която е животът в Студентски град и като гледам, шитня ще си остане.

 

Цифри майна, цифри... за да се оправи трябват цифри, като начало за експлозиви, че да се разчисти място за ново строителство :)

 

страхотен, но безполезен. не мога да разбера как очаквате честност от хора които ги вълнува само финансовия им, ЛИЧЕН, интерес. Никой не може да накара хората да си хвърлят хартийките от бонбонките в кошчетата, вие се надявате за още по-велики победи над глупостта. Как да стане? :)

 

Afx, всеки има ЛИЧЕН интерес да живее на чисто. Ходил ли с в Германия или Австрия? Ако си кажи там не те ли е било срам като изядеш 1 вафла да хвърлиш на земята хартийката. Аз за експеримент в ужким по-източната Прага (само че точно толкова чиста като немските градове) хвърлих една хартийка на земята ужким случайно - е поне 3ма човека ме погледнаха и ако не я бях вдигнал аз сигурно някой от тях щеше да го направи. Докато в момента със всичките боклуци още един е просто част от пейзажа. Но не си прав, всеки има личен интерес да е чисто и подредено, само че е прекалено занемарено и затова на никой не му пука.

 

 

 

Чакате демокрация и гласът ви да има значение, но няма нито глас, нито демокрация, докато съществува алчността.

 

Да, алчността не е хубаво нещо особено когато човек поставя парите над всичко останало, но ти си леко в другата крайност което е също толкова глупаво, както и да е - коледа е - няма да те дъвча повече :)

 

 

 

Медиите така или иначе обръщат всичко в шоу. Първо ви продават секс под формата на поп-фолк и шоуто на Азис, а после правят репортажи за това как децата ни са курви и педали. Доста лицемерно нали :)

 

Тук си прав!

Link to comment
Share on other sites

Или mobo е светец номер 1 или има малка дъщеричка и го е страх от казаното от злобил.

нито едното, нито другото.

само малко се дразня на проповеди колко голям кеф е самопрецакването, а малко повече се дразня как хем се изтъква аксиомата "не е твоя работа" хем се защитава... чужда кауза.

Link to comment
Share on other sites

Стефчо, ще имаме много сериозен разговор по този повод! Ще се наказваме! Подобна глупост да кажеш не съм очаквал!

 

Ама наистина не ме кефи. Вярваш ли, че съм пил Бляк Рам дето ми хареса повече. Е аз също не вярвах, че това дето го пих беше Бляк Рам, но пък и по магазините няма да го намериш ;).

 

Просто това, че е скъпо не значи, че трябва да ми харесва ;).

 

Сега така като пиша все едно всеки ден пия от ония коняк Луис 13 ли е къв е - НЯМА ТАКОВА нещо. Въпрос на вкус ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Луй 13 бе Стефчо и е само 200 лв за 50 мл не е толкова скъпо все пак :D :D

Edited by letalis
Link to comment
Share on other sites

Луй 13 бе Стефчо и е само 200 лв за 50 мл не е толкова скъпо все пак :D :D

 

това имах предвид......само, че един спорт и един пилот ме заблудиха да се еВа :lol:

 

200 лв за 50 мл....а кардиолог ли сипва :lol:

Link to comment
Share on other sites

Весела Коледа. :D (ама не рожденият ден на Господ :laughing: еволюирайте най-сетне моля :))

Напушеното ми генииче :wub:

Link to comment
Share on other sites

Разбито стъкло на колата и опити за ровене вътре,добре,че нищо не е взето.

Дейба наркоманските копелета.

Link to comment
Share on other sites

Не ми работи PES 2009!!!Това ми е супергадна Коледа.Няма ми шала, хендсфрий-то и сега и това.Малки( с изключение на шала ), но много дразнещи неща!

Link to comment
Share on other sites

...

 

За съжаление проблемът е по-глобален. Простотията я има и в заведенията по центъра, и там не са "нормалните хора". За справка - мини някой петък или събота около 18-19 часа през подлеза между НДК и Хилтън, където са Амор и Дабъл Вижън. Минавал съм десетки пъти и всеки път се изумявам от гледката :ph34r: :)

Иначе си права, че ако имаш нещастието да попаднеш на общежитие в студентски град, щеш не щеш се освинваш...

Link to comment
Share on other sites

злобиле, хубаво си почнал ама поне да си беше довършил ампутацията на мозъка, а? глей ся как още ти прескачат некви мисли. само да те ядосват и тревожат. ужасна работа. съчувствам ти. виж там земи некви мерки: пийни повечко, намери сгодно бело, заший некоя малолетна разпоретина и т.н. все някога ще изкараш късмет я с нещо венерическо, дето прави чудни дупки в мозъка, я с някой насрещен спортист зад волана, с който ще се разберете за предимството в движение... щом имаш желание ще намериш и начин.

ето, да не кажеш после, че не поощрявам свободното ти поведение?

дядомразе, къде ми е подаръка?!

 

 

recourse.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Снощи 2 часа писах есе на Word (а това е едно от нещата, които най-много мразя - да пиша съчинения или есета). Не знам как така ми дойде музата, обаче беше много добро. А ако го бях и запаметила, щеше да е просто страхотно постижение! :)

Понякога се очудвам как може да съм толкова... проста! ...

Link to comment
Share on other sites

От снощи( о4:00 ) не съм ял( само един бейкролс с малко сирене ) и си издрайфах живота, ако нещо остана си отиде от другото отверстие( задното ).Ебати тъпия вирус.Постоянна болка в корема, постоянне главобол, постоянна температура...

Link to comment
Share on other sites

добре дошъл в клуба , мене ме пусна преди ден....

 

 

иначе да се оплача от шибаните пътища в момента съм в крумово и се чудя дали ще мога да се прибера , даже и асеновградско шосе не е чистено да не говорим пътя между асеновградско и крумово..... то и с танк да си ебати и продължава да вали ......

Link to comment
Share on other sites

добре дошъл в клуба , мене ме пусна преди ден....

иначе да се оплача от шибаните пътища в момента съм в крумово и се чудя дали ще мога да се прибера , даже и асеновградско шосе не е чистено да не говорим пътя между асеновградско и крумово..... то и с танк да си ебати и продължава да вали ......

В петък минахме с брат ми през Крумово и направо се гипсирахме, пътя е катакомби. Аз не знам ти с твойто Ауди, как минаваш от там, да не говорим, че една табела като хората няма. Влезнахме през асеновградско и трябваше да стигнем до Ягодово, през Крумово минахме по интуиция

Link to comment
Share on other sites

Аха аха... те скоро бедствено положение ще обявят може би... бахти бедствието - завалял сняг.

 

Преди години бях в Австрия малко преди коледа и майка ми се обажда: "Да знаеш какво става само... много е страшно - заваля много сняг, бедствено положение е обявено, ти там в онези планини много се притеснявам за теб". Учудено поглеждам навън - абе вали си и то сериозно обаче както гледам и виждам 2 снегорина се разминават... докато приказваме за около 10 мин минаха още едни... До сутринта натрупа над метър сняг, обаче пътя си беше почти сух. На следващия ден пак ми се обажда да ме информира че тука предупредили по телевизията хората да не предприемат пътувания извън града, наваляло много сняг, и аз пак поглеждам навън - минават 2 снегорина един след друг - първия избутва повечко сняг, а след втория на пътя няма почти нищо... и чистят и 2те ленти едновременно.... Като тръгнах да се прибирам разбрах какво му е бедственото на положението - ТЪПОТИЯТА а именно че тука запусната работа, никой не чисти снега и го чакат да си се разтопи от самосебе си... мърлява история, и журналистите само си чешат езиците къде какво станало кой останал без ток и без нам си какво си.... Никой не отваря дума че трябва да се чисти докато е време и преди да се заледи хубаво и всички са свикнали че то пари няма ми ще се страда и това е....... А в австрия снегорините излезнаха да чистят няколко часа след като заваля, а именно около 2 часа посреднощ ги чух тогава - тъкмо приключвах да бачкам.

Link to comment
Share on other sites

В петък минахме с брат ми през Крумово и направо се гипсирахме, пътя е катакомби. Аз не знам ти с твойто Ауди, как минаваш от там, да не говорим, че една табела като хората няма. Влезнахме през асеновградско и трябваше да стигнем до Ягодово, през Крумово минахме по интуиция

 

 

 

аз съм още на влизане в селото там където сте се отклони наляво за ягодово , там и с бтр се минава трудно иначе сега в момента между асеновградско и крумово пътя не е чистен изобщо , асеновградско също не го чистеха , и в пловдив не видях да чистят ......... ако вали цяла нощ утре ще е весело .....

Link to comment
Share on other sites

Форумната ми отпуска приключи...

 

Току що се прибирам от Банкя - както винаги любима българска действителност... Къде чисто, къде не, къде с луга, къде без - магстралата е панаир... И разбира се е пълно със спортисти!!! Особено от страната посока София, в която са всички "софиянци", прибиращи се от селата си. Обърнати рейсове, помляни автомобили... Близо до Пловдив мернах пожарна кола, спуснала стълбата си някъде в къра, където се бе преметнал спортист... Идилия... Видят катастрофа, намалят на 60-80, след това пак 100+... Много е важно точно в ТАЗИ неделна нощ...

 

На влизане в Пловдив забелязах, че не само Бойко е идиот (понеже и София беше отврат БАШ в центъра, представям си по кварталите). Грам сол не е пръсната нито пясък, веднага мернах две катастрофи на спортисити... Представям си какво щеше да е ако тук вали сняг от петък, както бе в Банкя...

 

Иначе прекрасната Нова година приключи вечерта на 1-ви и ... се събудих зловещо изстинал на 2-ри... Сега се лекувам вместо да допивам...

 

Днес уникално каръшки ден, жената си загуби телефона, аз разбъзиках машината за бира уж за профилактика, та се окъпах... От София до тук карах със замръзнали пръскалки (уж сложих течност) т.е. муцуната ми бе залепена на стъклото... НЕ ТРЯБВАШЕ да тръгвам изобщо мамицата му недна!

Link to comment
Share on other sites

Грам сол не е пръсната нито пясък, веднага мернах две катастрофи на спортисити... Представям си какво щеше да е ако тук вали сняг от петък, както бе в Банкя...

Нали уж говореха , че щяли да слагат някакъв заместител на солта, неква химия от което се разтопявал снега без да гният ламарините, ама кво стана , незнам? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Пич, ти сериозно ли им вярваш - една ИФА ме очатка с пясък насред магистралата досущ като през 88-ма.... Аз бях почти сигурен, че поне централна София ще е чиста - дудук. Не че беше много зле, но при наличието на спортисти (особено тия с "джипувити") обстановката беше опасна. Отделно на какво мязаше визуално... Резил - де е сега Генералът??? Опа - Пожарникарят?

Link to comment
Share on other sites

btw неделя вечерта към 21:00 минаха през Сакъзов да метнат пясъчец, което мен ме изненада.Все пак не сме голяма улица - похвално.Дано сега и да си вършат работата снегорините.

Link to comment
Share on other sites

Аха аха... те скоро бедствено положение ще обявят може би... бахти бедствието - завалял сняг.

 

Преди години бях в Австрия....

 

Мда...

 

И аз преди години в Германия виждам наизлизат снегорини, Питам - "Братчет Кво става???" - Ше вали сняг :lol: И верно заваля след половин час. 10 санта натрупа извън пътя, а на пътя и снежинка нямаше. Ама германците са калпав народ. Не могат да карат на сняг, абе - ... нещастници са :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...