Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се оплача


Recommended Posts

  • Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Значи понякога и фалшивата съпричастност влиза в употреба. В примера, който дадох аз, тя е отправена към 1 твой познат, а в случая с хиксовте към няколко твои познати => не са глупост. Аз не съм си сложил, защото не знам за какво става въпрос - не съм гледал телевизия няколко дена, само чух, че са пребили до смърт студент в София. Освен това убийства стават всеки ден и ако трябва за всеки убит да се слага хиксче, то по-добре да не се маха никога. Но когато става въпрос за национален траур, както случая с децата, които се удавиха в Лим, мисля, че поставянето на хикс-чето си е напълно уместно. Аз лично тогава си сложих и го държах 3 дена. И не само това, но и наистина се чувствах странно, особено, когато видях черните знамена, висящи от ДНА-то! Защото дали ще си сложиш хиксче пред ника в скайп или черна лентичка на ревера разлика няма - предназначението е едно и също - да покажеш на околните, че скърбиш. Или мислите, че и черните ленти са глупост и лицемерие...?

Edited by sandman
Link to comment
Share on other sites

На ваш познат умира баща му. Въпрос: Какво му казвате в първия момент, в който го видите?:

а) не ме ебе за баща ти - истината

б) моите съболезнования - фалшива съпричастност

 

И изобщо не е фалшива. Особено ако съм го познавал човека.

 

Не е там обаче въпроса и да си сменя никнейма в skype примерно за да изразя нещо си ми се струва тъпо. Или да разпратя някакво си съобщение на 50 човека за да не направели нещо си платено или пък за да станело друго безплатно или нам си какво...

 

sandman, между другото когато преди година или две имаше стъпкани на входа на дискотеката слага ли си хиксче? В случая се е разтръбило защото е студент момчето, но подобни сбивания с летален изход стават доста начесто в ромските квартали - напият се и се изпотрепят, да го е еня някой за това? Те сами са си виновни, нали? Извинявай но нито го познавам нито знам какво се е случило и кои са били там за да си слагам хиксчета. Че то невинни котенца ги мачкат коли всеки ден - ако взема да скърбя за всички подобни неща които се случват на тоя свят по-добре още сега да си тегля куршума...

 

 

PS: Не те упреквам в нищо нито критикувам, ако щеш си слагай, но просто излагам собствената си гледна точка. Това че нещо е влезло в новините не значи че е единичен случай, просто е отразено съвсем правилно. Отделно пък ако се трогваш от всичко такова няма да му се види края

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Не е там обаче въпроса и да си сменя никнейма в skype примерно за да изразя нещо си ми се струва тъпо. Или да разпратя някакво си съобщение на 50 човека за да не направели нещо си платено или пък за да станело друго безплатно или нам си какво...

Mда... определено е безсмислено. Само излишен спам и както Antares добре обясни - неуспешен опит за заглушаване на съвестта. Искаше ми се да може да сме по-ефективни като отделни еденици хора но... за съжаление трябват повечко усилия от всеки един да се стреми да бъде по добър със заобикалящите го хора, за да се постигне нещо. Определено Skype няма да помогне особено, още повече пък излишните SMS драми :D

Edited by d9thc
Link to comment
Share on other sites

Дедо МРАЗ ,искам ПЛЯЗМААА.....50 инча.

и аз като "дедото" не си изразявам чувствата по скайп с кръстчетата и препращанията на 50 съобщения за 7 дни ,иначе незнам кой щял да умре......

Link to comment
Share on other sites

На ваш познат умира баща му. Въпрос: Какво му казвате в първия момент, в който го видите?:

а) не ме ебе за баща ти - истината

б) моите съболезнования - фалшива съпричастност

 

 

Баща ми умря, като бях на 15.98% от репликите си бяха жив фалш.

Link to comment
Share on other sites

Между другото по повод темата с хиксовете, един от skype контактите ми има следното съобщение: "ти си сложи хикс, ама на 8-ми беше на масата, с ракията нали, да духа скайп съпричастността ви!!!"

 

груб... груб... :)

Link to comment
Share on other sites

Между другото по повод темата с хиксовете, един от skype контактите ми има следното съобщение: "ти си сложи хикс, ама на 8-ми беше на масата, с ракията нали, да духа скайп съпричастността ви!!!"

 

груб... груб... :)

 

И толкова прав..... И пак стигаме до момента че нито го знаем кой е нито какво и как е станало и т.н. че да се коментира толкова още по-малко пък да се обявява едва ли не национален траур. Може и да е много свестен, може и да не е. Не изключвам просто да не му е бил ден и да е срещнал някакви идиоти които са търсили с кой да се сбият колкото и да се е опитвал да избяга (въпреки че малко ме съмнява). Но тъй като не знаем повече подробности какво съпричастие. Такива случаи има и в цяла Европа... и за тях ли ще си слагаме хиксчета? И освен единия хикс пак питам - в нещо друго изразява ли се тази съпричастност? Щото ако стига само до единия хикс - дайте да турнем и едно .|. по повод политиката на правителството и политиците ни, че са перманентно осрани по всякакви параграфи.

 

 

Поразрових се малко да прочета по случая и ако това е вярно: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1258002 надявам се на максимална присъда за виновниците...

 

И все пак хиксче пред името не променя всичко. Демонстрация пред Софийска Прокуратура е друго нещо...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Трудовите лагери вече не изглеждат толкова лоша идея. :) Перфектни са за ето такива еденици които едва ли някога ще бъдат полезни за обществото.

Link to comment
Share on other sites

От друга страна - много свестните хора нямат работа в чалгатеки... освен да оправят софтуера на системата за поръчки примерно, но това пък се прави през деня...

 

 

Aбе истината е някъде там и както казах - който иска да е съпричастен да излезе на митинг, шествие или нещо друго, но това с хиксовете е отбиване на номера както и да го гледаме.

 

------------------------------

 

Чешем си езиците ама е починал човека... ся ми е гадно защото какъвто и да е тва е тъпо...

 

 

 

 

 

 

 

................................................................................

..........................

 

Освен това ми е гадно защото смесих минерална вода Банкя с минерална вода Горна баня и стана някаква реакция и в шишето мирише много странно. Водата няма някакъв особен вкус но миризмата определено нещо не е наред. Друг да е правил подобен химичен експеримент?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

смесих минерална вода Банкя с минерална вода Горна баня и стана някаква реакция и в шишето мирише много странно. Водата няма някакъв особен вкус но миризмата определено нещо не е наред. Друг да е правил подобен химичен експеримент?

 

Само вода?

Link to comment
Share on other sites

Килеринчо , днеска ме остави 14 минути без интернет ,и това ако не ти е тръпка незнам какъв доставчик си ,ето от тва мога да се оплача днес.

Абе звъня ви и не вдигате бееееееее,все едно немате служебни телефони и вие не сте на работа.

И друго: ПИШИ НА БЪЛГАРСКИ МОЛЯ , нищо че си модератор , правилата важат и за тебе ,не си в Лондон.

 

Tova ne mi e trypka, dam. Beshe nqkva trypka predi 7-8 godini, sega e prosto rutina. Tova che tehnika ne ti e vdignal telefona, kakva trypka trqbva da e za mene ?? Ne se nadqvam da predpolojish, che moje i na nqkoi stylb da e bil v momenta ili da e imal druga rabota. I ne mi kazvai na kakvo da pisha i kak da pisha. Pravilata vajat za vsichki ama vzemi gi procheti pyrvo i togava se pozovavai na tqh. Dali sym v London ili na selo nqma nikakvo znachenie i nqma nishto obshto s pravilata. Lek den.

Link to comment
Share on other sites

Какъв хикс, какви максимални присъди, каква съпричастност?!Тук проблема не е смъртта на един човек.Проблем е обществото и това, че такова поведение( да ида, да се напия, да са сбия, да карам пиян и т.н. ) въобще не се определя като ненормално.Това момче, което е сега в ареста не виждам как е определен за физическия убиец на студента.При няколко участници в побой завършил със смърт не може да се установи дефинитивно, кой е нанесъл фаталния удар или кой точно е бил той.Тука ми намирисва на прибързано завършване на случая и търсене на изкупителна жертва.

За мъката на семейството.Да жалко е, че млад човек си отива така, но той не е по-специалне от който и да е друг.Никой не е длъжен ако вътрешно не иска да изрази уважението си към семейството да прави 1 минута мълчание на 8-ми декември или на който и да е друг ден.

На пътя ВСЕКИ ДЕН умират толкова много хора - сред тях има и невръстни деца.

Такива показни и лицемерни позицийки от медии, МВР и всякакви граждански и други организации са поза.

Link to comment
Share on other sites

Абе уж не ви пука, ама Антарес специално е отделил бая време да се обеснява на Xката си и още 3x по толкова във форума да разтръби какъв непукист е. Като не ти пука защо аджеба си правиш труда да се обесняваш, че и да комбинираш X-а с функции и т.н. ?
Боже, прибери си вересиите...

Чичо, що не ме цитираш къде точно съм казал, че не ми пука за приятелите ми? Щото цитираната ми [x]приятелка е такава и то с главно "п". Дразня се на хиксовете, но се дразня и на това, че ме познава от 11 години, и още не е научила, че на приятелите си нищо не спестявам.

sandman-е, ако не ти пука за близките на истинските ти приятели, май нямаш такива. Разбира се, че ще ми е гадно, ако почине близък на мой приятел. И наистина ще му съчувствам и съболезнованията ми няма да са фалшиви.

 

Друго за случая - абе що мен не ме утрепят в някоя дискотека? Може би щото не се правя на мъж, като се напия не търся с кой да си премеря силите. Ама половината хора след третата ракия вече са юнаци. Никой не го знае въпросната жертва, дали не е някой квартален бияч, дето накрая си е намерил майстора...

Link to comment
Share on other sites

От сутринта съм кълбо от нерви заради четиримата четирикраки глупаци у нас :angry1 , но...един приятел успя да ме разсмее от сърце като ми прати това по Скайпа:

 

(mooning) (mooning)(mooning)(mooning)(mooning)(mooning)(mooning) (mooning)<~~това са дупетата на седемте джуджета.ако не ги препратиш на седем човека те ще ти осерат новата 2009

 

 

Може би е за темата със смешките, но като следя дискусията тук, май е за тук...

 

П.П. И той е от Х-групата!!! А (mooning) е надупено човече със свалящи се гащи (за неизползващите Скайп)

Edited by DaToNik
Link to comment
Share on other sites

Боже, прибери си вересиите...

Чичо, що не ме цитираш къде точно съм казал, че не ми пука за приятелите ми? Щото цитираната ми [x]приятелка е такава и то с главно "п". Дразня се на хиксовете, но се дразня и на това, че ме познава от 11 години, и още не е научила, че на приятелите си нищо не спестявам.

 

Вуйчо, аз дори не съм намекнал за приятелите ти, имах предвид само въпросния X.

Link to comment
Share on other sites

Боже, прибери си вересиите...

Чичо, що не ме цитираш къде точно съм казал, че не ми пука за приятелите ми? Щото цитираната ми [x]приятелка е такава и то с главно "п". Дразня се на хиксовете, но се дразня и на това, че ме познава от 11 години, и още не е научила, че на приятелите си нищо не спестявам.

sandman-е, ако не ти пука за близките на истинските ти приятели, май нямаш такива. Разбира се, че ще ми е гадно, ако почине близък на мой приятел. И наистина ще му съчувствам и съболезнованията ми няма да са фалшиви.

 

Друго за случая - абе що мен не ме утрепят в някоя дискотека? Може би щото не се правя на мъж, като се напия не търся с кой да си премеря силите. Ама половината хора след третата ракия вече са юнаци. Никой не го знае въпросната жертва, дали не е някой квартален бияч, дето накрая си е намерил майстора...

 

Ne razbiram malko ;) Kak shte ti puka za dqdoto na blizyk tvoi priqtel, ako nikoga ne si go vijdal, ne si govoril s nego i t.n. Nqma nachin da stane. Mene mi e bilo kofti za samiq priqtel, ne za blizkiq deto e pochinal. Ako sym go poznaval choveka, razbiram. Ama to e syshtoto kato da mi kaje nqkoi che mu puka za pochinalite v sysednoto selo. Toq tip pukane si e chisto licemerie. Predpolagam tova si imal predvid, no moje i da gresha. Shtoto se e sluchvalo da vijdam takiva opiti nqkoi da pokaje na drug che mu sychustva i che mu e kofti ama e ebahti falshivata rabota. V edin sluchai bqh dovolno iznerven, ta mu kazah na vyprosniq aktior da spre, che izglejda smeshen v ochite na vsichki. Typo e nqkak si. Kofti mi e bilo za priqtelite deto im e pochinal blizyk shtoto znam kakvo izpitvat. Gadno e da zagubish blizyk. Ama da pretendirash che ti e gadno za blizkiq deto ne si go vijdal nikoga da rechem ili si go zasichal tuk-tam, tva e licemerie.

Link to comment
Share on other sites

Ne razbiram malko ;) Kak shte ti puka za dqdoto na blizyk tvoi priqtel, ako nikoga ne si go vijdal, ne si govoril s nego i t.n. Nqma nachin da stane. Mene mi e bilo kofti za samiq priqtel, ne za blizkiq deto e pochinal. Ako sym go poznaval choveka, razbiram. Ama to e syshtoto kato da mi kaje nqkoi che mu puka za pochinalite v sysednoto selo. Toq tip pukane si e chisto licemerie. Predpolagam tova si imal predvid, no moje i da gresha. Shtoto se e sluchvalo da vijdam takiva opiti nqkoi da pokaje na drug che mu sychustva i che mu e kofti ama e ebahti falshivata rabota. V edin sluchai bqh dovolno iznerven, ta mu kazah na vyprosniq aktior da spre, che izglejda smeshen v ochite na vsichki. Typo e nqkak si. Kofti mi e bilo za priqtelite deto im e pochinal blizyk shtoto znam kakvo izpitvat. Gadno e da zagubish blizyk. Ama da pretendirash che ti e gadno za blizkiq deto ne si go vijdal nikoga da rechem ili si go zasichal tuk-tam, tva e licemerie.
Препрочетох си два пъти мнението и да - не съм изразил правилно това, което имам предвид. Ако си безразличен към загубата, преживяна от приятелите ти - тогава може би нямаш приятели... или те нямат такъв в твое лице. Съчуствам на визирания приятел за преживяната загуба, не скърбя за конкретния починал човек.
Link to comment
Share on other sites

Да се оплача от Банка Пиреус - имам си значи една карта VISA която неясно по какви причини имам право да натоваря с 20% над лимита. Винаги ме е дразнело и не съм го искал и съм се обаждал поне 10 пъти да ги моля да го махнат това те не искат (или не могат) - отговора е че съм бил добър клиент и съм си плащал всички сметки редовно и затова имам този "бонус".

 

Както и да е - обаждат ми се края на октомври че картата съм си я бил ползвал извън страната и за моя сигурност те щели да я преиздадат за тяхна сметка - ала бала. Та блокираха старата и чакам аз да ми издадат новата. Отивам 5 дена по-късно - никой, да съм дойдел след още 2-3. Отивам след седмица и още я няма. Обаждат се напред назад и излиза че щото съм бил минал за малко лимита и не я били издали. Извиняват се и пускат за преиздаване.

 

Става вече средата на ноември и отивам да си получа най-накрая картата, като лично ми се обадиха по телефона да ме поканят да ида да си я взема и че вече била при тях. Отивам и какво да видя - срока на валидност на картата е до края на ноември, а деня в който я получавам е около 15ти ноември. Логично ги питам защо аджеба тази карта като са я преиздавали не са направили срока на валидност поне още няколко месеца и отговора - ами то автоматично така става като я преиздаваме, но не се притеснявайте ще се преиздаде автоматично 2 седмици преди края на срока и 1 седмица преди да изтече ще можете да дойдете да си я получите. Питам ги защо изобщо трябваше да взимам тази - да бяха казали да дойда след седмица и да взема другата. Те вдигат рамене и нищо.

 

Отивам след 2 седмици но станало грешка и автоматично преиздали тези с валидност до Декември а не Ноември и до седмица щели да са готови и тези от Ноември. Питам ги 2 пъти - това с лимита има ли значение и затова че съм го минал да не ме въртят пак - те казват че нямало да е проблем. Отивам днес (2 седмици оттогава) и пак същата работа. Като ме разходиха 2 пъти между до офиса на центъра и този на Лиляна Димитрова преди да разберат за коя карта става дума и т.н. и да се разбере че отново всъщност имало проблем с минаването на лимита (абе д***а вашта м**а махнете го това не го искам!) и така. Сега пак ще чакам 1 седмица да я преиздадат ама наистина. Отделно че ми загубиха час и половина! Аааааааааааааааааааааааааааааааааааа

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам да се оплача че ми писна от "битки" в българските у-ща ... случайно да блъснеш някой по рамото несъзнателно и ебахти въпроса дето става ,щом "учтиво" те преканват да слезеш доло в голямото . Не обичам физическите разправи , но днеска ми идваше тоя да го напукам едно яко .. спря ме само тва , че ми остават 5 месеца до завършване и не искам да имам проблеми , че да не взема да си осера положението с някое изключване или последно предупреждение .. нищо че е било при самозащита (щото винаги чакам мен първи да ме ударят ... ) :wir

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Ех, годинките в училище.Простотийките, безгрижието :)

 

Аз искам да се оплача, че съм пристрастен към фъстъченото мaсло.Сега знам защо Елвис се е ошишкал.Имам банан, черен хляб намазан с фъстъчено масло и прясно мляко( студено ).Господе, колко съм лаком( има и мандарини ).

 

Едит: Ами това лакомията е страшно нещо.Щом въобще не ми е направило впечалтение, че съм написал "място" вместо "масло" :D ебаси.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Аз искам да се оплача, че съм пристрастен към фъстъченото място.Сега знам защо Елвис се е ошишкал.Имам банан, черен хляб намазан с фъстъчено масло и прясно мляко( студено ).Господе, колко съм лаком( има и мандарини ).
Къде е това място? Да знам да не ходя :D

 

Редакция: pаzu, това оплакване ли беше? Че пишеш в една такава тема :lol:

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Да. Едната беше заледена. Пробвай :)

 

 

В оригиналните бутилки? Каква разфасовка и коя е била заледена?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...