Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Продължаваха, дори ме бяха дали на някакъв частен съдия изпълнител който тръгна да ми цитира договора ми с ЕК и стигнахме до 2-3 неточности но като стигна до датата на подписването на договора настана голям смях защото излезе че 6 годишно дете е сключило договор с ЕК аз взех да се хиля неистово, те взеха да заекват и че щели да се свържат с ЕК относно неточностите и да ми се обадят пак и така чакам вече 3та година да ми се обадят...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има ли някой, който е бил абонат само на аналоговата телевизия и официално да се е отказал наскоро (от започването на "събитията" докъм настоящия момент)?

Интересува ме дали има процедура/формуляр за прекратяване на договора?

Питам, защото навремето Евроком продължаваха да начисляват такси след като спрат плащанията, ако не се попълни специален формуляр.

 

idi v kasata i si pusni zaqvlenie za izkliu4vane za da ne ti varvqt taksite...

Link to comment
Share on other sites

В коя каса - стара или нова?:confused

П.П. Или най-добре и в двете :lol:.

Ако не ти е срочен договора, какво ти пука. Спираш да плащаш и те *вероятно* ще дойдат някой ден да те изключат. При тва положение така.

Ако нещата бяха наред, отиваш в нормален офис и се отписваш. Па нека посмеят да почват да те заплашват за съд или да ти искат пари по някакъв подобен път. Ако ти се обадят и кажат че са от ДЦЦ, директно им пожелаваш приятен ден :) .

Link to comment
Share on other sites

В коя каса - стара или нова?:confused

П.П. Или най-добре и в двете :lol:.

Идеята е направо гениална. Изобщо не си правя майтап. Явно не ползват вече една и съща обща база данни, така че се отписваш и на двете места. А да видим после кой за какво ще претендира :)

Тъй като аз си прекратих договора преди да се разпърдят толкова... мога да ти кажа каква е процедурата (една и съща за всички видове абонаменти):

Предизвестието представлява същата жълта бланка, която се използва и за сключване на договор и за временно/постоянно (под постоянно разбирай прекратяване на договора) изключване. Там, служителя или ти отбелязвате с X услугите, които се спират постоянно. Тъй като само за аналогова ТВ не се ползва никакво оборудване на оператора и следователно няма какво да връщаш... процедурата е за 2 минути. Попълваш, отбелязваш, подписваш, дават ти копие от бланката и чао. И така в двете фирми за да не се чудиш кой крив и кой прав.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

http://file.bg/c63251Jvjle

ето какво излиза при мен на адреса...dcc.bg

http://dcc.bg/

Явно е видим само за вас абонатите им :lol: .

Нема се учудя ако и Булсат са виновни, то напоследък тия двата се насраха мощно така че...

Всъщност и отдругаде пробвах, не е видим. Шапшали.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

http://file.bg/c63251Jvjle

ето какво излиза при мен на адреса...dcc.bg

http://dcc.bg/

Тц, тц, тц.. а ма мен ми излиза: Could not locate remote server

Явно страницата е достъпна само за мрежата на ДСС.

 

опс..., теди ма е иСприварил :)

Иначе щях да се информирам за текущия кютек там ама нейсе.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Освен ако нямате друг избор за интернет доставчик аз продължавам да се чудя защо изобщо някой си плати сметката този месец. Както и за телевизията. Аз продължавам да съм в неведения какво ще излезе от цялата работа и кои офиси са "правилните" и кой в крайна сметка ще остане собственик на фирмата когато и да се случи това - все пак съдебните дела не са от днес за утре. И при целия този хаос или бих си сменил и телевизията и интернета или бих изчакал докато разбера какво ще стане (само че с интернета няма много избор - ако не платиш спира).

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Никакви грижи - имаш ги 2000 USD. Обаче ако не стигнеш с 200 USD дотам ти ще ми дадеш 4000 USD - мисля, че е честно и почтено.

Избери си нотариус или адвокат, който да приеме и двата залога (от мен 2000USD и от теб 4000USD), да напишем условията по облога, да се подпишем, да ти дам 200 USD и да действаме.

Само да уточня, после да не стане... ама аз не разбрах:

С тези 200 долара трябва да си подсигуриш задграничен паспорт, виза, транспорт и всички необходими такси и разноски до пристигането ти на територията на САЩ - това, което беше споменал и другият баровец: с 200 долара в джоба отивам в САЩ. Давам ти ги и от този момент нататък... след 48 часа искам телефонно обаждане за потвърждение от човека при който ще отидеш. Имаш избор между Атланта, Ню Йорк и Чикаго. На летището няма да те чака никой, така че ще се оправяш до адреса сам - кеф ти пеша, кеф ти автостоп, кеф ти някакъв друг начин... както искаш. Ако не ти се разхожда до адрес - плащаш разходите на човека да дойде до летището (ти се разбираш с него за хонорара му, от мен ще имаш телефон за връзка) и да ми се обади оттам за да потвърди твоето пристигане. Разходите (абсолютно всички) ще доказваш с документи (аз знам какви са по вид и ще бъдат описани в споразумението ни). Накрая, общата сума на разходите трябва да е равна или по-малка от 200 USD, като към нея ще приложиш и декларираните сума при напускане на България и САЩ (в обратната посока). След напускане на територията на САЩ... може да харчиш каквото и колкото си поискаш, защото това не касае облога. Ползването на кредитни или дебитни карти, пътнически чекове и/или други начини на странично финансиране не се допускат.

Адресите и кординатите ще получиш при сключване на облога.

 

Желая ти успех в начинанието, а на останалите съфорумци се извинявам за този тъй дълъг пост.

 

:D :D :D :D :D :D :D

 

Чакай сега и аз да уточня.

 

1. човека каза $200 просто ей така, защото са някаква сума, която не е $10 примерно, но не е и $1000. Каза я в името на обяснението, а не като конкретна сума с която се заминава.

2. визата ми само е $100. Дай да я пропуснем от 200-та.

3. че кой пък е казал 48 часа по-нагоре? Дай ми 2 месеца... За 48 часа и с 2000 не мога да стигна, защото само половин ден ми е пътуването до Hartsfield-Jackson в Atlanta.

4. стигането до адреса в Атланта е пай, така че не ме плашиш. Живях там сам в продължение на 3 месеца и от където и да е мога да стигна до адреса за максимум $3. Даже и карта за градския транспорт имам, така че ще спестя $5 за изкарването на нова.

5. защо трябва да си покривам и връщането с тоя облог?

6. и ти май забравяш търговските кораби и това как се пътува без пари на тях, стига да имаш желание да си впрегнеш гърба на работа...

7. хората с $10 от Китай до САЩ стигат, ти за $200 обясняваш..

 

извинявам се за спама, просто не се сдържах.

Link to comment
Share on other sites

На някой като отвори http://dcc.bg/ пише ли му нещо различно от "УВАЖАЕМИ КЛИЕНТИ, ИНТЕРНЕТ ДОСТЪПА ВИ Е ОГРАНИЧЕН ПОРАДИ НЕПЛАТЕНА СМЕТКА ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ." ?

 

на мен даже и сайта им не ми го отваря :laughing:

 

Сървърът не е намерен

Firefox не може да намери сървъра www.dcc.bg.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

На някой като отвори http://dcc.bg/ пише ли му нещо различно от "УВАЖАЕМИ КЛИЕНТИ, ИНТЕРНЕТ ДОСТЪПА ВИ Е ОГРАНИЧЕН ПОРАДИ НЕПЛАТЕНА СМЕТКА ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ." ?

 

Ако не бяха теди и победата, може би щеше да прочетеш две страници напред, където казах, защо се получата така.

Това би трябвало да ти го дава на коя да е заредена страница, когато не си си платил сметката.При мен се появи само на 1ви когато спряха на всички интернета.Явно все още се опитват да разделят платилите на едната и тези на другата каса.

Само при мен ли днес от 12ч има нечовешки загуби към всички БГ сайтове?

 

P.S. Не знам за какво точно говориш Мбласте, но принципно това го дава когато се отвори: http://213.167.31.254/ ( ип-то където "седи" dcc.bg ).

Предполагам след като ти спре кранчето ;) ДНС-ите те режат и автоматично се редиректва всяка заявка към това ИП.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

И аз имам малко загуби, но истинския проблем е бавния bg peering. Тествам на www.speedtest.net и към който и да е български сървър получавам 2-3 mbit-a. В същото време към европа всигам до 20mbit-a.

 

Аз съм подписал анекс към ТВ САТ КОМ, но същото е и у един приятел, който е подписал към АТВ. При него интересното е, че има интернет без да е плащал в новите офиси. Нямаше интернет няколко дни и не плащаше на ниой, и интернета му дойде по едно време просто ей така...

Link to comment
Share on other sites

...

...но принципно това го дава когато се отвори: http://213.167.31.254/ ( ип-то където "седи" dcc.bg ).

Предполагам след като ти спре кранчето ;) ДНС-ите те режат и автоматично се редиректва всяка заявка към това ИП.

На мен горния IPуеб адрес ми дава това, а изобщо нета ми няма нищо общо с ДЦЦ :lol:

 

# УВАЖАЕМИ КЛИЕНТИ, ИНТЕРНЕТ ДОСТЪПА ВИ Е ОГРАНИЧЕН ПОРАДИ НЕПЛАТЕНА СМЕТКА ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ.

# ЗА ИНФОРМАЦИЯ - ТЕЛЕФОН: 0700 4 22 44

 

:lol:

Смешници!

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

На мен горния IPуеб адрес ми дава това, а изобщо нета ми няма нищо общо с ДЦЦ :lol:

 

# УВАЖАЕМИ КЛИЕНТИ, ИНТЕРНЕТ ДОСТЪПА ВИ Е ОГРАНИЧЕН ПОРАДИ НЕПЛАТЕНА СМЕТКА ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ.

# ЗА ИНФОРМАЦИЯ - ТЕЛЕФОН: 0700 4 22 44

 

:lol:

Смешници!

 

No comment, до кога ли ще продължава цирка?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,да се включа и аз в миш-маша... та нета ми спря на 2-ри в 2.30 сутринта,както беше споменато,изчаках петъка да видя ще има ли развитие,след което говорих с г-н Македонски като той ме посъветва да си платя на новите каси и аз така направих в събота.Нета не ми дойде след като платих,обадих му се пак,той ми обясни за рязането на кабелите и т.н и тъй като аз ползвам оптичния нет съм бил от "късметлиите".... ,реакцията от страна на Тв Сат Ком и г-н Македонски беше следната: на следващата сутрин дойде екип който за 10 мин ми върза кабелен интернет докато се отстрани проблема с оптиката.Лично аз като потребител съм доволен,оттук чета и разбирам за повечето проблеми на фирмата и т.н. Може и да е странно и май наистина е така с оглед на това което прочетох но аз лично съм нямал нет една юлска вечер или около 12 часа.Оптиката им е уникална,едно към едно със Куулбокс (бил съм и техен клиент) и само мога да се надявам че скоро ще се оправят нещата и споровете.

Link to comment
Share on other sites

Оптиката им е уникална,едно към едно със Куулбокс (бил съм и техен клиент) и само мога да се надявам че скоро ще се оправят нещата и споровете.

Айде, айде... същата като на куулбокс. По-полекичка с оливките и рекламата... и другите не пасем трева :)

Иначе е уникална - да. Друга такава няма :)

Link to comment
Share on other sites

Айде, айде... същата като на куулбокс. По-полекичка с оливките и рекламата... и другите не пасем трева :)

Иначе е уникална - да. Друга такава няма :)

 

Тоз пък.. за другите незнам ма ти верно пасеш трева,като си толкова оперен приятелю вземи прочети малко,даже на моменти куулбокс е зад оптиката на дцц,като цяло са и локални,разликата в конвертирите им е съвсем малка и точка.А и аз съм човек на фактите,грам реклама не правя на никой.Сори за спама но тоз приятел верно не му е тука мястото...

Link to comment
Share on other sites

Тоз пък.. за другите незнам ма ти верно пасеш трева,като си толкова оперен приятелю вземи прочети малко,даже на моменти куулбокс е зад оптиката на дцц,като цяло са и локални,разликата в конвертирите им е съвсем малка и точка.А и аз съм човек на фактите,грам реклама не правя на никой.Сори за спама но тоз приятел верно не му е тука мястото...

Би ли обяснил на тъп и прост човек като мен защо аджеба ДСС ползват кабелен модем като крайно устройство и защо У къщи не влаза оптичен кабел тогаз?

Когато се махнах от ДСС и питах coolbox дали са вярни слуховете, че имат нещо общо с ДСС... щяха да паднат от смях отсреща.

Явно и те кат' мен са тъпички.

А относно тревата... по-добре да се пасе, отколкото да се пуши :)

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Би ли обяснил на тъп и прост човек като мен защо аджеба ДСС ползват модем и защо У къщи не влаза оптичен кабел тогаз?

Когато се махнах от ДСС и питах coolbox дали са вярни слуховете, че имат нещо общо с ДСС... щяха да паднат от смях отсреща.

Явно и те кат' мен са тъпички.

А относно тревата... по-добре да се пасе, отколкото да се пуши :)

 

Кабела е същия като от куулбокс,оптичния кабел ми е до мен,кутията е над козирката на блока,доволен?Относно това какво имат с дцц прочети във вашия форум... както казах чети!!

Ето ти и две снимки,малко да се убедиш,защото като бях към куулбокс на същите мегабити тия скорости ги нямаше,да не говорим че отвън свалям средно със 3-4 мб/с.

 

http://i52.tinypic.com/2qjdumb.jpg

 

http://i55.tinypic.com/2j8b9u.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...