Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Някой знае ли колко струва консултация при адвокат? Защото днеска ми вдигнаха кръвното в старите офиси и съм на път да започна да се заяждам за шестнайсете лева, които ми искат за да си прекратя договора с тях. Представиха ми документ с който са закупили техниката и договорите от DCC през месец юли, и въпреки, че не съм подписвал споразумение с тях, че ми поемат договора искат да им платя таксите за месец септември. Изобщо не ми пука за парите, но ме дразни, че всеки си прави каквото си поиска и после иска да му плащам. В комисията за защита на потребителите предлагат ли консултации за такива случаи, или само приемат жалби? Някой знае ли добър правен форум където да поискам съвет? Защото изобщо не ми става ясно как така, ще ми закупят договора едностранно, и ще започнат да предявяват претенции по него. Нали и аз съм страна по това споразумение. Ако всичко това е наистина правно обосновано, направо им плащам и се изнасям от държавата, ебати ненормалните закони.

 

Няма смисъл да се ядосваш.

 

Ако смятат че те са купили твоя договор от DCC това което трябва да направят е да докажат че го притежават, най-малкото да ти го покажат. Ако не могат да докажат, че ти имаш договор с DCC, няма как да докажат, че са го купили.

 

Освен това Гологанов даде някои обещания, и те също известна тежест в съда. Гледай (отново) записа внимателно. Наблегни на 20-22 минута от пресконференцията.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А HD каналите не ти ли липсват? В кой век сме и докога ще се задоволяваме само с SD качество? На ли затова си кподменяме техниките за да гледам кристална картина и звук ,а не пиксели и брумове!!

Никога не съм чувал ДЦЦ да предлага ХД.Ама и да предлага,като съм гледал HD каналите на blizoo ще кажа не мерси.Бнт,планета,евроспорт и още 3-4 канала голяма файда.

Link to comment
Share on other sites

Това, че не си чувал, не е оправдание за незнанието ти!!!Имаше си форум и сайт на ДСС преди сгомнясването на нещата и това,че не си влизал в него лошо говори за такива Абонати към дадена фирма, а и че нете интерисуват или да ли има файда от HD канали- ДА определено си струва- забрави да изброиш LUXE TV-убийствено готина програма, MTV HD идр.

Link to comment
Share on other sites

Това, че не си чувал, не е оправдание за незнанието ти!!!Имаше си форум и сайт на ДСС преди сгомнясването на нещата и това,че не си влизал в него лошо говори за такива Абонати към дадена фирма, а и че нете интерисуват или да ли има файда от HD канали- ДА определено си струва- забрави да изброиш LUXE TV-убийствено готина програма, MTV HD идр.

Добре бе проф. Вучков,айде иди гледай голямата джука на Мария в HD формат и не ме образовай повече.

Link to comment
Share on other sites

Да споделя и аз.

Кабелната си е ОК и цифрова и аналогова, че даже е по-добре от преди като качество, освен това кой друг предлага ТВ+ и Филм+??? които за мен са по-ценни от доста останали канали.

Интернета е слабичък но го има и ми върши работа. Обещаха че ще се пооправи, ще чакам.....Що се отнася до HD каналите каткто се изрази един колега по-горе голям келепир.....

Никой не може да ме убеди да мина на БЛизу или N3, бивши и настоящи еврокомци не искам и да поглеждам. Май алтернативите за мен свършиха.

Дал съм им гратисен срок на ДСС - края на ноември. Имам само един вариант Булсатком+ БТК интернет.

Link to comment
Share on other sites

Те всъщност претендират, че са доставяли цифровата, но инфо канала на ТВ САТ е бил активен защото сървъра е бил в тяхно владение. На мен ми звучи като пълни глупости, но както и да е. Аз изтичах за всеки случай до офиса на ТВ САТ, и от там ме посъветваха да изчакам, тъй като според тях този договор за покупко-продажба е невалиден. И между другото, споменаха, че въпросния договор, копие от който DCCorporation предоставят като доказателство, бил на стойност от 29 000 лева - за мрежата, договорите на абонатите и техниката. :blink:

Смятам нищо да не правя докато двамата "бизнесмени" не си уточнят взаимоотношенията.

 

Те претендират, само че им кажи, че от 30 дена в 11 (поне) от тях не са доставяли това, за което ти си сключил договор. Ако искат да те съдят.

 

Иначе сега вътрешния човек на куулбокса вече се разобличи! На тях ще мина само ако ми прекарат интернет. Иначе пакета им е под всякаква критика. Нямат даже и ТВ Европа (за което нашите ще ми мрънкат супер много, защото нормален човек сутрин като стане да пие кафе преди работа иска да чуе някоя новина). А иначе трите канала са ти много важни ма си на куулбокс, нали! А на мен сега са ми без пари (изключваме емоцианалните негативи от миналия месец) докато се види какво ще става.

Link to comment
Share on other sites

И защо си толкова сигурен, че нямат Европа.Защото в момента точно това гледам.

 

В сайта им не е посочен. Ако го имат, грешката си е за тях. И като сме на тази тема Евроспорт 2 на български ли ти е?

Link to comment
Share on other sites

Недей да обясняваш на Некомпетентни!!!!Те четът само между редовете! Голям праз за трите ти нелегални програми - няма да са вечно!!!А и с това смешно качество в момента на ТВ услугата въобще не ми се пери!!Като си оправят пиксилизацията,тогава ще говорим! Апропо,посмъртно няма да включа към скъпия ТВ който ползвам през чинчове или през RGB!!! Само през HDMI !!! И никога не съм се крил към кой съм и незнам с какво не ти харесва услугите на КООЛБОКСА!!Само за такъв Съпорт който имаме може да мечтаят всички във Фелибето!!Малко по прилично и дори на добро ниво си е на N3!!!Така, че успех и дано всичко се стабилизира при Вас, защото много мои познати все още чакат примирено и дано това чакане им бъде отчасти поне възнаградено!!Против си и към N3 но сигнала на ТВ услугата е в пъти по-добра от тази на и аз незнам как се казва тази ваша компания,те подлудиха хората. Относно Евроспорт 2 не е на БГ,но кво от това ти когато и спорта не можеш да разбираш,то тогава въобще не гледай ТВ!!!

Edited by DONTONI
Link to comment
Share on other sites

1. Някой искал ли ти е въобще мнението по темата, та да се появяваш тук и без да си прочел нищо от 130те страници да коментираш!

 

2. Мнението ми е за кулбокс и н3 въобще не е отрицателно! Просто няма как да го разбереш след като не си прочел нищо в тази тема! Нито едните, нито другите обаче нямат покритие в по-голямата част на града (при мен и двете).

 

3. Всеки един редовен посетител в този раздел знае коя е най-добрата алтернатива за него и не седи просто ей така при тези нещастници защото му е приятно да го лъжат. Мен обаче ми стана жал, когато в четвъртък отидох на старата каса да питам за какво става на въпрос този месец и ми каза, че трябва да си платя нещо и имаше опашка от поне 20 души извън касата. Те отново ще останат излъгани от тези мошенници и никой нищо няма да направи по въпроса, а аз ще имам същата услуга (че дори и по-добра от някой от тях) за без пари.

 

4. Незнам какви пиксели ми говориш - картината е по-добра от преди (както аналогова, така и цифрова). Минусовите канали които съм гледал през минута две им прескача звука, но за крадена и неплатена ТВ (съответно от ония плешивия и от мен) толкова. Нали си гледам футбол, тенис, а от другата седмица и хокей и качеството им е по-добро от това, което ти получаваш на твоя компютър с който и да е стрийм! Плюс това имам и безплатно ХВО, ХВО комеди и Синемакс (не че ги гледам, просто майка ми гледа някой филм). И не ми казвай умрял съм ти за каналите, защото аз съм ти умрял за ХД-то!

 

5. Предпочитам да гледам спортни събития с английски коментар. ДСС излъчваха Евроспорт 2 на английски... и не беше ЕС2 като този на БГ, въпреки че изглеждаше иначе.

 

6. Как прецени, че дадена компания излъчва най-добрия сигнал в цял Пловдив?!? Може би си абониран за всички пет (поне толкова си изброих) и си ги изпробвал на супер готиния си телевизор със супер скъп и готин приемник един след друг, че да сравниш картинта?!?

Edited by platis
Link to comment
Share on other sites

Май останалите верни Абонати на DCC гледам, че се кротнаха нещо....

Не съм се кротнал. Просто от днес съм абонат на друг доставчик на телевизия. Сега остава да разбера на кого да джиросам оборудването. А по въпроса с "откупуването" на договора ми - невалидно е без моето съгласие подкрепено с анекс към същия каквото и да си приказват. Такава работа нямам с нито една от двете фирми. Единственото което съм подписвал е хвърчаща хартийка напечатана на термопринтер в офиса на Кирев.

Link to comment
Share on other sites

1. Някой искал ли ти е въобще мнението по темата, та да се появяваш тук и без да си прочел нищо от 130те страници да коментираш!

 

2. Мнението ми е за кулбокс и н3 въобще не е отрицателно! Просто няма как да го разбереш след като не си прочел нищо в тази тема! Нито едните, нито другите обаче нямат покритие в по-голямата част на града (при мен и двете).

 

3. Всеки един редовен посетител в този раздел знае коя е най-добрата алтернатива за него и не седи просто ей така при тези нещастници защото му е приятно да го лъжат. Мен обаче ми стана жал, когато в четвъртък отидох на старата каса да питам за какво става на въпрос този месец и ми каза, че трябва да си платя нещо и имаше опашка от поне 20 души извън касата. Те отново ще останат излъгани от тези мошенници и никой нищо няма да направи по въпроса, а аз ще имам същата услуга (че дори и по-добра от някой от тях) за без пари.

 

4. Незнам какви пиксели ми говориш - картината е по-добра от преди (както аналогова, така и цифрова). Минусовите канали които съм гледал през минута две им прескача звука, но за крадена и неплатена ТВ (съответно от ония плешивия и от мен) толкова. Нали си гледам футбол, тенис, а от другата седмица и хокей и качеството им е по-добро от това, което ти получаваш на твоя компютър с който и да е стрийм! Плюс това имам и безплатно ХВО, ХВО комеди и Синемакс (не че ги гледам, просто майка ми гледа някой филм). И не ми казвай умрял съм ти за каналите, защото аз съм ти умрял за ХД-то!

 

5. Предпочитам да гледам спортни събития с английски коментар. ДСС излъчваха Евроспорт 2 на английски... и не беше ЕС2 като този на БГ, въпреки че изглеждаше иначе.

 

6. Как прецени, че дадена компания излъчва най-добрия сигнал в цял Пловдив?!? Може би си абониран за всички пет (поне толкова си изброих) и си ги изпробвал на супер готиния си телевизор със супер скъп и готин приемник един след друг, че да сравниш картинта?!?

platis - за разлика от теб ще ти отвърна по следния начин и до тук, не смятам да изнерваме другите и без това нервите им са на ръба но първо те съветвам да си смениш тона,защото нито си на годините ми,нито познанията ми по ТВ,интернет и сат.техника нито си се сблъсквал със всички мошенници Оператори поне във Фелибето!! Второ ако съм си позволил коментари, то е защото ме боли за тая фирма,все пак преди време близо 2г. съм бил абонат,верно само на ТВ услугато ,но съм бил по доволен в сравнение с Евроком!!Писъл съм защо съм ги избрал после пак тях и това е защото съм манияк и не желая да тъпча на едно място и да се примерявам с издухани технологи и без развити е,в което по-това време изпаднаха ДСС!!Хубавото е, че и ти отвреме на време оценяваш ситуацията, но същевременно се радваш като малко дете на пиратските измишльотини на сегашния клепар,който ти пуска сигнала на ТВ,но не се знае утре кой от тях ще ви го забие, извиниме за израза, но българина си е говедо и позволява да го мачкат и не е оправдание това, че нямало алтернатива!!Не ми се изброява колко такива плъхове познавам , а около тях има избор но си траят и т.н. просто не ми се коментира. Относно картината - признавам има подобрение като цяло,но минимално,по се усеща на КАНАЛ1 и БТВ и някои други,но и много от тях замръзват за кратко, а относно HBO,SINEMAKS въобще не ги уважавам, а и вървят насечено,така,че не са никаква привилегия!! Относно как съм прецинил кой как излъчва- просто на всички им знам кътните зъби,постоянно правя тестове и наблюдения на различни програми и в повечето случай на едно тВ, а относно приемник в последно време тествам с един Хомекаст с HD подръжка и качеството на N3 смея да твърдя,че е по добро от вашето,а след като съм на КООЛБОКСА сравнявам също-картината е най-добр в сравнение със всички и това е по HDMI кабел на свързване,но при Кула програмната схема куца и смело мога да твърдя,че във форума КООЛБОКСА съм най-ревностния критик относно ТВ услугата им и това е и причината да не сключа едногодишен договор с тях за тройната услуга,поради тава,че им куца програмната схема и плащам с 9лв. по-вече от тези,които са сключили договор,но аз за мен си чакам N3 за телевизия,но лошото е, че няма да е по-рано от на пролет 2011г.

Link to comment
Share on other sites

Ако под RGB имаш предвид VGA, явно ТВ ти не е толкова добър/скъп щом с RGB не се получава добра картина, аналогична на HDMI ;) .

Един добър ТВ с VGA дори на 1920х1080 изкарва картина, напълно аналогична на ХДМИ, и с просто око няма как да се види разлика. Проверено. Даже на 1920х1200 е така.

Link to comment
Share on other sites

@DONTONI колега, сори ама верно скоро не си си пил хапчетата... Да не си ги объркал с препинателните знаци?!?Помисли пак и прочети поста на platis отново.Такива като тебе "маниаци разбирачи" където се появяват да ти кажат колко сме заблудени, най ги тачим тук.

Гледай си ТВ-то на якатакутия през HDMI на суперския телевизор и дерзай.Нище ще се оправим, не ни мисли.

 

В крайна сметка какво стана с прословутия Upstream Channel ID и Frequency?Толкова ли няма някой с интернет да сподели какви са му настройките?

И те ( въпросните настройки ) не би ли трябвало автоматично да се свалят от... хм ама то верно може да няма от къде да се заредят, след като Гологана няма сървърно... Хайде някой който има интернет, да бъде така добър и да си сподели настройките с нас :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ти на МАЛОУМЕН ли се правиш или си си просто такъв? По кой начин ми обясни накой ще ми забие нещо на мен от тая изкензана фирма. И както си и знаех ми излезна с номера за ХВО, съответно на мен не ми трябват Лукс ХД, Планета, МТВ, Хоби и други бози ХД. И като си такъв голям тарикат защо нищо не казваш за сигнала на Булсат. А и там са тези три канала, които са ти важни. Защо аджеба като не си доволен от услугите на куулбокс тв не преминеш на сателитния оператор, който дефакто има покритие и на гъза на географията, предлагат ХД с безплатно ХД устройство, което ако си изпълниш договора си остава твое, а и по мои сметки ще ти излиза по-евтино от положението, което си в момента. 90% по телевизията гледам спорт и в момента мога да се наслаждавам на Формула 1, Серия А, Примера Дивизион, Бундеслигата, Премиър Лийг, Шампионска лига, Тенис от най-висока класа, а от другата седмица и на НХЛ.

 

Също така дълбока, ама МНОГО ДЪЛБОКО се съмнявам, че си изпробвал сигнал (а най-вероятно и въобще незнаеш за такъв) от сателитната телевизия на Виваком. Пакетът им за мен се нарежда на второ място с наличието на ЕСПН класик и ЕСПН Америка.

 

Аман от разбирачи и злобари в тази държава!

Edited by platis
Link to comment
Share on other sites

 

В крайна сметка какво стана с прословутия Upstream Channel ID и Frequency?Толкова ли няма някой с интернет да сподели какви са му настройките?

И те ( въпросните настройки ) не би ли трябвало автоматично да се свалят от... хм ама то верно може да няма от къде да се заредят, след като Гологана няма сървърно... Хайде някой който има интернет, да бъде така добър и да си сподели настройките с нас :)

 

Колега , заповядай:

Upstream Channel ID - 9

Frequency - 426000000

Link to comment
Share on other sites

platis - много си назад мойто момче!!!Относно Вивател знам повоче от 10 месеца,че ще имат и съм го видял и тествал на место сигнала им и единственото което ми допадна е само дизайна на приемника-ха- ха!! Пълна скръб ако ми говориш за качество!! За пореден път се убеждавам,че гледаш на някое CRT от военните години или на компа си!!! За Булсат- качеството на повечето програми пиксилизира,ходил съм по офисите им, гледам и при познати и всички, които могат и знаят какво да виждат са на същото мнение,че при тях сигнала е смачкан,поради липса на капацитет на транспордерите и не на последно място - никога и никога не съм подписвал и обвързвал с договор с никой и никога не ще се обвържа,!!! и трето ако при тях всичко бе наред другата спънка е , че изложението ми е за ТОТАЛ ТВ,бившето- АЙ ТИ ВИ. Относно по горен " Специалист "му казвам,че щом за него нямало разлика между VGA и HDMI просто нямам думи!!!Можеш да се доближиш до някакво качество по VGA , но с кабел на цена от 70лв. нагоре!! С което не казвам , че гледането по RGB е лошо, но лично мен не ме задоволява!!

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че няма това предвид, а RGB-видео сигнала от SCART изходите на сет-топ-боксовете.

Е да, но май се оказа, че има предвид точно това ;) . Поне продължи да се пени за VGA. Затова аз казах АКО има предвид VGA. Ако не, не е трябвало да приема коментара ми за тролване и да го "доразвива" ;)

 

DONTONI, проблемът че има скапан ТВ или кабел (или видеокарта) и по VGA не виждаш същото като по HDMI си е чисто твой ;) . При добри и трите компонента, разлика може да се види единствено ако погледнеш с лупа от 1-2 сантиметра, при това пак няма да е гаранция дали не виждаш "статистическа грешка". Това го казвам като човек, който доста време е бил даже предубеден като теб, че VGA не може да се мери изобщо с цифровите връзки. Където мога карам с DVI разбира се, VGA при добро изпълнение му остват другите минуси, а качеството на образа може да е перфектно. А ти че си поредния заблуден от митове и легенди потребител със супер "як" телевизор за 100000 лв, мен лично не ми дреме, важното е да се чувстваш щастлив с мега"модерното" HDMI :D . Как звучи само а, HDMI.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Е да, но май се оказа, че има предвид точно това ;) . Поне продължи да се пени за VGA. Затова аз казах АКО има предвид VGA. Ако не, не е трябвало да приема коментара ми за тролване и да го "доразвива" ;)

 

DONTONI, проблемът че има скапан ТВ или кабел (или видеокарта) и по VGA не виждаш същото като по HDMI си е чисто твой ;) . При добри и трите компонента, разлика може да се види единствено ако погледнеш с лупа от 1-2 сантиметра, при това пак няма да е гаранция дали не виждаш "статистическа грешка". Това го казвам като човек, който доста време е бил даже предубеден като теб, че VGA не може да се мери изобщо с цифровите връзки. Където мога карам с DVI разбира се, VGA при добро изпълнение му остват другите минуси, а качеството на образа може да е перфектно. А ти че си поредния заблуден от митове и легенди потребител със супер "як" телевизор за 100000 лв, мен лично не ми дреме, важното е да се чувстваш щастлив с мега"модерното" HDMI :D . Как звучи само а, HDMI.

Ясно е, че си много далеч от нещата, а относно видио картата ми можеш само да мечтаеш и това,че не си разбрал какво имам в предвид , а то бе изхода по СКарта- казаха ти го и по-горе -RGB, а VGA-бе моя грешка, защото не бях прочел правилно написаното от теб и съжалямам, че съм те заблудил :beer: ,а за ТВ е не е 10000лв. ,по-малко е ,а по VGA не ползвам- машината ми е с HDMI :D както между впочем всичко ми е навързано по HDMI изход, а звука на всичките машинари и по Оптичен изход ;) И пак ти казвам - HDMI си е HDMI ,ползвай си остарялото свързване по VGA, по RGB или чинчове и се кефи -връщаш се светлинни години назад, а на здраве по този случай!!! :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Ясно е, че си много далеч от нещата, а относно видио картата ми можеш само да мечтаеш и това,че не си разбрал какво имам в предвид , а то бе изхода по СКарта- казаха ти го и по-горе -RGB, а VGA-бе моя грешка, защото не бях прочел правилно написаното от теб и съжалямам, че съм те заблудил :beer: ,а за ТВ е не е 10000лв. ,по-малко е ,а по VGA не ползвам- машината ми е с HDMI :D както между впочем всичко ми е навързано по HDMI изход, а звука на всичките машинари и по Оптичен изход ;) И пак ти казвам - HDMI си е HDMI ,ползвай си остарялото свързване по VGA, по RGB или чинчове и се кефи -връщаш се светлинни години назад, а на здраве по този случай!!! :beerchug

Доста се отклонихме с този спор, но самия факт че ти си недоразбрал за VGA както сам признаваш, не съм аз виновен :) . Аз казах АКО имаш предвид ВГА, защото под RGB повечето хора имат предвид това, аз отде да знам ти дали си изключение.

Радваш ме обаче, колко си заблуден :) . Аз лично ползвам DVI на десктопа, в момента ползвам VGA само на HTPC-то към ТВ, защото DVI-то е заето от монитор ;) . А и там видеото е по-старо и има и VGA, затова ползвам него за ТВ-то. Мен не ме е*е кое колко е остаряло, вече почти не робувам на такива глупости, важното е че не виждам да съм направил компромис с качеството а това е най-важното, наздраве ;) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Доста се отклонихме с този спор, но самия факт че ти си недоразбрал за VGA както сам признаваш, не съм аз виновен :) . Аз казах АКО имаш предвид ВГА, защото под RGB повечето хора имат предвид това, аз отде да знам ти дали си изключение.

Радваш ме обаче, колко си заблуден :) . Аз лично ползвам DVI на десктопа, в момента ползвам VGA само на HTPC-то към ТВ, защото DVI-то е заето от монитор ;) . А и там видеото е по-старо и има и VGA, затова ползвам него за ТВ-то. Мен не ме е*е кое колко е остаряло, вече почти не робувам на такива глупости, важното е че не виждам да съм направил компромис с качеството а това е най-важното, наздраве ;) .

Е това да се чува!!!От такива спорове файда няма!!!Всеки сам за себе си избира какво да прави и никой не трябва да му се меси!!!Нещо ново по проблемите с фирмата, която ви доставя услугите? Не пиша име, защото вече и аз не знам как точно се казват и кой командва парада, но мисля, че нещата ще се оправят, но лошото е, че ебаха мама та на всичко !!!

Link to comment
Share on other sites

Аз сега като съм подписал допълнително споразумение към договора ми и в стария и в новия офис,на кой да върна оборудването?Ясно е,че ДCC няма да ги чакам цяла вечност да ми пуснат интернет и ще се ориентирам към друг доставчик,но и от двете места ми казват да върна оборудването на тях.Предполагам че доста хора са в същото положение,та да попитам какво мислят да правят в тоя случай?

Link to comment
Share on other sites

Аз сега като съм подписал допълнително споразумение към договора ми и в стария и в новия офис,на кой да върна оборудването?Ясно е,че ДCC няма да ги чакам цяла вечност да ми пуснат интернет и ще се ориентирам към друг доставчик,но и от двете места ми казват да върна оборудването на тях.Предполагам че доста хора са в същото положение,та да попитам какво мислят да правят в тоя случай?

не връщай нищо на никой.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...