Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

случайно попаднах на профил във фейсбук, който е на злополучните DCC ... и ми прави впечатление, че 5-6 човека там много самоуверено и с жар са се хванали да защитават(съответно плюят) ту единия съсобственик, ту другия ... мила картинка. странното е, че само те си пишат, ама май това не им пречи.

 

п.п. голяма неграмотност върлува из тези интерактивни дебри ... почти съм сигурен, че вече има някакъв неофициален език на писане/изразяване, който май е производен на българския :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А бе, ФЕСбук ... :devil я по добре си помислете защо тези селяни нямат вече един сайт дето да пишат кое- как е... ни единия, нито другия обяснява нещо ... ма те са си прави де - откога овчаря е длъжен да казва нещо на говедата...просто ако са говеда ги коли , ако са овце ги стриже и дои... какво има да се обяснява... обаче ако овцата не пусне нищо на края на месеца бас държа че ще се чустват безкрайно обидени от такова отнощение на "стоката" :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Днес им върнах модема и цифровия приемник в нова каса и официално приключих с тях.

Да, но най-вероятно ТЕ не са приключили с теб! :devil :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

А бе, ФЕСбук ... :devil я по добре си помислете защо тези селяни нямат вече един сайт дето да пишат кое- как е... ни единия, нито другия обяснява нещо ... ма те са си прави де - откога овчаря е длъжен да казва нещо на говедата...просто ако са говеда ги коли , ако са овце ги стриже и дои... какво има да се обяснява... обаче ако овцата не пусне нищо на края на месеца бас държа че ще се чустват безкрайно обидени от такова отнощение на "стоката" :angry1 :angry1

 

Ти пък сайт, нищо не каза.Де до преди седмица нямаха интернет в сегашния им централен офис, камоли за сайт... Сайта остана на машините които са при Кирев и които нямат интернет :D

Средата на Юни се видях с познат, който работи в ЕК и още тогава неговия коментар беше: сега след като се раздели фирмата, половината ще бъде купена от ЕК :bgrin: Другата половина ще започне на ново, като самостоятелна фрима.

Интересното беше, че по нищо не личи да има проблеми и едва ли не, му се изсмях, но уви прав е бил :)

 

@danzel_ а ти защо им ги върна?Като компенсация за главоболията и липсата на интернет и ТВ ли?

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Ти пък сайт, нищо не каза.Де до преди седмица нямаха интернет в сегашния им централен офис, камоли за сайт... Сайта остана на машините които са при Кирев и които нямат интернет :D

Средата на Юни се видях с познат, който работи в ЕК и още тогава неговия коментар беше: сега след като се раздели фирмата, половината ще бъде купена от ЕК :bgrin: Другата половина ще започне на ново, като самостоятелна фрима.

Интересното беше, че по нищо не личи да има проблеми и едва ли не, му се изсмях, но уви прав е бил :)

 

@danzel_ а ти защо им ги върна?Като компенсация за главоболията и липсата на интернет и ТВ ли?

pcworm,,би ли ни обяснил,какво аджеба ще стане с двете фирми,и има ли смисъл да ходя до касата да си платя нета (поне по инфо канала вървеше съобщение,че на всички,платили на старите каси,ще бъде вдигната скоростта) :unsure:

Edited by user-ka
Link to comment
Share on other sites

@user-ka, това което върви по инфоканала утре може и да го няма :laughing: ... така че не разчитай какво се казва там. скоростите не знам какъв фактор може да са, като на всички стана ясно, че този интернет е временен и всички(дори тези които в момента са платили на гологанов т.е. на старите каси) са зад вътрешни/статични IP-та ... ако това ти говори нещо де :)

хората, които все още по някакви причини са останали на този оператор и който много много не отбира какъв е този интернет, могат да бъдат залъгани 1-2 месеца с ... това, дето го пускат :)

Link to comment
Share on other sites

Разбрах те,засега няма да плащам никъде :P

Няма да ти се увеличи скороста, аз не съм платил и имам познати, които са си платили тоя месец и ни еднаква зле скороста :)

Link to comment
Share on other sites

Няма да ти се увеличи скороста, аз не съм платил и имам познати, които са си платили тоя месец и ни еднаква зле скороста :)

Това само по себе си би трябвало да има наказателни последствия за фирмата. Някак не е нормално едни платили, други не, а получават едни и същи лай*а.

Същото и при Булсат. Не че нещо, ама някак не мога да си простя как се излъгах да им дам 19 лв миналия месец, след като доста хора не са платили, и получава(х)ме същите лай*на. А по всички личи няма да спрат нета на никой сигурно поне до Нова година.

Ама ако ида, пари няма да ми върнат. Нямаше да съжалявам естествено ако нета го биваше миналия месец, и как ме излъгаха, че ми бил спрян нета поради неплащане, а се оказа огромна лъжа. Не съм за 19-те лв.

Link to comment
Share on other sites

Интернет би трябвало да имат само тези платили на старите каси ( поне при мен е така ).

@user-ka идея си нямам какво ще стане, а може би и никой не знае.

Просто услугата която в момента се предлага от ДСС е като тази която беше през далечната 2004г.Просто не си заслужава нервите, да не говорим за парите!

Link to comment
Share on other sites

Интернет би трябвало да имат само тези платили на старите каси ( поне при мен е така ).

аз съм платил на новите каси само за месец септември и до 12-13 имах нет, след което спря ... и така до преди 7-8 дни, когато пуснаха въпросните 20-30kb/s. не съм плащал за октомври нито на едните, нито на другите.

в момента имам кабелна, цифрова(по всичко личи, че е пакет на булсат) и интернет с скорост 20-30kb/s.

Link to comment
Share on other sites

аз съм платил на новите каси само за месец септември и до 12-13 имах нет, след което спря ... и така до преди 7-8 дни, когато пуснаха въпросните 20-30kb/s. не съм плащал за октомври нито на едните, нито на другите.

в момента имам кабелна, цифрова(по всичко личи, че е пакет на булсат) и интернет с скорост 20-30kb/s.

 

Моето положение е идентично.

 

Вече съм пуснал заявка за Куулбокс, но майка ми нещо се радва на цифровата телевизия дето и я пуснали в момента и колко много канали имало, та на първо време може да пусна само интернет, а да оставим цифровата на ДСС, макар че аналоговата за нищо не става. Половината канали прескачат.

Link to comment
Share on other sites

мда, цифровта им в момента е доста добра, но според мен подобно на нета е временно решение, за да не откажат напълно и последните им останали абонати(купуват или крадат от булсатком, това не е ясно). в момента по нищо не личи, че тази фирма разполага със собствена преносна мрежа ... или поне този, който в момента държи кранчето - гологанов(старите каси).

Link to comment
Share on other sites

че тази фирма разполага със собствена преносна мрежа .

А що бе фирмата с гаранция има една хубава мрежа - за шарани. Всички такива са добре дошли. Може да се използва и мрежата на офисите - да се съберат торбичките с паричките .... все пак трябва да се плаща на охранители, за нови джипове, за яки "каки"...такива неща :lol:

Link to comment
Share on other sites

аз съм платил на новите каси само за месец септември и до 12-13 имах нет, след което спря ... и така до преди 7-8 дни, когато пуснаха въпросните 20-30kb/s. не съм плащал за октомври нито на едните, нито на другите.

в момента имам кабелна, цифрова(по всичко личи, че е пакет на булсат) и интернет с скорост 20-30kb/s.

И аз съм като теб.Нито техника връщам нито пари ще им дам.А колкото до оная проста твар във офиса на ул.Средец,която ми разправяше че ще ми се трупат задължения ще кажа, че аз договор с тяхната фирма нямам,имам с Цифрова Кабелна Компания с МОЛ Кирев.Чакам Н3 за нет а кабелна и цифрова ще смуча като кърлеж докато мога.

Edited by nerak
Link to comment
Share on other sites

Ако е срочен договора могат да си търсят някакви неустойки, но ако не е ... могат да си търсят земите от царя ...

Нямам спомен в договора някъде да пише, че ако аз не им плащам и те не ме спрат аз трябва да им платя за времето в което те не са ме спряли ... ами че то така може и след 3 години да се сетят че имам да им давам по 35 лева на месец за 3 години + лихвите ... примерно 1500 лева :)

Link to comment
Share on other sites

Договорите са странно нещо в милата ни татковина. Аз пък си пуснах молба за изключване и на двете каси и сега чакам да видя кой ще превари. Така обаче нито един от двамата собственици не може да ми надчислява такси. Този урок го научих от момиче от касата на бившия ЕВРОКОМ. Тя беше достатъчно коректна да ме предупреди за възможните проблеми и за това че хартийката с молба за изключване ги спира безусловно. Между другото Еврокомци резнаха кабела половин година по късно :laughing:

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Всъщност имащите интернет немогат да се разделят на платили на стари и нови каси,защото това с плащането май остана в миналото,аз бях платил за септември на АТВ и нямах интернет през целия месец с изключение на 2-3 дни. В същото време познати платили на ТВ САТ имаха интернет. Когато се появи нета в началото на октомври май се оказва,че не делят абонатите на платили при този и онзи.....

Аз,както бях писал в предишен пост,засега нямам намерение да пълня джобовете на хора,които си позволяват прекалено дълго време да ни правят на маймуни,особено при положение,че в продължение на години сме били коректни платци и абонати и сме ги търпяли неведнъж,когато не са успявали да си оправят повредите навреме!

Сигурно ще се опитат в един момент да ни изнудват и за неплатени периоди,няма да ме учудят,наглостта им явно е безгранична.......

Edited by viking
Link to comment
Share on other sites

Всъщност имащите интернет немогат да се разделят на платили на стари и нови каси,защото това с плащането май остана в миналото,аз бях платил за септември на АТВ и нямах интернет през целия месец с изключение на 2-3 дни. В същото време познати платили на ТВ САТ имаха интернет. Когато се появи нета в началото на октомври май се оказва,че не делят абонатите на платили при този и онзи.....

напротив ... това кой къде е платил си пролича още в първите дни на септември. тогава преносната мрежа се държеше от кирев и тези, които бяха платили на новите каси имаха нет, докато тези които бяха отишли в старите каси, им го спряха ... до момента в който гологанов окупира мрежата. тогава палачинката се обърна - платилите на кирев останаха без нет, докато платилите на гологанов поетапно им го пускаха по райони. в началото на октомври нета "потече" при повечето останали абонати, но докато тези платили за октомври се "радват" на 400-500kB/s + статично IP, всички останали са на 20-30kB/s :)

Link to comment
Share on other sites

напротив ... това кой къде е платил си пролича още в първите дни на септември. тогава преносната мрежа се държеше от кирев и тези, които бяха платили на новите каси имаха нет, докато тези които бяха отишли в старите каси, им го спряха ... до момента в който гологанов окупира мрежата. тогава палачинката се обърна - платилите на кирев останаха без нет, докато платилите на гологанов поетапно им го пускаха по райони. в началото на октомври нета "потече" при повечето останали абонати, но докато тези платили за октомври се "радват" на 400-500kB/s + статично IP, всички останали са на 20-30kB/s :)

 

Точно това съм написал и аз.....

Здраве да е!

Edited by viking
Link to comment
Share on other sites

Това в момента е най-добрия оператор от гледна точка на съотношение цена-качество! Макар че на 0 не се дели :)

Между другото, това че компанията се намира в раздел "интернет доставчици" е подвеждащо!

Link to comment
Share on other sites

Формулата е една - интернет от друг доставчик или от някое WiFi и безплатка телевизия от DCC-ATB-TBCAT, така и така явно и едните и другите не знаят кой им е клиент и кой не е, пък и някакси трябва да се плати стреса, унижението и нервите които бяха изразходяни за тях :)

Link to comment
Share on other sites

Формулата е една - интернет от друг доставчик или от някое WiFi и безплатка телевизия от DCC-ATB-TBCAT, така и така явно и едните и другите не знаят кой им е клиент и кой не е, пък и някакси трябва да се плати стреса, унижението и нервите които бяха изразходяни за тях :)

Най правилната формула,но има много хора които ползват само кабелна телевизия и им е през дядовия за нета важното е да си гледат сериалите.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...