Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Това, че някой не гледал евроспорт, мачове или музика например си е негова лична работа. Това не трябва да е оправдание на доставчиците да не предлагат нови услуги. Живеем в 21-ви век все пак.

 

Това никой не го твърди, но в крайна сметка всеки избира услугите, които получава според собствените си нужди. Мен май телевизията на Куулбокс ме устройва, а при положение, че алтернативите са оставане на DCC, дето не ги знам до кога ще изкарат и Blizoo, мисля да ида при куулбокс. Булсат и Total TV изобщо не ги знам що за стока са, затова не ги коментирам. Макар че, Total TV имат пакет за 15лв на 2 телевизора, което с 25-те лв. интернет на Coolbox, стават 40, което е малко по-малко от 42-та на Тройния пакет.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Епа толкова ли е трудно деа да синхронизираш аудио с видео потока.

Цял месец Нова Спорт по аналоговата беше с изоставаш звук. Гледаш гола и след 2 секунди слушаш как се радва публиката. Дразнещо много, но се гледаше.

Ама сега е още по добре... Изостава видеото и се губи елемента на изненадата. Много несериозно отношение!!!

Link to comment
Share on other sites

Ае стига обръщайте темата на пишкарлък деа... теди и победата си отидаха, а на тяхно място дойде донтони....

Пак от две страници няма почти един пост както се случва с абонатите на Кирев.Нещо и по онлайн "весниците" сряпах да пишат... Прилича ми на затишие пред буря!

Link to comment
Share on other sites

... ами то няма какво да се каже за това ISP. в момента кой има, кой няма - божа работа. пуснали са тук някакви мижави 20kb/s, които ако dns сървъра е на кеф да ти даде IP може да се каже, че имаш нет. аз лично с тея приключих. нямам намерение да им давам и 1 лв. до края на год. трябва да направят нещо ама супер яко и изгодно, за да ме задържат при тях като клиент, но като ги знам к'ви капути са ... силно се съмнява.

единственото неудобство от пиратската ми дейност за момента е това(явно хората, дето са на евроком не са много на ТИ със защити, трафик и т.нат ... ама да са живи и здрави):

 

snagprogram0132.th.png

 

... в крайна сметка не аз плащам сметки и съм доволен на квото има.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

За последните месец и седем дни съм имал интернет точно 6 дни,като това е състоянието към момента :981963785.png засега нямам намерение да продължавам да инвестирам в тези ........ вече назнам как да ги наричам.....

Link to comment
Share on other sites

откакто почнаха да пускат тея 20kb/s(я ги има, я не), когато съм конектнат към мрежата на NOVATEL не мога да си влезна в настройките на модема(http://192.168.100.1/) ... и тъй като след него е и рутера, не мога да влезна и в неговите настройки. някой има ли си идея що се получава така? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

откакто почнаха да пускат тея 20kb/s(я ги има, я не), когато съм конектнат към мрежата на NOVATEL не мога да си влезна в настройките на модема(http://192.168.100.1/) ... и тъй като след него е и рутера, не мога да влезна и в неговите настройки. някой има ли си идея що се получава така? :unsure:

 

Не можеш от вън или от локалната си мрежа?Ако става дума за локалната... рутера трябва да ти се води след модема, а не преди него. ИСП->модел->рутер->клиентско ПС.Но след като е сменено ИП-то, според мен това значи, че модема вече не ти раздава ИП-та, а просто е "прозрачен" и всичко се раздава от Централен.

Link to comment
Share on other sites

Не можеш от вън или от локалната си мрежа?Ако става дума за локалната... рутера трябва да ти се води след модема, а не преди него. ИСП->модел->рутер->клиентско ПС ...

е, да де ... нали това съм казал - " ... тъй като след него е и рутера ..."

 

... и след като всичко се "раздава от централен", това модем за к'ъв чеп е? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

откакто почнаха да пускат тея 20kb/s(я ги има, я не), когато съм конектнат към мрежата на NOVATEL не мога да си влезна в настройките на модема(http://192.168.100.1/) ... и тъй като след него е и рутера, не мога да влезна и в неговите настройки. някой има ли си идея що се получава така? :unsure:

Първо е рутерът ти, минаваш през него за да стигнеш до модема. От написаното излиза, че е обратно. Рестарай си модема и рутера и ако още не можеш да влезеш с 192.168.100.1, влез в уеб интерфейса на рутера и виж какво ИП получава от модема, още на първата страница на ТП-ЛИНК рутерите го пише.

Link to comment
Share on other sites

Първо е рутерът ти, минаваш през него за да стигнеш до модема. От написаното излиза, че е обратно. Рестарай си модема и рутера и ако още не можеш да влезеш с 192.168.100.1, влез в уеб интерфейса на рутера и виж какво ИП получава от модема, още на първата страница на ТП-ЛИНК рутерите го пише.

е, как да е рутера ми първо, а след него модема(тогава модема за к'ъв чеп е, ако е след рутера)? :confused тоя каксиален кабел как да влезе в рутера? :rolleyes:

... и споменах, че не мога да влезна в интерфейса както на модема, така и на рутера.

 

явно говорим за различна посока на движение ... аз имам предвид отвън навътре :)

 

оправих се. странно как с лаптопа успях да влезна в менюто на рутера и да го рестартирам, а с настолния не можех :unsure:

 

ето го към момента upstream-а:

 

snagprogram0133.png

 

и ако на някой му е интересно как се е "държал" модема:

 

thumbnail.png

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

На един приятел му пуснали нета след посещение на място - но не можа да ми каже дали са му ровили нещо по модема.

За сега има и Тв и Нет - Плащал е на старите каси

Link to comment
Share on other sites

интерсно ... тук излиза това:

 

My IP address is: 95.158.184.242

My IP Address Location: Sofia in ip address flag Bulgaria

ISP of my IP: NOVATEL EOOD

 

а като влезна в рутера ми показва някакво вътрешно/статично IP :unsure:

 

snagprogram0136.th.png

Link to comment
Share on other sites

интерсно ... тук излиза това:

 

а като влезна в рутера ми показва някакво вътрешно/статично IP :unsure:

 

...

Интересен DNS имаш :laughing:

Тия сигурно раздават вътрешни нереални адреси, и сигурно по 200 човека седят зад един реален IP. Да не крадат домашен нет от Новател?! (макар че последните доколкото знам нямат за крайни абонати).

Link to comment
Share on other sites

Интересен DNS имаш :laughing:

Тия сигурно раздават вътрешни нереални адреси, и сигурно по 200 човека седят зад един реален IP. Да не крадат домашен нет от Новател?! (макар че последните доколкото знам нямат за крайни абонати).

 

мда, наистина ся като каза обърнах внимание ... не знам кво става, но едно нещо ми прави впечатление. бях споменал в предните си постове, че не мога да си влезна в настройките нито намодема, нито на рутера ... отделно от това въпреки, че модема си работи нормално т.е. всичките му диоди си светят както когато трябва да има нет, аз не мога да се конектна след включване на компа. ползвам wifi usb джаджа, но с никоя друга незащитена мрежа нямам такъв проблем като с моята ... към тях се свързвам още при първия опит, а към моята - тц. трябва да мине известно време за да мога да я ползвам. и това е всеки път след като си включа компа. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

>tracert abv.bg

Tracing route to abv.bg [194.153.145.104]
over a maximum of 30 hops:

 1     4 ms     1 ms     1 ms  192.168.1.1
 2     *        *        *     Request timed out.
 3     *        *        *     Request timed out.
 4    53 ms   292 ms   388 ms  185.128.158.95-rev.novatelbg.net [95.158.128.185]
 5   410 ms   131 ms   217 ms  netinfo.bix.bg [193.169.198.168]
 6   111 ms    47 ms   107 ms  abv.bg [194.153.145.104]

Trace complete.
>

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Най-интересното не се вижда, вероятно нарочно е така. Но като гледам тези 100мс до абв.бг...

Чудя се колко колко ще отнеме преди нацяло да фалира "Корпорацията" :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ако имаш в предвид аналоговата телевизия, качеството е нормално :)

 

Защо не се закачиш на ЛАН порта и да видиш какво става в рутера?

Иначе предполагам са купили трафик от новател и 20тина ИП-та през които всички "излизат навън" =)

Link to comment
Share on other sites

Интересен DNS имаш :laughing:

Тия сигурно раздават вътрешни нереални адреси, и сигурно по 200 човека седят зад един реален IP. Да не крадат домашен нет от Новател?! (макар че последните доколкото знам нямат за крайни абонати).

сега питах един, който има нет, плащал е на касите на гологанов. скоростта му е по-висока от моята - 400-500kB/s , но е зад друго IP - 95.158.184.122(единствената разлика са последните числа).

 

 

Защо не се закачиш на ЛАН порта и да видиш какво става в рутера?

Иначе предполагам са купили трафик от новател и 20тина ИП-та през които всички "излизат навън" =)

след малко ще пробвам, тъй като кабела ми е твърде къс, а лаптопа в момента е зает :rolleyes:

иначе е много вероятно да е точно това, което казваш - да са 20-30 IP-та, зад които се опитват да свържат останалите им все още абонати :laughing:

 

а, и още нещо ... от време на време, когато настолното пц и лаптопа са едновременно в мрежата, излиза това съобщение:

 

snagprogram0137.png

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Нормално е само последните да са различни.

За конфликта, най-вероятно... ако си на dhcp на рутер-а, да нямаш някъде на някоя машина/устройство набито ръчно ИП?

Отвори на ПС-то: control panel-admnistrative tools-event viewer-application.Трябва някъде да имаш червени хиксове.В един от тях трябва да пише твоето ИП ( с което си в момента на машината ) и МАК адреса на устройството което се опитва да ползва същото ИП.

Ако имаш вифи на рутера, помисли за смяна на паролата ;) Но най-добре влез в самия рутер и наблюдавай какво става.

Link to comment
Share on other sites

Нормално е само последните да са различни.

За конфликта, най-вероятно... ако си на dhcp на рутер-а, да нямаш някъде на някоя машина/устройство набито ръчно ИП?

Отвори на ПС-то: control panel-admnistrative tools-event viewer-application.Трябва някъде да имаш червени хиксове.В един от тях трябва да пише твоето ИП ( с което си в момента на машината ) и МАК адреса на устройството което се опитва да ползва същото ИП.

Ако имаш вифи на рутера, помисли за смяна на паролата ;) Но най-добре влез в самия рутер и наблюдавай какво става.

Аз го имам същият проблем и предполагам е защото лаптопа му давам sleep режим и преждевременно ако пуснеш настолният, DHSP-то му дава същият адрес от pool-а, като предполага.че лаптопа е изключен. След resume на лаптопа той е със същотот ИП от преди заспиването и се получава съвпадение,репеър го оправя . Това може и да не е така, ама аз поне така си го обяснявам :)

Link to comment
Share on other sites

Аз го имам същият проблем и предполагам е защото лаптопа му давам sleep режим и преждевременно ако пуснеш настолният, DHSP-то му дава същият адрес от pool-а, като предполага.че лаптопа е изключен. След resume на лаптопа той е със същотот ИП от преди заспиването и се получава съвпадение,репеър го оправя . Това може и да не е така, ама аз поне така си го обяснявам :)

Ако това е причината, защо в настройките на DHCP-сървъра не фиксираш IP-адресите по MAC-адрес на устройствата?

Гарантирано ще получаваш различни адреси и ще избегнеш конфликтите.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...