Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Отивайте при некои други доставчици докато е време,защото ще си платите за октомври и след няколко дни пак ще срежат кабелите,номера е да съберат таксите,войната продължава.

 

Хахахаха такси щели да събират...че кой ще им плати!?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не забелязвате ли нещо странно. Откакто Гологана взе властта, рязането на кабели спря ;)

Май наистина той е правил всички поразии. Обаче пък не може да му се отрече, че доста бързо възстанови цифрова, че е и в пъти по-добра от преди. То бивало и да не е де, все пак целия Булсат е пуснат, но дано и да си остане така.

Link to comment
Share on other sites

Не забелязвате ли нещо странно. Откакто Гологана взе властта, рязането на кабели спря ;)

 

 

е, то няма как да прецениш ... щото нет няма :D поне аз нямам.

 

между другото днес питах един приятел за нета и той ми каза, че имал ... от няколко дни. платил е и на двете каси. живее на македония - по средата между бившия айсберг и светофарите долу на "на свещи"(има една градинка там), а аз съм на 100-150 м. от него(срещу кино въстаник) и нет нямам от 14-и този месец. платил съм само на новите каси(кирев).

Link to comment
Share on other sites

Щом си платил само на новите каси, не чакай нет. Аз бях така, и отидох да питам на старите каси (в Южен това). Обясниха ми, че щом ми мигат едновременно send и recieve, са ме изключили за неплатената сметка. Поискаха ми около седемнайсет лева за септември, за цифровата, нета безплатен, плюс споразумението, че ми поемат договора. Последното беше и причината да им откажа, тъй като договора ми е срочен, и нямам намерение да се обвързвам с тях при тази неясна ситуация. Ако ще ходиш да им плащаш, запиши си лан MAC-а, защото ще ти го поискат, и си остави модема да работи, за да те свържат веднага от касата. Аз даже чух, че и тези които са платили в началото на месеца трябва да си издиктуват MAC-а за да имат интернет. Нета за октомври май ще ви е безплатен, като компенсация, плюс 18% отстъпка за кабела, но може и аз да съм чул погрешно, и да е ставало въпрос само за септември.

А между другото на новите каси записват данни за връщане на парите за септември - когато си възстановели системата, щели да ми се обадят. Май ще е "от умрял писмо", ама ще видим.......

Link to comment
Share on other sites

Не забелязвате ли нещо странно. Откакто Гологана взе властта, рязането на кабели спря ;)

Май наистина той е правил всички поразии. Обаче пък не може да му се отрече, че доста бързо възстанови цифрова, че е и в пъти по-добра от преди. То бивало и да не е де, все пак целия Булсат е пуснат, но дано и да си остане така.

 

51 канала са пъти по добро от преди? странни критерии имате за добро. Като изключим НВО, което който иска може да си го пусне, кой знае какво е възстановил. Просто е пуснал цифровия пакет на друг оператор. До преди 3-4 дни дори инфо канала го нямаше в цифровия пакет.

Link to comment
Share on other sites

51 канала са пъти по добро от преди? странни критерии имате за добро. Като изключим НВО, което който иска може да си го пусне, кой знае какво е възстановил. Просто е пуснал цифровия пакет на друг оператор. До преди 3-4 дни дори инфо канала го нямаше в цифровия пакет.

 

От 1 седмица са 86 канала (пусни си пак фабрични настройки) и наистина на мен също ми допада повече този пакет. Очаквам да пуснат и още минусови, но ако искат да им плащам нещо този месец да забравят.

Link to comment
Share on other sites

От 1 седмица са 86 канала (пусни си пак фабрични настройки) и наистина на мен също ми допада повече този пакет. Очаквам да пуснат и още минусови, но ако искат да им плащам нещо този месец да забравят.

 

Пускала съм ги. Без каналите -1-2-3 са точно 65 канала. Други не намира. не смятам и да се занимавам повече. То компанията ДСС се доказа. Остават ми 15 дни до включването на другия опаратор.

Link to comment
Share on other sites

Пускала съм ги. Без каналите -1-2-3 са точно 65 канала. Други не намира. не смятам и да се занимавам повече. То компанията ДСС се доказа. Остават ми 15 дни до включването на другия опаратор.

 

65 не е ли повече от 51? А и си мисля, че ще пуснат още канали. И ми е напълно достатъчно Филм+, ТВ+, Евроспорт2 на БГ и Дискавъритата. Предлагат повече от близуту, н3 и кууулбокс. Само Булсата е по-добре (по-евтино) но нормално, нали от там е взет пакета. А минусовите канали са едно от предимствата, заради които си пуснах ДСС. Прибирам се от работа, връщам си назад и си гледам мачовете от световното...лятото :) Нета естествено ще се сменя.

Link to comment
Share on other sites

Хехех .. много забавно ... как точно ще са ме спряли като модема ми няма изобщо връзка с тях и дори лампата Cable не свети а мига, казано по-простичко - няма връзка между модема и централата ... и как тогава като си платя ще ми пуснат каквото и да било ... сладури ... верно колегата ще излезе прав, че зора е да се измъкнат още някакви кинти от останалите хайвани, без или с кофти алтернатива, защото другите вече си биха шута и хайде при конкуренцията ... тя пък и тя една конкуренция ... от куц на сакат, ама какво да се прави ... Булгаристан :)

Edited by BODY
Link to comment
Share on other sites

65 не е ли повече от 51? А и си мисля, че ще пуснат още канали. И ми е напълно достатъчно Филм+, ТВ+, Евроспорт2 на БГ и Дискавъритата. Предлагат повече от близуту, н3 и кууулбокс. Само Булсата е по-добре (по-евтино) но нормално, нали от там е взет пакета. А минусовите канали са едно от предимствата, заради които си пуснах ДСС. Прибирам се от работа, връщам си назад и си гледам мачовете от световното...лятото :) Нета естествено ще се сменя.

 

Щом ти е достатъчно и те прави щастлив. То всъщност по принцип няма проблем. Само, че дали ще остане това състояние дълго така. Защото, ако една кабеларка препродава премиум пакета на Булсат /приемам, че си е нормална договорка между компаниите, не е нещо нелегално/ и събира ХХлв месечно по-малко, дали положението ще остане дълго така. Всъщност не искам да знам. Само за сведение и други опаратори предлагат -1-2-3 назад, но това да е...

Link to comment
Share on other sites

Няма значение дали са 51 или 65. Парите за този месец бяха последните които Кирев/Гологанов получиха от мен. Смятам че селянията с кабелите не само няма да затихне но ще засегне и други доставчици - лятото имаше такава с мрежата на Евроком. Булсатком ме откраднаха от Гаров за нета та мисля да си викна и телевизията им заради отстъпката. Така рязането ще засегне само итернет връзката.

Link to comment
Share on other sites

Нямам покритие на тея другите, които предлагат минусови (до -2 btw). Иначе до сега да съм ги извикал. Иначе до година ще се местя и в новия апартамент ще си пуснем Булсат. Дано и интернета им се оправи до тогава. Не виждам смисъл сега да се подписва 18 месечен договор.

Link to comment
Share on other sites

престани с тея ехидни коментари. кво значи "приятно чакане"? да не мислиш, че някой му е приятно да стои в момента на dcc? да не мислиш, че ако нямах възможност да се свързвам към някоя безжична мрежа в обсег, нямаше да мина на евроком? да, може би щях да се туткам и да отлагам една седмица, ама след като 2 седмици си вече без нет ... няма накъде да ходиш. пак казвам - тук е или евроком, или бтк. други няма(поне до октомври, когато уж coolbox ще покрият една част от даме груев).

 

Абе, ти не живееше ли някъде до Главната. близо до Енергото?

Аз на Свети Климент живея сега и съм на Лангейм...

Link to comment
Share on other sites

някой, който има нет в момента би ли пуснал един speedtest, за да се види кое е ISP-то, което доставя услугата :)

 

Абе, ти не живееше ли някъде до Главната. близо до Енергото?

Аз на Свети Климент живея сега и съм на Лангейм...

не. аз от 90-та година съм в кичука :)

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

някой, който има нет в момента би ли пуснал един speedtest, за да се види кое е ISP-то, което доставя услугата :)

 

 

не. аз от 90-та година съм в кичука :)

 

Новател.

В един друг форум, един младеж с оптичен са му пуснали модем временно докато пуснат оптичня се похвали, че е Новател ISP-то.

Edited by one665
Link to comment
Share on other sites

След като на мен в Асеновград като ISP ми излиза ТВ САТ, явно двете мрежи са разделени по някакъв начин. Не знам кой какво владее. Дали са се разбрали, или това е само временно затишие, за да си приберат таксите както каза колегат по-горе, и после пак сагата продължава :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо де...ще ги оставя да помислят дълбоко ( ако могат) като междувременно и аз ще мисля да им дам ли пари.... до 29 ама другия месец ще мисля дълбоко :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо се връщам от касите на DC Corporation - нямам интернет от 2 седмици (първите две лампички на модема светят постоянно, а третата мига). Казаха ми, че това бил всеобщ проблем и трябва да дойдат техници на място, тъй-като модема бил разкачен от мрежата им и те трябва да го настроят на адреса. Днес е четвъртък, техниците щели да дойдат в сряда другата седмица ( можело и по-рано...).

Link to comment
Share on other sites

Това означава че копеленцата са сменили честотата на която работи модема и по този начин са отделили мрежите ... това се променя от адрес 192.168.100.1 ... това е адреса на който отговаря модема ... ето за това трябва да дойдат техниците до вас ... нека някой който има нет да провери и да сподели на каква честота му работи модема за да се настроим и ние на нея и да не идват техниците у нас докато сме на работа и няма кой да ги обслужи а и да не чакаме до другата седмица.

 

П.П. А за пари какво ти казаха ... искаха ли ти не ти ли искаха :)

Link to comment
Share on other sites

... а аз минах през новите каси и на въпроса "ще я бъде ли фирмата?", отговора беше положителен :D

като им казах, че от средата на месеца нямам нет -> да, знаем.

на въпроса кога се очаква нещата да се оправят -> чакаме да ни върнат кабела(!?)

питам "как да прекъсна взаимотношенията си с вас?" -> "... ами тук записваме хората, тъй като в момента системата ни не работи, нямаме интернет и когато ни го пуснат, ще вкараме данните" (без коментар :P )

 

общо взето в новите офиси е седянка ... кукувици и бухали клечат по цял ден и се барат за ушите.

Link to comment
Share on other sites

Това означава че копеленцата са сменили честотата на която работи модема и по този начин са отделили мрежите ... това се променя от адрес 192.168.100.1 ... това е адреса на който отговаря модема ... ето за това трябва да дойдат техниците до вас ... нека някой който има нет да провери и да сподели на каква честота му работи модема за да се настроим и ние на нея и да не идват техниците у нас докато сме на работа и няма кой да ги обслужи а и да не чакаме до другата седмица.

 

П.П. А за пари какво ти казаха ... искаха ли ти не ти ли искаха :)

 

Пари не искаха - казаха ми, че когато техниците оправят настройките с интернета, тогава да платя. За пакета цифрова,кабелна и интернет таксата за месец Октомври е 16,50 лв.

 

Добре би било, имащите интернет да споделят честотата, на която им работят модемите.

Link to comment
Share on other sites

Информация от преди около 10 мин., след ужасна връзка с 070019933.

Лелката там каза, че за Тракия Интернет ще има след 10 октомври.Иначе за Гагарин, връзвали по етапно.Онзи ден им казах MAC адреса, все още няма Интернет.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...