Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз като абонат на АТВ САТ мога да кажа , че ударжаха на думата си. В смисъл интернет все още няма но поне апочнаха да предоставят част от услугата си на абонатите. телевизиите ще бъдат възстановени , че даже и с по добро качество , вярвам , че и с интернета нещата ще се наредят. Да не съм имал нет вече месец , и ДА няма да им платя този месец. нали обезщетения ще има ... уж

 

ПС. Абонатите на Кирев имат ли телевизия и интернет ?

Аз "имам удоволствието" да ползвам услугите на DCC в Асеновград. Платих на старата каса, която май се води на Кирев.

Как стоят нещата след последните ексцесии:

1. Никакви сериозни проблеми с аналоговата и цифровата телевизии - никакви липси на по-гледаните канали, минусовите си работят, без нов Инфо канал...

2. От петък - 19.09 (или там когато Гологлавия гепи кабела) до неделя (вчера) без интернет. Снощи около 8 се появи само БГ свързаност с 10-13 мс пинг. Никакъв международен. Така до около 23.00. Днес незнам, защото съм на работа.

Link to comment
Share on other sites

Близуто се можели да смогнат От коментарите които прочетох, 95% казват че ще останат на ДСС или след време когато нещата се оправят, ще се върнат.Явно бая хора носталгията ги влече :bgrin:

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

поне докато Ентри не дойде...

Близуто се можели да смогнат От коментарите които прочетох, 95% казват че ще останат на ДСС или след време когато нещата се оправят, ще се върнат.Явно бая хора носталгията ги влече :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Близуто се можели да смогнат От коментарите които прочетох, 95% казват че ще останат на ДСС или след време когато нещата се оправят, ще се върнат.Явно бая хора носталгията ги влече :bgrin:

не става въпрос за носталгия, а за това, че доста хора са сърбали попарата на бившия евроком и дори моментното състояние, когато в повечето райони blizoo са единствената алтернатива(бтк не ги броя за такава), не ги кара да запрепускат към касите им. отделно от това тези хора не искат срочни договори и затова може би се надяват нещата при dcc да се оправят, тъй като май единствено те в пловдив останаха с безсрочни(поне старите им абонати от преди 1-2 год.) ... в неделя една девойка звъни на вратата и ме зарибява за blizoo. всичко добре, бих минал на тях, тъй като в момента наистина положението с dcc е в **за, но този 18-месечен договор не мога да го преглътна, след като един път се разделих с тях със скандал. склонен съм да платя някаква такса за включване, но не и да се заробвам с годишни договори.

 

п.п. подозирам, че ако нещата с тея "асеновградските" се оправят, първото нещото, което ще направят е да предложат точно срочни договори на всички свои настоящи и бъдещи абонати, което фактически, поне за мен, ще ги постави наравно с останалите ISP-та в града.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

не става въпрос за носталгия, а за това, че доста хора са сърбали попарата на бившия евроком и дори моментното състояние, когато в повечето райони blizoo са единствената алтернатива(бтк не ги броя за такава), не ги кара да запрепускат към касите им. отделно от това тези хора не искат срочни договори и затова може би се надяват нещата при dcc да се оправят, тъй като май единствено те в пловдив останаха с безсрочни(поне старите им абонати от преди 1-2 год.) ... в неделя една девойка звъни на вратата и ме зарибява за blizoo. всичко добре, бих минал на тях, тъй като в момента наистина положението с dcc е в **за, но този 18-месечен договор не мога да го преглътна, след като един път се разделих с тях със скандал. склонен съм да платя някаква такса за включване, но не и да се заробвам с годишни договори.

 

п.п. подозирам, че ако нещата с тея "асеновградските" се оправят, първото нещото, което ще направят е да предложат точно срочни договори на всички свои настоящи и бъдещи абонати, което фактически, поне за мен, ще ги постави наравно с останалите ISP-та в града.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

И аз съм бегелц от Евроком... но както казах и по-назад таквиа селски номера не порщавам... и ето ви една питанка: ок да кажем че някой от тях спечели делотот в съда окончателно, да кажем , че ви пусне интернет и телевизия като преди или дори с още по добро качество - ами какво пречи на другия да почне периодично да го цака с рязане накабели и простотии и тегхните лични порблеми пак да станат ваши... и какво ме греят разни компенсации, каот всико е мнгопорсто - плащаш - получаваш и край... наситина съжалявам хората които немогат да си позволят +5 лева за куулбокс или нямат покритие друго освен близу... те наситина най-добрия им вариант е да почакат , а аз да не се окажа изобщо прав...

Link to comment
Share on other sites

отделно от това тези хора не искат срочни договори и затова може би се надяват нещата при dcc да се оправят, тъй като май единствено те в пловдив останаха с безсрочни(поне старите им абонати от преди 1-2 год.) ...

При кулбокс също има безсрочни договори. И там, както и при ДСС се плаща такса включване от 30 лева ако искаш да си на безсрочен договор. Ако желаеш да си спестиш тази такса - сключваш срочен договор.

 

ок да кажем че някой от тях спечели делотот в съда окончателно, да кажем , че ви пусне интернет и телевизия като преди

Съда в България е три инстанционен. Докато се стигне до решение от последната инстанция... ще минат минимум 5-6 години.

Приятно чакане.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

При кулбокс също има безсрочни договори. И там, както и при ДСС се плаща такса включване от 30 лева ако искаш да си на безсрочен договор. Ако желаеш да си спестиш тази такса - сключваш срочен договор.

в района ми, който се намира до събота пазара, нямат покритие нито coolbox, нито n3 - двете ISP, към които бих се вързал на момента. затова чакам и ползвам "уловен" безжичен нет.

 

....

 

Съда в България е три инстанционен. Докато се стигне до решение от последната инстанция... ще минат минимум 5-6 години.

Приятно чакане.

 

престани с тея ехидни коментари. кво значи "приятно чакане"? да не мислиш, че някой му е приятно да стои в момента на dcc? да не мислиш, че ако нямах възможност да се свързвам към някоя безжична мрежа в обсег, нямаше да мина на евроком? да, може би щях да се туткам и да отлагам една седмица, ама след като 2 седмици си вече без нет ... няма накъде да ходиш. пак казвам - тук е или евроком, или бтк. други няма(поне до октомври, когато уж coolbox ще покрият една част от даме груев).

честно казано твоето поведение не мога да го разбера, но явно е характерно за нас българите като цяло ... да стоим отстрани, да сме си оправили проблемите и да бъзикаме тея, дето са все още в лайната. после що не ни бивало като нация ...

 

 

Коментарите изобщо не са ехидни (ако си забелязал липсват всякакви емотикони, което означава, че коментара ми е "сух", т.е. по същество). Това, че не знаеш устройството на съдебната ни система е твой проблем. Аз само казвам колко би продължил един съдебен процес за тези, които са настроени на вълна чакане. Не виждам смисъл да злобееш и да се нахвърляш върху мен.

Колкото до поведението ми... не си прав, но си прав за последната част на твоето изказване, особено последните две изречения. Те автоматично те поставят в спомената от теб група и би трябвало да те накара да се замислиш.

 

а бе, ти зорлем се правиш на "дръж ми шапката", а? к'ъв си ти та да даваш наклон на хората какво и как да правят/постъпват? ... и не става въпрос за съдебната система - още една област, където се опитваш да се правиш на компетентен, но само с общи приказки някак си не вървиш. кажи ми защо накрая сложи това "приятно чакане"? спри малко и се огледай от страни, щото наистина ставаш смешен и досаден ... а и аз вече едва се сдържам да ти тегля майните!

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

в района ми, който се намира до събота пазара, нямат покритие нито coolbox, нито n3 - двете ISP, към които бих се вързал на момента. затова чакам и ползвам "уловен" безжичен нет.

Наистина, основен проблем е липсата на пълно покритие при тези доставчици, които доставят приемлива по качество услуга на добри цени.

Но, както и сам казваш има алтернатива, а преди твърдеше, че няма такава.

Поздравления за решението ти. Според мен, тази алтернатива е най-добрата и икономически най-изгодната в момента. Дори да нямаш достъп до свободна мрежа... винаги може да се споразумееш с някого срещу дребна сума да ти даде достъп. Поне няма да се случи ситуацията да плащаш на някого без да получаваш нищо.

 

едит

Някой беше споменал по-назад в темата, че ДСС излъчват пакета на Булсат. В началото и аз се заблудих че е така, но при Булсат няма часовите разлики при някои от програмите (-1), (-2), (-3)...

Така, че явно взимат от другаде... освен ако не взимат от две места - от Булсат и от друг доставчик.

 

престани с тея ехидни коментари. кво значи "приятно чакане"?

честно казано твоето поведение не мога да го разбера, но явно е характерно за нас българите като цяло ... да стоим отстрани, да сме си оправили проблемите и да бъзикаме тея, дето са все още в лайната. после що не ни бивало като нация ...

Коментарите изобщо не са ехидни (ако си забелязал липсват всякакви емотикони, което означава, че коментара ми е "сух", т.е. по същество). Това, че не знаеш устройството на съдебната ни система е твой проблем. Аз само казвам колко би продължил един съдебен процес за тези, които са настроени на вълна чакане. Не виждам смисъл да злобееш и да се нахвърляш върху мен.

Колкото до поведението ми... не си прав, но си прав за последната част на твоето изказване, особено последните две изречения. Те автоматично те поставят в спомената от теб група и би трябвало да те накарат да се замислиш.

 

а бе, ти зорлем се правиш на "дръж ми шапката", а? к'ъв си ти та да даваш наклон на хората какво и как да правят/постъпват? ... и не става въпрос за съдебната система - още една област, където се опитваш да се правиш на компетентен, но само с общи приказки някак си не вървиш. кажи ми защо накрая сложи това "приятно чакане"? спри малко и се огледай от страни, щото наистина ставаш смешен и досаден ... а и аз вече едва се сдържам да ти тегля майните!

Само да уточня: аз не давам наклон на никого. Само коментирам, както всички останали. Това, че ти си останал с това погрешно впечатление... също не е мой проблем. И много те моля - не ми повишавай тон. Тон ще повишаваш у вас или на място, което отговаря на възпитанието ти.

Ще добавя и още нещо: когато на човек не му достига... винаги започва да обижда и да се заканва. Така, че постъпи така, както смяташ за добре. Ако искаш псувай, ако искаш се заканвай. На мен лично не ми пречи, нито би ме впечатлило. С други думи - излагай се на воля.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Много е готина цялата ситуация ... разнообразява ми ежедневието ... то си е тръпка да си се прибереш и леко да вдигнеш поглед към модема да видиш какво свети днес ... и даа от както писах вчера вече нямам 2 светещи лампички а само една - какво по-хубаво от това да не знам довечера като се прибера какво ще имам :)

 

Колкото до това АКО това стане АКО онова остане ... само да попитам тези които критикуват ... само ДЦЦ ли ползват оптика и само тя ли може да бъде рязана ... да не забравяме как някой хора неможаха да гледат финала на световното ... в един момент може да се окаже че от утре N3 или Близу ще са в подобна ситуация да спорят за собственост и тогава ще критикувате абонатите им ... от това спасение няма а и няма как да има освен ако не е уредено в държавата - примерно фирмата да се поеме от служебно назначени лица и да работи в полза на държавата до решаване на проблемите между собствениците ... дам ... грубичко но тогава и те ще искат да се разберат по бързо ... но това неможе да стане никъде другуде освен в Китай :)

 

Аз лично нямам торент, скайп, фейсбук, флиртче или някаква друга подобна зависимост или абстиненция та да изпадам в критични моменти когато го няма нета ... е па голям праз ... преди 10 години като влизах с модема и имах по 1-2 часа на ден да не съм умрял ... даже по-добре си живеех ... имах повече време за приятелите си :)

Link to comment
Share on other sites

И аз съм бегелц от Евроком... но както казах и по-назад таквиа селски номера не порщавам... и ето ви една питанка: ок да кажем че някой от тях спечели делотот в съда окончателно, да кажем , че ви пусне интернет и телевизия като преди или дори с още по добро качество - ами какво пречи на другия да почне периодично да го цака с рязане накабели и простотии и тегхните лични порблеми пак да станат ваши... и какво ме греят разни компенсации, каот всико е мнгопорсто - плащаш - получаваш и край... наситина съжалявам хората които немогат да си позволят +5 лева за куулбокс или нямат покритие друго освен близу... те наситина най-добрия им вариант е да почакат , а аз да не се окажа изобщо прав...

 

Абе стига с тия КуулБокс вече, къде са ? Къде имат покритие ? - Никъде! половин квартал и половин Район Централен. Това е строго ограничена алтернатива. Стига сте я давали за пример.

Хубав им е нет-а, но не е достъпно за всички.

Link to comment
Share on other sites

Абе стига с тия КуулБокс вече, къде са ? Къде имат покритие ? - Никъде! половин квартал и половин Район Централен. Това е строго ограничена алтернатива. Стига сте я давали за пример.

Хубав им е нет-а, но не е достъпно за всички.

 

 

Така е спор няма... но за комплексна услуга нлатернативите са наситина по-малко... иначе гледам, че и Визио коли обикалят в квартала, но поради личното ми мнение за БОСА :) от едно време по скоро бих си пуснсал БТК... та те не нзам дали предлагат телевизия или телефон(за който има значение)...

Link to comment
Share on other sites

@victory - твойте постове (има няма 80%) са едни от най-сухите, които не казват нищо ново по темата, а само се... кефят, как на другите им е кофти ( както каза samkijot типична черта за БГ-тата ).

Вярно е това което BODY каза, едно време като бяхме на dial-up с карти за по 10ч на месец, да не сме преритали до сега?И интернета беше десетки пъти по скъп и по бавен, така че... кой на каквото е научен.

Единствено хората които си изкарват хляба с помоща на интернет имат оправдание, но те НЕ би трябвало да ползват пакети от типа: домашен интернет.Или ако го правят, значи трябва да сменят професията.Все едно да зареждаш магазини с "домашния" си автомобил, место да си вземеш товарен.

Да не говорим за версията: DCC си оправят бакията и да решат да си върнат клиентите като режат кабелите на другите.

Или някой замисля ли се какво става когато 4,5к потребители се включат към дадено ИСП?Ако не се закупи навреме трафик, хардуеър, наемат служители за поддръжка на мрежата, нещата ще се забатачат мноооГооо.

Link to comment
Share on other sites

Някой беше споменал по-назад в темата, че ДСС излъчват пакета на Булсат. В началото и аз се заблудих че е така, но при Булсат няма часовите разлики при някои от програмите (-1), (-2), (-3)...

Така, че явно взимат от другаде... освен ако не взимат от две места - от Булсат и от друг доставчик.

Моля ти се, като не можеш да мислиш, не се опитвай да правиш заключения. Отместването на каналите се прави от компютър, така че всеки може да си забави каквото и колкото иска.

 

Честно казано омръзна ми да чета обширните ти коментари с мненията ти, които не казват нищо ново (или са бисери като горния). Всеки втори пост е твой. Това тук не IRC, ако ти се чати отивай в чата.

Спри да спамиш.

 

Приеми го като приятелски съвет и не ми отговаряй, няма нужда, знам какво ще кажеш.

 

p.s. Виждам че не съм единствен. Нито пък съм първия който ти го казва.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

 

Да не говорим за версията: DCC си оправят бакията и да решат да си върнат клиентите като режат кабелите на другите.

 

 

Аз тук прочетох и разбрах, че по този начин са стъпили на пловдивския пазар... ползвали са широко този... прийом... ако го знаех преди това, никога нямаше да им стана клиент... просто е против елемнтарните ми принципи...

Edited by ivanaiki
Link to comment
Share on other sites

Така е спор няма... но за комплексна услуга нлатернативите са наситина по-малко... иначе гледам, че и Визио коли обикалят в квартала, но поради личното ми мнение за БОСА :) от едно време по скоро бих си пуснсал БТК... та те не нзам дали предлагат телевизия или телефон(за който има значение)...

Да БТК предлагат вече и телевизия-цифрова като булсат с чиния.Ползвам я от 10 септември и съм доволна има 70 програми и радио,минах и на техен интернет като се отказах от ДСС.

Link to comment
Share on other sites

Близуто се можели да смогнат От коментарите които прочетох, 95% казват че ще останат на ДСС или след време когато нещата се оправят, ще се върнат.Явно бая хора носталгията ги влече :bgrin:

 

Поредната платена статия в този помиярски сайт.

Нито съм фен на Близу, нито нищо, но си изпълняват всички включвания точно на време и говорим за рамките на ден-два след заявка.

Link to comment
Share on other sites

Поредната платена статия в този помиярски сайт.

Нито съм фен на Близу, нито нищо, но си изпълняват всички включвания точно на време и говорим за рамките на ден-два след заявка.

 

В момента не е така. Пуснах заявка на 24-ти септември и ми казаха, че ще ми се обадят за включване след 1-ви октомври, защото са претрупани.

Link to comment
Share on other sites

В момента не е така. Пуснах заявка на 24-ти септември и ми казаха, че ще ми се обадят за включване след 1-ви октомври, защото са претрупани.

 

Брей, за 4 дни, толко заявки...

Даваме стаи под наем в кооперацията. Миналия понеделник се нанесоха наемателите и дадоха заявка, а в сряда сутринта дойдоха да ги включат.

Link to comment
Share on other sites

В момоента положението в Асеновград е следното:

970695122.png 970696867.png

гледам, че се изписва тв сат нет ... това означава ли, че в асеновград мрежата е "във владение" на кирев?

Link to comment
Share on other sites

Аз тук прочетох и разбрах, че по този начин са стъпили на пловдивския пазар... ползвали са широко този... прийом... ако го знаех преди това, никога нямаше да им стана клиент... просто е против елементарните ми принципи...

А чувал ли си как са станали монополисти в Асеновград?

Това с рязането си е направо нормална бизнес практика....

 

@oggy_bogy, Радвай се че имаш интернет.

Link to comment
Share on other sites

Отивайте при некои други доставчици докато е време,защото ще си платите за октомври и след няколко дни пак ще срежат кабелите,номера е да съберат таксите,войната продължава.

Edited by bahretin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...