Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Най правилната формула,но има много хора които ползват само кабелна телевизия и им е през дядовия за нета важното е да си гледат сериалите.

... ама нали разбираш, че това дето гледат ще е до време, 'щото е сигнала на булсатком. интересно и ако те спрат да си плащат(само за телевизията), кво ще стане тогава ... все пак аз не плащам, но телевизията все още върви. "проблема" е, че хората от "старите каси" не знаят кои са им абонатите и няма как да ги спрат, дори и да искат :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

... ама нали разбираш, че това дето гледат ще е до време, 'щото е сигнала на булсатком. интересно и ако те спрат да си плащат(само за телевизията), кво ще стане тогава ... все пак аз не плащам, но телевизията все още върви. "проблема" е, че хората от "старите каси" не знаят кои са им абонатите и няма как да ги спрат, дори и да искат :laughing:

Абе много ми е интересно тия хора не пазят ли бекъпи на подобна ценна инфо поне на 10 различни по география места?! :blink: :confused

Каквото ще да е, тва да се окажеш в ситуация, в която нямаш никакво инфо за клиентите си - наистина не мога да го проумея.

Link to comment
Share on other sites

Днес ми направи впечатлние, че в кооперацията в която живея на кутиите на DCC са лепнали стикери на DCCorporation и на някои от комшиите са им резнали кабелите. Явно знаят къде имат абонати и минават да режат тия които не са им платили.

Link to comment
Share on other sites

... ама нали разбираш, че това дето гледат ще е до време, 'щото е сигнала на булсатком. интересно и ако те спрат да си плащат(само за телевизията), кво ще стане тогава ... все пак аз не плащам, но телевизията все още върви. "проблема" е, че хората от "старите каси" не знаят кои са им абонатите и няма как да ги спрат, дори и да искат :laughing:

Ми да спрат да плащат като нас и ще е голяма веселба за моментните дерибеи.Дано да е така както казваш да не знаят кои са им абонати,но много ме съмнява да е така.Все пак с години сме плащали на старите каси и все си мисля че в тяхните компютри има информация.А колкото до договорите които сме подписвали Гологанов нямал достъп до тях били заключени някъде.

Link to comment
Share on other sites

Абе много ми е интересно тия хора не пазят ли бекъпи на подобна ценна инфо поне на 10 различни по география места?! :blink: :confused

Каквото ще да е, тва да се окажеш в ситуация, в която нямаш никакво инфо за клиентите си - наистина не мога да го проумея.

 

пазят, ама нали се сещаш, че лошия админ хакер :) който му правиха реклама по медийте и инфо канала държи въпросния бекъп и няма как гологановия да се докопа до него, защото той е на машините на Кирев.Другото което е Гологанов няма как да кихне толкова хиляди левове за хардуеър, колкото има в офиса на Кирев :)

Иначе вчера засякох едно маце, което минаваше по апартаментите в 19:20 и се представи за БЛИЗУ бачкаторка :) и говорише за неплатени сметки.

Явно много са я закъсали или наливят яко пари, че чак да ходят по домовете на хората и да си търсят парите.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

пазят, ама нали се сещаш, че лошия админ хакер :) който му правиха реклама по медийте и инфо канала държи въпросния бекъп и няма как гологановия да се докопа до него, защото той е на машините на Кирев. :)

[...]

Самият "лош админ хакер" в този форум обясни че Голуганов има копие на базата данни. Ако се замислите, не биха могли да издават касови бележки без информацията.

Дори да нямат актуална база данни, пак могат да отрежат който не е платил при него, като събират информация от хората които плащат. При проверка на място, ако има свързване а няма информация, значи не е платено. В най-лошия случай ще си изпатят тези които са предплатили или платили по банков път, но те са малко и ще ги оправят след като се оплачат.

Link to comment
Share on other sites

Самият "лош админ хакер" в този форум обясни че Голуганов има копие на базата данни. Ако се замислите, не биха могли да издават касови бележки без информацията.

Дори да нямат актуална база данни, пак могат да отрежат който не е платил при него, като събират информация от хората които плащат. При проверка на място, ако има свързване а няма информация, значи не е платено. В най-лошия случай ще си изпатят тези които са предплатили или платили по банков път, но те са малко и ще ги оправят след като се оплачат.

 

бъркаш нещата според мен.Никой не говори за бекъп на базата данни с потребителите, а за настройките на самите машини/устройства които се грижат за интернета.Другото което е, явно договора за ползване на отипката до София е на името на Кирев, иначе защо не ползват пак същото трасе, а взимат от други места?

Link to comment
Share on other sites

Веднага ви казвам ... от 1ч съм с интернет на ITD, който е с опция за телевизия ... та когато на DCC им спрат телевизията или някой дойде да ме одреже и аз си закача кабела нелегално и пак ме спрат ще си пусна заявката услугата от 2 в 1 да се превърне на 3 в 1 и само ще ми сменят медия конвертора с такъв който поддържа и телевизия, за 10 мин работа и всичко ще е ОК ... но аз лично смятам да цоцам безлатна кабелна от DCC до колкото мога, след като те могат да цоцат от мен безплатни парички срещу които да не получавам нищо :)

 

П.П. Пари за Know-How няма да искам ... ако на някой му харесва идеята да действа :)

Edited by BODY
Link to comment
Share on other sites

30лв за инсталация ли ти взеха за 2 в 1 услугата?

 

Защото 3 в 1 е без инсталационна такса. И тия 30 лева не излизат нещо... Трябва 3 или повече месеца да тегля безплатна телевизия, за да излезе кяр.

Link to comment
Share on other sites

Не са ми взимали 30 лева ... просто имам по-дългосрочни планове към момента ... имам я на още 1 обект услугата и затова си подписахме 1-но годишен договор, а и на тях им имам малко повече доверие, а и нета е доста над този на DCC ... все пак говорим за оптика и 40Mbit :ph34r:

 

П.П. Ти няма ли да почерпиш за 10 000-ния си пост :tongue

Edited by BODY
Link to comment
Share on other sites

Имам още постове да изпиша докато станат 10 000. :)

 

Как така няма инсталационна такса? В сайта пише, че е 30лв. Колко трябва да е договора, за да няма инсталация?

 

Иначе за качеството е ясно. Аз също съм направил заявката, но се чудя дали да точа телевизия от DCC докато ме изключат, да си прекарам троен пакет от куулбокс или да си прекарам само интернет от куулбокс и да си плащам телевизията на DCC.

Link to comment
Share on other sites

Нека някой да ме резне! Ще ида до новите офиси да им кажа да ме свържат пак, щото при тях имам платено до края на месеца, а така или иначе трябва някаква компенсация да ми направят за дето от 15 миналия месец не владеят мрежата ;)

Link to comment
Share on other sites

Имам още постове да изпиша докато станат 10 000. :)

 

Как така няма инсталационна такса? В сайта пише, че е 30лв. Колко трябва да е договора, за да няма инсталация?

 

Иначе за качеството е ясно. Аз също съм направил заявката, но се чудя дали да точа телевизия от DCC докато ме изключат, да си прекарам троен пакет от куулбокс или да си прекарам само интернет от куулбокс и да си плащам телевизията на DCC.

Едногодишен договор.

Link to comment
Share on other sites

Едногодишен договор.

това според мен е много приемлива практика. ако не искаш да плащаш инсталационна такса, сключваш с тях 1-годишен договор. ако не искаш обвързващи времеви клаузи - плащаш 30 лв.

лошото е, че повечето големи ISP-та не процедират така.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Как така няма инсталационна такса? В сайта пише, че е 30лв. Колко трябва да е договора, за да няма инсталация?

 

Иначе за качеството е ясно. Аз също съм направил заявката, но се чудя дали да точа телевизия от DCC докато ме изключат, да си прекарам троен пакет от куулбокс или да си прекарам само интернет от куулбокс и да си плащам телевизията на DCC.

 

Както казаха колегите - 1-ногодишен договор ... но може да започнеш като мен на 2 в 1 и когато решиш да имаш телевизия от тях, предподписваш договора отново за 1 година, но от датата на която са ти пуснали телевизия :punk

Link to comment
Share on other sites

А как разбрахте че от ДЦЦ изключват. Мене ме съмнява много... Струва ми се по-вероятно това да се случва на собствена глава, след като вече си сменил доставчика...

Link to comment
Share on other sites

днес ми казаха за доста неприятен случай в старите каси ... отива възрастна жена(приятелка на майка ми) да прекъсне взаимоотношенията със злополучната компания(не знам как се водят ... атв ли са, дц корпорейшън ли са), носейки им всичката техника(цифров приемник и модем), при което й заявяват, че трябва да плати глоба за октомври в размер на 6 лв.(не е платила за октомври, защото за платения от нея септември не получава въпросната услуга) ... и докато не я плати, няма да излезе от офиса им. вътре от онея дебеловратите момчета и не я пускат да излезе ... айде ся някой да ми обясни какво е това? :angry1 защо са се правили на мутри пред една пенсионерка?! ами утре някой може да откаже да плати тая глоба, да звънне едни телефончета и на другия ден за въпросната случка да пише по вестниците ... или най-малко да стане кютек, 'щото на някои хора няма да им издържат нервите, ще викнат една бригада и мазалото ще е факт.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

днес ми казаха за доста неприятен случай в старите каси ... отива възрастна жена(приятелка на майка ми) да прекъсне взаимоотношенията със злополучната компания(не знам как се водят ... атв ли са, дц корпорейшън ли са), носейки им всичката техника(цифров приемник и модем), при което й заявяват, че трябва да плати глоба за октомври в размер на 6 лв.(не е платила за октомври, защото за платения от нея септември не получава въпросната услуга) ... и докато не я плати, няма да излезе от офиса им. вътре от онея дебеловратите момчета и не я пускат да излезе ... айде ся някой да ми обясни какво е това? :angry1 защо са се правили на мутри пред една пенсионерка?! ами утре някой може да откаже да плати тая глоба, да звънне едни телефончета и на другия ден за въпросната случка да пише по вестниците ... или най-малко да стане кютек, 'щото на някои хора няма да им издържат нервите, ще викнат една бригада и мазалото ще е факт.

Това е пълна глупост и хайде не говорете простотии! По офисите на DCCorporation няма "дебеловрати момчета" може би от месец. Я кажи на коя каса е било това!?

Link to comment
Share on other sites

Това е пълна глупост и хайде не говорете простотии! По офисите на DCCorporation няма "дебеловрати момчета" може би от месец. Я кажи на коя каса е било това!?

в каршиака, май ул. средец се води ... интересно как с първия си пост в този форум категорично отричаш такава информация. досега само слухтя ли(гледам, че си регнат от почти два месеца)?

аз нямам изгода да хвърлям тук празни обвиняния, тъй като така или иначе сте задраскан параграф за мен, но е необходимо хората да знаят с каква "фирма" си имат работа.

 

... а, да. обясни тук на всеослушание, тъй като явно и ти си "вътрешен човек", защо жената е трябвало да плати глоба за мес. октомври ... за да я изключат?

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Надъхахте ме утре или в понеделник да ида да се позабавлявам малко :) Ще ги наредя супер много и ще им кажа, че са хал хабер и не знаят кои са им абонатите и че нищо няма да им плащам и връщам. Да видим дали ще ми искат нещо като ида гол кат пушка дейба мизерниците. И как така са ги изчислили тея 6 лева нищожества гадни. А на инфо канала им пише, че се надяват да останат коректен партньор и за напред със своите клиенти! Какъв коректен партньор бе алооо :confused Написали, че който си плати ще му оправят скоростта и само лъжат. Аз си свалям като пич със 700КБ/сек и предполагам съм по-добре от 90% от тея дето са си платили. Че ги питам и тая телевизия от къде я крадат и дали ще има проблем ако всичко е легално да звънна на Булсат да ги питам наистина ли имат договор :)

Link to comment
Share on other sites

Пълни НЕГРАМОТНИЦИ.

[74 сек.] Написали са ул. "Георги Измерлиев"

dccbg.bg ?! :blink:

На мен това ми се струва много по-идиотско решение от грешката за Измерлиев. Макар че и тя.... абе срам срам... :)

 

Edit: Ако приемат някакви съвети за културен домейн, нещо от сорта на dccorp.bg ми се струва малко по-добре, и то е само което ми хрумна на първо мислене.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

днес ми казаха за доста неприятен случай в старите каси ... отива възрастна жена(приятелка на майка ми) да прекъсне взаимоотношенията със злополучната компания(не знам как се водят ... атв ли са, дц корпорейшън ли са), носейки им всичката техника(цифров приемник и модем), при което й заявяват, че трябва да плати глоба за октомври в размер на 6 лв.(не е платила за октомври, защото за платения от нея септември не получава въпросната услуга) ... и докато не я плати, няма да излезе от офиса им. вътре от онея дебеловратите момчета и не я пускат да излезе ... айде ся някой да ми обясни какво е това? :angry1 защо са се правили на мутри пред една пенсионерка?! ами утре някой може да откаже да плати тая глоба, да звънне едни телефончета и на другия ден за въпросната случка да пише по вестниците ... или най-малко да стане кютек, 'щото на някои хора няма да им издържат нервите, ще викнат една бригада и мазалото ще е факт.

 

Поуката е да не им се плаща нищо, и да не им се връща никаква техника. Смешници. Ще седя там цял ден. Какво, ще ме затворят в офиса ли? Кой каза "ОТ-ВЛИ-ЧА-НЕЕЕ".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...