Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Пари не искаха - казаха ми, че когато техниците оправят настройките с интернета, тогава да платя. За пакета цифрова,кабелна и интернет таксата за месец Октомври е 16,50 лв.

 

Добре би било, имащите интернет да споделят честотата, на която им работят модемите.

На техниците на ръка ли да платиш? А преподписал ли си договор?

 

Информация от преди около 10 мин., след ужасна връзка с 070019933.

Лелката там каза, че за Тракия Интернет ще има след 10 октомври.Иначе за Гагарин, връзвали по етапно.Онзи ден им казах MAC адреса, все още няма Интернет.

 

Простичко казано те не знаят кои модеми са техни. При нас модемите не се свързват, а те сега обикалят и си връзват абонатите/които са им останали/ наново. И то който ис е дал заявка. Сега като се натовари положението и се увеличат завките срока ще се удължи повече от седмица за включване.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На техниците на ръка ли да платиш? А преподписал ли си договор?

 

Подписал съм споразумение с АТВ САТ още през м.Август, платил съм си таксата за септември. Таксата за Октомври се плаща на касите, а не на ръка, иначе няма как да получиш касов бон.

Link to comment
Share on other sites

Подписал съм споразумение с АТВ САТ още през м.Август, платил съм си таксата за септември. Таксата за Октомври се плаща на касите, а не на ръка, иначе няма как да получиш касов бон.

 

Все пак е добре да се обръща внимание какво пише на хвърчащото листче отдолу - Фискален Бон / Служебен Бон / Кинти за Кирето / Парички за на Гологана майка му ... или някаква друга измишьотина :)

Link to comment
Share on other sites

Все пак е добре да се обръща внимание какво пише на хвърчащото листче отдолу - Фискален Бон / Служебен Бон / Кинти за Кирето / Парички за на Гологана майка му ... или някаква друга измишьотина :)

 

 

Ако muenchen, е так алюбезен може и да ни отговори, че по едно време на техните май бончета имаше само ????????????. Но то вече се е променило положението на сега са ....корпорация.

Link to comment
Share on other sites

Информация от преди около 10 мин., след ужасна връзка с 070019933.

Лелката там каза, че за Тракия Интернет ще има след 10 октомври.Иначе за Гагарин, връзвали по етапно.Онзи ден им казах MAC адреса, все още няма Интернет.

 

Здравейте, и аз съм от Гагарин 30 дена се бъзикат с мен един ми обещаха да дойде нета до вечерта другия път ми казаха че дълго време като е нямало нет ланкат сама се е забранявала и последната умнотия бе че в сряда рестартири централния модем и трябвало 3 пъти да изключем модема от захранването и щял да доиде нета нищо не стана до днес а тяхния телефон 070019933 е пълна заблуда като го набереш и натиснеш 2 за аварий казват че операторите са заети да опитам по късно или след 18 часа няма никой

 

общо взето се отказах от тях минавам към други колкото и да не исках търпението ми свърши и не съм сигурен че другия месец Кирев няма тои да си вземе мрежата и така до края на света

Link to comment
Share on other sites

. . . последната умнотия бе че в сряда рестартири централния модем и трябвало 3 пъти да изключем модема от захранването и щял да доиде нета . . .

 

Забравили са да ти кажат и останалото: да се завъртиш три пъти на пета, да се обърнеш на Изток и да плюнеш през дясното рамо . . .

 

offtopic: Извинявай, но просто не можах да се въздържа :lol:

Link to comment
Share on other sites

Забравили са да ти кажат и останалото: да се завъртиш три пъти на пета, да се обърнеш на Изток и да плюнеш през дясното рамо . . .

 

offtopic: Извинявай, но просто не можах да се въздържа :lol:

 

Няма нищо то не е за смяха за плач как се изложиха с измислени оправдания

 

 

НЯКОИ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ В ГАГАРИН ИМА ЛИ ВЕЧЕ НЕТ

Link to comment
Share on other sites

Няма нищо то не е за смяха за плач как се изложиха с измислени оправдания

 

 

НЯКОИ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ В ГАГАРИН ИМА ЛИ ВЕЧЕ НЕТ

 

В по-голямата част на "Гагари" има,но трябва да си занесаш мак адреса в касите.Иначе е голям цирк,докато ми го пуснат три дена се разправях.В някои части на Гагарин има нет от миналият петык,ама кой да ти каже да си занесеш мак-адреса :)

Link to comment
Share on other sites

честотата е различна за всеки район,

така че reset-ни модема към заводски настройки и той сам ще започне да сканира всички честоти,докато си намери неговата

 

 

Добре би било, имащите интернет да споделят честотата, на която им работят модемите.

Edited by milenh
Link to comment
Share on other sites

При мен имаше нет за 3-4 дни,дори бях постнал спийд тестче на 125 стр.,но сега отново няма! Аман! :wacko:

 

Най-разумното нещо е да им биеш шута както напраивхме много хора ...

Link to comment
Share on other sites

Най-разумното нещо е да им биеш шута както напраивхме много хора ...

 

Дами и Господа, смятате ли че все още има нужда да се споменава прехврълянето към друг доставчик през 3 реплики като от 2 месеца се говори само за това, не вярвам на някой да не му е станало ясно кой е най-разумния вариант :)

Link to comment
Share on other sites

Дами и Господа, смятате ли че все още има нужда да се споменава прехврълянето към друг доставчик през 3 реплики като от 2 месеца се говори само за това, не вярвам на някой да не му е станало ясно кой е най-разумния вариант :)

 

 

Здравейте,

Още миналата седмица съм дал мак адреса ма никаква файда

тогава още забелязах че ми дава страно ip което не е на модема ( защото като няма нет ти дава на модема ip) което е 192.168.100.1 и влизаш в модема и му даваш рестарт но сега не мога това нещо да направя и 7дена им казвам дайте да ви донеса модема да ми го смените те се дърпат все и ми рацправят че то няма нет и затова е този ip адрес но не съм сигурен че е така някои има ли идеи какво може да се направи в този случаи

Link to comment
Share on other sites

192.168.100.1 - на плантацията си. Модема си ти е ОК. В момента всички останали за сега на ДСС сме с едно IP (така си мисля) и през DHCP взимаме някви други. Телевизията идва от една антена на Булсат от терасата на Гологана :D Чудно ми е как ще спрат нередовните платци.

Link to comment
Share on other sites

192.168.100.1 - на плантацията си. Модема си ти е ОК. В момента всички останали за сега на ДСС сме с едно IP (така си мисля) и през DHCP взимаме някви други. Телевизията идва от една антена на Булсат от терасата на Гологана :D Чудно ми е как ще спрат нередовните платци.

Ми как, нелегално, разбира се :D .

Link to comment
Share on other sites

192.168.100.1 - на плантацията си. Модема си ти е ОК. В момента всички останали за сега на ДСС сме с едно IP (така си мисля) и през DHCP взимаме някви други. Телевизията идва от една антена на Булсат от терасата на Гологана :D Чудно ми е как ще спрат нередовните платци.

 

Те не могат да пуснат редовните платци, ти искаш да спрат нередовните.

Link to comment
Share on other sites

Ми как, нелегално, разбира се :D .

 

:rofl: Това беше добро. Ако ми спрат цифровате ще звънна на техниците на Кирев да дойдат да ми оправат сигнала :D При тях имам платено до края на октомври :)

Link to comment
Share on other sites

Май останалите верни Абонати на DCC гледам, че се кротнаха нещо - пуснаха им там някакви си 51 канали, а уж до 3-4 дни щяха да станат 200!!!!Колко по 3-4 дни, до девото причастие ли?Ами къде им са HD каналите или те ще бъдат мираж!!!Дано се оправят,ама като знам,че сме в БГ просто се съмнявам,но нека за останалите всичко бъде ОК!!Все пак доставяха прилична услуга за цена-качество! :))

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли колко струва консултация при адвокат? Защото днеска ми вдигнаха кръвното в старите офиси и съм на път да започна да се заяждам за шестнайсете лева, които ми искат за да си прекратя договора с тях. Представиха ми документ с който са закупили техниката и договорите от DCC през месец юли, и въпреки, че не съм подписвал споразумение с тях, че ми поемат договора искат да им платя таксите за месец септември. Изобщо не ми пука за парите, но ме дразни, че всеки си прави каквото си поиска и после иска да му плащам. В комисията за защита на потребителите предлагат ли консултации за такива случаи, или само приемат жалби? Някой знае ли добър правен форум където да поискам съвет? Защото изобщо не ми става ясно как така, ще ми закупят договора едностранно, и ще започнат да предявяват претенции по него. Нали и аз съм страна по това споразумение. Ако всичко това е наистина правно обосновано, направо им плащам и се изнасям от държавата, ебати ненормалните закони.

Link to comment
Share on other sites

Май останалите верни Абонати на DCC гледам, че се кротнаха нещо - пуснаха им там някакви си 51 канали, а уж до 3-4 дни щяха да станат 200!!!!Колко по 3-4 дни, до девото причастие ли?Ами къде им са HD каналите или те ще бъдат мираж!!!Дано се оправят,ама като знам,че сме в БГ просто се съмнявам,но нека за останалите всичко бъде ОК!!Все пак доставяха прилична услуга за цена-качество! :))

Вярно е че сега са 86 канала,а преди 160,но на мен стигат напълно.Никога не съм гледал нито гръцките нито италианските канали които пускаха.Освен тв+ сега има и филм+,колко е легално е др въпрос.Единствения минус който мога да изтъкна е че каналите на 666 на моменти ги няма и качеството на минусовите канали ,които през 15-20мин се "пикселизира".

Link to comment
Share on other sites

Вярно е че сега са 86 канала,а преди 160,но на мен стигат напълно.Никога не съм гледал нито гръцките нито италианските канали които пускаха.Освен тв+ сега има и филм+,колко е легално е др въпрос.Единствения минус който мога да изтъкна е че каналите на 666 на моменти ги няма и качеството на минусовите канали ,които през 15-20мин се "пикселизира".

 

А HD каналите не ти ли липсват? В кой век сме и докога ще се задоволяваме само с SD качество? На ли затова си кподменяме техниките за да гледам кристална картина и звук ,а не пиксели и брумове!!

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли колко струва консултация при адвокат? Защото днеска ми вдигнаха кръвното в старите офиси и съм на път да започна да се заяждам за шестнайсете лева, които ми искат за да си прекратя договора с тях. Представиха ми документ с който са закупили техниката и договорите от DCC през месец юли, и въпреки, че не съм подписвал споразумение с тях, че ми поемат договора искат да им платя таксите за месец септември. Изобщо не ми пука за парите, но ме дразни, че всеки си прави каквото си поиска и после иска да му плащам. В комисията за защита на потребителите предлагат ли консултации за такива случаи, или само приемат жалби? Някой знае ли добър правен форум където да поискам съвет? Защото изобщо не ми става ясно как така, ще ми закупят договора едностранно, и ще започнат да предявяват претенции по него. Нали и аз съм страна по това споразумение. Ако всичко това е наистина правно обосновано, направо им плащам и се изнасям от държавата, ебати ненормалните закони.

Нищо не им давай и въобще не ги посещавай. Ако получиш призовка (в което силно се съмнявам, защото нямат никакво право не само защото ти не си си дал съгласието, а и защото искат пари за услуга, която така или иначе не са предоставили за месец септември). За консултация незнам, питай в комисията.

 

А HD каналите не ти ли липсват? В кой век сме и докога ще се задоволяваме само с SD качество? На ли затова си кподменяме техниките за да гледам кристална картина и звук ,а не пиксели и брумове!!

 

Втори много компетентен коментар, а си регистриран 2007. Хапчета пи ли? Тези, които все още сме на ДСС явно нямаме друга алтернатива (качествена). Телевизията е по-добра от почти всички в града. НД ДСС никога не е предлагала, освен ако нямаш цифров тунер лятото можеше да се хване АРД НД и да гледаш световното, а може и още някакви канали. И това за 200 канала май си го сънувал.

Edited by platis
Link to comment
Share on other sites

Втори много компетентен коментар, а си регистриран 2007. Хапчета пи ли? Тези, които все още сме на ДСС явно нямаме друга алтернатива (качествена). Телевизията е по-добра от почти всички в града. НД ДСС никога не е предлагала, освен ако нямаш цифров тунер лятото можеше да се хване АРД НД и да гледаш световното, а може и още някакви канали. И това за 200 канала май си го сънувал.

Относно хапчета - не пия,май ти не си си ги взел, защото бръщоливиш глупости.Бил съм абонат на DCC отдавна,преди Европейското първенство когато Евроком пуснаха програми HD и приемници HOMECAST- цена 270лв. Тогава се отказах от DCC заради тези канали и имаше осезаемо влошаване цифровия им сигнал по това време.След повече от 1г. и ДСС започнаха да предлагат приемници с HD подръжка,но на цена от -300лв.- Топфийлд мисля,че беше модела-така,че и тук се изказваш неподготвен и програмите не са били само 2,а започнаха с 3 канала,после станаха 5 бр. и накрая 7 канала на цена от 5лв към абонамента!! Относно качеството на картината с най-добро към момента е КООЛБОКСА и след това N3. А ако говорим за по-добри канали в момента са ви пуснали - 3 много важни за мен канала,но колко са легитимни и колко време ще вървят, един господ знае!! А за бройката от 200 канала- и тук показваш,че четеш между редовете- преди няколко дена друг Абонат, бе споменал, че от офиса са му казали, че до 3-4 дни ще бъде ли възстановени всички съществуващи канали, които са били!!!

Edited by DONTONI
Link to comment
Share on other sites

Нищо не им давай и въобще не ги посещавай. Ако получиш призовка (в което силно се съмнявам, защото нямат никакво право не само защото ти не си си дал съгласието, а и защото искат пари за услуга, която така или иначе не са предоставили за месец септември). За консултация незнам, питай в комисията.

 

Те всъщност претендират, че са доставяли цифровата, но инфо канала на ТВ САТ е бил активен защото сървъра е бил в тяхно владение. На мен ми звучи като пълни глупости, но както и да е. Аз изтичах за всеки случай до офиса на ТВ САТ, и от там ме посъветваха да изчакам, тъй като според тях този договор за покупко-продажба е невалиден. И между другото, споменаха, че въпросния договор, копие от който DCCorporation предоставят като доказателство, бил на стойност от 29 000 лева - за мрежата, договорите на абонатите и техниката. :blink:

Смятам нищо да не правя докато двамата "бизнесмени" не си уточнят взаимоотношенията.

Link to comment
Share on other sites

Аз смятам да върна техниката в този офис, в който ми покажат оригиналния договор, който съм подписал преди 3 години.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...