Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

за к/п не е ли малко 10? там са бая динамични нещата... rss подава само нови теми или и теми с нови постове? един във Филмите не би бил излишен, при Уиндоус секцията, в Разни. и естествено ако може - един за целия Форум..... не ползвам к/п и не мога да кажа как е там... но 10 теми на 5 минути - няма ли опасност да се изпусне тема? увеличете темите на 20 да речем...

Изкарава на първо място темите с новите мнения. Така ми се стори най - разумно за настройка и така мисля да бъде за останалите раздели за които ще пусна. Точно по този начин мислих и аз. Да има за отделните раздели и един който да е за целият форум. В секцията с покупките се замислям за такъв който да е на базата на най - новите теми. Увеличих темите на 20 и времето за обновяване на 3 минути. Сега ще видя за другите секции които си написал.

 

Edit:

Направих няколко промени и добавих други канали. В момента изглежда така:

Bulforum - Купува / Продава - 20 теми сортирани по последно написано мнение, обновява на 2 минути

Bulforum - Филми и сериали - 20 теми сортирани по последно написано мнение, обновява на 3 минути

Bulforum - Windows OS и Software - 20 теми сортирани по последно написано мнение, обновява на 3 минути

Bulforum - Разни - 20 теми сортирани по последно написано мнение, обновява на 3 минути

Bulforum - 30 теми сортирани по последно написано мнение, обновява на 2 минути

 

Edit2:

Давайте идеи за кои други раздели да бъде пуснат.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

В разни няма нужда от 20 теми. Основно се пише в Нестандартни въпроси, вицовете, да се посмеете малко, защо не спите. Малко по-малко в право, прегледа на печата. Другите са някакви случайни попадения.

10 може би е по-добре, макар и това да ми се струва, че и те в голяма част от времето няма да се докарат и до 10.

Link to comment
Share on other sites

За филми и сериали важи същото вади много стари теми. Лично аз RSS не ползвам, но се надявам ползващите актино търговският раздел да го оценят.

Link to comment
Share on other sites

Мен лично най-новата структура не ме кефи особено. Предпочитам да скролирам повече, отколкото да щракам постоянно по подраздели. Като оставим това на страна, имам и едно предложение - спортът и автомобилите да идат при "забавление". Би било добре ако може всеки да си подреди форума както му е кеф, ама честно казано не съм виждал някъде такава възможност при ipb.

Link to comment
Share on other sites

А може ли, като за Dummies да се обясни как да се ползва тоя RSS? :unsure:

Ми аз примерно с Firefox действам така. В отметки си направих една папка RSS. После във форума от долу, ляво на оранжевата икона за RSS натиснах, избрах Разни, и после Абонамент(ФФ ми е на бългасрски), като избрах да се пише в папката RSS на отметките. Сега като отида на отметки->RSS и ми покзва последните 20 теми, в коит ое писано. Щракам темата и чета.

Гадното, че ми зарежда темата от началото, а не до там където съм или последното мнение. Друг проблем, който имам е с добавката, която използвам - Brief. Тя ми вади темите, ама и ги подрежда по дата на създаване, не по последна редакция, та и там ми се бърка.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

странно, но ми подава на някои теми последния пост в темата, а на други теми ми подава първия пост в темата... това е rss за целия форум.

F5 - направих малка промяна.

Link to comment
Share on other sites

сега линковете към темите пращат винаги към първия пост в темата. няма ли опция за пращат в последния пост в темата?

 

изчезна "резюмето" от поста към който сочи линка, остана само линка.

Link to comment
Share on other sites

Определено ще се откажа от ползването на RSS...

По принцип съм отворен към новостите, а и вроденият ми мързел винаги ме подтиква да си улеснявам живота, но в случая тоя 'риъл тайм' не работи коректно - опреснява когато си иска, не ми показва последната тема, информацията е доста оскъдна и др. такива. Предпочитам аз да си решавам кога да опреснявам отворената така или иначе страница на търговския раздел, а и плъгин за лисицата за автоматичено обновяване също е решение.

Link to comment
Share on other sites

Абе дали не е време секцията "Тя и Той" да си се прекръсти на нещо повече отговарящо на съдържанието й?

 

 

Разумник? Раздумник?

 

Празник? Праз-ник? Изпразник?

 

Дрън-дрън-ярина?

 

Дъра-бъра?

 

Сливи за смет?

 

Акъл - море, патки пасе?

 

Най-мръсната тоалетна в цяла Шотландия?

 

Надежда всяка тука оставете?

 

Кервана си лае, кучето си върви?

 

Мамка му и прасе, зурлата му расте, то не ще?

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

директно направете блог секция. и без това някои хора затова полват темите от тоя подфорум.

или поне некъв туитър-клонинг да задействате, като сте запретнали ръкави.

ама раздайте и пушки за пойни птички на тия дето не им се чете кога кой колко продължително и с какъв тембър е пръднал. или друга подобна съществена информация.

 

 

сериозно. с такова име само ще ги провокирате да си блогват хората. във форум. мисля че има разлика в двете дефиниции, но може и да греша.

Link to comment
Share on other sites

аз съм за Раздумник, защото там хората са се събрали на раздумка - раздумка е една хубава българска дума, означаваща лек, неангажиращ, разтоварващ и необвързващ разговор на общи теми. Хем е оригинално и ще е характерно само за този форум, хем отговаря напълно на тематиката и характера на раздела, хем е хитро, хем е умно, хем чисто българско.

 

 

Ежедневник не е подходящо, защото просто не е ежедневник - не е дневник, камо ли еже-.

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Обмисляме и ЕЖЕДНЕВНИК - я кажете как ви се струва

 

Бива. Аз съм за "Празноприказник", "Волнодумник" или нещо такова, замотано :)

Link to comment
Share on other sites

Или "Бла-Бла"...

"Ежедневник" нещо не ми звучи... "Дъра-Бъра" май не е лош вариант също. Или "спам".

"Битпазар".

"Таверна 'Bulforum' ".

"Лаф-Моабет".

"кйасдфкйлсдф"

"Механата на Странджата"

"Али Баба и четиридесетте спамъра"

"безобРазни"

"(п)Разни"

 

За описание може да се драсне нещо от сорта "много бяха изхабени тук"...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

"Кервана си лае, кучето си върви"

Тва е яко доста екзистенциално описва случващото се в раздела :)

Link to comment
Share on other sites

Никой ли не одобрява идеята за "Празноприказник"? Супер готино ми звучи на мен и е странно наименование... Лаф е много изтъркано, мохабет е все едно всички сме подпийнали като пишем тук, а и не съм сигурна, че това си е чисто българска дума, а моята идея е игра на думи... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...