Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

Което е добва идея!

 

Не може ли да се разреши file attachments във форума за картинки и тексови документи?

Примерно, всеки потребител може да качва файлове с максимален обем 1.5МБ като максимума на "кошницата" за файлове ще е 5 МБ, ако съдим по броя на регистрираните потребители, това ще рече 126ГБ някъде.

Така ако ти се наложи да качиш някой скреен на грешка, репорт за еррор, конфигурация или каквото и да било, няма да се чудиш къде да го метнеш за да дадеш директен линк към него.

Ако не може да се направи, поне да се каже защо не става за да не се задава въпроса за вбъдеще?

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Което е добва идея!

 

Не може ли да се разреши file attachments във форума за картинки и тексови документи?

Примерно, всеки потребител може да качва файлове с максимален обем 1.5МБ като максимума на "кошницата" за файлове ще е 5 МБ, ако съдим по броя на регистрираните потребители, това ще рече 126ГБ някъде.

Така ако ти се наложи да качиш някой скреен на грешка, репорт за еррор, конфигурация или каквото и да било, няма да се чудиш къде да го метнеш за да дадеш директен линк към него.

Ако не може да се направи, поне да се каже защо не става за да не се задава въпроса за вбъдеще?

:)

 

pastebin - collaborative debugging tool

 

по-добрата идея - защото не всички ползват bulforum.com...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Да, ако мислил форума за фрее хост на документи и картинки, тогава явно този сайт е по-добрата идея, наистина.

Никой не е казал "спрете да качвате по другите сайтове и си трупайте нещата само във форума", това не трябва да става.

 

В случея сайта е една добра алтернатива, но като гледам си има срок, след изтичането на посоченият срок, документа се изтрива автоматично, а при прикачените файлове, човека може да избере кога кое да изтрие и кога да го остави, като цяло си е по-добре ако я има тази функция във форума.

 

Има един малък проблем, форумът ще се натовари и то не малко... както казах обаче, едва ли всички ще хукнат да си качват постоянно неща.

С едно ограничение от към размер на файла и един определен максимум ще е много по-убодно да качиш нещо за момента (в случай че човек не го погледне днес, то утре ще си стои там или ако си разрешиш проблема няма да има нужда да се чака месец за да се изтрие даденият файл), някак си е добре с опцията за прикачени файлове просто.

:)

Link to comment
Share on other sites

В случея сайта е една добра алтернатива, но като гледам си има срок, след изтичането на посоченият срок, документа се изтрива автоматично...

 

не знам къде точно си гледал...

 

How long should your post be retained?

[] a day [] a month [x]forever

 

изобщо не казвам нищо за натоварване на форума или използването му за хостинг - казвам, че когато имам проблем и трябва да постна конфигурацонен файл, парче код, някакъв текст, за да потърся помощ - по-добре е да го направя на място където ще го видят максимален брой хора, съответно познато е и се използа от максимален брой хора. А не да казавам - абе имам един проблем, ама ако искаш да ми помогнеш влез тоя форум да видиш... или да поствам и тук и там... капиш?

Link to comment
Share on other sites

Май не хареса шегичката?

Както и да е. Аз имах на предвид че е удобно ако ти потрябва за мига, да го имаш под ръка, а не дали ще използвам сайт или форум за да кача нещо.

Прав си, а и няма голямо значение дали прикачането на файлове е разрешено или не, просто исках да знам причината, все пак нищо лошо няма в това тази опция да си работи, който иска и по какъвто начин иска да е използва.

Link to comment
Share on other sites

Въпросът ми може и да е с елементарен отговор,ама прегледах опциите и не открих нищо поне аз,а именно-на sent items що нямам нищо от изпратените от мен лс ?

Link to comment
Share on other sites

Въпросът ми може и да е с елементарен отговор,ама прегледах опциите и не открих нищо поне аз,а именно-на sent items що нямам нищо от изпратените от мен лс ?

Когато пишеш ЛС трябва да цъкнеш отдолу отметката на: "Add a copy of this message to my sent items folder" и би трябвало да ти го запази ;)

Link to comment
Share on other sites

Да се надяваме никога.

Что тъй? Във форума няма развилняли се тийнове, които да си слагат по n-снимки в поза "ръгат ме отзад" или устни "кокошо дупе", така че не виждам проблем.

Link to comment
Share on other sites

Да питам кога ще се премахне ограничението от макс 10 имиджа в 1 пост?

аз само 1-2 твои поста видях с макс 7 снимки, а не 9 или 10, т.е. не е демонстриранна нагледно тази потребност :>

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Моля върнете тази иконка за LOL tooth.gif - аз поне много я харесвах а има и други на които липсва (може и да са под 10 човека, знам ли), обаче иконката е култова... вижте колко безлична е сегашната: :lol:

 

Midex, помогни ако можеш - поне кажи кого да напием за да стане работата - и без това поводи имам да черпя само да се организираме :)

post-209-1244497780.gif

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Моля върнете тази иконка за LOL tooth.gif - аз поне много я харесвах а има и други на които липсва (може и да са под 10 човека, знам ли), обаче иконката е култова... вижте колко безлична е сегашната: :lol:

 

Midex, помогни ако можеш - поне кажи кого да напием за да стане работата - и без това поводи имам да черпя само да се организираме :)

:lol: :lol:

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз си я ползвах досега с адрес или от харда, но след поста на netrootbg виждате, че имало и съответния 'шорткът'...а като гледам вече е и в списъка. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Инфо: Понякога, когато се опитвате да изпратите ЛС на потребител, в чието име фигурират "/_..." и др. подобни символи е напълно възможно да ви излезе съобщението:

The following errors were found

 

There is no such member - please check the name entered and try again.

 

This personal message has not been sent

 

Това го казвам по повод риплея на рапорта, който се опитах да върна на I\0_Error.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ще може ли на скина 2.2.0 Default да смените това лого:

logo4.gif

просто да махнете снежното човече.

Edited by puF4o
Link to comment
Share on other sites

Ще може ли...

Що бе, супер си е...пък като дойде зимата ще го сменим с плажен чадър и чайки. :bgrin:

Това остана като 'наследство' от "фрости" стила по Коледа - и аз обърнах внимание на някои от колегите, но те не са с права на администратори, та няма как да го махнат. Ще пиша на някой админ да видим дали няма да може да го смени тези дни.

Link to comment
Share on other sites

Първите постове във темите след 2 страница си оставаха еднакви, сега следват броя постове, нещо от личните настройки ли е?

Link to comment
Share on other sites

Първите постове във темите след 2 страница си оставаха еднакви, сега следват броя постове, нещо от личните настройки ли е?

Не те разбрах какво искаш да кажеш. Няколко пъти прочетох какво си написал.

Link to comment
Share on other sites

Сега съм в офиса и всичко изглежда добре, ще видя после от вкъщи. Забележи във всяка тема независимо от номера на страницата, първия пост си остава винаги най - отгоре. Вчера от нас не беше така.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...