Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

www.xxxxxxx.yyy

Форум за обмяна на идеи, новини свързани с техника и технологии, обяви, запознанства и интереси, работа и работодатели, учебни заведения, лайфстаил.

 

user informator разпространява спам.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Баннах го вече. За съжаление дори да му изтрия акаунта личните съобщения ще останат.

DELETE FROM ibf_message_text WHERE msg_author_id = x

DELETE FROM ibf_message_topics WHERE mt_from_id = x

иначе има и пач към 2.3.6 форума

PM Flood Control:

http://forums.invisionpower.com/topic/2829...ip-board-2-3-6/

 

да за това говоря

Значи няма проблем.., използваш img тага или натискаш бутона rte-image-button.png и въвеждаш url-то

Edited by poznai
Link to comment
Share on other sites

Не че е кой знае каква болка, но да вземете да сложите някоя по-нормална усмивка в смайлитата от ляво, като :smile: или :) ?

Link to comment
Share on other sites

Някой, с доставчик ЕК, да има проблеми с достъпа до форума? При мой познат се получава следното, когато се опита да влезе тук:

 

a2aefbeeb3ddt.jpg

Edited by stanley
Link to comment
Share on other sites

проблем с ресолвването на домейна има. не е само ЕК. Аз използвам OpenDNS за DNS сървъри и от днес сутринта те не могат да намерят айпи адреса на форума. Реших си проблема като зададох ръчно в hosts файла айпито на форума... Не е зле някой да погледне DNS записите на домейна...

 

подозирам, че все повече хора ще проимат тоя проблем - като изтекат кешовете на dns сървърите на доставчцте им...

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

и аз си го добавих в hosts файла.., добре че имаше кой да ми даде IP-то :)

то ще е хубу във врзру.цом да се тури някво инфо за тва, ако няма да се опраи скоро..

Link to comment
Share on other sites

и аз си го добавих в hosts файла.., добре че имаше кой да ми даде IP-то :)

то ще е хубу във врзру.цом да се тури някво инфо за тва, ако няма да се опраи скоро..

Явно не е виновен доставчика. Ще помоля да ми обясните като на пълен лаик как се решава проблема?

Link to comment
Share on other sites

Може ли всичките които се писали за някакви модификации да ги напишете пак :unsure:? Малко ги изтървах и за да не ги търся наново. Тези които poznai ги написа в последните мнения ще ги реализираме в скоро време.

 

PS: Намери му се цаката - tedy ме светна всъщност :) Много полезно се оказа онова бутонче - toggle side panel... при това помни как си го оставил последно :punk

Link to comment
Share on other sites

и аз си го добавих в hosts файла.., добре че имаше кой да ми даде IP-то :)

то ще е хубу във врзру.цом да се тури някво инфо за тва, ако няма да се опраи скоро..

IP-то излиза като ping-неш bulforum.com в конзолен режим ;)
Link to comment
Share on other sites

Това не е вярно.

Ако вече не ти отваря форума и да пингваш полза няма. Нали и за пинга е нужно читав днс сървър който да му каже - на домейн www.bulforum.com отговаря айпи 127.127.127.127. Ако днс сървъра ти връща вярното айпи, то и браузъра ти ще отваря сайта. И обратно. Ако браузъра ти не отваря сайта и пинг няма да го намери, защото днс сървъра не връща вярно айпи за домейна. Това има предвд poznai.

 

vinyl_master даде педположение, което е логично всъщност - ако вчера е сменен адреса на форума е възможно да има период в който кешовете на доставчците връщат все още стар невалиден вече адрес... ако е така след 24 часа най-много би трябвало да е ок положението

 

update:

Вероятно е прав Винил Мастър, защото в момента dig през сървърите на OpenDNS вече връща правилния адрес на форума. Явно са си ъпдейтнали кеша и стария е изхвърлен. Би трябвало сега да "работи" и без hosts запис. (ако ползвате OpenDNS)

 

; <<>> DiG 9.5.1-P1 <<>> www.bulforum.com
;; global options:  printcmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 37542
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 0

;; QUESTION SECTION:
;www.bulforum.com.		IN	A

;; ANSWER SECTION:
www.bulforum.com.	86400	IN	A	212.116.151.98

;; Query time: 134 msec
;; SERVER: 208.67.222.222#53(208.67.222.222)
;; WHEN: Sat May  9 08:03:12 2009
;; MSG SIZE  rcvd: 50

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Това не е вярно.

...

Сигурно е така. Обаче снощи не можех да отворя форума. Без префикс www все пак ми извеждаше началната страница и нищо повече. Пингвах bulforum.com и имаше отговор (не обърнах внимание какво IP ми изписа). Тази сутрин форума се отвори нормално. Прочетох поста на poznai, пингнах отново и след като видях същото IP, написах горното.

Между другото имам проблем и с data.bg, но там картинката е друга - отваря празна страница.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

От тоста време не съм влизал в форума но забелязвам че не иска да ме запомни и всеки път трябва да се логвам. При мен ли е проблема или и при вас е така. Ако е при мен, някакво решение ако може :)

Link to comment
Share on other sites

Щом питам значи не съм го намерил/видял там, затова питах за по подробни оказания :)

Добре де като цъкнеш на Options и трябва да намериш Linear+ и всичко да е ок

Link to comment
Share on other sites

Добре де като цъкнеш на Options и трябва да намериш Linear+ и всичко да е ок

 

Ми като разглеждах сичко си беше на ок ама пак е с линкове... ако може да ми обясниш къде се намира тоя Linear+ ще съм ти много благодарен :)

Link to comment
Share on other sites

Ми като разглеждах сичко си беше на ок ама пак е с линкове... ако може да ми обясниш къде се намира тоя Linear+ ще съм ти много благодарен :)
Като разглеждаш някоя тема, в първия пост - горе вдясно : Options - Switch to Linear+ , ще стане ли ? :)

:)

Link to comment
Share on other sites

Между другото, ще ползвам темата и за някой hint.

За тези, които не влизат често във форума, но все пак ги интересува дали някой е писал нещо в темите, в които те са писали някога, може да ползва разширеното търсене, като въведе само в полето Filter by Member Name ника си и провери дали Result Type стои избрано на Show results as topics.

 

Така ще изкара до 1000 теми, в които е писал този ник, подредени по хронологичен ред.

Първо обаче вади пиннатите теми, а след тях нормалните, та някой може да се обърка, че няма ред.

 

По принцип, може да се сложи такъв линк до моментния View New Posts който да вади автоматично горните резултати за логнатия потребител, но не знам дали ще е нужно за този форум.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...