Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

в профила ти пише, че си на 22 години.надявам се,че препрочиташ тези книги,а не ги четеш за 1-ви път,защото това е нискокачествена, долнопробна литература, която хлапетата между 11 и 13 години четат и после се насират в гащите като стане привечер.нооо въпрос на вкус и естествено на развитие.

edit: говоря за Ст.Кинг.Иначе sir Arthur Conan Doyle e пич

 

последно прочетох "Български хроники" на Стефан Цанев.

 

p.s. don`t bother us with your shlyokaviza,please!

трудно можеш да наречеш Стивън Кинг автор втора ръка все пак повечето от книгите му са с адски голям тираж!!Пък и ако кажеш че той използва слаб език или не въздейства значи или не си чел достатъчно или

просто не ти харесва този тип книги!!Казвам го без лоши чувства а пък като си чел "Български хроники"

можеш да прочетеш и "Балканския лъв" много много добра книга,ама съм я чел одавна и съм позабравил автора. :excl: :blink: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

трудно можеш да наречеш Стивън Кинг автор втора ръка все пак повечето от книгите му са с адски голям тираж!!Пък и ако кажеш че той използва слаб език или не въздейства значи или не си чел достатъчно или.

Паулу Куельо също е с голям тираж, но си остава долнопробна сапунена литература... Не можеш да съдиш за литературата по тиража...

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен и аз с преждеизказалият се!

 

Офф / Изпитвам вътрешна нужда да чета отново( след една неприлична пауза ) ,но нещо ме спира и не мога да го надмогна...не е мързела...така се чувст. за 1-ви път... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Паулу Куельо също е с голям тираж, но си остава долнопробна сапунена литература... Не можеш да съдиш за литературата по тиража...

да така е но можеш да съдиш за писателя според това как се приема от хората четящи този жанр,щом повечето от тях(пак казвам любителите на този тип литература)го смятат за добър значи все пак има малка истина,но всеки е свободен да мисли и казва каквото му душа иска и каквото му е главата.Но не е желателно да се дават оценки за дадената личност или автор чак толкова категорично,заклеймяващо.Аз например и сега обичам да чета Ангел Каралийчев,Андерсен,братя Грим това прави ли ме инфантилен?!

:P :unsure: :confused

Link to comment
Share on other sites

в профила ти пише, че си на 22 години.надявам се,че препрочиташ тези книги,а не ги четеш за 1-ви път,защото това е нискокачествена, долнопробна литература, която хлапетата между 11 и 13 години четат и после се насират в гащите като стане привечер.нооо въпрос на вкус и естествено на развитие.

edit: говоря за Ст.Кинг.Иначе sir Arthur Conan Doyle e пич

последно прочетох "Български хроники" на Стефан Цанев.

 

Не знам как да го коментирам това. Стивън Кинг е изключително талантлив писател с уникален стил и невероятен познавач на човешката психика. На мен ми намирисва като да не си разбрал книгите и да ти накиселяват сега...

 

Хрониките... са забавни... като за човек, който не е запознат с историята, а за запознатите е пълна с неточности... Но нека не започваме спор за тази книга точно, че вече имам 40% warn... :D

Link to comment
Share on other sites

Не знам как да го коментирам това. Стивън Кинг е изключително талантлив писател с уникален стил и невероятен познавач на човешката психика. На мен ми намирисва като да не си разбрал книгите и да ти накиселяват сега...

 

Стивън Кинг е изключително смешен писател на така наречената булевардна литература, създател на много филми - така наречените екранизации по булевардни романи.книгите му са на толкова ниско ниво,че не виждам какво има да им се разбира изобщо.а да говориш за Кинг и психология в едно и също изречение - е това вече е пълен смях.може би нямаш достатъчно добра база за сравнение, защото си чел само него в тази област.успехи.

ако искаш пробвай и неговия побратим Дийн Кунц.хахахахаха

Link to comment
Share on other sites

Стивън Кинг е изключително смешен писател на така наречената булевардна литература, създател на много филми - така наречените екранизации по булевардни романи.книгите му са на толкова ниско ниво,че не виждам какво има да им се разбира изобщо.а да говориш за Кинг и психология в едно и също изречение - е това вече е пълен смях.може би нямаш достатъчно добра база за сравнение, защото си чел само него в тази област.успехи.

ако искаш пробвай и неговия побратим Дийн Кунц.хахахахаха

като това например ли :http://bmanolov.free.fr/mylib/text/2734;и все пак твърдя че говориш твърде самонадеяно и крайно това че ти не го харесваш не означава че и другите трябва да мислят като теб,все пак никой не ти пречи с мнението си иначе съвети давай колкото искаш,но не и оценки на хората повярвай ми това не го можеш!! :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Стивън Кинг е изключително смешен писател на така наречената булевардна литература, създател на много филми - така наречените екранизации по булевардни романи.книгите му са на толкова ниско ниво,че не виждам какво има да им се разбира изобщо.а да говориш за Кинг и психология в едно и също изречение - е това вече е пълен смях.може би нямаш достатъчно добра база за сравнение, защото си чел само него в тази област.успехи.

ако искаш пробвай и неговия побратим Дийн Кунц.хахахахаха

 

Няма да водя подобен безсмислен спор. Само ще ти цитирам профила...

 

"Interests

Абсолютно никакви.

Човек без грам влечение към каквото и да било.

...празни мисли на един празен човек..."

Link to comment
Share on other sites

Нещо против Jerome K. Jerome?

хахахах, знам си аз,че само ти си мой човек в тоя форум.хахаха :lol:

трябва да чете, момчета и момичета! не Ст.Кинг,не Паулу не знам си кой.ама откъде да знаете вие, кой да ви каже??? хеликона е готина книжарница, влезте там някой път, но не гледайте само книгите на витрината.

 

едит : София - само за ценители.до магазин Електрика в Капана,Народна библиотека Иван Вазов,мама ви и татко ви,ако нещо така са позакупили- също става.А пък в крайна сметка и ние с GeorgiK винаги сме готови да ви услужим с някое томче, само дето DHL-a от USA може да ви легне малко дебело,нали Гошо?

Edited by LPFC
Link to comment
Share on other sites

Ами...не е толкова много...$75 някъде... Ама то ако е толкова наложително, повечето ми книги (включително "Празни мисли на един празен човек") са ми още в Пловдив, така че... Ама от друг страна вече не давам книги на заем. Вземат, че им харесат и после ходи си ги търси. Колкото то разните Coelho-вци...хич няма и да ги коментирам.

Link to comment
Share on other sites

Mисля, че е всеизвестно, че хубавата литература депресира. В последно време или не чета, или чета неангажиращи бози, щото хубавата литература наистина ме депресира. :|

Link to comment
Share on other sites

Робърт Силвърбърг - Тайнствата на Стената - дочетох я преди ден-два.

Вече съм на половината от следващата книга :) Трябва да се поразтършувам из книжните сергийки, че взех да оставам без непрочетени книги...

Link to comment
Share on other sites

Последно четох "Черешата на един народ" от Георги Господинов.Много хубава книга.Всеки трябва да я разбере сам за себе си.Препоръчвам от същия автор "Лапидариум" и "Естествен роман".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нещо в последно време се налага да чета само книги за AutoCAD, че искам да го понауча. Като гледам какви оферти има се очертава доста голямо развитие. Малко е кофти, защото съм седнал да го уча сам, ама май вече почвам да схващам горе-долу за какво става въпрос. Иначе аз попринцип съм фен на Агата Кристи (малко изтъркано, но все пак клишетата са клишета for a reason). Също и научна фантастика ("Пътеводител на галактическия стопаджия" style). Истината е, че все по-малко време остава за четене. Кофти, но в крайна сметка има и по-важни неща от затварянето м-у 2 корици и мисленото пренасянето от свят на свят. Все повече намалява интервала на свободното време, определено за това удоволствие.

Link to comment
Share on other sites

Айзък Азимов - Голото слънце

Този човек е гений!

 

 

Редакция: PROSTAKA, Стругацки са царете просто!

Edited by The`ScorpioN
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kill The Shogun ot Dale Furutani :) stra6na rabota e taq kniga ^^ to vsu6tnost e trilogiq tova e poslednata ot 3te drugite sa Death at the Crossroads i Jade Palace Vendetta ^^ A sega 4eta purvata kniga ot klanut Otori - Zagovorut ot Lian Hurn

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...