Jump to content
BulForum.com

Сериали


FunLov3

Recommended Posts

narcos-on-netflix-a-highly-addictive-and

 

Narcos

 

добър сериал. чакаме втория сезон :)

 

п.п. само на "американският" агент(мърфи) играта не е на нивото на останалите актьори. нещо слаб ми се струва.

 

Започнах да го гледам и вече съм на 4-ти епизод. Ако не бях гледал преди него колумбийския сериал "Escobar el patron del mal", вероятно този щеше да ми хареса, но сравнявайки достоверността на героите там и тук, някакси не мога да го възприема. Гледал съм доста документални филми за Ескобар и смея да твърдя, че в Escobar el patron del mal, съвпадението на външност, характери, държане, интонация на говоренето и всякакви други дреболии е почти перфектно. Другият момент е, че Narcos е американски сериал, с бразилски режисьор и се разказва от гледната точка на агента, докато колумбийската версия е по-скоро биографична и е търсела максимално точно съвпадение на персонажите. Проблемът е, че сериалът е цели 113 серии и е на испански, а на преводачката (която познавам лично) й свърши мерака за превод на 37-мата серия, защото ми е споделяла, че няма много време (учи и работи в UK) и испанският в сериала не е "чист", а е латино-версията, говореща се в Колумбия, което малко я затруднява. Търсел съм преди време английски или руски субтитри, но без успех (ако някой ми даде линк към такива, ще му бъда много благодарен :bowdown: ).

Както и да е...Narcos става за гледане (поне до този момент) и ще го изгледам малко по малко до края на 1-ви сезон.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Определено в Narcos си личи явният уклон към "забавление" , а не към сериозна реалистична продукция и в това няма лошо. Персонажите за сега са изключително плоски, клиширани, но това не прави сериала негоден за 1-2 серии преди да му се приспи на човек.

 

Доминиън е крайно посредствена продукция имала някакъв потенциал ама пропилян - за мен. За разлика примерно от Dark Matter където въпреки много ниското ниво на бюджет за такъв стил/тип сериал актьорите се постегнаха в течение на сериала и има опит да се завърже добро сериалче.

Тъкмо обратното на последния пък е ... Mr. Robot ... предвидим, на моменти адски дразнещо клиширан ... но с голям бюджет и на добра мейнстрийм темичка "социално ангажиращ" и т.н. помии... много се харесва на всички (поне в моето обкръжение).

 

Escobar el patron del mal  - доста сериозно бяха почнали да го качват из БГ тракерите ама нещо увехна май ... дано се намери кой да го преведе, струва си

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ха - втора серия, че той там е още младеж бе...какво си изгледал не знам. Нали видя, че започва от детството му, а интересното започва доста по-нататък. :)

Link to comment
Share on other sites

Имам в предвид стила на филма, а не какво в кой епизод се случва.  Едва ли от 3 серия нататък изведнъж ще престанат сладникавите сцени и добротата която излъчват положителните герои. Но.. въпрос на вкус. Не ми се спори. Просто предупреждавам, че освен мен може да има и други разочаровани.

 

Да беше започнал да го гледаш от трета серия значи - сериозно.  :grin:  Сериалът изобщо няма такова излъчване, а в биографичното разглеждане на живота му няма как да не се появи някой положителен епизодичен герой...все пак не става дума за холивудски двучасов екшън. Ако го изгледаш десетина серии и го сравниш с Narcos, ще забележиш как вторият е доста по-плосък и като развитие, и като персонажи (и като игра). Ама не смятам да ти давам път в живота, разбира се...просто си изразявам мнението, а точно на тема Ескобар мога да говоря много, понеже съм се интересувал доста от живота и дейността му. :)

Link to comment
Share on other sites

ОК, явно имаме различни възприятия и виждания...няма лошо. Щото пък аз все още съм си на 4-я епизод на "Наркосите" - лягам вечер и си го пускам и...10 минути след това заспивам. С това темпо след 2-3 дена ще го докарам и до 5-я епизод. Скучен ми е, играта  и пресъздаването на героите не ми харесва (твърде-твърде далече са от оригиналите), но пък и аз като тебе се надявам след още 2-3 епизода да ми стане по-интересен. ;)

Link to comment
Share on other sites

Вече тече пети сезон на Once Upon a Time. Някой гледа ли го? Знам, че е нещо като приказка - става ли за възрастни, или е някаква подсладена водичка тип "Дисни"?

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Май си е доста напечен и е по-скоро за възрастни. 

 

Minority Report за сега става. Тая черната мацка е много яка :D

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Вече тече пети сезон на Once Upon a Time. Някой гледа ли го? Знам, че е нещо като приказка - става ли за възрастни, или е някаква подсладена водичка тип "Дисни"?

Точно приказки, интересно е, но всичко се развива прекалено бавно и всяка серия сюжета се повтаря! С мъка изгледах 3 сезона и приключих.

Link to comment
Share on other sites

..Narcos става за гледане (поне до този момент) и ще го изгледам малко по малко до края на 1-ви сезон.

 

Успях да довърша сезона и като гледам докъде е стигнал, май ще има само още един сезон, освен ако не захванат и картела Кали. :evil

Оставам на мнението си от предишния си пост - става за гледане от зрител, непредубеден и незапознат с реалните лица. Дори бих му дал 5/10, защото е малко по-гледаем от игралния с Бенисио дел Торо...най-малкото затова, че десет епизода траят повече време от един игрален и има повече за гледане. :)

Link to comment
Share on other sites

Banshee първия и втория сезон не са лоши. Сега изгледах 3ти (последен към момента) и съм с добри впечатления. Приятен е и лек за гледане. Секс, стрелби, обири, престрелки.... а бе има си екшън постоянно.

6,5/10 може би 7 :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Изгледах Narcos. Наистина е добър, но можеха да направят малко повече серии и само един сезон. Последната си беше чисто разочарование и сега ще разтягат локуми през 2рия сезон.

Link to comment
Share on other sites

До като чета отзивите за "Наркос" се сетих за може би любимия ми сериал на такава тематика. Става въпрос за австралийския Underbelly. Сериала е правен изцяло по действителен случай, а дори в някой градове на Австралия е бил забранен. Горещо препоръчвам за всеки който реши да му отдели време, има го в Маймунда. За жалост само 1-ви сезон е преведен.

 

underbelly_standee.jpg

 

 

 

Събитията в сериала са базирани на истински случаи по книгата Inside Australia's Underworld на журналистите Джон Силвестър и Андрю Руул. Излъчва се в телевизионната мрежа на всички австралийски щати с изключение на Виктория, поради съдебна забрана.
Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Гледам излезнал някакъв нов сериал Supergirl, та реших да прегледам първи епизод. Мацката, която играе главната героиня, е сладка, но дори и тя не можа да ме накара да не превъртя набързо епизода. Пълна боза.

Link to comment
Share on other sites

Ти верно ли си тръгнал да го гледаш това?!?!? Аз само като видях заглавието в тракерите и имаше фейспалм...

 

========================

 

Иначе по темата - SUPERNATURAL са на път да приключат сериала достойно, а GREY'S ANATOMY сякаш не трябва никога да свършва... 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте аз почнах скоро Strike Back и ми допада сериалчето, мисля да почвам след като го завърша и Banshee но видях в imdb че има нещо Banshee Origins последователността на гледане каква е ?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте аз почнах скоро Strike Back и ми допада сериалчето, мисля да почвам след като го завърша и Banshee но видях в imdb че има нещо Banshee Origins последователността на гледане каква е ?

 

A Banshee comic called Banshee Origins was produced by IDW and provides details of the failed diamond heist that Lucas and Carrie attempted 15 years ago that lead to Lucas' incarceration. A web series also called Banshee Origins that provided additional scenes to help supplement various characters' pasts before the events that lead to the first episode of the TV series. Currently three seasons have been produced.

По - добре си гледай самият сериал.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...