Jump to content
BulForum.com

Сериали


FunLov3

Recommended Posts

The Office е далеч от ситком и Двама Мъже И Половина. Всеки епизод не е сам за себе си, а развиването на персонажите и отношенията им за мен е много добро. Не знам дали си го изглеждал целия.

 

Целия, не. Чат-пат съм го засичал по телевизията и съм го заглеждал, но не ме грабва. Някак суховат ми идва. Сигурен съм, че и да се пробвам да го започна, само ще се измъча и няма да го завърша. Различно примерно стояха нещата с "Приятели", който преди 3 години някъде за пръв път изгледах някакви две откъслечни серии от 4 сезон по телевизията и започнах да го следя. Изгледах си сезона до края по ТВ, а после си го свалих целия естествено. Но това са както казах, сериали, които си пускаш за по 2-3 серии и толкова. Не захапваш и не се лишаваш от сън, само и само да видиш какво става нататък. :)  Примерно Енгърменаджмента с Чарли Шийн ... ми готин е, но за не повече от 2 серии, защото просто е прекалено статичен.

Иначе, от другите сериали, единственото разочарование, което съм имал, след като съм бил вече адски зарибен, това е "Heroes". Първите два сезона ги изгледах буквално без никакво спиране. Излезе трети сезон, свалих си го, някак си, не знам как успях, но изгледах 5 серии. Напсувах всички имащи нещо общо със сериала, и го изтрих.  :evil

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако си го гледал по БГ телевизия, значи си гледал първи или втори сезон. Тогава още опипват почвата с аудиторията и не влагат много история. Хумора е различен и за мен лично е много забавен.

 

Heroes ефекта получих и аз, но се насилих да го изгледам целия. Също така разочароващ беше и Fringe, последния сезон на който все още не съм изгледал. И The 4400, който започна добре, но явно първоначалната им идея е куцала и то доста.

Link to comment
Share on other sites

Fringe не съм го и започвал. Просто не е моя тип сериал - пълна скука ми идва. 4400 всъщност не беше никак лош. Идеята му също е добра и не е куцала, просто не успяха да я доразвият до край, защото не им позволиха. Доколкото знам, сериала е спрян не заради липса на зрителски интерес или липса на средства. Него го бях хванал преди години по ТВ и започнах да го следя уж, но го даваха по някакво време, дето не можех все да съм у нас и реално успях да изгледам само половин ърви сезон. Наскоро обаче си го свалих и завърших мисията. :)

То изобщо наскоро/преди 2-3 години/ се запалих по сериалите, което е неизбежно покрай тая суша при филмите в последните няколко години. Дотогава,единствения сериал, който бях гледал на компютъра, беше "Бригада". Сега следя 6-7 сигурно едновременно и като им финишират сезоните, настава голяма депресия какво да се гледа и се започва едно претенциозно търсене и подбиране. :D

Link to comment
Share on other sites

Ами според мен, идеята на The 4400 се разми след първия сезон и не беше много ясно какво точно искат да постигнат. Според мен изобщо са нямали никаква представа къде искат да стигнат и са го мислили на момента.

Моите сериали свършиха отдавна, така че сега почти нищо не гледам.

А при филмите няма тотална суша. Гледай стари продукции и такива, които не са много известни. Има доста добри филми. В ТОП10 на Замунда/Арена няма да ги намериш обаче. Влез в IMDB и започвай от там. :) Може да имаш проблем с намирането обаче...

Аз лично гледам повече филми, отколкото сериали.

Link to comment
Share on other sites

@Havelock ще ме караш сега да тегля неща 4:3

 

 

 

 

 

Съвсем умишлено е направен 4:3 и създателите му не разрешават други формати. Идеята е да се поддържа още по-реалистична обстановка.

 

За изгубените .... не ми говори. :) Безсмислени измишльотини и смукане от пръстите, отговорно го заявявам и без да съм гледал дори и една серия. На всичко отгоре, няма дори и един от познатите ми, които бяха яко хлътнали по сериала, да не се чуди накрая защо аджеба изобщо го е гледал. :D

. Влез в IMDB и започвай от там. :) Може да имаш проблем с намирането обаче...

Аз лично гледам повече филми, отколкото сериали.

 

И какво по-точно да търся в IMDB? Каквото не съм гледал от топ250, просто съм решил да не го гледам и знам, че няма да ми хареса. А и тези класации не са съвсем показателни - все пак "Титаник" оглавяваше бая време листата, а филма си е боза. Пък и да речем, че не съм от хората, които смятат "Кръстникът" за страхотен филм. ;)

Link to comment
Share on other sites

Кой говори за класации и списъци?

Правиш акаунт, започваш да рейтваш филми, да цъкаш предложенията и малко по малко излизат филми, които дори не си и чувал.

Link to comment
Share on other sites

Съвсем умишлено е направен 4:3 и създателите му не разрешават други формати. Идеята е да се поддържа още по-реалистична обстановка.

 

За изгубените .... не ми говори. :) Безсмислени измишльотини и смукане от пръстите, отговорно го заявявам и без да съм гледал дори и една серия. На всичко отгоре, няма дори и един от познатите ми, които бяха яко хлътнали по сериала, да не се чуди накрая защо аджеба изобщо го е гледал. :D

 

Нещо си в грешка:

 

"David Simon, creator, show runner, and head writer of The Wire, published a lengthy blog post describing the project's backstory.  According to Simon, executive producer Robert Colesberry wanted to shoot the show in 16:9, correctly predicting that the television industry would eventually mimic film’s widescreen format. Due to budget constraints, the pilot episode of The Wire was shot in standard definition with a 4:3 aspect ratio, as were all the rest of the episodes even as the television industry transitioned to HD and 16:9."

 

Същото се отнася и за Lost, да не говорим, че да си вадиш генерални изводи за това какво ще Ти хареса от хорски приказки е лееко несериозно.

 

П.С. HBO са пуснали края на миналата година HD качество на The Wire. Omar comin yo!

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Нещо си в грешка:

 

"David Simon, creator, show runner, and head writer of The Wire, published a lengthy blog post describing the project's backstory.  According to Simon, executive producer Robert Colesberry wanted to shoot the show in 16:9, correctly predicting that the television industry would eventually mimic film’s widescreen format. Due to budget constraints, the pilot episode of The Wire was shot in standard definition with a 4:3 aspect ratio, as were all the rest of the episodes even as the television industry transitioned to HD and 16:9."

 

Същото се отнася и за Lost, да не говорим, че да си вадиш генерални изводи за това какво ще Ти хареса от хорски приказки е лееко несериозно.

 

П.С. HBO са пуснали края на миналата година HD качество на The Wire. Omar comin yo!

 

 

Мдааа, това е сравнително ново/поне за мен, че напоследък не съм чел въпросните спорове/, защото доскоро уж се опъваха. Чета някакви дискусии отпреди 2-3 месеца, гледам сега и в блога му, че са клекнали ... уж така да достигнел до по-голяма част от зрителите. А доста народ все още критикуват, че не си е останал само 4:3. Ако питаш мен, не разбирам за какво са споровете. Аз нямах проблем да си го изгледам и 4:3, щях да си го гледам и 16:9.  Като се замисля обаче, смятам че 4:3 наистина по-подхожда на атмосферата във филма.

 

За Lost изобщо не ми се спори. Достатъчно ме е яд за Heroes, та да си късам нервите и с него. И както казах, мнението ми не е единствено на база моите изводи, а и покрай хора, които бяха запалени.

И извинявай, ако не отчиташ хорските приказки, да не би да гледаш всичко и после да решаваш? :) Не казвам, че се влияя от всяко мнение, но все пак ...

Link to comment
Share on other sites

Narcos - страхотен.

Без глупости като "мистери или фентъзи".

 

Супер е тези дни го изгледах на един дъх.

 

Fringe първите сезони е малко по- муден но последните са смърт. Аз съм изгледал почти всичко що има да се гледа и този е топ5 в моята класацията. Даже се бори за топ3

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Излезе сериал по идеята на Limitless. Ще бъде от типа "ченге и цивилен с някаква специална способност разследват престъпления". Аз лично съм фен на този жанр - The Mentalist, Castle, Psych, Lie to Me и др. Вярно, с времето се поизтърква, но има потенциал за известна доза забавление. 

Link to comment
Share on other sites

Излезе сериал по идеята на Limitless. Ще бъде от типа "ченге и цивилен с някаква специална способност разследват престъпления". Аз лично съм фен на този жанр - The Mentalist, Castle, Psych, Lie to Me и др. Вярно, с времето се поизтърква, но има потенциал за известна доза забавление.

Трейлъра изглежда добре. Да видим какво ще се получи. Хареса ми и появата на познати лица. Което ми напомня, че адски много ми липсва Декстър...
Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че Limitless ми е много любим филм, точно този тип жанр ме отказа да го започна. Не, че не го харесвам, но ми е много изтъркан вече и не мисля, че има какво повече да покажат. 

Link to comment
Share on other sites

narcos-on-netflix-a-highly-addictive-and

 

Narcos

 

добър сериал. чакаме втория сезон :)

 

п.п. само на "американският" агент(мърфи) играта не е на нивото на останалите актьори. нещо слаб ми се струва.

Link to comment
Share on other sites

narcos-on-netflix-a-highly-addictive-and

 

Narcos

 

добър сериал. чакаме втория сезон :)

 

п.п. само на "американският" агент(мърфи) играта не е на нивото на останалите актьори. нещо слаб ми се струва.

 

Има нещо вярно. За сметка на това се изкефих като видях колегата му. От GoT героя му мн ме изкефи. Тука нещо не блести мн мн ама... бива.

 

P.S. Култов момент от GoT

 

8858310e3.png

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Не можах да издържа първия епизод, не е по вкуса ми.

 

Иначе излезе двоен епизод на новия Heroes. Сърбят ме очите да го изгледам, но съвсем ще изостана с работата :)

 

Edit: Изгледах го, стори ми се много скучен.

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...