Jump to content
BulForum.com

Сериали


FunLov3

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Моля се за деня, в който ще излезе нещо подобно на Battlestar galactica. Вече бая години минаха и в sci-fi няма нищо заслужаващо си.

Този аз пък така и не го изгледах. Дотъпя ми много бързо. От него по-бързо ми дотъпя единствено Game of Thrones.

 

А пък Farscape го гледах няколко сезона, но и той ми доскуча.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Просто Star Trek и Stargate франчайзовете вдигнаха адски много летвата в Sci-Fi жанра и сега много трудно може да излезе нещо свястно.

Link to comment
Share on other sites

Този аз пък така и не го изгледах. Дотъпя ми много бързо. От него по-бързо ми дотъпя единствено Game of Thrones.

 

А пък Farscape го гледах няколко сезона, но и той ми доскуча.

 

Явно вкуса ти е такъв :) Според масата imdb и двата се радват на доста голям рейтинг (да не кажа топ) в жанра си.

Link to comment
Share on other sites

Просто Star Trek и Stargate франчайзовете вдигнаха адски много летвата в Sci-Fi жанра и сега много трудно може да излезе нещо свястно.

Не забравяй и Вавилон 5 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

true-detective-season-2.jpg

 

True Detective Season 2

 

 

след изключително силния първи сезон, с оглед на факта, че няма продължение на сюжетната линия и наличието на актьори като винс вон и рейчъл маккадамс бях доста скептичен, че ще е поне на половина добър като първия ... но сгреших. много силен сериал, пипнат е до съвършенство, а актьорите са перфектни. вон и маккадамс показват поне на мен едно съвсем различно амплоа от това, с което съм свикнал да ги свързвам ... определено ще гледам с друго око на тях след тези им роли. колин фарел е ясен. червенокоската и тя играе много добре ... а бе, заслужава си отвсякъде тоя сериал!

Link to comment
Share on other sites

Явно вкуса ти е такъв :) Според масата imdb и двата се радват на доста голям рейтинг (да не кажа топ) в жанра си.

 

Това даже ми е част от подписа. Масата да се радват на каквото си искат. StarGate Universe също го считам за пълна боза. Изгледал съм всичките му епизоди и определено не ме кефи. 

 

Farscape накрая стана тотална помия... 

 

Само накрая викаш? На мен още от началото след 3тия епизод взе да ми се затъпява, а от средата на 3тия сезон май се отказах да го гледам. 

 

От друга страна много приличен сериал беше Sliders. Доста идейни неща имаше там.

Link to comment
Share on other sites

Щях да ви нахуля, че никой не е споменал нищо за Mr. Robot, но видях, че нагоре е дискутиран. Изгледах 2 епизода и съм "закачен". :moon:

Link to comment
Share on other sites

MV5BMjEwODQ1MTMxOF5BMl5BanBnXkFtZTgwMjg1

 

 

A series centered around a group of football players and their families, friends, and handlers.

 

 

Изгледах осемте излезли епизода- 5/10. Не е толкова лош, че ако го изгледате да съжалявате (25-30мин епиз), но и няма да изпуснете нищо, ако не го. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Mr. Robot кривна в някакво силно дистърбнато измерение  :blink:

Ми аз съм до 6ти епизод.Много мазало за сега :D Днеска ще догледам другите и ще видя как е. Ама Рами Малек пасва идеално за тая роля.

Link to comment
Share on other sites

Гледах преди около две седмици първия епизод на някакъв стартиащ нов сериал- Луцифер. Привлечв мв факта, че оценките му бяха много високи и самото име, заради което реших, че ще е нещо по-различно като замисъл и сюжет. Като цяло епизода не беше лош- имаше хумор, но от това, което видях, най-вероятно сериалът ще е пореният тип полицейски, в който "служебното лице" ще има цивилен и екстравагантен партньор, което ме отказа. 

Link to comment
Share on other sites

Mr. Robot кривна в някакво силно дистърбнато измерение  :blink:

Мани, още 1вата серия, за ИП-то на Колби:

 

48a28ef4ef8b2c3e.jpg

 

WTF?!?

 

Иначе е свеж, на фона на другите бози.

 

Link to comment
Share on other sites

А тоя сериал (True Detective) така и не разбрах какво всички се превъзнасят по него.

 

Нали знаеш как наркоманите са все възвишени и вечно неразбрани души? ;)

Или пък да го оприличим на модерното изкуство, където хората/в голяма част снобарията/, стоят и ахкат пред един черен квадрат?  :grin:

Та така и този сериал. По подобен начин и "Breaking bad" си извоюва мястото в IMDB и периодично си разменят първото място с "The wire", което е абсурдно. "The wire" е извън всякакви класации, на съвсем друго ниво от всичко друго. Нагоре и встрани!

 

Интересно е, че за 80+ страници изобщо не е споменат "The shield". Същите послания, като при "Breaking bad", но в пъти по-динамичен, по-разнообразен и по-непредсказуем.

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш как наркоманите са все възвишени и вечно неразбрани души? ;)

Или пък да го оприличим на модерното изкуство, където хората/в голяма част снобарията/, стоят и ахкат пред един черен квадрат?  :grin:

Та така и този сериал. По подобен начин и "Breaking bad" си извоюва мястото в IMDB и периодично си разменят първото място с "The wire", което е абсурдно. "The wire" е извън всякакви класации, на съвсем друго ниво от всичко друго. Нагоре и встрани!

 

Интересно е, че за 80+ страници изобщо не е споменат "The shield". Същите послания, като при "Breaking bad", но в пъти по-динамичен, по-разнообразен и по-непредсказуем.

 

Така е. Както и при филмите, музиката и всичко останало, има такива за масовката и такива които не са за всеки.

 

P.S. The Wire е добър сериал, но за мен към края се поизчерпа и така и не го догледах. Същото нещо се случи и с OZ.

В интерес на истина не се сещам друг сериал освен GoT с много сезони и да не ти писне към края. Видят ли, че има хляб, почват да въртят, сучат, цедят тая крава, докато не се гътне.

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истина не се сещам друг сериал освен GoT с много сезони и да не ти писне към края.

GoT ми писна още в средата на първи сезон. За сметка на това всичките StarTrek-ове, StarGate-ове бяха върха и не ми омръзнаха грам.

Link to comment
Share on other sites

 

В интерес на истина не се сещам друг сериал освен GoT с много сезони и да не ти писне към края. Видят ли, че има хляб, почват да въртят, сучат, цедят тая крава, докато не се гътне.

 

Като фен на GoT ти казвам, че това си е фентъзи сапунка. Каста е уникален, макар почти само от неизвестни актьори. Играят прекрасно. Диалозите при някои обособени двойки са убийствени. Сериала е страхотен, за съжаление обаче си е комерс, какъвто е и автора на книгите. Това точно ще го убие в един момент.

 

Не разбрах обаче, как точно се е изчерпал "The wire" към края? За много хора петия сезон се води скучен, но това беше тематиката. Такава си е била и идеята на автора. В крайна сметка нещата се навързват и края беше наистина блестящ. Блестящ, защото беше неочакван, точно заради това, че всички знаем истината, и че е точно така, но не го чакаме във филмите, където се опитваме уж да избягаме баш от черната реалност, която "The wire" представя. Докато "страхотния" край примерно на "Breaking bad" си беше наистина абсолютно предвидим, още от първата серия.

 

Friends, The Office.

 

Е, не говорим за ситкоми все пак. То ако е така, най-универсалния сериал си е "Двама мъже и половина". Не ти трябва хронология. Откъдето и да го захванеш, все си е непрестанен хилеж. :) Но то си е за пълно разпускане. Иначе говорим за сериали, които очакваш да те завладеят някак.

Edited by Havelock
Link to comment
Share on other sites

The Office е далеч от ситком и Двама Мъже И Половина. Всеки епизод не е сам за себе си, а развиването на персонажите и отношенията им за мен е много добро. Не знам дали си го изглеждал целия.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...