Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Имам едно питане: има ли някакви санкции при системно превишаване на скоростта и снимка с камера, т.е. този месец ме щракват, отивам, плащам си глобата (нали вече точки не взимат), следващия месец пак снимка, пак си плащам, или правиш си нарушенията, плащаш си глобата и няма проблем? Питам, защото един познат има вече няколко поздравителни картички и ми стана интересно. :)

 

По принцип е възможно и едни и същи суми да плати, но има нарушения, при които санкциите скачат за втори и т.н. път, като скачат ДОСТА.

 

Ами аз мога да купя и за 300лв, стига цената да е добра.Твоето разбиране за голямо количество какво е?

Не вярвам тези по сергиите на четвъртък пазара да зареждат за повече парти в тези жеги.

 

Да ти кажа честно стойността на цветята по сергиите е доста по-висока. Доставчиците не работят умишлено с частни лица, а с търговците, защото иначе всички щяхме да ходим при тях. Повечето цветя идват от Гърция с хладилни камиони и се съхраняват у нас. Ако отидеш в магазин или на по-сериозна сергия, може да ти доставят и за 10 хил.лв. цветя в рамките на няколко часа. Затова ти казах - пазари се с тях за отстъпка. Това ти е най-добрият вариант. Никой не е луд да те прати при доставчика си, че да му изядеш хляба.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Защо KM player не иска да се ъпдейтне аутоматично ? Анти вирусната ли му пречи ? Не искам да свалям новата версия ,а направо да ъпдейтна,обаче като цъкна автоматично ,и дава някакъв кернел error.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Кой е този тип?

 

Има го на доста демотиватори а аз дори идея си нямам кой е той

 

Не мога да го разпозная и аз.... biggrin1.gif

 

Защо KM player не иска да се ъпдейтне аутоматично ? Анти вирусната ли му пречи ? Не искам да свалям новата версия ,а направо да ъпдейтна,обаче като цъкна автоматично ,и дава някакъв кернел error.

 

Аз да те питам - защо изобщо използваш КМ? Съветвам те да минеш на VLC.

Link to comment
Share on other sites

Аз да те питам - защо изобщо използваш КМ? Съветвам те да минеш на VLC.

 

Или евентуално на GOM - жена ми предпочита неговия интерфейс, аз нямам претенции. До момента най-безпроблемно работи VLC по мои впечатления

Link to comment
Share on other sites

Защо KM player не иска да се ъпдейтне аутоматично ? Анти вирусната ли му пречи ? Не искам да свалям новата версия ,а направо да ъпдейтна,обаче като цъкна автоматично ,и дава някакъв кернел error.

Щот отдавна КМ плеъра се подвизава под името Daum PotPlayer. http://potplayer.eu/forum/ Ей от тука БГ версията.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък предпочитам BS Player. Преди го ненавиждах, но се оказа най-лек и най-функционален. Пък и автоматичното сваляне на субтитри е върха.

Link to comment
Share on other sites

BS player едно време го ползвах.

Откак видях KM player ... :bowdown: .Всичко в едно (без никакви кодеци и глупости).И сега тази новата версия е още по стабилна.Т'ва с ъпдейта било някакъв бъг,и се наложи да "чупя" мишката за да стане както трябва.Ъпдейтнах го де.

 

А как така Km е Daum PotPlayer ? :blink:

http://www.kmpmedia.net/

Link to comment
Share on other sites

Кой е този тип?

 

Има го на доста демотиватори а аз дори идея си нямам кой е той

 

1337507015-37267.jpg

 

Отрежи му лицето с Пейнта на Уиндос-а или с която програма ти е удобно и го пускаш в гугъл търсачката за изображения.

НО задължително да изрежеш и буквите където са в косата, защото ще ти наблъска сумати снимки на филми.

Link to comment
Share on other sites

Има ли вариант да си прехвърля СМС-ите от телефона (Нокиа Н82) на компа? Тъй като ще си продавам ГСМа пък искам да си запазя съобщенията :)

 

Да. С PC Suite-а можеш да ги архивираш.

Link to comment
Share on other sites

Издирвам стойка за моб. телефон, модел CR-115 NOKIA. Трябва ми за утре, да е налична и до 20лв. Освен бул. Руски някой други идеи има ли? В Продавалник вече съм търсил, но продавача там не е в Пловдив до понеделник, а аз неделя вечерта пътувам и ми трябва точно за GPS навигация.

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=117181

Link to comment
Share on other sites

А как така Km е Daum PotPlayer ? :blink:

http://www.kmpmedia.net/

Значи по едно време създателя на КМ-то си хвана чантата и заряза проекта. Май го даде други да го правят и нещата замряха. И тогава от някъде изскочи Pot, който пак е корейски и е на същата основа като KM - имат огромно сходство в интерфейса, настройките и т.н. Та изглеждаше, все едно е продължението на KM с ново име - някой е взел плеъра и е продължил да го прави с ново име. Но сега като гледам, явно са намерили някой, който сериозно да се захване да разработва отново KM и сега ги има и двете програми. Ще разгледам отново КМ-то да видя как е, че да си призная липсват ми някои неща, които в Pot ги няма. Но иначе двата плеъра са доста сходни. Може след като минах на Pot Плеъра да са се увеличили разликите, днес ще си сваля KM-to.

Link to comment
Share on other sites

Дайте едно рамо за пейпал, че направо откачихме.

Има си регистрация, изтече старата банкова карта Visa Electron, сменихме я с нова и при опит да се смени картата, общо взето ми излиза месидж да си гледам работата, че не се приема картата и те така.

Какво не пробвах, дори регистрирах още един акаунт на моя мейл, с моите имена и при опит да добавя карта, която е на мое име, в нея има пари, активна е, изтича след една година и нещо и пак не става и не става и не иска и не може да се потвърди и това от два дни и ми писва вече.

 

А и още нещо - как да изтрия втория акаунт, защото след като се убедих, че проблемите не са с акаунта, просто искам да го махна. Изобщо може ли да се делне?

Link to comment
Share on other sites

Не ти ли обяснява, че ще ти вземат 1,50 евра, които после ще ти върнат и в превода ще има 4 цифрен код, който трябва да видиш в извлечението си и така да потвърдиш картата? Защото това отнема време. Ако си минал тоя момент се обади в банката и помоли да ти кажат 4-те цифри, за да не чакаш чак до края на месеца извлечението.

Link to comment
Share on other sites

Не, не ми дават. Изобщо като въведа номер на карта, трите цифри отзад на картата и валидността и ми дава, че банката или системата им не приема/потвърждава картата и ала-бала.

По въпроса с новия акаунт - оправих се и го изтрих. С този правя последен опит и го затривам и него. Досега поне 10 пъти съм си пазарувал със старата карта и не съм имал проблеми - само сменям картата и греда...

Link to comment
Share on other sites

Не, не ми дават. Изобщо като въведа номер на карта, трите цифри отзад на картата и валидността и ми дава, че банката или системата им не приема/потвърждава картата и ала-бала.

По въпроса с новия акаунт - оправих се и го изтрих. С този правя последен опит и го затривам и него. Досега поне 10 пъти съм си пазарувал със старата карта и не съм имал проблеми - само сменям картата и греда...

 

Карта не се СМЕНЯ. Регистрира се нова и се трие старата.

 

И за номер се въвежда само номера ОТПРЕД на картата. Тези 3те отзад са контролни цифри и се въвеждат в CVV или Security Check полето.

Link to comment
Share on other sites

Да, точно. Изтрих старата, аднах новата, точно както казваш - 16 цифри отпред и контролните 3 в другото поле.

 

This credit card has been refused by the bank that issued your credit card. For details on why your card was refused, please contact your credit card issuer's Customer Service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Да, точно. Изтрих старата, аднах новата, точно както казваш - 16 цифри отпред и контролните 3 в другото поле.

 

This credit card has been refused by the bank that issued your credit card. For details on why your card was refused, please contact your credit card issuer's Customer Service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

 

Случайно да нямаш пари в картата? Или да има някакви забрани? Я се обади на банката и ги питай може ли да се ползва за разплащания през интернет да видим какво ще ти кажат. Пробвай да я използваш на банкомат един път, че нашенските банки чат-пат имат малоумни ограничения - едни ми бяха казали че трябвало да направя плащане в магазин първо, после да изтегля на банкомат някаква сума и чак тогава щяло да може да се ползва в чужбина. Как не ги напсувах не знам - сигурно понеже човека беше културен тогава и май даже ми се извини, че е така.

Link to comment
Share on other sites

Има пари в картата, преди 2 часа пазарувах с нея в магазин, а преди 2-3 седмици я ползвах и на банкомат. Картата си е активна и си е наред. Има малко над 100лв. в картата към момента. По телефона не давали информация, защото нямало нещо си за телефонно банкиране... Как да им обясня, че не искам да банкирам по телефона, а искам информация за проклетата карта. За онлайн плащане не съм пробвал с тази, но със старата плащах някакви неща от амазон и нямаше проблеми, както и в ebay съм плащал с нея, което се опитвам да направя и от 2 дни, но не ми се получава, заради проблемите с пейпал.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...