Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Нормално ли е вече 2ри ден след като са ми направили ваксина да се чувствам все едно ще се разболявам и мястото където ми е бита ваксината да ме боли малко?

 

 

Edit: Заушка

Мисля, че е нормално, но за всеки случай отиди при личната ти лекарка да питаш. И на мен ми биха такава ваксина, но и за момент не съм се чувствал зле, нито пък ме е боляло местото, но при всеки е различно. Преди да ти бият ваксината чувствал ли си се така?
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Защо FireFox-а от време на време бъгва и взима ~80% ЦПУ, 100-150мб рам. Ако е заради тези гадни реклами и глупости, как да ги махна, лазят ми вече по нервите?

ед: като изключим това че отварям по 5-8 таба

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Мисля, че е нормално, но за всеки случай отиди при личната ти лекарка да питаш. И на мен ми биха такава ваксина, но и за момент не съм се чувствал зле, нито пък ме е боляло местото, но при всеки е различно. Преди да ти бият ваксината чувствал ли си се така?

 

Чувството е все едно съм настинал, а може и наистина да съм настинал. Все пак там чаках малко на студа....

Link to comment
Share on other sites

Нормално е. Ненормално е да се влошава. Ако продължи още 1 ден трябва да вземеш мерки, иначе ще се разболееш. Все пак не забравяй какво представлява ваксината :)

Link to comment
Share on other sites

Защо FireFox-а от време на време бъгва и взима ~80% ЦПУ, 100-150мб рам. Ако е заради тези гадни реклами и глупости, как да ги махна, лазят ми вече по нервите?

ед: като изключим това че отварям по 5-8 таба

Изтегли си "флаш блок" плугина и не отваряй нови прозорци, а само подпрозорци (предполагам, че така правиш). Ако не помогне, рестартирай лисицата...ако и това не помогне - рестартирай бозата....и накрая - преинсталирай лисицата, бозата и всичко останало. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

ами даваш някви кинти...

премерно за 350 долара, даваш 35 за превода ;)

ама май не е 10%, а е различно...питай си в банката или бюрото, където ще ти го правят превода

Нещо като пощенски запис ли е? Даваш на изпращащия името, фамилията, държавата, града и?

Link to comment
Share on other sites

Нещо като пощенски запис ли е? Даваш на изпращащия името, фамилията, държавата, града и?

Отиваш в някоя банка, в която има офис на WU и превеждаш парите срещу съответната такса.

Link to comment
Share on other sites

Нещо като пощенски запис ли е? Даваш на изпращащия името, фамилията, държавата, града и?

Да това е информацията която ще ти искат. Име и адрес. Макар че адреса не е от значение. Интересува ги от кой град ще се получат парите. Най - важното е името. Когато направиш превода ще ти дадат един номер. Изпрати го на човека които ще получава парите. Така със номера и документ за самоличност получателя отива в банка която работи с western union. Има възможност и за изпращане на пари на човек който не може да покаже документ за самоличност.

 

Не ти препоръчвам да ги използваш обаче. Прекалено са им високи таксите за превод. Парите пристигат за около 10 мин. Това е предимството им. Ако има възможност по - добре би било със банков превод. Трябва да ти струва около 10 евро. Поне при мен толкова излиза от Канада до България.

Link to comment
Share on other sites

Да това е информацията която ще ти искат. Име и адрес. Макар че адреса не е от значение. Интересува ги от кой град ще се получат парите. Най - важното е името. Когато направиш превода ще ти дадат един номер. Изпрати го на човека които ще получава парите. Така със номера и документ за самоличност получателя отива в банка която работи с western union. Има възможност и за изпращане на пари на човек който не може да покаже документ за самоличност.

 

Не ти препоръчвам да ги използваш обаче. Прекалено са им високи таксите за превод. Парите пристигат за около 10 мин. Това е предимството им. Ако има възможност по - добре би било със банков превод. Трябва да ти струва около 10 евро. Поне при мен толкова излиза от Канада до България.

Благодаря за инфото, това ми трябваше :). Сега остана да разбера дали работят събота и неделя.

Link to comment
Share on other sites

Много спешен въпрос-как мога един ISO файл,който е 2.66 GB да го разделя примерно на 40 Rar fail-чета на по 20 MB и после като ги разархивирам пак да е тоя файл :wacko:

 

Много от игрите ги правят така :bgrin: .Айде помагайте,че лошо...

Link to comment
Share on other sites

Много спешен въпрос-как мога един ISO файл,който е 2.66 GB да го разделя примерно на 40 Rar fail-чета на по 20 MB и после като ги разархивирам пак да е тоя файл :wacko:

 

Много от игрите ги правят така :bgrin: .Айде помагайте,че лошо...

Има една програма, но е много трудно намираема и е доста сложна за използване. Казва се winrar :)

Link to comment
Share on other sites

Да, знам, но говорих с един приятел от Канада и той каза, че там WU бачкат и през почивните дни :blink:

Той ще ти изпрати парите, но ти няма да има как да ги получиш преди понеделник освен ако не намериш някъде да имат офис които да работи в неделя. Аз лично не се сещам за българска банка която да работи в неделя.

 

Много спешен въпрос-как мога един ISO файл,който е 2.66 GB да го разделя примерно на 40 Rar fail-чета на по 20 MB и после като ги разархивирам пак да е тоя файл :wacko:

 

Много от игрите ги правят така :bgrin: .Айде помагайте,че лошо...

Десен клик на папката и избираш "Add to Archive".

След това си избираш разните опции които искаш. Лично аз бих ти препоръчал:

Create solid archive

Test archived files

 

Най - долу вляво ще видиш следния текст и под него падащо меню:

Split to volumes, bytes

 

Там пишеш по колко да е големината на всеки от архивите. За 20Mb архиви трябва да въведеш:

20972000

 

След това ще ти го раздели точно както искаш ;).

 

 

 

 

В момента по необяснима причина съм в настроение :D. Може би е от играта на Монополи в приятна компания :).

 

Ако някой иска помощ от мен сега е момента :P.

Link to comment
Share on other sites

50 000 euro безсрочен и безлихвен заем, моля :D

Честно казано има как да ти намеря такава сума без много затруднения. Друг е въпросът за "безсрочен" ;).

Link to comment
Share on other sites

Честно казано има как да ти намеря такава сума без много затруднения. Друг е въпросът за "безсрочен" ;).

Аха и насам и насам :P .Иначе благодаря за информацията :punk .До сега не ми се беше налагало да ползвам тая опция на WinRar-a,за делене на файлове :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ако някой иска помощ от мен сега е момента :P.

 

Ще се възползвам - хубава дистрибуция за рутер/ръчно сглабян/, моля. :)

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Ще се възползвам - хубава дистрибуция за рутер, моля. :)

Честно казано бих ти препоръчал Debian. Инсталацията е една от най - лесните който може да видиш. След лека настройка на apt-get ще си готов и със софтуера.

 

Да поясня малко.

Бих ти препоръчал да си свалиш мрежовата инсталация.

 

http://cdimage.debian.org/debian-cd/4.0_r1...386-netinst.iso

 

 

Трябва да има интернет на машината на която ще го инсталираш.

Избираш стандартна инсталация. Нещата за които ще те пита са кой мирор да ползва и как да си разделиш харддиска. Накрая ще има и малко въпроси за GRUB и потребителите. Инсталирай GRUB в MBR.

С това приключваш инсталацията.

 

След първото логване вероятно всичкият ти наличен хардуер ще тръгне без проблеми. Ако не тръгне не се притеснявай да се свържеш по някакъв начин с мен.

След това трябва да редактираш "/etc/apt/sources.list" файла. Става с командата "pico /etc/apt/sources.list".

Ще сложиш # пред редовете които искаш да не се ползват. Трябва да махнеш cd-rom-а като соурс. Ще оставиш само от уеб да си взима пакетите. След това пишеш командата:

apt-get update

 

От тук нататъка ако ти потрябва някакъв софтуер само пишеш:

apt-get install име.на.софтуера

Примерно

apt-get install iptraf

 

Трябва да ми обясниш каква точно ще е схемата в мрежата за да ти дам настроийки за iptables.

 

Лично аз предпочитам да използвам някоя от големите linux дистрибуции - Slackware, Debian и т.н.

Не съм фен на Damn Small Linux, ipcop и подобните им.

 

 

 

Използвам онлайн преводач от латиница към кирилица и може да има смешни правописни грешки.

Link to comment
Share on other sites

Бях на Ubuntu но нещо много ме издразни и сега сложих Слак.Засега е добре, но утре като съм свободен/почивка- УРА!/ ще се занимая с Дебилиана...Ако имам проблеми, ще пиша.

Link to comment
Share on other sites

Бях на Ubuntu но нещо много ме издразни и сега сложих Слак.Засега е добре, но утре като съм свободен/почивка- УРА!/ ще се занимая с Дебилиана...Ако имам проблеми, ще пиша.

Имай на предвит че доста неща липсват в инсталацията. Чак на моменти съм удивен как стандартен софтуер го няма и трябва да се инсталира допълнително. Честно да ти кажа това ми харесва :). Няма никакви излишни "боклуци". apt-get за разлика от пакетната система на slackware поддържа зависимости ;). Направо се родих от както минах към Debian за използване по сървъри.

 

 

Ако имаш някакви въпроси ми пиши на имейла. Следващите няколко дни ще съм в България и съответно няма да имам време да следя много форума.

Link to comment
Share on other sites

някой има ли опит с поръчването на дрехи от интернет магазини в чужбина,как седят нещата с доставката,транспортните такси и тн.Мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

Доставката става с куриер. Ако поръчката е от САЩ се обмитява задължително. Цената на доставката зависи от съответната страница.

 

Ако доставката е от Европа - под 40 евро няма обмитяване.

 

Проблема не е с доставката, а с намирането на страница, която доставя до България.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...