Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

имам няколко снимки от сорта на

2000х3000

5000х3000

пиксела могат ли някъде да се изкарат в реален размер и колко би ми струвало при положение че са цветни ?

Реалният размер зависи и от DPI... Разбирай, че 2000х3000@300DPI може на по-малко от А4 да се събере, ама ако е на 72DPI че е около 70 на 100 сантиметра... Така че не можем да ти кажем без повече информация :) Ориентировъчно - една страница цветен печат на А3 върху нормална хартия е 2 лева.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

аха , а как да разбера колко ДПИ ми е картинката и какво търсене трябва да пусна в гооглето да ми изкара разни картинки които са с размер а3 примерно

 

предполагам че това е идиотски въпрос ама наистина си нямам и идея

Link to comment
Share on other sites

аха , а как да разбера колко ДПИ ми е картинката и какво търсене трябва да пусна в гооглето да ми изкара разни картинки които са с размер а3 примерно

Чукваш на properties и ще видиш резолюцията даже и под '98...а в ХР даже имаш няколко още по-лесни начина. :P

 

А за другото - в гугъл пускаш да търси изображения и избираш, разбира се "много големи изображения" (това при положение, че ти е кирилизиран браузера...но на английски е същото...най-отгоре. :D )

 

На А4 съм печатал прекрасни изображения от резолюция 1600 Х 1200 (2.1 мегапиксела), а за А3 мисля, че всичко над 2048 Х 1536 ще ти свърши работа. :punk

Link to comment
Share on other sites

е добре къде я пише тая тъпотия никъде не виждам дпи-то колко е

 

и да кажем че си намеря такива картини които ми трябват къде да отида да ми ги принтират най-тънко ;)

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

е добре къде я пише тая тъпотия никъде не виждам дпи-то колко е

 

и да кажем че си намеря такива картини които ми трябват къде да отида да ми ги принтират най-тънко ;)

DPI-то сам си го избираш, т.е. ти казваш на печатицата колко голямо искаш да ти го разпечатат. Чисто субективно решението ти зависи от тва от колко далече ша гледаш разпечатаната снимка и/или колко кинти ти се дават, примерно.

Кажи си най-накрая какво искаш да отпечаташ и с какви размери приблизително го искаш, за да могат хората дето се занимават с печат и предпечат да ти помогнат наистина.

Link to comment
Share on other sites

Откъде да си взема такива слушалки, че мойте им свърши стажа. :bgrin: И някаква ориентировъчна цена горе -долу?

 

201-4368a0c61adc0.jpg

 

 

 

Ако случайно някой от форума продава нека да каже.

Link to comment
Share on other sites

каква е глобата ако ме спрат с просрочен акт (10 дена съм го просрочил че имаше много народ днеска в КАТ)

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

каква е глобата ако ме спрат с просрочен акт (10 дена съм го просрочил че имаше много народ днеска в КАТ)

Пишат ти пак акт. Миналата година по това време излезна точно 10 лева без точки. В случая вместо талон ти взимат първия акт.

Link to comment
Share on other sites

Приблизително каква част от световния интернет трафик минава през YouTube?Някъде пишеше 1/10-та,но е леко съмнително...

Edited by sasho_1989
Link to comment
Share on other sites

Приблизително каква част от световния интернет трафик минава през YouTube?Някъде пишеше 1/10-та,но е леко съмнително...

 

 

advert

 

 

Обаче е трудничко да се каже каква част от всички интернет потребителите влизат там. Според Nielsen потребителите в САЩ са 212 080 135 - 70.2% от населението, обаче като се има предвид, че например за България цифрите са доста условни и до колкото зная Nielsen сега стъпват при нас... На бая места положението е същото...

Edited by juji
Link to comment
Share on other sites

За пътуване до Великобритания със самолет дали ще ми трябва и валиден международен паспорт, или само личната карта? Някой пътувал ли е скоро? Чувал съм, че на някои летища проверяват и международните паспорти британските власти, а не би трябвало ми се струва.

Link to comment
Share on other sites

Брат ми пътува редовно, понеже учи там и винаги си носи паспорта. Не би трябвало да е задължително, но е по-добре да си носиш паспорт, отколкото да си без него.

Link to comment
Share on other sites

Колко струват горе-долу тортите в "Неделя" и колко парчета са?
Има големи, има малки торти. Разгледай ги тук. Мисля, че малките торти бяха достатъчни за 8 порции. Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

защо халогенните крушки не трябва да се пипат с ръка ?

казаха ми че ако ги пипна и като се нагреят изгарят,и аз с тоалетна хартия ги даржах като ги пъхах в лампата, та ся ми е интересно що така ?

Link to comment
Share on other sites

Хубаво, ама аз цени не видях, пък само тва ме интересуваше:)

последно като съм взимал около 15-20 + лв са някъде , зависи за коя торта става дума, аз примерно обожавам Сахер която е на цена около 23 лв май , ако не се лъжа :unsure:

Link to comment
Share on other sites

защо халогенните крушки не трябва да се пипат с ръка ?

казаха ми че ако ги пипна и като се нагреят изгарят,и аз с тоалетна хартия ги даржах като ги пъхах в лампата, та ся ми е интересно що така ?

защото ще оставиш отпечатъци по стъклото от мазнината по кожата ти. там пък после кат светне крушката и се нагрее до работна температура (която е доста по-висока от на крушките с нажежаема жичка) ще има област с различен коефициент на топлообмен спрямо останалата част от крушката при което има много голяма вероятност точно на границата на тези области (по ръба на отпечатъка ти) да се деформира стъклото на балона и да загуби херметизиращите си свойства при постоянното нагряване+изстиване при работата на лампата.

ако си сменял изгорели автомобилни крушки с отпечатък по тях ще видиш че тъмното опушено петно е точно на мястото на отпечатъка. тъмното петно се получава при изпускането на нагорещения халогенен газ във въздуха.

ама си има и положителни страни - така престъпника никога не може да се скрие и винаги ще знаеш кой ти дължи 2 лева за нова крушка :D

Link to comment
Share on other sites

Съветвам задължително посещение на лекар! Зависи от травмата, може да спадне нормално, но може и да е много неприятно ОСОБЕНО ако не се прегледа от компетентно лице. Засега мисля че освен студен компрес друго ти сам няма какво да направиш.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...