Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Доставката става с куриер. Ако поръчката е от САЩ се обмитява задължително. Цената на доставката зависи от съответната страница.

 

Ако доставката е от Европа - под 40 евро няма обмитяване.

 

Проблема не е с доставката, а с намирането на страница, която доставя до България.

а ако имам роднини в чужбина,по евтино ли би излезнало да го изпратят на тях и те после чрез колет до мен?

Link to comment
Share on other sites

Една обикновена акумулираща печка колко ток консумира съответно на 1-а,2-а,3-а и 4-а степен :blink:

 

Акумулиращата печка по мои спомени е 4.5 киловата (при всички случаи не е под 4). Идеята е през нощта да бичи на макс, през деня да не се пуска изобщо. Предполагам степените са по киловати, ако откриеш книжката на печката може би там нещо може да е споменато.

Link to comment
Share on other sites

а ако имам роднини в чужбина,по евтино ли би излезнало да го изпратят на тях и те после чрез колет до мен?

Много зависи какво и докъде, но ти можеш и да видиш. И еибей някои селъри пращат worldwide. Само трябва да ги попиташ за цената.

Link to comment
Share on other sites

:blink: Защо когато слънцето/луната залязва/изгрява се вижда по-малко/а от колкото ако е точно над нас? :blink:

Нека някой да се включи с по свестен научен отговор. Благодаря предваритенлно.

пп Спешно е, а сега ме мързи да ровичкам чичкото, пък и нали за това е тази тема.

Link to comment
Share on other sites

:blink: Малко по-точно формулиран въпрос, може ли?Все пак, според това, което аз си мисля, че питаш - това е заради изкривяването на светлинните лъчи от атмосферата...Ама обикновено са по-големи, не по-малки...
Link to comment
Share on other sites

Ами самото слънце когато залязва или изгравя се вижда доста мъничко в срявнение със обедното слънце, което се пада буквално над нас и се вижда едно такова огромноо. Колко по-добре да формулирам въпроса

На мен ми се струва че когато залязват са по-малки, дали?

Гримжаур - златен. Мерси много!

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Ами амазон доставя.

 

Amazon е страница, която обединява редица онлайн магазини. Не всички стоки се предлагат директно от Amazon. Като поръчаш, може да получиш съобщение в пощата, че до Bulgaria не доставят в момента. Даже сега се сетих, че до България, Амазон доставя само книги и дискове. Даже за дисковете не съм сигурен.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ами самото слънце когато залязва или изгравя се вижда доста мъничко

 

Явлението се нарича астрономична рефракция.Повече за него - тук.

 

Гримжаур - златен. Мерси много!
За нищо.Друг път пък ти ще помогнеш с нещо :) Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча фото в Пловдив(Центъра, Смирненски или Кичука в краен случай) , в което правят снимки(за документи ... примерно) евтино, качествено и бързо - смисъл някой е доволен от него (по възможност нещо различно от 4лв-а за 1 ден ) ?

Edited by 777
Link to comment
Share on other sites

Интересува ме как се нарича кабела, който е между компютъра и монитора и къде мога да немеря такъв с дължина около 3 метра :)

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се , но лекциите ми по ЛААГ са сутрин и когато съм сънен не заполням някой неща , а повечето ми колеги са пълен хал на тази тема . Та значи въпросите са ми елементарни , но не ги разбрах в началото и сега само се дразня , че не знам какво е :

arc - Аркус

Канонични уравнения

Конпланарни изрази

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме как се нарича кабела, който е между компютъра и монитора и къде мога да немеря такъв с дължина около 3 метра :)

 

Не знам да има специфично име, което не е важно в случая...

 

Шанса да намериш с такава дължина е нула. Евентуално може да попиташ елетроници дали е възможно да "съберат" такъв от 2-3, но мисля че не става. Освен това този кабел е най-омразен за всички техници. Трудно накарах да ми поправят един вграден в монитора и ми взеха 30 лева.

Link to comment
Share on other sites

1.arc - Аркус

2.Канонични уравнения

3.Конпланарни изрази

 

 

1.Пистолет Аркус :lol: Извинявай, ама формулирай по-точно ;)

2.Тук

3.Сигурно изрази за разни неща, разположени в една равнина...Сори, ама ме няма много с висшата математика и електотехниката...За механиката да не говорим.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се , но лекциите ми по ЛААГ са сутрин и когато съм сънен не заполням някой неща , а повечето ми колеги са пълен хал на тази тема . Та значи въпросите са ми елементарни , но не ги разбрах в началото и сега само се дразня , че не знам какво е :

arc - Аркус

Канонични уравнения

Конпланарни изрази

аркус..... - представка означаваща инверсия на тригонометричните функции.

каноничните уравнения ги виж от гримьорския линк.

coplanar - определение от дескриптивната геометрия означаващо изрази отнасяще се за фигури в една равина или в успоредни равнини.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Интересува ме как се нарича кабела, който е между компютъра и монитора и къде мога да немеря такъв с дължина около 3 метра :)

 

Kazva se spored zavisi kakva ti e video kartata i monitora - kakvi konektori imat - VGA, DVI - ima gi i kombinirani - DVI/VGA,VGA/DVI... Ima kabeli s daljina ot 1.5 metra do 15 metra (ima 3 ima 5 ima 10). Za po-dalgi shte triabva da ti porachat, zashtoto edva li imat v nalichnost. Tarsi gi vav koi da e magazin za PC komponenti... Multirama i Plesio imat sas sigurnost, zashtoto sam kupuval ot tiah. No ne znam da ima Plesio ili Multirama v Plovdiv... No Reset Computers sas sigurnost ima v P-v a te sas sigurnost imat takiva kabeli.

 

Cenite sa ponosimi - 15 metra kabel mi izleze kam levche na metar - malko nad 15 leva...

 

Ako kabela ti e "vgraden" za monitora - prodavat se saediniteli - ot ednata strana e jensko, ot drugata e majko - vzimash edin takav i edin kabel 3 metra, posle svarzvash novia kabel sas staria sas saedinitelia... prosta rabota.

Link to comment
Share on other sites

абе тоя вибриращ пръстен на Дюрекс нещо от рекламата немога зацепя. Значи аз на пръста ли си го слагам и дефакто правя удоволствие на жената или си го праскам на пениса :confused

Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Inverse_trigonometric_functions.... - представка означаваща инверсия на тригонометричните функции.

каноничните уравнения ги виж от гримьорския линк.

http://en.wikipedia.org/wiki/Coplanar - определение от дескриптивната геометрия означаващо изрази отнасяще се за фигури в една равина или в успоредни равнини.

 

 

Благодаря много , но за жалост не ми се отварят линковете ...

Все пак влезнах в нещата :)

Link to comment
Share on other sites

абе тоя вибриращ пръстен на Дюрекс нещо от рекламата немога зацепя. Значи аз на пръста ли си го слагам и дефакто правя удоволствие на жената или си го праскам на пениса :confused

 

Естествено, че на 'уя си го "праскаш". Ама според пробвали, файда нямало много...

Link to comment
Share on other sites

Така искам да сложа един вентиларор 12в 0.14А на 12в 65А, та въпроса ми е следния как ще е най добре да бутна амперите без да се засяга много напрежението?

Link to comment
Share on other sites

Благодаря много , но за жалост не ми се отварят линковете ...

Все пак влезнах в нещата :)

извинявай. моя грешка от бързане. поправих ги в предишния пост и вече работят.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...