Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това техноклима, бившето Технолукс ли е? И още ли са до панаира, че бая време им беше разтурен магазина.

 

Техноклима са бившите Елит Сервиз или нещо такова се водеха, които бяха до сградата на стария ТОХ преди моста на Герджика.

Jozo, доколкото четох по вестниците твърдото гориво се очаква да поскъпне 2 до 3 пъти, така че като си направиш сметка май ще излиза еднакво на твърдо гориво и клима :) И според мен няма смисъл от Инверторите - икономията на ел. енергия не е кой знае каква, а разликата в цената е 2 пъти и малко отгоре. Пак ти казвам, можеш отвсякъде да си купиш климатик, включително и на изплащане, Техноклима само го монтират! Примерно мини към Кауфланд - вътре има един магазин Домо, от който купих последния климатик. Дават и на изплащане - докато избирах климатика една кака мина и ми даде някаква брошурка и започна да ме убеждава как било минимално оскъпяването и как не се усещат парите за изплащането, въпреки, че нямах никакво намерение да купувам на изплащане. Като се замислих обаче защо да давам наведнъж ~600лв. като мога да ги плащам 7 месеца. На бъзик кандидатствах и какво беше учудването ми като точно след 10 мин. ми звъннаха да ми кажат, че съм удобрен. И така внесох 40лв. начална вноска и още 7 вноски по 85лв., които наистина не се усещат, а цялото оскъпяване излиза около 40лв. :laughing: А направих и добро на каката от Jet, защото те получават някакъв процент от цялата хава :)

Колкото до модела - ДА Panasonic и Osaka са доста добри варианти, въпреки, че първият ми климатик, който взех именно от Elite през 2003 година се води Elite, но компресора е Matsushita Panasonic и още работи като звяр, без да му пука навън колко градуса - зимата е работил при -15 и няма никакви проблеми /за разлика от Самсунга на моя комшия, които паднат ли температурите под -10 моментално обледява външното тяло и се налага намеса от техниците, за размразяването му :laughing:/. По време на гаранцията му от 3 години само минаваха на профилкатика - замерване на фреон и температура и толкова. Още си работи безотказно. Аз тогава се бях засилил към Панасоник, но като отидохме в офиса на Elite се оказа, че единият от служителите там е син на моя бивша даскалица и като започнахме да говорим и аз да го питам за Панасоника той ме заведе в склада и ми показа въпросния Elite 12-ка разглобен и навсякъде пише Matsushita Electric Panasonic, като ми каза, че ми дава лична гаранция, че климатика е перфектен и няма смисъл да давам още 300лв. за Панасоник, като този на практика е със същия компресор и малка му се и не разлика в дизайна. Доверих съжалявам до днес. Но след това Elite започнаха да работят с някакви китайски компресори, които май дават фира и оттогава само Panasonic :D

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Къде мога си взима наргиле в Пловдив и нужните съставки :bgrin:

 

значи във търговския център срещу детмага на центъра,от другата страна на младоженския дом срещу ресторант Лино,от там има по голям избор,също срещу рондото има един магазин за сувенири има всичко и там,но от индииските магазини не вземаи,защото са по скъпи и са грозни,не вземай тютюн със вкус на две ябълки или мешени вкусове,имат вкус на разредител,но за въглените има една тънкост,купи ги от сириеца срещу Лино опаковка от 1кг,защото ако купиш от малките разфасовки само си хвърляш парите на вятъра 1кг-6лв и се чупят на не толкова едри парчета и така вкуса на тютюна е по хубав,послушай ме :excl:

 

 

 

 

Някой ходил ли е на Акупунктура(иглотерапия)има ли ефект и къде го правят такава терапия

Link to comment
Share on other sites

Спешно ми трябва програма за извличане на текст от .jpg, ако може направо и линк.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам тук пишещите, колко от изкаралите шофьорски курсове в последните 1-2 години са карали допълнителни часове при инструктора? Нямам предвид задължителните 4 часа след като те скъсат, а допълнителни часове преди изпита, взети защото той ти е казал че не си готов или защото не си си направил добре графика и преди изпита са ти останали много малко от нормалните 24 часа и са ти нарядко. Питам защото днес моя дребен селски тарикат се опитваше да ме убеди че 90% от хората взимали допълнителни часове и т.н.

Link to comment
Share on other sites

твоят дребен селски тарикат явно е преценил, че си бая сакат и културно ти е намекнал,че ще е хубаво да се поупраняваш малко.а на теб, ако ти се свидят 20-30 лева си отделен въпрос, после дай още сума ти кинти за ново явяване.евтиното излиза скъпо, нали знаеш.и да ходиш да се упражняваш с татко ти на полигони разни, че аман от пишман шофьори със самочувствие.

Edited by LPFC
Link to comment
Share on other sites

Аз не съм карал допълнителни за самия изпит. Взех го. Наложи ми се после като си взех кола, защото бях загубил тренинг. Но ЛПФК е прав! По - добре така, отколкот иначе... Просто пича ти е казал, че не ставаш. Ако ти се преценяваш по друг начин - давай. Може ние да грешим.

Link to comment
Share on other sites

Ала-бала глупости. В много малко случаи се изискват допълнителни часове, щото така или иначе, лично според мен, човек учи само бейсик нещата на курса, а вече след като подкара кола, тогава става риъл шофьор.Курса е дотолкова, че да си вземеш изпита.А твоя индийд тарикат 90 % , че просто е зажаднял за кинти.Дори някои инструктури са по-"напористи" и ти казват, че ако не вземеш допълнителни часове "може и да не си вземеш изпита", по малко по-завоалиран начин.

Не съм карал допълнители часове, взех си изпита от първия път и веднага като си взех книжката се качих на кола.Не съм блъскал/удрял/мачкал никого, нито пък съм си удрял колата някъде.

Edited by Earthwalker
Link to comment
Share on other sites

И според мен 3-4 часа отгоре не те правят шофьор. Наистина може и да са ти от полза, ама така или иначе шофьор не се става с навъртяни има няма 1000км и това всеки инструктор би трябвало да го знае.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

@Lucky Luciano мерси за подробната информация.Иначе колкото и да поскъпне твърдото гориво никой неможе да ме накара да сменя камината или печка тип чудо с климатик.Просто топлината което дава едното и другото ама нямат никва база за сравнение.Наистина топли климатика ама неможе да ме сгрее защото съм адски зиморничав, а особенно като ида на работа с климатик 24 утопляваме една стая която не е никак голяма и умирам от студ.Виж за лятото е друго и хладинката си е бомба ама за топлото не ме кефи.

 

Значи няма да зимам Елит аз така се бях и носичил.Също отписах и нео и често казано се спрях на Мидеа.

Link to comment
Share on other sites

Така благодаря за отговорите и особено за коментарите, първо да уточня, че съм по средата на курса и инструкторът не ми е казал че трябва да взимам часове щото не мога да карам - просто изобщо не е и ставало дума за моите умения ;) Разговорът тръгна в тази посока, когато обсъждахме графика и намаляването на оставащите ми часове преди изпита, тогава най-безцеремонно ми изтърси: "а, няма страшно, той Баща ти ще ти вземе допълнителни" :blink: и то при положение, че е близък познат с майка ми и когато се записвах при него не спря да повтаря как ми взима най-ниската възможна цена (350лв), как ще ме направи готов шофьор за нула време, как ще ми обръща специално внимание като за негов човек, как ще ми дава допълнителни 10-15 минути без проблеми и т.н. и т.н. а и на всичкото отгоре се хвалеше на няколко пъти пред Баща ми и мен че е много близък с всичките изпитващи и няма проблеми да каже на изпитващия да ме "пусне" "ако се наложи". Като го питах как изведнъж го измисли това с допълнителните часове при положение че в началото като ме увещаваше да се записвам при него не стана и дума за това :angry: , ми отвърна че "те почти всички взимат доп. часове, а при мен 90% от хората го правят". Веднага му отвърнах, че това ми звучи силно тенденциозно и ми намирисва на чист рекет и изнудване, и на съзнателно слабо и несериозно водене на подготовката през редовните часове, а той започна да мънка и да разказва някакви стари случки с други курсисти и да говори общи приказки и т.н. Усетих че му е неудобно да говорим нормално тъй като в колата се возеше едно момче което вече е склонило да си плати 10-15 допълнителни часа ;) :angry: и реших да продължим разговора другия път, но още съм силно впечатлен от лекотата, с която изръси че почти навсякъде (става въпрос за 300 инструктора в целия град) се взимат доп. часове. Никой от моите познати, които взеха наскоро книжки не са и споменавали за такова нещо и затова се зачудих, та реших и във форума да попитам.

 

 

 

п.с.: Андрейчо, много бързо сипеш квалификации разбрал-недоразбрал а когато трябваше да ми отговориш наскоро си натисна парцалите, или май забрави?

 

п.п.с.: да ме извиняват модерите и админите за отклонението но предпочетох да пусна два поста тук отколкото да отварям цяла нова тема за един въпрос.

Link to comment
Share on other sites

зимата е работил при -15 и няма никакви проблеми /за разлика от Самсунга на моя комшия, които паднат ли температурите под -10 моментално обледява външното тяло и се налага намеса от техниците, за размразяването му
Точно за това и препоръчват инверторите, защото не замръзват през зимата, не само че пестят повече ток.

 

А Jozo и у нас сме с печка тип чудо, ама колкото и жега да прави, с удоволствие бих я заменил с климатик. :) Бе друго си е с климатика.

Link to comment
Share on other sites

Какво беше това мащабно и квалитетно думкане току що? И защо бе толкова ниско, та само края се видя като хората?

Link to comment
Share on other sites

Какво беше това мащабно и квалитетно думкане току що? И защо бе толкова ниско, та само края се видя като хората?

Мани мани заради тая тъпа заря не можах се чуя по телефона с гаджето :angry1 Иначе беше откриването на 500-ия магазин Terannova в света ;) Абе плакнах очите по манекенките :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Мани мани заради тая тъпа заря не можах се чуя по телефона с гаджето :angry1 Иначе беше откриването на 500-ия магазин Terannova в света ;) Абе плакнах очите по манекенките :rolleyes:

 

Аз с тия слушалки на ушите нищо не съм разбрал. :bgrin: Какъв е тоя магазин, някъв моден? За първи път го чувам...

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде в Кичука се намира това заведение(кафе ли е, кво е???) "Графити"? :dry:

 

Edit: Намерих го ... :)

Edited by dnikolaev43
Link to comment
Share on other sites

Това за допълнителните часове шофиране е по преценка единствено на курсиста! Това, че инструкторът ви е тарикат е вече отделен въпрос. Аз също взех доп. часове, но само защото имах нужда от малко повече психотренинг.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...