Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Трабва ми добър майстор, който да разбира от фаянс и ВиК. Ще си правя банята, но се оказа доста трудно да намеря какъвто и да било. Някой ако е останал доволен - нека препоръча :)

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли актуални цени на пясък за кубик / тон ( незнам как ги измерват ) а също да знаете от къде може да се намери филц и каква цена ( става въпрос за белите камъни които може да видите по автосалони )

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам малко странен въпрос . Mineral OIL в буквален превод е Минерално масло , нали . Тази течност може ли да даде на късво (ако поставим в течноста електроника) и ако не даде накъсно от каде може да се закъупи това и на каква цена горе долу литър ?

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде са преместили салона "Енигма"? Преди беше в Новотела, сега къде е? Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам малко странен въпрос . Mineral OIL в буквален превод е Минерално масло , нали . Тази течност може ли да даде на късво (ако поставим в течноста електроника) и ако не даде накъсно от каде може да се закъупи това и на каква цена горе долу литър ?

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Mineral_oil

 

 

Other names for mineral oil:

...

--- Baby oil

...

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли актуални цени на пясък за кубик / тон ( незнам как ги измерват ) а също да знаете от къде може да се намери филц и каква цена ( става въпрос за белите камъни които може да видите по автосалони )

 

Пясъка е около 20 лева за кубик, или 15 ако тръгнеш да се занимаваш с циганите с каруците (дето висят около Адата), но пък там "кубик" е абстрактно понятие. Трудно се навива бетоновъзел да ти продаде пясък, но няма невъзможни неща. Не забравяй и фактора транспорт.

 

Филца в Пловдив слиза от каменоломната между Белащица и Гълъбово. Цените започват от над 20 лева за тон - доставено на място в зависимост от размера. Така го получавам аз. Но аз имам уговорка с възела на Драгиев и Ко близо до мен и ползвам такива услуги. Последно за 57 тона размер 0.75 платих към 1100 лева. С техните гондоли е удобно, защото возят по 25-27 тона. Иначе ти подозирам че трябва да си организираш транспорта сам на пазарлък. Най-добре се качи на колата, иди до горе и поговори с хората там. В Пловдив има доста типове дето вършат такива услуги с разни зилове и прочее, но нямам координати.

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам малко странен въпрос . Mineral OIL в буквален превод е Минерално масло , нали . Тази течност може ли да даде на късво (ако поставим в течноста електроника) и ако не даде накъсно от каде може да се закъупи това и на каква цена горе долу литър ?

Ако мислиш да си охлаждаш компютъра става. Дори и готварското олио става само дето гранясва много бързо. Бих ти препоръчал зацелта трансформаторно масло, поне издържа до към 20kV :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

дали ще се намери някои любезен съфорумец да ми помогне за направата на една таблица на ексел ?

в случай че се намери желаещ за повече подробности skype- ангел гърев

заплащане 2кг картофени кюфтета с брокули и сирене :)

Link to comment
Share on other sites

дали ще се намери някои любезен съфорумец да ми помогне за направата на една таблица на ексел ?

в случай че се намери желаещ за повече подробности skype- ангел гърев

заплащане 2кг картофени кюфтета с брокули и сирене :)

Давай я насам (таблицата де :) )!
Link to comment
Share on other sites

Къжете ми къде правят ефтини и качествени мебели по поръчка?Трябва да се изработи един скрин с по-големи размери от стандартните които предлагат.

Link to comment
Share on other sites

Търся титаниева обица за вежда. Само оцветена медицинска стомана намирам.

Link to comment
Share on other sites

Ако мислиш да си охлаждаш компютъра става. Дори и готварското олио става само дето гранясва много бързо. Бих ти препоръчал зацелта трансформаторно масло, поне издържа до към 20kV :bgrin:

 

Ами да гледах едно клипче и се зачудих . Тарикатско е . ЗНачи и с бебешко олио става ... Ами не аз само информативно . Нещо не ми се рискува да пробвам иначе изглежда готино . А след като сложа всички компоненти в тази течност как се охлаждат ? вентилатора върти течноста , но след като тя е в затворен съд и ще се нагрява . След известно време трябва да се гаси конфигурацията и да се изчаква да се охлади течноста . Не става за целодневна употреба ...

Греша ли ?

Link to comment
Share on other sites

Ами да гледах едно клипче и се зачудих . Тарикатско е . ЗНачи и с бебешко олио става ... Ами не аз само информативно . Нещо не ми се рискува да пробвам иначе изглежда готино . А след като сложа всички компоненти в тази течност как се охлаждат ? вентилатора върти течноста , но след като тя е в затворен съд и ще се нагрява . След известно време трябва да се гаси конфигурацията и да се изчаква да се охлади течноста . Не става за целодневна употреба ...

Греша ли ?

Грешиш.

1. Обема е много по-голям => поема много повече количество топлина

2. Площта също не е по-малка от стандартното въздушно охлаждане.

 

Зялата процедура се прави точно, за да се подобри охлаждането.

Link to comment
Share on other sites

Значи ако трябва да правя това ( да сложа компа си в аквариум ) трябва и да изчисля обема на съда , но с какво да го съпставя ? За да има достатъчно течност ? 60 литра става ли ? Понеже гклипа който гледах беше около 60 литра мисля ?

Link to comment
Share on other sites

Значи ако трябва да правя това ( да сложа компа си в аквариум ) трябва и да изчисля обема на съда , но с какво да го съпставя ? За да има достатъчно течност ? 60 литра става ли ? Понеже гклипа който гледах беше около 60 литра мисля ?

По груби сметки около 20-на литра ще ти трябват. Това говорим ако потопиш само дъното с проца и видеото. Останалото не бих ти препоръчвал да го топиш по обясними причини. Трябва да знаеш обаче едно, един път направиш ли го трябва да седи така. После няма изчистване това масло, има де ама процедурата е дълга и миризлива :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Системата не е добра за охлаждане на малки обеми.. точно заради това се използва в Трансформатори(и то по-мощни, като самото охлаждане е комбинирано най-често с оребрен казан[ребрата са за по-добро топлоотдаване и така няма нужда от гасене за да се охлади+това самия казан е затворен за да няма маслото контакт с въздуха] - при малките и лакиране само и въздушно охлаждане върши работа).. вземи си един хубав вентилатор за проц-ра и всичко си идва на мястото. ;) (и по-евтино ще ти легне)

Edited by SouLReAVeR
Link to comment
Share on other sites

Е аз не , че ще го правя , но просто ми хареса ... То аз и да го направя така , няма да мога да го сложа на видимо място ... Бюрото ми е малко и кутията е в шкаф ( бил е шкаф де :) ) . Само информативно.

Не аз се чуда как така тази течност няма електропроводимост ... Това ми беше интересно ...

Link to comment
Share on other sites

Има(както всеки друг ел-нт).. но е твърде малка(изключително малък брой свободни електрони, което се дължи на структурата на минералите).. обикновеното трансф. масло е с пробивно напрежение поне 35-40 кV, предполагам сам разбираш колко усилие е необходимо за да стане наистина проводящо..:)

(ей до тва водят 6 години в Техническия.. така че недейте записва там :D)

Link to comment
Share on other sites

Антрацит казва " Гадост и зараза". Какво казваше Хлорофил???

 

Ха-ха, верно, че беше така :lol:

Edited by E.T.
Link to comment
Share on other sites

Има(както всеки друг ел-нт).. но е твърде малка(изключително малък брой свободни електрони, което се дължи на структурата на минералите).. обикновеното трансф. масло е с пробивно напрежение поне 35-40 кV, предполагам сам разбираш колко усилие е необходимо за да стане наистина проводящо..:)

(ей до тва водят 6 години в Техническия.. така че недейте записва там :D)

Уф мани .. И аз съм бил в техникум ...хахах ама не учихтме такива неща .. по тъпи учихме :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...