Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Искам да попитам дали може да се свалят клипчета от youtube на компа?

 

http://keepvid.com/

 

записваш си .flv файла и след това най-добре си го конвертираш.

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли защо беше тая заря преди малко, щях да получа инфаркт.нещо откриват ли ? или е някъв празник?

Link to comment
Share on other sites

Някой наясно ли е с процеса за закупуване на злато.

 

Не говорим за златото като материал, а за другото злато. Което се купува от банката и представлява документ, удостоверяващ притежанието на определено количество злато, което пък върви с определен курс.

Link to comment
Share on other sites

Станаха много въпроси, за което се извинявам, но някой може ли да ми каже как се казва махалата зад Сточна гара? (Не става въпрос за целия квартал "Кючук париж..")

Link to comment
Share on other sites

Станаха много въпроси, за което се извинявам, но някой може ли да ми каже как се казва махалата зад Сточна гара? (Не става въпрос за целия квартал "Кючук париж..")

Ако правилно съм разбрал за кой район питаш, старите пловдивчани му казват 'Ухото', а по-новото име е квартал 'Свобода', макар че не знам дали все още е актуално и то :)

Link to comment
Share on other sites

Каква е стандартната скорост на трансфер на данни на едно флопи? Имаме малък спор с брат ми - той казва че е над 32 КВ, а аз - под 32 КВ :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

earthwalker....човек рязането е доста елементарно..баща ми се занимава с Кнауф от много време и е правил доста известни работи из Пловдив и морето и като слагахме в нас просто си го режеш с едно ножче /забравих как се казваха ножовете онея уф както и да е ясно е кои :) най-нормални работярски ножове/ та правишпо дължина един разрез лек и леко чукваш и то се откчупва леко..после от др. страна като имаш очертано вече и готово..а иначе се взимат направо там готови плоскости, които не мисля, че в някои магазин ги режат, а по-скоро фирмата, която ти го слага...ако искаш да ти дам телефон но само за рязане никой няма да дойде да ти го реже ....

 

пс ако имам грешка ...изивнявам се но на 99% съм сиг че е така ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой наясно ли е с процеса за закупуване на злато.

 

Не говорим за златото като материал, а за другото злато. Което се купува от банката и представлява документ, удостоверяващ притежанието на определено количество злато, което пък върви с определен курс.

 

 

Освен различни финансови инструменти може да се купи и самият метал във вид на златни монети и кюлчета. Разликата при тях е минимална - монетите от инвестиционно злато нямат нумизматична стойност и цената им се определя, както и на кюлчетата, само от златото, от което са направени. Инвестиционно злато предлагат две банки - Пиреос и ПИБ. „Инвестиционното злато е много чисто, 22 или 24 карата“, казва Иванка Василева, експерт от отдела „Злато и нумизматика“ на ПИБ. „Цената за покупка зависи от количеството, като при покупка на по-големи количества условията са значително по-доб­ри.“ Няма никакви такси и комисиони при покупката на златото, но и цената не е борсовата. Самото то идва от някоя от утвърдените златни рафинерии и е освободено от мито на територията на ЕС и в България. „Пиреос“ предлага няколко вида монети от цял свят и кюлчета от швейцарските рафинерии за благородни метали ПАМП и „Аргур Хереус“ с тегло от 2 до 10 г. Кое от двете все пак е по-добре - кюлчета или монети? „Това зависи от вкуса на клиента“, смята Василева. За по-сериозно инвестиране със сигурност са кюлчетата. Монетите може би имат някакво малко предимство при индивидуалния потребител и продажби на дребно, защото златото в тях е една унция (31.1035 грама) или кратно на нея, а и могат да се колекционират. Монетите от една унция в момента са на цена от около 1400 лева.

 

Голям интерес предизвикват и емитираните от БНБ монети, но повече като сувенири. Те са ограничени серии и имат и нумизматична стойност, т.е. цената им на вторичния пазар не зависи само от материала, от който са направени. На въпроса дали смятат да предлагат на клиентите си и други възможности за инвестиране в злато, примерно покупка на взаимни фондове или ETFs, следващи златен индекс, от банка „Пиреос“ твърдят, че разглеждат възможността това да стане в близко бъдеще.

 

Продажбата

 

В момента пазарът на злато в България е свободен. Проблемът обаче идва, когато човек реши, че трябва да реализира вече печалбата си, тоест да продаде златото. Това засега няма къде да стане - банките само продават, но не изкупуват инвестиционното злато. „Все още няма натрупана „критична маса“ от злато, за да има активна търговия“, смята Иванка Василева. Когато това се промени, а и други финансови институции освен банките навлязат на пазара, ще започ­не нормалният процес на покупко-продажба на злато.“ Частично решение на проблема с ликвидността е възможността за използване златото като залог, за да се тегли заем. Тази услуга обаче съвсем не е масово резпространена. Засега клиентът, закупил злато, остава с две възможности - да си пази златото за вечни времена като сувенир или да го продаде извън страната. За разлика от златните бижута, които, ако са в големи количества, са много вероятни проблемите на митницата при инвестиционното злато с паспорт и печат мито няма и проблеми не би трябвало да има.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти за изчерпателният отговор. Интересуваше ме по-точно купуването на инвестиционно злато извън страната с цел избягване на парични загуби през времето, но това някакси се обезсмисля при положение, че тук няма кой да ми го купи.

Link to comment
Share on other sites

earthwalker....човек рязането е доста елементарно..баща ми се занимава с Кнауф от много време и е правил доста известни работи из Пловдив и морето и като слагахме в нас просто си го режеш с едно ножче /забравих как се казваха ножовете онея уф както и да е ясно е кои :) най-нормални работярски ножове/ та правишпо дължина един разрез лек и леко чукваш и то се откчупва леко..после от др. страна като имаш очертано вече и готово..а иначе се взимат направо там готови плоскости, които не мисля, че в някои магазин ги режат, а по-скоро фирмата, която ти го слага...ако искаш да ти дам телефон но само за рязане никой няма да дойде да ти го реже ....

 

пс ако имам грешка ...изивнявам се но на 99% съм сиг че е така ;)

Хавата е, че аз един път съм рязал с електрически трион и всичко стана в прахоляк.Направо щях да умра.Имах чувството, че съм изял три-четири плоскости кнауф 2 на 2 всяка...Та мислих дали някъде няма да ми ги нарежат.Ти вероятно говориш за парткетно ножче, ама то тва не се ли води гипс-картон, демек си е бая дебело и не съм сигурен дали ще стане.Ама ще пробвам все пак де.Инак благодаря много :smile:

Link to comment
Share on other sites

някой може ли да ми каже къде мога да изкарам професионален курс по компютърни мрежи,фотошоп или 3д анимация с възможност за работа от сътветното място,ако съм объркал мястото сори,мерси за вниманието

Link to comment
Share on other sites

Хавата е, че аз един път съм рязал с електрически трион и всичко стана в прахоляк.Направо щях да умра.Имах чувството, че съм изял три-четири плоскости кнауф 2 на 2 всяка...Та мислих дали някъде няма да ми ги нарежат.Ти вероятно говориш за парткетно ножче, ама то тва не се ли води гипс-картон, демек си е бая дебело и не съм сигурен дали ще стане.Ама ще пробвам все пак де.Инак благодаря много :smile:

 

Когато ми правиха вътрешна изолация на спалнята, майсторите използваха единствено такова ножче и нямаше грам прахоляк. Когато трябваше да се реже, разчераваха, минаваха с това ножче по линията и после просто отчупваха. Никакво усилие не забелязах.

Link to comment
Share on other sites

Хавата е, че аз един път съм рязал с електрически трион и всичко стана в прахоляк.Направо щях да умра.Имах чувството, че съм изял три-четири плоскости кнауф 2 на 2 всяка...Та мислих дали някъде няма да ми ги нарежат.Ти вероятно говориш за парткетно ножче, ама то тва не се ли води гипс-картон, демек си е бая дебело и не съм сигурен дали ще стане.Ама ще пробвам все пак де.Инак благодаря много :smile:

 

Никакви проблеми няма с такова макетно ножче става без проблеми лично съм рязал :punk

Link to comment
Share on other sites

Никой ли не усеща, че Ъртуокъра и останалите 3ма говорят за съвсем различен материал и просто не могат да се разберат....

 

Човекът говори за гипс-картон ... и аз му отговарям, че аз лично съм рязал гипс-картон с макетно ножче и става доста лесно ...

Link to comment
Share on other sites

Каква е стандартната скорост на трансфер на данни на едно флопи? Имаме малък спор с брат ми - той казва че е над 32 КВ, а аз - под 32 КВ :bgrin:

Да се даде категоричен отговор на въпроса ти е доста трудно....ако данните по дискетата са разхвърляни (фрагментирани) резултатът по-скоро ще е под 32 Kb (най-вероятно някъде около 30 Kb). Ако обаче всичко е записано последователно и съответното устройство е добър екземпляр и марка - спокойно може да даде резултат 60 Kb/s...разбира се говорим за комбинацията 1.44 MB & FAT12, нали?

Link to comment
Share on other sites

Скоро ми донесоха музикален диск от Англия. Към него беше залепено едно прозорче, в което има 2 малки лентички като от целофан. Някой да има идея за какво може да служат?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...