Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Често аутистите се отличават с уникални мозъчни способности. Доста пъти гениални.

Като феноменална зрителна памет и възможност да запаметяват огромно количество информация.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

а какво е аутизъм?

 

Гледай Rainman с Дъстин Хофман и Том Круз. Само ще спечелиш. Хофман има оскар за ролята си, а някъде четох, че е прекарал няколко месеца в клиника за аутисти изучавайки поведението им, така че можеш да си сигурен, че е достоверно.

Link to comment
Share on other sites

Тази влажност на въздуха много ли е висока?

Някой знае ли при 25-26º С и влажност 65-85 R.H. колоко всъщност е топло? Т.е. да ми посочи наш еквивалент на температура - примерно 25-26º С е 32º С на наша територия... Зная, че звучи абсурдно, но подобна аналогия наистина ми е нужна...

Благодаря! :)

Link to comment
Share on other sites

препоръчайте ми спешно някой добър водопроводчик...моля, моля, моля... :ph34r:

 

Мога да ти препоръчам много добро момче, бая неща е изпълнил при мен. Поясни за какво иде реч

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Не всеки аутист е като Рейнмен. Има си различни "степени" както и инвалидите. При по-леките прояви едва ли ще забележите разлика освен ако не ви каже. Мерси за отговорите :)

Link to comment
Share on other sites

Тази влажност на въздуха много ли е висока?

Някой знае ли при 25-26º С и влажност 65-85 R.H. колоко всъщност е топло? Т.е. да ми посочи наш еквивалент на температура - примерно 25-26º С е 32º С на наша територия... Зная, че звучи абсурдно, но подобна аналогия наистина ми е нужна...

Благодаря! :)

Влажността си е нормална. Обикновенно трябва да е около 70% (или поне за умерения климат). А при влажност под 30% мисля че беше, просто не можеш да оживееш (пиша по памет). А температурата си е еднаква навсякъде. За това е въведена мерната единица Целзий и Фаренхайт. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Благодарим с майка ми и на двамата! Shame on me, че не проверих в българското вики :shy:

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да намери нещо някъде за пейзажните паркове в Европа. Или поне кои са тези паркове. Аз търсих но не намерих нищо

Link to comment
Share on other sites

Влажността си е нормална. Обикновенно трябва да е около 70% (или поне за умерения климат). А при влажност под 30% мисля че беше, просто не можеш да оживееш (пиша по памет). А температурата си е еднаква навсякъде. За това е въведена мерната единица Целзий и Фаренхайт. ;)

Мерси за отговора :)

Температурата, че си е еднаква, еднаква си е. Може и да греша, но съм останала с впечатлението, че влажността играе роля при усещането на температурата...

Както и да е. Вече се подковах. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

При колко градуса се топят диамантите?

 

 

Diamond: Melting Point (Celcius) = 3550 --- Boiling Point (Celcius) = 4827

 

Graphite: Melting Point (Celcius) = 3652 - 3697 (sublimes) --- Boiling Point (Celcius) = 4200

 

Amorphous: Melting Point (Celcius) = 3652 - 3697 (sublimes) --- Boiling Point (Celcius) = 4200

 

 

Ако си решил да топиш викни ме да гледам

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Мерси за отговора :)

Температурата, че си е еднаква, еднаква си е. Може и да греша, но съм останала с впечатлението, че влажността играе роля при усещането на температурата...

Както и да е. Вече се подковах. :bgrin:

Не си се объркала. Има огромна разлика дали е влажен или сух въздуха. При много ниски температури колкото е по - сух въздуха толкова по - добре се понася от хората. Ако е влажен обаче ......

При високите температури е по - същия начин. Колкото е по - влажен, толкова по тежко се понася.

Link to comment
Share on other sites

Не си се объркала. Има огромна разлика дали е влажен или сух въздуха. При много ниски температури колкото е по - сух въздуха толкова по - добре се понася от хората. Ако е влажен обаче ......

При високите температури е по - същия начин. Колкото е по - влажен, толкова по тежко се понася.

Така е защото влагата във въздуха замръзва по тялото. А при високи температура и влажност, изпотяването невърши работа при свалянето на телесната температура.
Link to comment
Share on other sites

Diamond: Melting Point (Celcius) = 3550 --- Boiling Point (Celcius) = 4827

 

Graphite: Melting Point (Celcius) = 3652 - 3697 (sublimes) --- Boiling Point (Celcius) = 4200

 

Amorphous: Melting Point (Celcius) = 3652 - 3697 (sublimes) --- Boiling Point (Celcius) = 4200

Ако си решил да топиш викни ме да гледам

 

Хехе ще почакаш известно време. :P Мерси все пак. ;)

 

Следващ квес4ан (породен от отговора на предния):

Как се постига температура 3550 градуса? ;)

 

После:

 

Кой е най-старият футболен клуб и от коя година датира (точна дата, ако има - екстра)?

Още 1:

 

Какви поражения може да причини астероид с диаметър ~50см (големина на кратера, щети от ударна вълна и т.н.). Скорост няма да казвам, защото не съм много наясно. Нека да се приеме някаква осреднена скорост.

Edited by WriteR4e
Link to comment
Share on other sites

Хора много бързо и спешно ми трябва информация за това колко пари горе долу струва една най-обикновенна аларма за кола :) .Наистина много спешно!!

 

Едит:Хора сериозно ми тряа бързо инфо

Edited by asd
Link to comment
Share on other sites

Има ли някакъв начин да разбереш адреса на някой само от името?

 

има ---- тук

ако естествено апартамента е на негово име...

Link to comment
Share on other sites

Хора много бързо и спешно ми трябва информация за това колко пари горе долу струва една най-обикновенна аларма за кола :) .Наистина много спешно!!

 

Едит:Хора сериозно ми тряа бързо инфо

Само аларма можеш да си купиш и за 40-тина лева от руския пазар. Сериозните са от 120 нагоре с поставянето.
Link to comment
Share on other sites

Хехе ще почакаш известно време. :P Мерси все пак. ;)

 

Следващ квес4ан (породен от отговора на предния):

...

/офф: тук се замисля нещо, ей!

 

А иначе въпрос: защо казват че раждаемостта в България е ниска, след като днес за едно минаване по главната видях 37 (тридесет и седем) детски колички?

Друг въпрос: какво по дяволите е това: :bgrin: Къде е старата картинка?! :blink:

Link to comment
Share on other sites

/офф: тук се замисля нещо, ей!

 

А иначе въпрос: защо казват че раждаемостта в България е ниска, след като днес за едно минаване по главната видях 37 (тридесет и седем) детски колички?

Друг въпрос: какво по дяволите е това: :bgrin: Къде е старата картинка?! :blink:

1во раждаемостта е малка щото вместо 37(тридесет и седем) тряяше да видиш 237(двеста тридесет и седем)! :)

2ро тая картинка винаги си я е имало?! :bgrin: :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...