Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Инсталирай си това. Безплатно е, върши чудесна работа и прогнозите са доста точни.

Има ли начин данните да са на балгарски или английски .

ЕДИТ: не английски нещо ми се спи имам предвид в Целзии и на Български а не на фаренхайт и на английски поне мерните единици да се оправят .

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Има ли начин данните да са ... ... в Целзии и на Български а не на фаренхайт и на английски поне мерните единици да се оправят .
Всичко се настройва от меню OPTIONS.
Link to comment
Share on other sites

Ами по принцип няма как да го сметнеш на око :) Предполагам че знаеш, но за тези, които не знаят - бучка се един конус с деления по него в пръстена и до където влезе, отчита се делението и се разбира размера.

 

Да де, ама аз не искам да разбера кой номер е определен пръстен, а кой номер е моя пръст. Та си помислих, че мога сам да го разбера, ако знам в какви мерни единици е. Със сигурност е свързано с диаметъра, но не е в познатите ми мерни единици. Щото гледам че номерата са към 40-50, а тва е изключено да е милиметри...

 

Не разбрах как се изчислява, но... 0 (diameter 16,0 mm)

52 (diameter 16,5 mm)

54 (diameter 17,0 mm)

56 (diameter 18,0 mm)

58 (diameter 18,5 mm)

60 (diameter 19,0 mm)

62 (diameter 20,0 mm)

64 (diameter 20,5 mm)

66 (diameter 21,0 mm)

68 (diameter 21,5 mm)

70 (diameter 22,5 mm)

72 (diameter 23,0 mm)

 

:D

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

ще ми дадете ли снимка на петното на роршарх

за да не изпадам в излишни обяснения,просто изгледай това филмче

, ще ти отнеме 2 мин и 20 сек.

с една дума петното на роршах е психо тест ,разлива се мастило и всеки "пациент" вижда различни неща,въз основа на които се правят някакви си там заключения :D

Link to comment
Share on other sites

Правя си лична колекция от думата 'благодаря' на различни езици. За сега го знам на:

китайски, корейски, японски, турски, руски, испански, португалски, италиански, немски, английски, френски.

 

Ако някой може да го каже/напише (ако може с произношение) на някой друг език - ще съм му благодарен!

 

Ред: alchemy - ни'хама, к'хамца м'да, доно аригато, тешекюр едерим, спасиба, грасиас, обригадо, пер фавор, данке, тенкю, мерси, дйенкуйе, хвала много ! :)

Edited by The`ScorpioN
Link to comment
Share on other sites

Правя си лична колекция от думата 'благодаря' на различни езици. ... ...Ако някой може да го каже/напише (ако може с произношение) на някой друг език - ще съм му благодарен!
На полски е "dziękuję". Произнася се "дйèнкуйе" (обикновено се употребява "djekuje barzo" - "много благодаря").

На сърбо-хърватски е "hvala" (хвàла).

Цъкни тук, има го на доста езици :)

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже телефона на АйТиВи Партнер?Гледам въртят някфа промоция по телевизията и сме заинтересовани родата :D .И ако може някой просветен да ми даде малко инфо:

1.Колко телевизора могат да се вържат

2.Някой ми беше казвал,че ако вържеш два телевизора и на двата мойш да гледаш едни и същи канали.Примерно-майка в хола гледа БТВ и аз в детската тряа гледам БТВ.Тфа вярно ли е?

 

Мерси предварително

Link to comment
Share on other sites

Лошо ли е ако от доста време лайната ти са черни?

 

има няколко причини

най лошата от всички е-кървене от стомаха и дванадесетопръстника

дължи се на кървяща язва и често е животозастрашаващо,особено когато няма кръв за кръвопреливане

подчертавам стомах и дванадесетопръстник,защото ако кърви от черво просто си излиза кръв

когато кърви стомаха се нарича Мелена и за виждали го веднъж-няма объркване

в смисъл-късае се за кървяща язва

но не перфорира към корема,а кърви навътре към самия храносмилателен тракт

черния цвят се дължи на реакция между киселинността на стомашния сок и желязото в кръвта

другата причина е медикаментозна

ако се пият железни препарати за анемия със сигурнос е черно

други лекарства и храни също оцветяват в черно,но не е опасно

 

да не си помислите че аз съм го писал :P

попитах моя много добра позната и тя го прие при сърце стига да не е шега от страна на питащия колега

Link to comment
Share on other sites

от къде мога да си зема някви спортни потници , в смисъл не съвсем обикновенно белио а някакви по спортни за тренировките

 

едит : адидаса и другите подобни спортни магазини отпадат , няма да давам по 90лв за потник който само ще нося в залата ;)

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...