Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Тия тестове за Ентелегентност в интернет са си жив....досещате се какво. На такива под 140 общо взето не съм изкарвал, така че може да сте сигурни, че ни баламосват. Лично според мен истинските тестове на Менса само са показателни и смятам при следваща възможност да се запиша.

 

Освен това тестовете в интернет често не са пълни. По принцип трябва да има много области засегнати, но някои са само за зрителна памет, някои само за математическа логика...обща култура почти никъде не съм виждал.

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тея тестове наскоро ми попаднаха и хич не са за интелегеност.По-скоро са за съобразителност и бързо и логическо мислене според мен.Неможе да ти кажат кое тук е излишно и с това да уценят колко си умен.

Link to comment
Share on other sites

Освен това тестовете в интернет често не са пълни. По принцип трябва да има много области засегнати, но някои са само за зрителна памет, някои само за математическа логика...обща култура почти никъде не съм виждал.

В на Менса тестовете също няма различни области. Всичко е абстрактно, а обща култура или каквито и да било знания няма, защото не е целта да се тестват те!

 

Тея тестове наскоро ми попаднаха и хич не са за интелегеност.По-скоро са за съобразителност и бързо и логическо мислене според мен.Неможе да ти кажат кое тук е излишно и с това да уценят колко си умен.

Интелигентността е качеството от минимално информация да извличаш максимално. Точно за това съобразителност и логическо мислене са си точното нещо, което трябва да се тества.

 

ПП. Ей тоя Европейския дето го е дала Pechenata, най-много прилича на тия на Менса.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Ей ви малко тестове :D

 

цъък - ей тоя дето ви викам,че един път 98, после 131.

 

Вашата досетливост

 

Друг тест

 

Европейски тест за интелигентност

 

още един елементарен

 

 

айде

enjoy :woot:

 

едит- Нещо млъкнахте, а пък седите в темата, усещам ви аз, че се зарибихте. :D :D :D

Edited by Pechenata
Link to comment
Share on other sites

WriteR4e,подобни модели има в бая магазини-Adidas на центъра и онзи,който е на хотел Ленинград/Санкт Петербург/,на малката главна в магазин Reebok-модели на Converse.Има и един магазин преди пешеходния мост,от страната на главната-Converse и PONY

 

Естествено че има живи индианци.Нормални хора саси,живеят си в най-различни градове,села.някои от тях си живеят в резервати

Link to comment
Share on other sites

/off

Азис и той е индианец. :woot :bgrin: :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Има ли живи индианци малко тъп въпрос ама ми е интересно все по резервати ли живеят или са изчезнали ?

има естествено. живеят и извън резерватите. в резерватите живеят само тъкива, които са запазили начина си на живот (традиции, култура и т.н.)

Link to comment
Share on other sites

Имаше една страница където снимките бяха сортирани по марка на фотоапарата и можеше да си прегледаш какви снимки вади даден апарат. Някой да я знае?

Link to comment
Share on other sites

Колко на месец струва една квартирка в Пловдив ? Стая за двама и собствена баня - нещо такова.

Как се въртят цените горе-долу ?

Link to comment
Share on other sites

Колко на месец струва една квартирка в Пловдив ? Стая за двама и собствена баня - нещо такова.

Как се въртят цените горе-долу ?

Единични стаи с баня и тоалетна се дават за 100лв и нагоре. Като в повечето случаи става дума за стая от апартамент, сиреч с някоя гадна леличка в другата стая, която да брои колко пъти пускаш водата в тоалетната. Ако искаш, дай подробности и ще питам познати, които имат агенция за недвижими имоти. Само че утре, че днес едва ли работят.

Link to comment
Share on other sites

Колко на месец струва една квартирка в Пловдив ? Стая за двама и собствена баня - нещо такова.

Как се въртят цените горе-долу ?

 

Срещу нас в чисто нова кооперация комшийката ще дава гарасонеири 2.Представлява спалня, кухненски бокс, всекидневна и баня и тоалетна.Цената която иска е 200 лв на месец но това е на центъра и ново така че сигурно ще има и по-евтини :)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

jozo, тва е супер тънкана, бе

спалня, бокс, всекидневна - 200 лв?! :blink:

т.е. - две стаи с бокс и вц...

 

мале, мале. :blink:

Link to comment
Share on other sites

jozo, тва е супер тънкана, бе

спалня, бокс, всекидневна - 200 лв?! :blink:

т.е. - две стаи с бокс и вц...

 

мале, мале. :blink:

 

Печената не аз определям цените просто са такива.Като се има предвид че в тая кооперация кв.м. е 590 ЕВРО и всички апартаменти са изкупени даже имаше и още желаещи можеш да си представиш.Едно ВЦ 1 на 1 1200 лв ку щеш ;) Можеш и сама да сметнеш колко ще струва апартамент 80 кв.м. ;)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Изкачам с един въпрос и Ви предупреждавам да не ми се смейте. :D

 

Що е туй рам-памет,колко пари върви и от къде трябва да го купя?

 

Мерси.

Edited by Pechenata
Link to comment
Share on other sites

Изкачам с един въпрос и Ви предупреждавам да не ми се смейте. :D

 

Що е туй рам-памет,колко пари върви и от къде трябва да го купя?

 

Мерси.

Memory - Чиповете в компютъра, на който се съхранява определена информация, ако става дума за физическа памет. Виртуалната памет представлява място от твърдия диск, което е заделено за използване в случаите, в които капацитетът на физическата памет се изчерпи. Основните видове памет са:

RAM (random-access memory) - Позволява четене и записване на информация, нуждае се от постоянно захранване, за да запази информацията, съхранявана в нея.

...

 

Купува се от компютърните фирми, чиито каталози може да намериш в мрежата. Поради компетентността на въпроса ти те съветвам да се консултираш с някой, разбиращ повече, за да прецени съвместимостта със системата ти.

 

ПП Печената май не е обръщана

Edited by harmonika
Link to comment
Share on other sites

Числото пи(3.14) четно ли е или нечетно :blink:

 

Според мен неможе да се каже защото 3.14 е просто едно закръгление а не реалната стойност ;)

Link to comment
Share on other sites

Числото пи(3.14) четно ли е или нечетно :blink:

 

 

Според мен неможе да се каже защото 3.14 е просто едно закръгление а не реалната стойност ;)

:wtf: А е пичове четно и нечетно се отнасят само за цели числа. Да зададеш такъв въпрос е все едно да се чудиш колко сантиметра тежиш.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...