Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мисля, че все още го няма в България.

 

Трябва да го има. Пише, че само в америка не е излязъл, а във Финландия вече е златен. Пък и в Про Рок има опция за купуване, ама се чака 2 дни.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да го има. Пише, че само в америка не е излязъл, а във Финландия вече е златен. Пък и в Про Рок има опция за купуване, ама се чака 2 дни.

 

тогава не беше ли по-удачно да си го купиш от Про Рок,така и така днешния ден го пиши бегал в сряда щеше да го получш ???

Link to comment
Share on other sites

тогава не беше ли по-удачно да си го купиш от Про Рок,така и така днешния ден го пиши бегал в сряда щеше да го получш ???

 

Ами ако човека, за когото е се беше родил в сряда, няма проблеми, ама....

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли откъде мога да купя новия албум на Iron Maiden? Трябва да е оригинален разбира се. Някой магазин?

има го! вчера го гледах в MallSofia. и в Пловдив трябва да го има. Цената е 18лв. Утре ще ми го донесът, защото вчера нямах кинти :love

Link to comment
Share on other sites

Кой е тоя кретен, дето е измислил сапунени сериали

и в коя страна се гледат най-много? :woot :sick :devil

Link to comment
Share on other sites

В САЩ в началото на миналия век са излезли на мода радиотеатрални постановки с романтично-битов характер (щото не е имало още телевизия). Спонсорирани са били от производители на сапуни и/или перилни препарати, понеже таргет групата са били домакините - докато си домакинстват по радиото си върви 168978 епизод на радиопиесата "Красота и Дързост", а на всеки десет минути има прекъсвания за реклама на сапун или прах за пране и всички герои използват една марка сапуни и един прах за пране - този на спонсора... От там и името "сапунена опера" на подобни радиопиеси. В последствие това име се прехвърля и на телевизионните сериали.

 

Най-много се правят и се гледат в страните от Латинска Америка. А сериала "Робинята Изаура" е най-гледания филм в историята на света изобщо... На практика няма страна по земното кълбо в която да има телевизия и да не са го излъчвали.

 

ето нещо за четене : http://en.wikipedia.org/wiki/Soap_opera

Link to comment
Share on other sites

тва за изаура имам някъв смътен спомен че като го даваха цялото семейство се събираше пред телевизора.беше преди към 20 години.аз нищо не помня от сериала,само името

Link to comment
Share on other sites

Нали става въпрос за тази,която е с батерия и уж пуска някакви ел. импулси?защото преди 2-3 часа се видях с един приятел и той ми казаза Метро и цената,на която я е закупил/без резервни ножчета/

 

Да, прав си. Извинявам се за подвеждащия отговор. Наистина в Метро е 16 лева.

 

май беше, защото думата е от чужд произход, но не съм сигурен

 

Не е верно. Извършват се звукови промени, но не мога да ти кажа какви точно, защото ме скъсаха на тоя изпит.

Link to comment
Share on other sites

Какво означава михлюзин :blink:

Аз го знам като мийлюзин ( ако е същото ) мързелив човек има тема за чуждици в Българския език може да е погледнеш .

Link to comment
Share on other sites

Добре ли е да имаш IQ 130?

 

Еммм... да тва е горната граница на средното, ако не й малко над това. Аз доколкото си спомням ти беше на 15-16... така че е много добре това. За гений се смяташ ако си над 150 ;).

Link to comment
Share on other sites

Доколкото си спомням едно време беше 144. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Еммм... да тва е горната граница на средното, ако не й малко над това. Аз доколкото си спомням ти беше на 15-16... така че е много добре това. За гений се смяташ ако си над 150 ;).

 

Доколкото си спомням едно време беше 144. :blink:

 

Средната граница е 100, а тази над която си "гений" е 144, само дето гений е малко пресилено казано :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.mensa-test.com/ Например.

 

Само че да знаеш, че по принцип тестовете се нагаждат и не са еднакви за англоговорящи и такива, на които не им е роден език. Освен това по интернет има доста, но точкуването е съмнително. За най-сигурно ако имаш желание яви се на истински тест на менса. От време на време правят в Пловдив (за повече информация - Гугъл).

Link to comment
Share on other sites

Средната граница е 100, а тази над която си "гений" е 144, само дето гений е малко пресилено казано :)

 

JDFU , приятелю, нещо си се объркал и незнам защо си ме наврял в твоя пост.

"Доколкото си спомням едно време беше 144".. става въпрос за телефона за справки, а не теста за интелигентност.

 

Моя резултат е дооста по-малко.

Правила съм някакъв тест два пъти - един път изкарах 98 точки за 4 минути.

И втория път за 8 минути - 131.

:)

Edited by Pechenata
Link to comment
Share on other sites

JDFU , приятелю, нещо си се объркал и незнам защо си ме наврял в твоя пост.

"Доколкото си спомням едно време беше 144".. става въпрос за телефона за справки, а не теста за интелигентност.

 

Моя резултат е дооста по-малко.

Правила съм някакъв тест два пъти - един път изкарах 98 точки за 4 минути.

И втория път за 8 минути - 131.

:)

хаха е значи просто съвпадение е станало, щото и за теста за интелигентност е 144 :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...