Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Немският езиков център „Саксония-Анхалт” на Фондация „Център за срещи на провинция Саксония-Анхалт” :P

отиваш на Ул. Екзарх Йосиф 7а и там звъниш на звънеца , казваш им "бля бля за курсовете "

лъчезар ти отваря говорите питаш го квото те интересува и сичко е 6

тва са му тел-а и емайла :

 

тел 032/ 655614

bg-bs4@evrocom.net

 

едит : аз съм карал там почти сички нива

само подготвителния за ТестДаФ го изкарах към университета , и то само щото се правят повече сухи тренировки със апаратурата

 

edit: пък и ти нали с от ег-то

а нащо даскало е в тесни връзки с центъра :P

е то зависи кой ти е бил учител де

но примерно караколева предподава и в немския център

 

ако ще почваш лурсове , няй добре да е там ;)

 

само дето съм от фег-ето, а не от ег-то :bgrin: иначе много благодаря

В Саксонията е перфектното място за курсове по немски език ;)

...и на двамата. :)

А да ми кажете кви пари е?

Иии...защо е перфектно? Даскалите или?

Edited by gerry^^
Link to comment
Share on other sites

Единични стаи с баня и тоалетна се дават за 100лв и нагоре. Като в повечето случаи става дума за стая от апартамент, сиреч с някоя гадна леличка в другата стая, която да брои колко пъти пускаш водата в тоалетната. Ако искаш, дай подробности и ще питам познати, които имат агенция за недвижими имоти.
Срещу нас в чисто нова кооперация комшийката ще дава гарасонеири 2.Представлява спалня, кухненски бокс, всекидневна и баня и тоалетна.Цената която иска е 200 лв на месец но това е на центъра и ново така че сигурно ще има и по-евтини :)

10х много, момчета!

Jozo, ако нещо ще се свържа с теб, ако се получат нещата. :)

Link to comment
Share on other sites

За пари не мога да ти кажа,защото последно съм ходил на курс там преди....3 години май/карах TestDaF/.Добро е,защото преподавателите са такива-има и университетски преподаватели/много добри/,Караколева,като бях аз,имаше и една германка,която се оказа,че преподава и в ПУ/вече май не е там/.Моя позната караше курсове там миналата година и е страшно доволна.А в другите езикови центрове/училища работите намирисват.В някои от тях преподават учители,чието ниво е по-ниско от моето/а моето не е кой знае какво/

Link to comment
Share on other sites

Windows Media Player ми иска лиценз за free preview на видео файлове, само дето очевидно нямам такъв. Какво да правя? Между другото всички други плеъри или дават грешка или не могат да пуснат тези файлове.

Link to comment
Share on other sites

Ултравиолетовите лъчи,които се спират от озоновия слой са вредни за човека.А инфрачервените :blink:
Ако са от слънчев произход - нямат вредно въздействие, но ако са в голямо количество от изкуствен произход - имат. Благодарение на инфрачервените лъчи, които в същност са вълни с дължина на вълната по-голяма от тези на видимия спектър, ни е топло като излезем на слънце :)
Link to comment
Share on other sites

Какво може да се предприеме, за да се предотврати мускулна треска (аз лично знам само за аспирин) и какво може да се направи при съществуваща такава?

Мускулната треска се предотвратявя, най-лесно с много добра разгрявка на всички стави и мускули, като особено важен е кръста. Аспирина действа негативно върху вече съществуваща мускулна треска, особено негативно... По принцип има разни хапчета по аптеките, но аз лично избягвам да се занимавам с хапове, когато имам възможност(а това включва всички случаи когато не съм на легло с 38 температура :) ), винаги има нещо, на което вредят.

Edited by Xciter
Link to comment
Share on other sites

Имам две питания :P

 

Първото: Някой може ли да ми каже някое красиво цвете, което през деня се отваря а вечерта се затваря?

 

Второто: Да знаете програма, с която като си пусна Web камерата, да ми заснема по един кадър на 10 секунди например, или колкото му задам. Освен това с коя програма кога като имам едно клипче което например 2 часа, да взема само всеки десети кадър и да премахна останалите и така клипчето да стане на "бързи обороти"

 

THanks :)

Edited by ``Go0dRich``
Link to comment
Share on other sites

Първото: Някой може ли да ми каже някое красиво цвете, което през деня се отваря а вечерта се затваря?

Лалето :)

Лалетата сa през пролетта ... хм ... за друго в момента не се сещам :(

 

А защо не отидеш в някой цветарски магазин или на някой пазар , там би трябвало да ти кажат кое се затваря и кое не , а и направо можеш да си купиш от там .

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Какво може да се предприеме, за да се предотврати мускулна треска (аз лично знам само за аспирин) и какво може да се направи при съществуваща такава?

аспирин преди лягане.

на действаща мускулна треска можеш да пробваш пак аспирин+кафе в леки дози и да пиеш колкото можеш повече вода. леки движения на засегнатите мускулни групи помагат. лек масаж, без силно стискане - също.

Link to comment
Share on other sites

За мускулна треска - движение! Когато движиш засегнатите мускули, киселините, натрупали се в тях (те се натрупват поради недостатъчния достъп на кислород до мускула, което се случва при засилено натоварване) се разнасят и болката отслабва.

Link to comment
Share on other sites

само дето съм от фег-ето, а не от ег-то biggrin1.gif иначе много благодаря

 

...и на двамата. xmas.gif

А да ми кажете кви пари е?

Иии...защо е перфектно? Даскалите или?

 

 

 

 

 

ем сори за объркването

ама откъдето и да си то няма мн значка

 

иначе входящ тест за определяне на нивото - 10 лв.

ако си знаеш нивото и искаш конкретен курс говориш сладки приказки на лъчо и се записваш без тест :P

 

иначе кърсовете са нещо от порядъка на 220 лева , поне така помня

като учебниците се заплащат отделно , т.е. ти си ги купуваш

то ако имаш приятели от ег-то , немските сме по тия учебници . та може и от фр. да си ги земеш

ама първо питай да няма някви промени

 

иначе нови са към 40 май -- уч. + уч. тетрадка

Edited by noxious
Link to comment
Share on other sites

Знам , че не е тук мястото :) ...

Има ли такива филми "Huckleberry Fin & Dr. Faustus " и ако някой има идея от къде да си ги сваля , че ми трябват спешно . (За 1-вия би трябвало да има ама за 2-тия ... нз)

Много благодаря !

Link to comment
Share on other sites

nqkoi ako znae da kaje kak vurvqt durvata za ogrev i ot kude da se kupuvat

На коматевски възел има едни продават по 55лв кубика. Ама отзивите в квартала са че бая лъжат с тия кубици т.е. ако искаш 10 примерно я ти донесът 8 я не :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, че поста ми е малко офтопик (колкото и странно да е за тая тема :bgrin: ), но спешно се нуждая от някой който има Microsoft Word. Става въпрос за попълване на една форма с 6 полета. Ако някой има желание да помогне - ЛС.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...