Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Пффф.

 

Price 1'550 euro

 

Като гледам такива цени и виждам колко не-скъпо е моето хоби. :)

То ако само с тези 1500 евро се размине пак добре. Да не ти изброявам другата част то екипировката колко струва. И точно когато си мислиш, че няма други разходи идват цената на гмурканията и газовете които се дишат. Е тогава вече става много страшно. Сега април месец отивам в Египет. 950 евро е екскурзията без газовете. Те ще са поне още 500 евро.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

То ако само с тези 1500 евро се размине пак добре. Да не ти изброявам другата част то екипировката колко струва. И точно когато си мислиш, че няма други разходи идват цената на гмурканията и газовете които се дишат. Е тогава вече става много страшно. Сега април месец отивам в Египет. 950 евро е екскурзията без газовете. Те ще са поне още 500 евро.

 

Кеф цена няма! Това, което го виждаш са единици които са го видяли.

 

Аз бих предпочел да си кисна на плажа и чат-пат да си потапям дупето в морето и да мързелувам активно... и ако има и кой да ме обръща докато спя направо цена нямаше да има ама жена ми заспива първа.

Link to comment
Share on other sites

Аз бих предпочел да си кисна на плажа и чат-пат да си потапям дупето в морето и да мързелувам активно... и ако има и кой да ме обръща докато спя направо цена нямаше да има ама жена ми заспива първа.

 

Не, предлагам ти направо да прокопаем канал от морето до дупето, за да не ти се налага да ставаш от хавлията. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

netrootbg, и аз искам такова, ама му нямам вяра и аз, а си ме е страх да скоча просто с него и каквото стане - стане. Та кажи какви са ти наблюденията за него, тествай там какво може да излъже и колко.

Мжд. за хобитата, това хоби не е скъпо и далеч по-скъпи хобита има. А това точно, може и без екипировка, ако си на хубаво място и отиваш просто да изперкаш. Не ги разбирам и тея дето снимат... аз не мога, струва ми се светотатство да си разваля удоволствието, за да дебна да снимам нещо, дето някой дето го мързи да си вдигне задника и да го види сам, ще коментира после. За мен дайвингът сред най-егоистичните хобита.

Link to comment
Share on other sites

за хобитата, това хоби не е скъпо и далеч по-скъпи хобита има.

 

Абсолютно съм съгласен.Пример е Поли Поманова(капитан на бившия ни национален отбор по рафтинг) - каяк - 6000лв, гребло - 2000лв, неопрени - 4000лв, каска - 800лв, операция на коленните връзки - 18000лв... майтапа настрана. Има в пъти по-скъпи хобита.

Link to comment
Share on other sites

Има в пъти по-скъпи хобита.

 

Чек'са, не че нещо, ама като съм коментирал с Иван неговото хоби, което се моля постоянно да не го погуби, е "малко" по-скъпо...

Така че всеки луд with his number

Link to comment
Share on other sites

netrootbg, и аз искам такова, ама му нямам вяра и аз, а си ме е страх да скоча просто с него и каквото стане - стане. Та кажи какви са ти наблюденията за него, тествай там какво може да излъже и колко.

Мжд. за хобитата, това хоби не е скъпо и далеч по-скъпи хобита има. А това точно, може и без екипировка, ако си на хубаво място и отиваш просто да изперкаш. Не ги разбирам и тея дето снимат... аз не мога, струва ми се светотатство да си разваля удоволствието, за да дебна да снимам нещо, дето някой дето го мързи да си вдигне задника и да го види сам, ще коментира после. За мен дайвингът сред най-егоистичните хобита.

На теб не ти трябва такъв компютър. Този е специално за технически гмуркания. Не че не става и за нормални, но е малко безсмислено да се използва за такива. Има доста добри и надеждни модели които могат да ти свършат идеална работа. Бих ти препоръчал Suunto Zoop като такъв модел. Не е и скъп при това.

Моята екипировка не мога да я наема почти в никой водолазен център по света. Единици са тези които могат да ми я предложат. Отделно плувам с много странна конфигурация и всеки един от шланговете е с точно определена дължина. На летищата е забавно. В лек ужас изпадат служителите. 50 килограма ми е багажа без дрехите. От тях 20 килограма ми е ръчният багаж :unsure:. Води се обаче спортна екипировка и нищо не могат да кажат.

Иначе за снимането. Взех си камера наскоро. Ще я закрепя на бутилките така, че да не ми пречи и просто ще снима гмуркането. Да видим какво ще се получи.

 

Абсолютно съм съгласен.Пример е Поли Поманова(капитан на бившия ни национален отбор по рафтинг) - каяк - 6000лв, гребло - 2000лв, неопрени - 4000лв, каска - 800лв, операция на коленните връзки - 18000лв... майтапа настрана. Има в пъти по-скъпи хобита.

Някой път по мен нося екипировка за повече пари от тук изброените ;). Най - малкото нося сух костюм с термо бельо, 6 комплекта регулатори + 6 бутилки, 3 фенера, 2 маски, 3 компютъра, 2 парашута, 3 макари и т.н. В тази цена не добавям и газовете. Другият вариант е с едно оборудване което съм си харесал:

http://www.divegeare...thers/isc.shtml

Единствено за момента ме спира надеждността. 10% смъртни случай има с този тип оборудване. При техническите гмуркания няма място за грешки. Повечето са фатални и костват човешки живот.

 

edit:

http://www.youtube.com/watch?v=kebLZhsnF-k&feature=related

Link to comment
Share on other sites

 

 

Някой път по мен нося екипировка за повече пари от тук изброените

 

И какво? Това не прави white water каяка по-евтин...Всеки спорт си има някакви граници. Аз харча около 2000лв на година за пещераството.

Link to comment
Share on other sites

Най-скъпото хоби според мен е яхтинга. Като ми кажат "аз съм професионален яхтмен", значи положението там е сериозно и тоя професионален яхтмен - каквото и да значи това - кόпа кристали като зерг с 10 хчърита. После съм класирала разни нумизматици - има толкова болен свят сред тях, които толкова маса пари дават за монети, че някакво оборудване хич не може да се измери. После разните му там гламави палеонтолози (да ме прощава Мидекс, ти си от приятните гламави палеонтолози. :) ) - колекциите на които струват маса пари. Не знам дали Мидекс си е смятал неговата, ама със сигурност знае за няколко бая по-болни от него, дето ако му изчезне някой прешлен от колекцията, полудява за по-малко от 24 часа. Разбира се има и други видове хобита, малко по-рядко срещани, които като нищо могат да поведат тази класация. Познавам един такъв, баща му има собственост на няколко диамантени и няколко платинени мини в ЮАР, евреин - разбира се. Та синът на "евреина миньор" колекционира известни болиди от Ф1, както и скъпи поръчкови автомобили. Ама не ги кара, просто така си ги събира в колекция.

Та дайвингът е капка в морето.

netrootbg, на видеото ти много се смях тук. Не знам какво ще рече техническо спускане, но зрителят добива представата, че сте се юрнали там, накачурени всеки с десетки бутилки, от които се чуди точно кой шланг да налапа и настава една суматоха, дето добива човек впечатлението, че си търсите само причина да си ходите с бутилка между краката. :lol: Шегувам те, сега не се фръцвай! :lol:

Иначе - за удоволствието от това хоби, по-голямата част от преживяването няма как да бъде предадено и не е до апарати и простотии. Онова усещане в корема, когато започваш да се приготвяш за потапяне. Атмосферата на самата среда, това, че има една посока в повече, от която да ти изскочи изненадката. :woot Гравитацията е друга, светлината е друга, усещанията са други... несравнимо с нищо. Или може би парашутистите биха ме поправили малко, но не кой знае колко.

Link to comment
Share on other sites

Най-скъпото хоби според мен е яхтинга.

Глупости на търкалета. Никакъв яхтинг не може да се сравнява с тази топ класация на "евтино" колекционерство, освен ако 10 милиарда долара ти се струват твърде малко за хоби (като в тази сума изобщо не влиза стойността на постоянните разходи за опазването на съкровището). :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Хех! :) Godfather, тези с картините го смятат това за инвестиция и са прави в огромния процент от случаите. Да притежаваш и опазиш един Ван Гог е по-евтино и далновидно начинание от това да си "професионален яхтмен", веднага казвам и защо. Яхтингът е скъп не само заради цената на яхтите, дето си купуват. Хобито е скъпо най-вече заради поддръжката на същите тези яхти. Мжд. последните веднага след като бъдат купени, им пада цената чувствително, макар да не са ползвани още. Собствениците на големи яхти са ужасно суеверни относно всичко в една яхта, като се почне от името, та се стигне до кранчетата на умивалниците в баните, дето са към стаите за гости. Освен това големите яхти нямат много избор, освен да бъдат паркирани на определени места. Виж тази статийка и тази дори. Идеята ми е, че годишно погледнато консумативите за една прилична яхта са сериозна цифра, а самата яхта не е инвестиция, защото цената й всеки ден пада. Та затова не смятам че събирачите на ценни картини го правят за хоби, те дори не са като нумизматиците, дето имат интерес да научат всичко за дадените монети. Арт колекционерите са си чиста проба далновидни сметкаджии.

Link to comment
Share on other sites

Трити, първо това, за което говориш няма нищо общо с хобито/спорта яхтинг. За яхтинг може да се говори единствено, когато сам си управляваш въпросния плавателен съд. Тия примери с баровците с огромните яхти не влизат в категорията яхтинг, защото плавателните съдове се управляват от наемни екипажи и в този случай става въпрос за круизинг. Но дори и тогава разходите не могат да се сравняват с разходите за събирането и поддръжката на споменатите вече частни арт колекции. Най-малкото, защото дори най-голямата и скъпя яхта в света, тази на Роман Абрамович, струва само колкото горе-долу два шедьовъра от въпросните колекции. Другият довод за високата цена на муриджа също издиша. Дори в най-скъпият вариант, този разход не може да надвиши милион долара годишно, което е нищо в сравнение с разходите за опазване на арт-колекция струваща 10 милиарда долара, вервай ми. В последните разходи не е включена само охраната и застраховката на това безценно съкровище, но най-вече съхраняването на шедьоврите от пагубното влияние на времето и капризите на околната среда. Темата за инвестициите няма връзка с въпроса за хобито, защото тези пичове с частните колекции не си вадят доходите от събирането на въпросните произведения на изкуството. Не само, че доходите им са от абсолютно други дейности, но и докато колекциите са в техни ръце (което в повечето случаи отива до смъртта на собственика), те винаги ще са свързани с разходи - разходите за придобиване и поддържане на колекцията.

Link to comment
Share on other sites

/offtopic

 

de Kooning's "Woman III"

 

Като си представя, че този "шедьовър" струва $ 137 000 000, направо не знам да плача ли, да се смея ли, или и двете едновременно. Просто се изумявам какви неща се приемат за изкуство...в тази сфера цените са по-раздути и от заплатите на футболистите :D

Link to comment
Share on other sites

/offtopic

de Kooning's "Woman III"

 

Като си представя, че този "шедьовър" струва $ 137 000 000, направо не знам да плача ли, да се смея ли, или и двете едновременно. Просто се изумявам какви неща се приемат за изкуство...в тази сфера цените са по-раздути и от заплатите на футболистите :D

 

 

 

 

Хех! :) Godfather, тези с картините го смятат това за инвестиция ...

 

true-story.png

 

Да си мултимилионер/милиардер също си има неудобствата, като това как да са ти живи парите. И ако не са в бизнес, поне да са вкарани някъде, където няма да ги яде инфлацията. В случая картините играят ролята на недвижим имот /който обаче може да се движи/ или пък на злато. И като са ти много парите трябва да се играе наедро в покупките - та затВа са и класации като гореспоменатата. ;)

Колко е оправдано е друга тема.

 

Но е вярно, че е по-рисковано да си държиш парите в пари. :)

 

---

И да не съм толкова офтопик да се похваля с увеличаването и на моята колекция /...от Кларкс :lol: /, вчера пристигнаха - нищо, че зимата свърши -> http://www.clarks.eu/p/20340661

20340661_A_p.jpg

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

Godfather, тези колекционери са просто далновидни хора. Наясно са, че картината, дето притежават, само ще си качи цената, няма как да изгубят нищо от тази сделка. И затова полагат големи грижи за този си имот. Освен това, нещо, което може би има значение да се упомене, че разходите за въпросните им картини се смятат за резонни и се признават от всяка данъчна система в порядъчните страни, като официален разход. Тази практика с облекчаването на данъците и признаването на разходите за "хоби", важи само за такива хммм... далновидни колекционери. Не важи за никое друго хоби - забележи. Примерно няма да му се признаят за разходи на Мидекс разните там негови грижи за прешлени и зъби от Спинозавър, никой няма да ми признае разходите за дайвинг и шнорхелинг, както и на което се сетиш друго хоби. Причината само колекционерите на редки картини да биват облекчени от данъци по темата е една - колекцията на тоя човек се смята за национална придобивка! И като такава се води собственост и на държавата, чийто поданик е въпросният колекционер.

Ся малко за "професионалните яхтмени" - не случайно ги слагам в кавички и ги коментирам, защото това не са капитаните на нечии чужди яхти. Това са собствениците на луксозни яхти, над 24 метра. Тея пичове си имат клубове, в които членуват и си раздават титли в зависимост от това колко време са джиткали собствената си яхта. Е последното е под надзора на капитани, докато вземат въпросния сертификат "професионален яхтмен". Този диплом може да се връчи само от един частен клуб (PYA орг) и е символ за принадлежност към определена среда. Последната е толкова сериозен кръг, че дори персоналът на тези яхти плаща членски внос. Страницата, която ще им видиш е само за персонал. ;)

Ред: И мжд. най-скъпата яхта не е на Абрамович. :)

Edited by Triti
Link to comment
Share on other sites

HIGH_COLORADO_116586.JPG

Днес са пристигнали, още не съм ги видял. Почна се подмяната на екипировката. Патъците са трисезонни: мембранка, туй-онуй.

Link to comment
Share on other sites

Понеже съм на мнение, че трябва да знам какво продавам, си ги поръчах от нашия интернет магазин - 129лв.

Да видим ще устискат ли 3 сезона :)

 

http://sportdepot.bg...ticheski-obuvki

 

На въпроса - защо по интернет - при нас нямаше моя номер.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Мерих ги току-що, както си се полага - с вълнен чорап - перфектно стоят, удобни са, имат добро сцепление. Сега трябва да се види, ще устискат ли laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Днес се видях със стар приятел (gado), който не бях виждал от доста години и въпреки, че изглеждаше уморен от работа, както и скорошното изнасилване от гадните зъболекари :lol: , не се е променил въобще и изглежда доста свежо. :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...