Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Мерих ги току-що, както си се полага - с вълнен чорап - перфектно стоят, удобни са, имат добро сцепление. Сега трябва да се види, ще устискат ли laughing1.gif

Давай отзиви, да знам дали да им се нахвърлям и аз.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Питах колегите, имаме само една рекламация на тия обувки, от продадени 200 чифта...

Link to comment
Share on other sites

Последен ден в IBM :") А от другата седмица ще съм в AT&T :punk :woot

Честито и успех на новата работа! Все си мисля, че принципно IBM трябва да са по-добър работодател, но то много зависи и в какъв екип и на каква позиция си попаднал. ;)

Link to comment
Share on other sites

Мерсии! :)

Не мога да се оплача от IBM, страхотна компания :bowdown: , но АT&T ми предлагат доста по-интересна работа и проекти в/у които да работя :))

Link to comment
Share on other sites

Мерсии! :)

Не мога да се оплача от IBM, страхотна компания :bowdown: , но АT&T ми предлагат доста по-интересна работа и проекти в/у които да работя :))

По начало като че ли в телекомуникационните компанни духа доста по-силен вятър, но пак казвам, зависи много от екипа, в който си попаднал. Имам един познат, който вече повече от 15 години е в IBM. Програмата от бенефити им е страхотна, включително и пакета от сток опшънс, особено ако си дългогодишен служител и на мениджърска позиция. Наскоро му се наложи да си взима нова кола и изобщо не се занимаваше с финансиране на покупката, както правят почти всичи. Просто се обади на брокера си, продаде една малка част от акциите си и кешира $30 хиляди, с които директно си плати на дилъра. :)

Link to comment
Share on other sites

Това да раздаваш shares е добра позната хитрина да създадеш чувство на солидарност в служителите към просперитета на собствения им работодател. :)

 

PS: От чисто любопитство - колко нетни заплати беше relocation package-a на IBM и АT&T?

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не мога да не се изфукам каква седмица преживях. Цяла седмица обикаляхме с яхта из места до които не е ходено по този начин преди. Нямахме гмуркане под 55 метра :). Посетих места на които ми е било мечта да отида.

Link to comment
Share on other sites

...Нямахме гмуркане под 55 метра :). ...

 

То твоето е малко като с отрицателните температури - повечето е по-малко, така че май е по-правилно "над 55 метра" или "по-малко от 55 метра в дълбочина". :P...'айде де, откога чакаме това египетско видео, почвай вече да го качваш. :punk

Link to comment
Share on other sites

То твоето е малко като с отрицателните температури - повечето е по-малко, така че май е по-правилно "над 55 метра" или "по-малко от 55 метра в дълбочина". :P...'айде де, откога чакаме това египетско видео, почвай вече да го качваш. :punk

Имам в предвид по - плитко от -55 метра нямам. Всичките бяха по - дълбоки. За съжаление малко късно дойдоха инструкциите за боска на камерата и не успях да я тествам на по сериозни дълбочини затова съм заснел само гмурканията на -55 и -60 метра. По - дълбоките ги нямам за съжаление. В момента качвам едно клипче. Още малко ще е готово и ще сложа линк. Нямам обаче време да го редактирам и просто го качвам както е снимано без да се режат излишните моменти.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не е обработван следният клип. Суров материал е. Дано на някой да му е интересно. Цветовете се сиви заради дълбочината. След 10-15 метра дълбочина всичко става сиво. Предният ден бяхме много по - дълбоко в каньона, но не носех камерата с мен.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=EkbvE2-duIU&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Като изключим дребните рибоци, на клипа не забелязах разни по-големи видове, така че се предполага, че сте в район, където няма акули, щото няма какво да ядат там. :P А иначе принципно предполагам, че предварително проучвате района с какво присъствие е в съответния сезон, понеже скоро гледах едно клипче, дето един кит тъкмо беше дошъл да се понахрани със сардини, а точно в този момент една групичка като вас беше там и в последния момент оня си затвори устата (по-рано), след като забеляза, че освен сардините там има и хора....иначе единият от групичката директно си беше заминал в тази огромна паст...:ghost...а аз дотогава си мислех, че китовете кльопат само планктнон...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Колко градуса е водата? Че гледам - без ръкавици си...

По принцип си имам правило никога да не влизам във водата без ръкавици, но ми се скъсаха и нямах време да си избера нови. Иначе не ми беше студено. Температурата на водата беше 24 градуса.

 

Като изключим дребните рибоци, на клипа не забелязах разни по-големи видове, така че се предполага, че сте в район, където няма акули, щото няма какво да ядат там. :P А иначе принципно предполагам, че предварително проучвате района с какво присъствие е в съответния сезон, понеже скоро гледах едно клипче, дето един кит тъкмо беше дошъл да се понахрани със сардини, а точно в този момент една групичка като вас беше там и в последния момент оня си затвори устата (по-рано), след като забеляза, че освен сардините там има и хора....иначе единият от групичката директно си беше заминал в тази огромна паст...:ghost...а аз дотогава си мислех, че китовете кльопат само планктнон...:wacko:

Не знам защо нямаше риби. При предните гмуркания на това място имаше страшно много. По принцип в един момент имаше адски силно течение. На 27:00 и нататък можеш да видиш с каква скорост се носим. Беше си доста бурно морето в този ден. Иначе по принцип имаме брифинг преди всяко гмуркане какво точно е мястото. Какви риби има не е от особено значение. Важните неща са на каква дълбочина ще ходим за да мога да планирам газовете които ще се дишат и таблицата по която ще плуваме.

Link to comment
Share on other sites

Китовете кльопат крил. А човека ще го изплюят....Ама това са подробности....

 

Упс, моя грешка - планктнона го филтрират едни други...:)) А че ще го изплюят, ако е попаднал погрешка, е ясно, но определено няма да му е приятно на изплютия след такова преживяване. :sick

 

П.П. Уф, мама му стара, не мога да се сетя къде го гледах тоя клип...само снимка от случката намерих...

Link to comment
Share on other sites

 

 

П.П. Уф, мама му стара, не мога да се сетя къде го гледах тоя клип...само снимка от случката намерих...

 

Енимъл Планет и Дискавъри. И по двете имаше филми с включени моменти от това....събитие.

Link to comment
Share on other sites

Какви риби има не е от особено значение. Важните неща са на каква дълбочина ще ходим за да мога да планирам газовете които ще се дишат и таблицата по която ще плуваме.

Защо да не е важно, ако в този район има опасни акули или електрически змиьорки, които също са опасни?

Link to comment
Share on other sites

Защо да не е важно, ако в този район има опасни акули или електрически змиьорки, които също са опасни?

Ние си се гмуркаме с акули. На това сафари видяхме 2 големи лангеманус-а. Иначе когато е южно сафари е пълно с акули. Много хора идват специално за да плуват с тях.

Link to comment
Share on other sites

има опасни акули или електрически змиьорки,

 

Широко разпространено(неправилно) е мнението, че всички акули са опасни и кръвожадни човекоядци. Колкото и странно да звучи, това НЕ е така. Особено пък при срещата на човек и акула под водата. Темата е дълга и широка за коментиране, но за всичко в случая е виновен Холивуд. Дори бялата акула не е толкова опасна.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност точно затова написах, че има "опасни акули", а не само акули. Зная, че бичата акула например е доста агресивна и почти винаги напада.

 

Ха пост 777, трябва да си пожелая нещо. :laughing:

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...